Vlákno přání a stížností

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ehm... takže paralela o ženách spamovala původní téma? Chápu to správně?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Markus píše:Andtom: Jo... Ale příčinou není to, že jsem to rozdělil. Příčinou je nerespektování vytyčeného tématu ze strany diskutujících. Například to, co se zrovna děje v tématu "Srovnání volby systému a volby ženy" nemá s volbou ženy vůbec nic společného.

Říká se tomu off-topic a někdy je dost těžké ho zvládnout :wink: Každopádně můžu za sebe říct, že jsem rád, že paralela o ženách a následný miniflame se Sosáčkem o jakýchci "tendenčních" slovech jsou oddělené a nespamují původní téma.
To, co se děje v tématu "Srovnání volby systému a volby ženy" znamená, že to vydělení byla šlápota vedle. Téma se vrátila do původního směru. Nic víc.
Pokud znamená flame upozornit na nevyrovnané srovnání, výborně. Pokud znamená paralela spam, ještě lépe. Začíná to tady vypadat opravdu zajímavě ... Pochopitelně vůbec není skutečným problémem, že můj názor nekoresponduje s názorem angažovaných moderátorů, nejsem přece, jak se na tomto fóru opakovaně nespamově a neofftopic dozvídám, paranoidní (prostě si to zasloužím být tak označen, to je přece úplně jasné, že?).
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Markusi, mám jeden návrh - zacházej s fórem atématy jako s historií - počkej jak se vyvine a podle toho jí zařaď. Vhledem k tomu, že když čtu příspěvek a píšu odpověď, tak naprosto nevidím, do jakého tématu to vlastně píšu, je Offtopic na tomto foru naprosto zákonitým jevem.

(Občas mám dojem, že děláš moderátorské zásahy přesně naopak, než bych je dělal já, asi to bude souviset s tím, že máme rádi jiný styl hry (já preferuju delší kontinuitu, ty krátké jednorázovky)
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jerson: obavam se ze to se stylem hry nesouvisi :) Mimoto, takovych temat ktere se vrati do spravnych koleji je minimum. A kdybych neprisel s tim ze prirovnani jsou zbytecna tak by se tam tohle dost mozna resilo jeste ted.

andtom: ano, dokola omylat neco co do tematu nezapada je spam. ano jsi paranoidni. ne, nesouvisi to s nazory, protoze kdyby t fakt fungovalo jak spises tak uz se davno stalo neco horsiho :-)= $D $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

SOSACEK: OK, nebudu obtěžovat.
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosáčku, ty máš teda diplomacie a taktu skutečně na rozdávání... :>:o/
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:Sosáčku, ty máš teda diplomacie a taktu skutečně na rozdávání... :>:o/
Markus rozdelil tema pac mel pocit ze je moc OT a od toho OT se zase oklikou doslo k predchozimu tematu, takze to rozdeleni ted nedava smysl.

Vazne verite tomu ze to udelal proto ze chce perzekuovat lidi s jinymi nazory a jejich prispevky cenzurovat?

(hint: neberte vetu za kterou nasleduje :-)= $D $D prilis vazne.)

EDIT: proste z Markuse nedelejte Stalina :>:o/
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Taky si myslím, že paralela není offtopic. Toto byl IMHO chybný mod zákrok.
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Paralela není off-topic. Ale paralela, která zabírá 50% původního tématu, už dost překáží. Zkuste se na to podívat s pohledu člověka, který po dlouhé době přichází na fórum, vidí téma "Výběr systému", řekne si: "Hmm, to je zajímavý" a jde si to přečíst... jen aby zjistil, že polovina té diskuze je zaplácnutá přirovnáváním RPGček k ženským.

A přesně do téhle pozice jsem se sám dostal - zalogoval jsem se na Fórum, přečetl jsem si téma "Výběr systému" a zjistil jsem, že polovina příspěvků vůbec nesouvisí s výběrem systému, ale řeší, jestli je vůbec možné srovnávat ženy a RPG...

Tak jsem to oddělil, aby "paralela" nepřekážela. To téma mělo 4 stránky, ta paralela bezmála 2. Kvůli té paralele nebylo prakticky možné pokračovat v původním tématu, protože to původní téma v té paralele ani nebylo k nalezení. Hned po oddělení se diskuze ve "Výběru systému" zase rozjela v původním tématu...

Neberte prosím oddělení paralely jako nějakou perzekuci.
Jde mi o to, že najednou se v jednom vlákně sešly dvě živé diskuze - diskuze o paralele. Tak jsem je oddělil, aby měly obě dost prostoru k životu.

Při zpětném ohlédnutí na téma "Výběr systému" si myslím, že to oddělení mu pomohlo - téma je teď přehlednější a je jasné, o čem se mluví. Takže si fakt nemyslím, že ten zákrok by byl chybný.

Ale jestli jsem se někoho dotknul, tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Abych to řekl nějak lidsky:
Ne, používání přirovnání není trestné a nebudu to mazat. Když ve svém příspěvku napíšeš přirovnání, všechno je v pohodě.

Ale tady se stalo asi tohle:
V tématu A bylo řečeno přirovnání B. Někdo reagoval na přirovnání... a rozpoutala se diskuze na téma přirovnání B. Ta diskuze se rozjela docela živě a najednou polovinu vlákna na téma A zabírala diskuze o přirovnání B.

Jelikož je dost nepřehledné mít dvě živé diskuze v jednom vlákně, oddělil jsem je. Vznikla diskuze o tématu A (Výběr systému) a diskuze o přirovnání B (aneb. diskuze o smysluplnosti andtomovy paralely).

Paralela není off-topic. Ale sejdou-li se dvě živé diskuze v jednom tématu, budou odděleny a každá dostane vlastní téma, aby se v tom dalo vyznat.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jerson píše:Vhledem k tomu, že když čtu příspěvek a píšu odpověď, tak naprosto nevidím, do jakého tématu to vlastně píšu, je Offtopic na tomto foru naprosto zákonitým jevem.
Prosím?
To jako že ty se nepodíváš, do jakého tématu to vlastně píšeš? :eyecrazy: Prostě odpovídáš a ignoruješ, v jaké jsi sekci a jak se to téma jmenuje?
Ale ty diskuze jsou vždycky na určité téma! To téma tam není pro srandu králíkům!

No tak to se tu člověk může snažit, jak chce... Pokud budou uživatelé ingorovat rozdělení sekcí a témata jednotlivých diskuzí, tak to můžeme rovnou udělat jedno megatéma "Pokec o RPG" a hodit to všechno do jednoho.

Tak mi prosím udělej tu laskavost a než někam něco napíšeš, podívej se, jaké je téma té diskuze, kam se chystáš přispět :>:o/
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Markusi, snad se známe dost dobře na to, abych si teď mohl dovolit říct:
Co to kurva meleš za blbosti??

Abych ti to řekl tak nějak lidsky: oddělování diskuzí dělej po zralý úvaze a až když je to fakt úplně jiný téma.
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Koukám že se pořád nic nezměnilo. Bylo to jen pozlátko, že už jsme na nový vlně. Ale bylo to klam. Moderování stojí pořád za hovno a teď se do čela těch "skvělejch týpků" postavil Markus.

Markusy, myslíš si, že tu jsi aby si řídil a podřídil všechny diskuze a diskutující podle svých kolejí, nebo se má forum a jeho styl podřídit diskuzím diskutujících???
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Abych to řekl lidsky: Vadí mi, když polovinu diskuze na téma: "Docela by mě zajímalo, na základě čeho vlastně jako hráči rozhodujete, jaký systém si vyberete." (viz 1. příspěvek) zaplácnou žblepty na téma: "Je přirovnání RPG k ženám přesné nebo nepřesné?". Chtěl jsem se bavit na původní téma, ale nešlo to, protože poslední dvě stránky se kecalo o ženách...
Nechtěl jsem nikomu zakazovat, o čem se má bavit. Tak jsem pokec o ženách oddělil, abych se vůbec mohl vyjádřit k původnímu tématu.

Nečekal jsem, že někomu bude vadit, když diskuzi o ženách oddělím a dám ji tím víc prostoru. No ale koukám, že vadí.

Omlouvám se.

Stejně to nechápu...

EDIT: Zkusil jste někdo pomyslet na lidi, kteří na Fórum nechodí pravidelně a musí to potom pročítat? Pokud se nepletu, není to tak dlouho, kdy třeba Jerson říkal, že na fóru je jen jednou týdně a že mu vadí, jak většina témat je zaplácnutá balastem. Kdo to pak má číst?
(možná to ale nebyl Jerson, ale někdo jiný).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:EDIT: Zkusil jste někdo pomyslet na lidi, kteří na Fórum nechodí pravidelně a musí to potom pročítat?
A to jako myslíš vážně, že ty kydy, co tu plodíme taky čte někdo jiný? Že někoho zajímá to neustálé trollování, které se tu provozuje, ty bezmála inkviziční hony a tyhle věci. Leda by se chtěl dobře pobavit nad zde panující všeobecnou blbostí.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů