PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Selhan píše: 19. 4. 2022, 18:51Mankind Divided byl teda za mne špatný,
Co se ti na tom nelíbilo? Já bych tomu vytknul asi jenom zprasenou češtinu (odehrává se to v Praze, ne že by na to byla čeština jako mód) a výměnu Sarifova dabéra (jelikož původní týpek je totální magor, tak nebylo zbytí). Jinak to za mě bylo super. Podle mě to celé potopili hlavně ty Square Enixový mikrotransakce, to byl fakt v singleplayer hře totální úlet.
a že to celé je o zastavování iluminátů je trochu těžší k překousnutí,
O tom jsou ale všechny díly? Celé je to o konspiracích, přičemž některé se ukáží jako pravdivé. V MD mi to přišlo jemněji podané než v HR, kde zejména závěr byl prostě tragicky špatný (tři tlačítka, lol). On ani závěr původního Deus Ex nebyl nijak oslnivý (variace na 3 tlačítka, jakkoliv v mnohem lepším provedení) a o IW ani nemluvím (ještě více tlačítek, ale mnohem méně Adidas). Ale o tom to naštěstí není.
ale rozhodně musím říct, že audiovizuálně mě svět Human Revolution vtáhl víc.
Ukázkový high tech, low life. A popravdě si umím snadno představit, že to takhle kolem toho roku 2027 může vypadat. Což je asi část toho co člověka vtáhne.
Secrets are power.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Selhane, kdyz mi listujes veci co mi prisly dobre udelany jako priklad toho jak je to blby tak nevim moc co odpovedet. Umeni je holt subjektivni.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Res Část o iluminátech byla k Deus Exu komplet, ano. Každopádně na MD mi ta zápletka o utlačovaných kyborzích přišla prostě příliš z reality vykloubená. Takový Atlas Shrugged.

Sos: Co přehlížím - místa, sidequesty, skladby... Já bych se fakt rád dal přesvědčit. Ok, že cyberspace a alien AI bylo super, když mě to přišlo jako slabej knock-off Neuromancera, to se asi neshodneme, ale kde se mám jet pokochat do Night City a co si k tomu pustit bych určitě věděl rád. Ale jestli se ti nechce, ok. Rozhodně se mi nemusíš obhajovat, že se ti to líbí - nechci nikomu kazit radost.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Jojo, Shadowrun vůbec není cyberpunk, a já jsem Anglická královna.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Corny píše: 19. 4. 2022, 22:35Jojo, Shadowrun vůbec není cyberpunk, a já jsem Anglická královna.
Za tím původním výrokem se musí schovávat nějaký No True Seattlesman.
Za tento příspěvek děkují uživateli Pieta:
Sosacek
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

Corny píše: 19. 4. 2022, 22:35 Jojo, Shadowrun vůbec není cyberpunk, a já jsem Anglická královna.
Shadowrun je cyberbitch protože děláš pro korpy, stát a jiné formy "the man". Nemusí to tak být dycky, ale defaultně to tak je.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Let me repeat it for you.

Shadowrun není cast 'Magic shield (level 9)' cyberpunk! ;-)

Je to mix fantasy, cyberpunku, utopie a několika dalších prvků. První tři edice byly cyberpunkový celkem dost (ale ani ty nebyly cyberpunk), ve čtvrtý je ale už bezdrátovej matrix a cyberpunkovej feeling se z velký části vytratil.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

A povedzte mi, York, čo vy si predstavujete pod takým slovom "kyberpunk"? ;-)
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Úplně jsem čekal, že argument pro "Není to cyberpunk" bude "Je to cyberpunk-fantasy". Protože když to vypadá jako banán, chutná to jako banán a voní to jako banán, tak to není banán, pokud k tomu dám dva kopečky zmrzliny a dám na to šlehačku a čokoládovou polevu.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

Selhan píše: 19. 4. 2022, 19:33 Ok, že cyberspace a alien AI bylo super, když mě to přišlo jako slabej knock-off Neuromancera, to se asi neshodneme
Což o to, já bych se na tom s tebou i shodnul, ale lišíme se v hodnocení toho, co to znamená :-)

Pro mě to není "slabej Neuromancer", ale pocta nebo možná trochu ilustrace k němu. Prostě natvrdo přiznaná inspirace. Navíc bez ambice ho v tomhle překonávat (i když ten cyberspace vlastně v Neuromancerovi nebyl bůh ví jak bohatě popsaný). Je to hra - ne film nebo novela.

Navíc nejde jen o Neuromancera - Cyberpunk 2077 je doslova nabitý odkazy na různé méně či více známé filmy, knihy, povídky i anime tohohle žánru.

Samozřejmě je fajn, že hlavní příběh má hloubku a zrovna základní problematiku i leitmotiv v něm obsažený zpracovává dost hluboce a kvalitně. Alespoň já si ho užil a ten konec mě docela "zasáhl" - prostě po málokteré hře máš náladu dát si panáka a možná si jít i zapálit :D

Ale máš ty různé cyberpunky, jak tu za chvíli ukáže diskuse s Yorkem. Cyberpunk 2077 je přiznaně inspirovaný celou řadou z nich, hlavně "brakovými" povídkami, kde právě často nějaká partička či cool "solo" řeší nějakou obdobu "heistu". A právě v cool prostředí, které je ale zároveň (v různé míře) anti-utopickou budoucností.

Některé zase více rozvíjí samozřejmě tu otázku AI, toho nakolik má člověk v sobě duši nebo jen soubor dat a pod.

Když si ale vezmeš Cyberpunk 2077 tak:
- hlavní náplň jsou "heisty" a jiné prácičky pro "fixera" a skrze něj tu pro korporáta, tu novináře, tu gangstery... :ballot_box_with_check:
- řeší se tam cyberimplantáty. Dost si s nimi vyhraješ, ale jsou vidět i nějaká negativa - zejména cyberpsychóza je tam podána zajímavě (jako ztráta lidskosti v odosobněném světě transhumanismu...), Mršani, Maelstrom, svým způsobem Zvířata :ballot_box_with_check:
- existují megakorporace, které se chovají hnusně. Revolta proti jedné z nich je pak hlavní motivací jednoho z hlavních hrdinů :ballot_box_with_check:
- důležitou roli hraje AI, řeší se podstata člověka :ballot_box_with_check:
- budoucnost je smutná a i když nablýskaná (tenhle cool prvek je ten "punk"), hned za rohem prostě čeká nějaká nějaká ta sračka :ballot_box_with_check:
- nemůžeš vyhrát. Můžeš se jen zaprodat nebo nepřestat bojovat :ballot_box_with_check:

A tohle všechno nemáš jen v hlavní linii, ale i v narážkách a questech kolem. Třeba Delamain je krásný vedlejší quest, který ti na konci položí cyberpunkové dilema. Jasně, kdo hraje sci-fi rpg, tak to má za klišé, ale tohle je prostě esence kyberpunku.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

York píše: 21. 4. 2022, 15:24 Je to mix fantasy, cyberpunku, utopie a několika dalších prvků. První tři edice byly cyberpunkový celkem dost (ale ani ty nebyly cyberpunk), ve čtvrtý je ale už bezdrátovej matrix a cyberpunkovej feeling se z velký části vytratil.
Kabely nedělají kyberpunk. Když sem hrál riggera v 4E tak sme kabely pořád dost používali, mimochodem.
Za tento příspěvek děkují uživateli Fritzs:
Jezus
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Jezus: To je asi ten problém - já se nechci smířit s tím že by hry měly být nějaké apriori méně kvalitní než filmy a novely. Naopak, se svou interaktivitou mají úžasný potenciál.
Ale ok, zase abych nebyl za naprostého hejtra, C77 rozhodně není nejhorší hra co jsem kdy hrál, ani nejhorší kyberpunk co jsem kdy potkal. Doufal jsem ve víc, ale je možný si tam pořídit motorku z Akiry, takže vlastně cajk.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

Já tím chtěl říct, že prostředí je ve hře často podklad pro tu hru, hezká ilustrace do pozadí, na níž... vždyť víš, hraješ. Není to film nebo kniha, kde by ti mělo všechno ladit do hlavního příběhu - ve hrách je spousta věcí tak trochu bokem, navíc, proto třeba tak nevyzní, ale zase je to zajímavý obsah k objevování.

Porovnávat to se slabším odvarem Neuromancera mi trochu připadá jako nepochopení media :-) Respektive, ten příběh se nesoustředí a priori na Alt a Síť, takže je sice ok říci, že tahle část hry není tak dobrá jako Neuromancer, ale celkově to není dobré srovnání, protože je to o něčem jiném.

Mě skoro připadá, že srovnáváš vedlejší věci (například questy) se stěžejní částí jiného díla - a pak ti nutně vyjde, že je to slabé :-)

Nebo chceš od hry, aby to byl silný interaktivní film. Já chci spíš hru :-)

Nechci tím ale říct, že proto mají mít hry nutně méně kvalitní příběh - jen je jinak podaný, nijak vyprávěný a je tam kolem hodně "balastu" - což je prostě "jenom" herní prostředí, nebo naopak některé "filmové" pasáže nejsou tak precizní - nemají tolik času apod. protože lidi chtějí hru hrát, ne se na ni jen koukat... ale máš pravdu, že díky té interaktivitě se nabízí zase jiné možnosti a hloubka.

Akorát teda nevím... tobě tam ten hlavní příběh přišel jako slabej? Nebo málo kyberpunk? Upřímně se trochu ztrácím v tom, co jsi chtěl vlastně tím srovnáním říct :-)
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Tak ono obecně srovnávat nějak víc knihy, filmy nebo hry vzájemně je z principu krajně nesmyslné, protože jde o úplně jiná média s úplně jinými zákonitostmi, prioritami, nástroji skrze které se realizuje její obsah atd. To je jako kdybych říkal, že Neuromancer je slabý odvar C77, protože si v něm nemůžu vybrat víc možných začátků příběhu, prostě úplně nesmyslné. Pokaždé, když se třeba bavíme o Expanse a někdo řekne "No jo, ale knihy jsou lepší", tak mám chuť ho praštit pádlem -_-#
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Já si ale myslím, že jsem to řekl docela jasně. Chci říct, že mě Cyberpunk 2077 celkově spíš zklamal, a zatímco Sosáčkovi přišlo jako highlight například zpracování cyberpace a AI, mně to přišlo jako slabší odvar předlohy.
Nechci se ale přít o to, kdo z nás chápe médium videoher špatně a kdo správně - Corny mi od toho svými úšklebky poněkud bere náladu. Myslím totiž, že mám celkem dobrou představu, co chtít, a že to hry zvládají. Že pak mám velká a nenaplněná očekávání je, pravda, asi zkrátka můj problém.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti