Black Magic Cards Matter

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Antharon »

Vallun píše: 7. 6. 2023, 21:48 nesouvisí to s jazykovou mutací?
ze po francuzsky su rohani aziati a inac cierni?

inak najlepsia je snehobiela arven s jej ciernou babickou galadriel
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Passingby »

Btw... Ale tohle je offtopic a s JRRT to nesouvisí. I když kdoví, třeba by dneska dostali sodu za to, že je to orientalismus a exoticismus...

MtG Mirage (1996)
MtG Visions (1997)
MtG Weatherlight (1997)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Antharon »

Passingby píše: 7. 6. 2023, 22:09 Btw... Ale tohle je offtopic a s JRRT to nesouvisí. I když kdoví, třeba by dneska dostali sodu za to, že je to orientalismus a exoticismus...

MtG Mirage (1996)
MtG Visions (1997)
MtG Weatherlight (1997)
Ale ved taka bola vtedy dominaria. Klasicke sword and sorcery s mocnou magiou a vonou exotiky. Chjo, ja som tak miloval stare magicy...

Je to ale trosku ine nez prefarbovat zname chataktery.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Corny »

Some characters may look different from previous depictions—and that's intentional. Great works of art like The Lord of the Rings are only enhanced by having multiple interpretations in the world. We believe ours will bring joy to many, many fans of both Magic and Tolkien. This fresh update was a conscious choice made in partnership between Wizards and MEE and was driven by two guiding principles:

Diversity: The Lord of the Rings is about the different peoples of Middle-earth coming together to fight Sauron, finding strength in their diversity. Fans of all backgrounds have been enjoying these stories, characters, and locations for decades, and we wanted this set to reflect on that broad inclusion.
Originality: The goal of this set is to express the story and setting of The Lord of the Rings through Magic: The Gathering Countless prior efforts have painted vivid pictures of this world, but our goal is a modern take on the work of J.R.R. Tolkien, lovingly crafted for an ever-expanding fandom.

Our hope is that more people will see themselves reflected in the characters and that players and fans can find immense joy in telling these familiar stories through gameplay.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Passingby »

Ústa Sauronova :D

(Sorry, ale když už jsme v tom JRRT vlákně :-)= )
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od York »

Corny píše: 7. 6. 2023, 23:58 Diversity: The Lord of the Rings is about the different peoples of Middle-earth coming together to fight Sauron, finding strength in their diversity.
Myslíte třeba jako elfové, lidi, hobiti a trpaslíci? Asi jsem četl jinýho Pána prstenů :think:
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Corny »

...nebo to jinak pochopil.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Vallun »

Zrovna tento aspekt je u Tolkiena dosti těžké vůbec pochopit...jako ostatní je i toto mnohovrstevnaté...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Jerson »

Mně přišlo, že Tolkien popisuje národy, rody a rasy Středozemě právě jako dost unifikované, tedy že všichni v rámci jednoho národa sdílí stejné charakteristiky. A pokud se někdo z daného rodu něčím liší, tak je to zmíněno.

Hlavně mi ale z výběru karet přijde, že ta diverzifikace je pouze směrem k tmavší barvě. Nebo jsou některé postavy laděné třeba do východoasijské nebo jihoamerické podoby?

Ne že bych hrál Magic nebo byl Tolkienofil, abych to musel řešit, jen by mě to zajímalo.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 8. 6. 2023, 09:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od MarkyParky »

Jak vypadá kartička haradských?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Vallun »

Jerson píše: 8. 6. 2023, 08:54Tolkien popisuje národy, rody a rasy Středozemě právě jako dost infikované,
Chtěls říct unifikované, že?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Jerson »

Jo. Opraveno.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Corny »

Jerson píše: 8. 6. 2023, 08:54 Hlavně mi ale z výběru karet přijde, že ta diverzifikace je pouze směrem k tmavší barvě. Nebo jsou některé postavy laděné třeba do východoasijské nebo jihoamerické podoby?
Bohužel výběr na eshopu nejde příliš zvětšovat, takže nějaký hlubší "průzkum" na tuhle adresu mi úplně nevyšel, ale tak namátkově bych asi odkázal na tyhle exempláře: Imrahil a Gandalf
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Antharon »

Mne de facto nevadi, ze niektore postavy su washnute. Dokonca aj ten gandalf sa mi paci. Ale preboha ved nech to robia konzistentne. Elfovia su jedna velka rodina a maju vlastne rasy. Dava zmysel, ze galadriel je cierna s bielymi vlasmi a jej vnucka je najbledsi charakter v celej sage s tmavymi vlasmi a modrymi ocami?

Co sa tyka ludi, je trochu divne ze to tam pchaju a nepozreli sa, ze existuju rozni haradcania a khandania, ktori zastupuju exoticke rasy. Ale budiz, preco nie, napriklad tmavi rohani sa mi zdaju celkom cool. Ale preboha nemozu k tomu pristupovat ako v modernej amerike. Vo fantasy je difuzia obyvatelstva ovela mensia, v panovi prstenov cestujes cele dji divocinou a nikoho nestretnes. Ludia by sa teda mali krizit a vyvijat v izolovanych skupinach a podobat sa ako vajce vajcu.

A potomn tu je aragorn. Ktory je sice cierny ako uhlik ale z nejakeho dovodu sa ich geny nepreniesli na nekonecne pokolenia gondorcanov (ale na rohan ano).

Asi ma ovela viac nez nejaka diverzifikacia uraza ta lenivost a neucta k povodnemu dielu.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Corny »

Já v tom asi žádnou lenost a neúctu nevidím.

Je to fantazy, s magií, draky, ohnivými démony, magickými neviditelnými prsteny, skřety pěstovanými v jámách, obřími mluvícími orly atd. Je to svět, ve kterém postavy dramaticky mutují a mění vzhled klidně jen na základě svého charakteru a ducha. Spoustě diváků je implementace realistické genetiky do takovéto prostředí docela ukradená a realismus v tomhle směru skutečně nepovažují za důležitý, pokud vůbec za relevantní. Osobně se třeba ve svých RPG snažím prezentovat postavy různých pohlaví a občas různých etnik a skutečně v rámci toho mi v hlavně neprobíhá žádná úvaha na téma, jestli je třeba v tomhle prostředí "realistické" aby, tahle postava byla žena nebo černoch. Takže asi nevidím nic "líného" na tom nezabývat se nějakou implementací našemu světu vlastní realistické genetiky do fantaskního magického prostředí, protože to pro mě prostě není relevantní.

Ani v tom asi nevidím žádnou neúctu, protože pro mě IP prostě není nezměnitelný monolit, kterého se musím ve všem zuby nehty držet. Naopak to je pro mě nejen příběh, který se mi líbí sám o sobě, ale i příležitost k tomu vyprávět vlastní příběhy, inspirovat se, převyprávět je atd. Třeba když lidi dělají cosplaye různých postav z her nebo seriálů, připadá mi vždycky cool nejen to, když lidi ty kostýmy ztvární věrně a autenticky, ale i když je udělají s nějakým vlastním twistem. Když vidím renesančního Spidermana, steampunkovou Ariel, samurajského Boba Feta nebo třeba genderbend Kapitána Ameriku, tak se kochám kreativitou lidí, těší mě že se jim to IP líbilo a inspirovalo je, jsem rád že ty lidi vzájemně spojuje láska k tomu dílu ... a nezačnu nadávat, že to je neúcta k předloze, že mořská víla nemůže být steampunk protože pod vodou by parní stroje nefungovaly, nebo že ženský Kapitán Amerika je nesmysl protože v té době by ženskou do takového vojenského experimentu nepustili. A stejně tak kdybych byl autor nějaké knihy, tak by mi něco takového spíš lichotilo a utvrzovalo mě v tom, že moje dílo se těch lidí pozitivně dotklo a inspirovalo je. Je snad neúcta, když někdo napíše na základě mého příběhu vlastní fanfikci? Asi to prostě vnímám tak, že Pán Prstenů, stejně jako třeba Star Wars nebo Witcher či Warhammer, jsou prostě nejen o tom dílu samotném přesně tak, jak bylo původně vytvořeno, ale i o nějaké inspiraci pro různé "What if...?" scénáře, remaky atd. To původní dílo tím existovat nepřestane. A já asi nepotřebuju ani vidět recyklované pořád tytéž postavy a tytéž koncepty, ale jsem zvědavý i na nějaké jejich jiné verze, jiné pohled (třeba podobně, jako mi připadá cool kontept Batman by Gaslight nebo některé různé verze Hamleta).

Aneb já to prostě vnímám pozitivně, jako další možnost jak přistupovat k tomu dílu. Samozřejmě má každý právo na to preferovat pevně původní předlohu a ztvárnění, či filmovou verzi. Jakože...nikdo není rasista Jen proto, že má raději ty postavy tak, jak je ztvárnil Peter Jackson, stejně jako nikdo není proti ženám jen proto, že se mu ve Warhammeru nelíbí představa ženských Space marines. Na druhou stranu, na to je snadná pomoc, prostě ty karty nekupovat a neinvestovat do nich. Ono těma kartama to původní dílo nepřestalo existovat že.

Za sebe musím minimálně říct i to, že co jsem se na ty karty zběžně podíval, tak jsou nakreslené velmi pěkně a některé jsou i docela cool, třeba Nazgůlové.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti