PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Fritzs: Tak to asi záleží, kolik máš peněz, že. Já to hrál přes GeForce Now. Ale nejsem hardcore gamer, hraju na nejnižší obtížnost a stealth.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Jarilo píše: 19. 4. 2022, 11:22 Jinak co tu kluci píšou mě jen a jen utvrzuje v tom, jak to byla prima volba, v podstatě mě to pohltilo mnohem více než Witcher, ale u Witchera mi to trochu kazí 3rd person kamera, v případě RPG jsem větší fanda 1st person her anebo pak izometrického pohledu.
Já jsem naopak za 3rd person kameru rád, protože Witchera neberu jako Skyrim, kde jsem "já" hlavní postava, ale hlavní postavou je Geralt. Což je pro mě dobře, protože tyhle 'samostatný' postavy jako Gerald nebo Shepard jsou obvykle mnohem zajímavější, než když je hlavní postavou nějaká "příběhová díra která musí být dostatečně volná na to, aby s ní hra mohla interagovat nezávisle na tom, jak ji hráč vyplní dle výběru pohlaví, rasy, povolání a skillsetu". Mají vlastní historii, motivy, známosti, cíle... když jsem hlavní postava já, tak všechno tohle si jen musím domýšlet, ale ve hře se to zpravidla neděje (viz třeba Skyrim)
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

Selhan: Potřeboval bych hodně pádný argument abych do toho vrazil víc jak 50 klacků, vzhledem k tomu, že co mám mi stačí. Raději bych zůstal kolem 30ti.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

Selhan píše: 19. 4. 2022, 11:01 vám nevadí ten brutální nesoulad mezi tím, jak to má být hrozná dystopie, ale přitom je to tak úpěnlivě všechno velká zábava a nehorázně cool? Úžasná kybeprunková fun-ride? Yeah boy, check out this new awesome guns, isn't shooting FUN!?
To je nastupující kyberpsychóza, taky jsem ji měl. Ten pocit, kdy si říkáš, že zrovna tihle maníci jsou ochranka, co reálně chrání něčí drahý auto (sice nějakýho hajzla ze Sovětského svazu, ale prostě dělají svoji práci). No a ty tam samozřejmě můžeš naběhnout s pistolí, hecky a kudlankami, protože proti tvému chromu prostě nemůžou obstát... a je to přitom tak cool :D

Jenže pak se prostřílíš gangem Valentinos (u mě výjimečná věc, ale chtěl jsem si ještě trochu zahrát, než to vypnu), protože ti na mapě svítí majáček od policajtů, že se děje zločin a je tam odměna... a zjistíš, že kluci a holky sestřelili vznášedlo záchranky, aby se dostali k lékům pro tamní komunitu...

Ne, v Night City jsou civilisti. Akorát většinou někde umírají nebo je zrovna střílí najatá ochranka zbavující se důkazů...

(Ale jinak jo, samozřejmě je snaha o to, abys střílel gangstery - alespoň většinou - proto se taky v těch zprávách dočteš, jak kurví někomu život - většinou :-) )
Judy
Judy (alespoň když s ní chodíš), se ve variantě "Silverhand lives" z města nedostane. Nechá ti zprávu na záznamníku, že prostě nedokázala (zatím) odejít. Pouze když to přežiješ, tak odjede (buď sama, že ji pošleš pryč nebo s tebou a Panam).
Fritzs píše: 19. 4. 2022, 11:15 Má smysl kvůli CP2077 kupovat novou mašinu? Moje současné železo utáhne všechno co od toho potřebuju, ale CP2077 nedá.
Mě to teda tahá relativně starší kompl (i když grafárnu má slušnou), který jsem upgradoval kvůli Zaklínači 3 (ale v žádné top kvalitě). Je teda fakt, že můj Cyberpunk nevypadá tak sexy jako v gamplayích na yt - takže jsem kvůli tomu už o novém železe přemýšlel... ale moje odpověď by byla, ať to zkusíš zahrát na tom, co máš :-)

Třicítka ti stačí určitě - i míň. Cyberpunk je postavený tak, aby jel i na starších strojích (byť neuvidíš, jak se ti odlesky jisker po výstřelu odrážejí v kalužích... :-) )


Jinak Zaklínač potřebuje hlavně prostor, aby mohl "tancovat" kolem příšer. Na to potřebuješ 3rd person :-)

Ale jinak hezká myšlenka, že ve finále je fajn koukat na Zaklínače jako na další postavu vyprávění, kterou jen některými volbami směřuješ.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jarilo »

Corny píše: 19. 4. 2022, 11:29 Já jsem naopak za 3rd person kameru rád, protože Witchera neberu jako Skyrim, kde jsem "já" hlavní postava, ale hlavní postavou je Geralt.
To je dobrý point a chápu ho. A obecně je tohle zajímavý téma - jak role kamery a dalších věcí v kombinaci s podstatou player characteru ovlivňuje celkový dojem ze hry, vnoření se do ní atd. Nad tím si ještě někdy před usnutím popřemýšlím.

U mě to asi nehraje zas až takovou roli, KCD je třebas taky first person, seš Jindra, máš spoustu věcí daných, hraješ za Jindru, ale ta charakterová imerze tam imho funguje dobře.

Je fakt, že to je asi důležité hlavně u těch her, kde naopak nemáš jasně daný charakter - Cyberpunk, Outer Worlds - tam Tě to hodně vtahuje do toho světa, máš pocit, že jsi to víc Ty.

edit - ten gameplay aspekt kvůli soubojům je samozřejmě taky validní
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Za me je to, ze svet je cool ale v pici zakladni a dulezita vlastnost kyberpunku. High tech, low life.

Jak rikal nejakej chytrej typek, "science fiction is about how technology will save mankind, cyberpunk is about how it won't" (a ano s tim scifi je to generalizace).

Konec koncu, muj iphone je v principu dost cool, pohledem devadesatek - a pritom hlavni vec co mobilni appky umoznili je prekariat "kontraktoru" ala Uber a jinych. Facebook je v principu dost cool, pohledem devadesatek, ale hlavni vec co umoznil je smirovani lidi za ucelem manipulace, nastup fasismu a konec demokracie na Zapade.

High tech.

Low life.
Judy
Aha, s timhle koncem nejsem familierni.
Ja znam:
1) nejste spolu - vypadne z mesta k prarodicum do Oregonu (zrejme do Arcadia Baye, to by byl crossover $D)
2) jste spolu a The Star (nomadsky) konec - odjedete spolu s nomady
3) jste spolu a The Sun (rogue/tajny) konec - opusti te a odjede k prarodicum do Oregonu

Jak je to v The Devil a Temperance (ano, chci tomu rikat podle karet) nevim, protoze jsem se na tyhle konce ani nedival, protoze mi to k (me) V nesedelo.

EDIT: nejlepsi konec je samozrejme ten kdy te opusti protoze se nemuze koukat jak pachas sebevrazdu pomoci toho ze nedokazes odejit z Night City a musis si dat posledni slavnou misi ... krasne kyberpunkovy konec :-)=
__________

Ja jsem to hral taky na Geforce Now, ale ted kdyz sleduju jak na Gerforce Now asi zadne dobre hry (treba Elden Ring nebo Sekiró nebo BG3) uz nebudou protoze "vydavatele si to nepreji" tak se asi taky poohledu po pocitaci. 50 klacku mi prijde dost.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Já mám u toho "vtažení" obvykle problém v tom, že díky tomu, že ta hra vlastně neví nic moc o mé postavě (resp. já si můžu vytvořit hroznou spoustu různorodých charakterů a ta hra neví, jaký si udělám), tak často nemá moje postava žádné vazby na okolní svět. Skoro nikdo mě nezná, nemám žádnou herní historii, žádné vztahy s jinými postavami ve světě...často je tam pak pro mě docela silný disconnect. A nebo je to nějaký paskvil obojího, jako ve Fallout 4, kdy se ta hra snaží nějakým způsobem vytvořit kolem toho hráče i nějaké vazby, ale pak se občas stane, že jsou hodně slabé, nebo nedávají smysl (třeba já se ve chvíli, když jsem zjistil jak to je ve skutečnosti s mým synem, musel na příběh kolem mé postavy a snahu, aby do něj zapadala, úplně vykašlat, protože by mi to jinak úplně šíleně nedávalo smysl).

Pro mě je v tomhle asi nejsilnější zážitek v Dishonored, kde na jednu stranu se do role té hlavní postavy docela vžívám, ale zároveň ta postava není bezejmenná neznámá. Tam ten 1st person v tomhle funguje dobře.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Quentin »

Já jsem koupil před vánoci od Lynx hotovou sestavu za 36k s rtx 3060 ti a běželo mi to na 1080p ultra settings 60 fps. Vyšší rozlišení jsem nezkoušel, nemám na to monitor, ale vypadalo to super a běželo to plynule ve všech scénách.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jezus »

Sosacek píše: 19. 4. 2022, 12:28 Za me je to, ze svet je cool ale v pici zakladni a dulezita vlastnost kyberpunku. High tech, low life.
Přesně. A tohle to vystihuje perfektně. Ostatně motivace mnohých gangstrů tam je do jisté míry "všechno nebo nic" - žít rychle, pokusit se prorazit "nahoru" nebo nadělat edáče a pokud to nevyjde - tak být prostě mrtvý, cokoli je lepší než strávit život ve sračkách.

A podle toho to vypadá. Všechno je nablýskané a cool, protože to může brzy skončit. Naopak korporace jsou vyjma špinavé práce takové sterilní, "čisté", protože budují něco trvalejšího - ale je to odosobněný život boháčů, co ztrácejí lidskost (musejí, jinak v korporátním prostředí nepřežijí).

No a do toho se jednou zatoulá jistý rocker, který se dostane k taktické jaderné náloži :-D
Temperance
Temperance je ve skutečnosti docela pěkná (mě taky neseděla, ale ze zvědavosti jsem ji taky dal). Měl jsem ale právě problém s tou Judy, která v takovém případě "nedokáže odjet" (což je trochu zrada, že je to jen tím, že jste byli před tím spolu :-) ).

The Sun je samozřejmě nejlepší konec, to máš pravdu :D Až na to, že v mojí verzi Judy V neopustila - moje V ji prostě poslala pryč, protože nebylo třeba, aby se dívala, jak umírá. A byla tu samozřejmě ta poslední zakázka - která z tebe udělá legendu. Co víc by si mohlo street kid přát? Vždyť to je úplný top major league! :-D
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jerson »

Po pěti letech jsem znovu zkusil Crossout, nehrajete ho náhodou někdo?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Sosacek píše: 19. 4. 2022, 12:28 Za me je to, ze svet je cool ale v pici zakladni a dulezita vlastnost kyberpunku. High tech, low life.
Jistě. Jenže jako všechen punk, kyberpunk se často potýká s tím, že kritika zůstane nepochopená a zůstane jen fetišismus - a přesně ten pocit z C77 bohužel mám. Kde tam vlastně máš ten low life? Kde se to tam řeší? Opravdu řeší, ne že si přečteš smsku kde si někdo stěžuje, nebo Johny zpívá "nasrat korporátu!", zatímco si vražděním městské chudiny vyděláváš na novou káru?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Nejlepší cyberpunk je Deus Ex. A to původní i ty nový.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Buďme upřímní, on se cyberpunk, stejně jako třeba atompunk, už hodně silně přetransformoval spíš v estetický žánr a ten společenský komentář se tam tolik neřeší. Shadowrun je toho taky dobrou ukázkou. A popravdě, mě to asi nevadí.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Až na to, že Shadowun není cybepunk. Zato společenskou otázku řeší docela dost.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

No, Mankind Divided byl teda za mne špatný, a že to celé je o zastavování iluminátů je trochu těžší k překousnutí, ale rozhodně musím říct, že audiovizuálně mě svět Human Revolution vtáhl víc. (Možná je ten soundtrack C77 jen moc dlouhý - co se vám z toho líbí za skladby? McCannův podkres k DX:HR mám naposlouchaný od začátku ke konci nesčetněkrát, u C77 vždycky nakonec zjistím, že jsem to úplně odignoroval :/ )
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů