Každodenní normálnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Wolfus »

Iwas Passingby píše: 23. 11. 2022, 13:19 Flim, flam, funkel, Licht komm aus dem Dunkel!
Privodil si mi nostalgicky zachvat, diky :)
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Passingby »

Wolfus píše: 23. 11. 2022, 13:29
Iwas Passingby píše: 23. 11. 2022, 13:19 Flim, flam, funkel, Licht komm aus dem Dunkel!
Privodil si mi nostalgicky zachvat, diky :)
Já jsem DSA nikdy nehrál, ale narazil jsem na to na Redditu, kde na týpek nadával, že ty básničky byly úplně příšerná blbost a jak už u takových blbostí bývá, pamatuje si je i po těch letech :D :D :D
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Passingby »

Jerson píše: 23. 11. 2022, 13:24 V jaké souvislosti?
Fritzs píše: 23. 11. 2022, 13:05 OSR je (jako Chaozz, pamatujete?) v pohodě pro lidi co chápou...
Abych držel srozumitelnost a přehlednost debaty o OSR, odpověděl jsem ti tady.


Nicméně dá se to i přenést do roviny politické třeba v takové ambivalentní podobě jako...
Čau lidi! Máte taky ten pocit, jako bysme žili na Planetě Opic?

(K tomu žádnou interpretaci nemám, z toho si každý může vzít, co se mu zlíbí.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Sosacek »

Iwas Passingby píše: 23. 11. 2022, 13:19 Hej, lidi, taky máte pocit, jakobysme žili na Planetě Opic???

🐵🐵🐵
Jerson píše: 23. 11. 2022, 13:24 V jaké souvislosti?
Vidi kus sochy svobody vykukovat z pisku.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od York »

Nějak jsem se v těch přesunech a přejmenovávání diskusí ztratil.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Antharon »

Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 3):
Muzzug, Selhan, Pieta
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Antharon »

V rámci práce na kuchynskom dungeone som si skúšal naštudovať niečo o nervovom systéme hmyzu a je to tak cool, že sa chcem podeliť.

Na rozdiel od nás je mozog hmyzu diatribuovaný a veci sa počí tajú tam kde ich treba. V hornej časti hlavy majú zrastené gangliá na spracovanie obrazu z očí a vnemov z tykadiel, pod ústami majú gangliá na kontrolu zatvárania úst, mandibúl, slín a centrum chuti, a potom pokračuje niečo ako chrbtica dole po tele a pravidelne sú na nej gangliá na jednotlivé činnosti ako napríklad pohyb nôh, či vylučovanie.

Tu to ale začína byť zaujímavé, lebo každé z nich je malý distribuovaný mozog, napríklad s vlastnou pamäťou a tak ak odstránime švábovi hlavu, nie len, že dokáže žiť kým neumrie od hladu, ale dokáže sa aj učiť novým veciam. Počas experimentu napríklad za rôznych okolností dávalo do jeho nohy elektrošoky a on sa na to naučil reagovať.

A to je vlastne všetko, čo som chcel takto zrána...
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 9):
Korhul, Selhan, Faskal, Quentin, MarkyParky, midewiwin, boubaque, Vitus, Pieta
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Korhul »

Nedávno jsem si koupil knihu Ohrožení hmyzem. Tam je tohle také uvedeno a ještě mnohem víc. Takové entomologicke kompendium. Je to bichle, ale doporučuju :-)
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od PardGalen »

Právě probíhá turnaj pokémonů pro obchody a herny. Náš tým se teď střetne s týmem obchodu Dragon's Lair. Jsou ze Švédska.
Za tento příspěvek děkují uživateli PardGalen tito uživatelé (celkem 2):
Jiron, Ecthelion
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hovinky.cz v podtitulku článku píše:Na tři roky do vězení poslal slovenský soud ve středu třicetiletou Sheilu Szmerekovou, která v roce 2017 roztrhala, pomočila, polila benzinem a zapálila výtisk koránu. Video z tohoto činu zveřejnila na internetu.
Hovinky.cz v článku píše:Žena čelila stíhání za výrobu a rozšiřování extremistického materiálu, podněcování k nenávisti, hanobení národa, rasy a přesvědčení.
...
„Chci, abys věděla, že přišel čas, který se blíží. Zapamatuj si můj ksicht, protože ho určitě potkáš, a až ho potkáš, tak to bude taková sekundovka, že beton ti dá druhou. Já se tvé ochranky nebojím. Jsem připravena na tebe zaútočit,“ vzkázala na videu hlavě státu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Antharon »

Eleshar_Vermillion píše: 1. 3. 2023, 22:48
Hovinky.cz v podtitulku článku píše:Na tři roky do vězení poslal slovenský soud ve středu třicetiletou Sheilu Szmerekovou, která v roce 2017 roztrhala, pomočila, polila benzinem a zapálila výtisk koránu. Video z tohoto činu zveřejnila na internetu.
Hovinky.cz v článku píše:Žena čelila stíhání za výrobu a rozšiřování extremistického materiálu, podněcování k nenávisti, hanobení národa, rasy a přesvědčení.
...
„Chci, abys věděla, že přišel čas, který se blíží. Zapamatuj si můj ksicht, protože ho určitě potkáš, a až ho potkáš, tak to bude taková sekundovka, že beton ti dá druhou. Já se tvé ochranky nebojím. Jsem připravena na tebe zaútočit,“ vzkázala na videu hlavě státu.
Ale zato sheila je riadna drblina a je dobrw ze chvilu nebude behat medzi ludmi. Len neviem ci ju spravodlive ze ide do chladku na rovnaku dobu ako si odsedel hossu za vrazdu filipincana
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Jiron »

Zní to jako milá dáma.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Mně šlo spíš o to, jak podtitulek a do značné míry i titulek říkaly, že ji odsoudili za hanobení koránu (čili de facto persekuce za svobodný projev). Přitom podle obsahu článku tam šlo o podněcování nenávisti, hanobení NRP a podle všeho i vydírání (výhružky násilím veřejnému činiteli mi navíc ještě zavánějí čímsi blízkým terorismu).
Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Antharon
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Vallun »

Svévolné hanobení náboženských symbolů není projev svobody slova...

Řekové stávkují proti nedistatku personálu na železnici, a to po včerejší srážce vlaků, kdy se srazili nákladní a osobní vlak v němž cestovalo 340 cestujících a 10 členů posádky...
Za tento příspěvek děkují uživateli Vallun:
Jiron
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Antharon »

Vallun píše: 2. 3. 2023, 09:43 Svévolné hanobení náboženských symbolů není projev svobody slova...
Takze ak by som si niekde vedla cesty legalne postavil drobny pomnicek z cacicovej skaly pre baphometa s mierumilovnym kozlom a pentagramom. Bude zakonom chraneny pred utokmi zo strany bohabojnych katolikov?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jerson a 10 hostů