PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Nevztahuj ten můj poslední příspěvek zbytečně na sebe, spíš jako obecný povstesk nad tím, co je bohužel docela běžné, byť zrovna u srovnávání her a filmů tolik ne, spíš srovnávání filmů a knih. Samozřejmě je něco jiného, pokud ti určité zpracování určitého tématu připadá tam lepší než jinde s vědomím náležitostí toho či onoho média.
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
Selhan
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Nordoslav »

Jsem extréměn nadšený ze hry Citizen Sleeper - https://www.fellowtraveller.games/citizen-sleeper

Hrajete za emulaci zkopírovaného vědomí v umělém těle, které se podařilo uprchnout z korporátního otroctví a teď se snaží přežít na rozpadající se vesmírné stanici, kterou kdysi převzali místní z rukou krachující korporace.

RPG osekané až na dřeň, v podstatě jen zajímavé dialogy v minimalistickém rozhraní s nádhernýma ilustracema postav, basic resource management s penězma a pár itemama a spousta tikajících hodin. I když York by je opravil, že to nejsou správné hodiny, protože tikají i ke "dobrým" věcem.

Příběh je super napsaný, postavy jsou zajímavé a celkově mi přijde že se prostě nekdo snažil osekaat z běžných her všechny ty věci, co jsou pruda (chození přes tři obrazovky, povinné souboje) a nechat tam jen to co ho baví
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

A baví ho i něco jiného než dialogy? :-D

Nechci ti určitě brát nadšení, naopak jsem rád, že reportuješ, něco, co těch chytlo. Ale než bych se do toho pustil, tak by mě zajímalo, jestli je tam taky nějaká "game" - tj. jestli to není "jen" o dialozích a volbách, ale jestli ten resource management taky něco znamená...
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Jezus píše: 9. 5. 2022, 00:22 "jen" o dialozích a volbách
A to není gameplay, když jsou tam volby? :)
Nordoslav píše: 6. 5. 2022, 18:41 I když York by je opravil, že to nejsou správné hodiny, protože tikají i ke "dobrým" věcem.
O_o
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

Corny píše: 9. 5. 2022, 08:00 A to není gameplay, když jsou tam volby?
Samozřejmě je, kolikrát i dobrý, ostatně proto ty uvozovky... Ale je to spíš roleplay (pokud se ty volby neprojevují i nějak reálně mechanicky). A mě právě zajímá, jestli je ta hra primárně (případně v zásadě pouze) o roleplayi, nebo je tam i nějaká reálná gamistická složka.

Jestli můžeš i prohrát nebo naopak zazářit...

Víš co se říká: Jestli tam nemůžeš umřít*, není to hra :-D
(*I když reálně stačí mít možnost "prohrát").
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Já si jen říkal, jestli se tu budeme hádat o tom, jestli jsou gamebooky, interaktivní visuální novely, adventury nebo text-based RPG vlastně hry s gameplayem :D (aby z toho pak nebyla další nekonečná diskuze o ničem, jako u OSR /nestydatý_rejp) Ostatně, já si nejsem moc jist, například v kolika adventurách, co jsem hrál, šlo skutečně umřít nebo vlastně i prohrát, dokonce pokud si dobře vzpomínám, tak až na hrstku výjimek nejde prohrát ani Planescape, a ostatně^2, spousta her reálně prohrát ani nejde z principu, pokud je člověk narovinu nevzdá, například puzzle games; na druhou stranu tu jsou takové ty walking simulátory jako Dear Esther, které můžou být docela fajn, ale opravdu je hodně na hraně, jestli se tomu vůbec dá říkat hra.

Ale předpokládám, že pokud tam jsou volby, tak ty volby mají příběhový význam.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

Výjimečně mi nejde o to se pohádat o definici nebo prohlášení ;-)

Prostě mě opravdu zajímá, jestli je to "hra" i ve smyslu nějaké mechaniky, kdy ten management dělám a optimalizuju jako nějakou výzvu, nebo je tam, aby se neřeklo :-)

Samozřejmě drtivou většinu her můžeš opakovat tak dlouho, dokud nevyhraješ, ale prostě tě nutí zvládnout ji dostatečně na to, aby ses probojoval na její konec (nebo to teda vzdal).

A určitě nemám nic proti vizuálním novelám a podobně. Jen mě prostě zajímá, jestli se ta hra dá i hrát nebo je to spíš čtení a příběhové rozhodování :-)
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Jasně, však já jen tak odlehčeně pošťuchuju. Popravdě jsem na tu hru koukal, a taky by mě zajímalo, jestli je ten gameplay i někde jinde než na úrovni spíše interaktivní novely či textové adventury, nebo je tam toho i něco více někde jinde.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Nordoslav »

Hele, Visual novelou bych to fakt nenazval, ta struktuira vyprávění je úplně jinde a opravdu víc přípomíná klasické RPG s omezenou sandboxovostí (danou limity narativního RPG).

Dokonce se dá i prohrát - každý den ti chátrá tvé umělé tělo a tzy musíš vydělávat peníze na drahé léky abys ho udržel v chodu. Plus je tam příběhový hrozba, které tkají hodiny a pokud dotikají, tak tě prostě sejme, ale ruku na srdce, obtážnost je nastavená na very easy a pokud nebudeš hrát vysloveně jako retard, tak umřít nemáš šanci a nějaký větší tlak jsem za celou hru pocítil jen jednou.

na druhou stranu jsme ji dohrál prakticky na jedno sezení (nemocenská :D) a to se mi enstalo ani nepamatuju.
Za tento příspěvek děkují uživateli Nordoslav:
Jezus
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jarilo »

Tak jsem zkusil Divinity Original Sin 2 Definitive Edition. Jako super. Ale nějak se mi nedaří vybalancovat grafická nestavení, aby se to v pravidelných intervalech nesekalo. Mám pc, na kterém hraju Cyberpunk na nejvyšší detaily a spoustu dalších nových her, ale Divinity mi sice doporučuje Ultra nastavení, ale trhá se.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Tak jsme si pořídili Oculus (tedy, nyní Meta, a musím říct, že fakt, že VR rovnou koupil korporát typu facebook je ozajstný kyberpunk) a zahrál jsem si Vader Immortal.

Je to příšerné - protože to má super potenciál a pak vás to táhne otravným railroadem, hloupým gameplayem a trapně uspěchaným dějem.

Na jednu stranu je naprosto famózní hned na začátku stát na můstku své vesmírné lodě a poslat ji do hyperdrivu (nemohl jsem si odpustit si s NPCčky povídat), a ohánět se lightsaberem je docela fajn, ale na druhou stranu je spousta "herních" pasáží fakt o ničem, co chvíli vás to zastaví v nějaké zbytečné cutscéně, souboje jsou hrozně strojené, a k tomu je příběh vyloženě ubohý: Je to kraťoučké, asi v polovině se z čista jasna najednou naučíte perfektně ovládat sílu, a na konci si to rozdáte na férovku s Vaderem - sice nejde doopravdy porazit, ale stejně, oproti tomu jak geniálně děsivý byl Vader v Jedi Order je tohle výsměch.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jekyll »

Nordoslav píše: 6. 5. 2022, 18:41 Jsem extréměn nadšený...
To by ťa mohol možno zaujať aj Vagrus, alebo Roadwarden.
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Nekdo mi rikal ze Norco je dobry.
But nobody came.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od ShadoWWW »

V rámci oslav 20. výročí Mafie 1 je do 3. září na Steamu zdarma.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
Wolfus
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jarilo »

Dnes vychází česká Indie hra 1428: Shadows over Silesia od solo vývojáře Petra Kubíčka (KUBI Games) - je v tom kus srdce a ještě větší kus práce a odříkání, takže jestli si máte v říjnu koupit jednu hru, ať jsou to Shadows.
336F1D40-2EB9-407D-97CD-650EE2C29346.jpeg
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo tito uživatelé (celkem 4):
Muzzug, Antharon, Vaarsuvis, Wolfus
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti