Každodenní šílenství a bizár

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Corny »

Jerson píše: 22. 5. 2022, 01:49 Pozor, to ale ...
To je na jednu stranu jednoznačně pravdivá poznámka, která je ale na druhou stranu zcela bez významu pro nynější diskuzi.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Antharon »

Corny píše: 22. 5. 2022, 00:57 Věštíte to hezky, ale...
cca 40% lidí hrajících DnD jsou dle jejich statistiky ženy. Velice podobný poměr je mezi hráčkami a hráči v US, kde je to také kolem 60/40. Ženy přitom docela preferují RPG (ale ne MMO, byť například WoW má opět poměr kolem 60/40), muži zase víc FPS.
Tato statiskika nasu realitu neodraza. Nevravim, ze nepoznam hracky rpg, ale je ich vyrazne menej ako muzov. Ak chceme skusat nejaku demografiu, mozeme za pozriet na demografiu tu na fore, kde ma ako dlhodobo aktivne uzivatelky napadaju tak tri-styri mena, cize muzov by muselo byt 6 :)

Podobne pocty vidime na karloservri.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vandalicus »

Demografie fora je totalne skewed, tohle je forum dinosauru, kde jsou nejaktivnejsi ucty v prumeru patnact let stare.
Z cca 6 hracek, se kteryma jsem hral za posledni 5 let (a +- 3 dalsi se kteryma jsem nehral ale znam je) je na foru jedina - Winnie.

(btw fun fact, v moji bubline vim asi o 6 nebo 7 hrackach WoWka, ale jenom o dvou chlapech: tohle mimochodem pekne ilustruje proc neni dobre vyvozovat zavery o demografii ze sve omezene bubliny)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Antharon »

Tak jo ale mne za tie roky presli popod ruky obrovske hromady hracov a zien bolo hodne skromne. Najviac tusim dve v skupine (to by odpovedalo 40%). Co sa tyka napriklad cisto zenskych hernych skupin nikdy som o ziadnej nepocul, ty ano?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vandalicus »

Mozna blbe hledas? Moje zkusenost je dost jina :D Ja mel v jednu chvili ciste zenskou skupinu, a vetsinu skupin mivam bud 50/50 nebo prave tech 60/40.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Corny »

Jako taky bych se zamyslel, jestli ten problém není někde jinde než v demografii XD Ale ne, samozřejmě žertuju, ale zcela upřímně, brát demografii na tomhle nebo vůbec jakémkoliv fóru podobného ražení jakkoliv směrodatně je nesmyslné. Já hrál se spousty lidmi, na tomhle fóru je z nich nezávisle na pohlaví jeden.

Plus teda no offence, ale asi nějaké oficiálnější statistiky, například od WotC, byť je samozřejmě nutné je chápat s rezervou a zejména pro americký trh, pro mě mají trochu větší váhu než něčí osobní dojmologie.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

Vandalicus píše: 22. 5. 2022, 11:17 (btw fun fact, v moji bubline vim asi o 6 nebo 7 hrackach WoWka, ale jenom o dvou chlapech: tohle mimochodem pekne ilustruje proc neni dobre vyvozovat zavery o demografii ze sve omezene bubliny)
Já ale nemluvím o svojí bublině, ale o WoWku. Za posledních několik let jsem hrál v šesti gildách, tj. poznal jsem řádově tak 300-500 náhodnejch hráčů. Z toho hráček bylo 5, takže jsem ten poměr 1:50 možná i podststřelil. Jestli někde hrajou ty desítky hráček WoWka, tak mi je, prosím, poďte ve hře ukázat.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vandalicus »

Yorku, odnesl sis z toho presnej opak, co jsem chtel rict. Ja rikam, ze je prave blbost soudit obecnou demografii podle sve bubliny, protoze bych pak mohl dojit k nesmyslu typu "Hraci WoWka jsou prevazne zeny" protoze zrovna v mem okoli doslo k nahodne koncentraci vzorku.

(krom toho jsem reagoval na Antharona)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Antharon, York - myslím, že se snažíte zbytečně...:) Někteří jsou zde dopředu přesvědčení o tom, co je správné (a mají v tom navíc z určitého pohledu pravdu...), bez ohledu na to, co je pravda/realita...:)

Moje zkušenosti, ať už z WoWka, nebo jiných podobných her, jsou dosti podobné Vašim - holek je nejvýše pětina a odehraného času ...

Za sebe bych jen dodal, že třeba je podle Vás Gygax názorový dinosaurus, tak pořád má velké zásluhy, za něž mu patří uznání...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

Vandalicus píše: 22. 5. 2022, 13:52Ja rikam, ze je prave blbost soudit obecnou demografii podle sve bubliny
S tím souhlasím. Ovšem zatímco v případě stolních RPGček je fakt těžký získat reprezentativní vzorek (nejblíž bude asi účast na Gameconu, ale to bude vypovídat spíš o Gameconu než o hraní RPGček obecně), tak v případě WoWka to problém není, protože gildy jsou velký a skládaj se z náhodnejch hráčů.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od MarkyParky »

Guildy se neskládají z náhodných hráčů, ale z hráčů, co chtějí být v guildě.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Corny »

Drtivá většina statistik odhaduje procentní zastoupení žen ve Wowku kolem 30-40% . I ty hodně staré průzkumy (například jeden 17 let starý a s ohledem na průběžný vývoj zastoupení pohlaví ve hrách jej lze považovat spíše za pesimičtější touhle dobou) to odhadují minimálně na 20%.
Takže těch holek už docela dávno byla nejméně pětina a touhle dobou už to bude spíše alespoň třetina. Jen se teda asi dlouhodobě vyhývají Yorkovi a jeho guildám ;)
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Pieta »

Ono taky kdo by se v online hrách chtěl hlásit k tomu, že je žena...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

Pieta píše: 22. 5. 2022, 14:36 Ono taky kdo by se v online hrách chtěl hlásit k tomu, že je žena...
Kdysi WoWko šlo hrát v crossgenderu, dneska už to nejde. Na discordu se to provalí.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Antharon »

Pieta píše: 22. 5. 2022, 14:36 Ono taky kdo by se v online hrách chtěl hlásit k tomu, že je žena...
Jo presne toto mi vravela moja drha polovicka pri obede ked sme sa o tom bavili. Vraj mmorpg poskytuju anonymne prostredie, kde ludia mozu spravat ako prasata a tak je lahsie hrat pod muzskou identitou. Navyse tych 300 ludi v guilde je pravdepodobne z 90% plnych alter accountov tych istych ludi.

I ak zaujimave citanie som nasiel aj tu
https://paxsims.wordpress.com/2016/03/0 ... -the-ugly/

Zaujimalo by ma ake skusenosti maju miestne holky a ci tiez aby si mohli zahrat rpgcko presli nejakou toxickou komunitou mladych prihluplych pubertakov.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů