Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2697
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Kdybych se čistě hypoteticky chtěl na ty GoG podívat, co všechno potřebuju vidět, a co stačí, že znám z doslechu? Má něco takového vůbec cenu?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

GotG vol 1, GotG vol 2, Avengers Infinity Wars, Avengers Endgame, GotG Holiday Special (v tomto pořadí)
Avengers filmy pak navazují na další, ale pokud máš zájem pouze o tu GotG linku tak stačí znát z doslechu
i když upřímně: pokud jsi aspoň do nějaké míry už nepropadl MCU rabbit hole tak bych tím nezačal
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Fakt je nutné koukat na ty Avengers? Já viděl asi jen Endgame – moc si to nepamatuju, ovšem znova to absolvovat nechci. Nepřišlo mi ale, že by tam Guardians měli nějakou velkou roli...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Naopak, v Infinity Wars a Endgame 2 (arguably 3) postavy z Guardians hrajou klíčovou roli v příběhu na což vol. 3 navazuje.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Jo ony jsou to vlastně Thanosovy dcery...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 6. 5. 2023, 10:24Druhá byla Devátá brána
Díky za typ!
Spojitost s Draculou (ač jiným) je ještě jedna, přes Langellu (a tady z něj teda jako z prachatýho páprdy šel větší respekt než coby z upíra, mám dojem)
Postřeh s balancováním na hranici nadpřirozena super, podepisuju (akorát spoiler?? za mě zbytečně zjevně levitující ďáblice to trošku kazí)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

jjelen píše: 20. 5. 2023, 05:44
Argonantus píše: 6. 5. 2023, 10:24Druhá byla Devátá brána
Díky za typ!
Spojitost s Draculou (ač jiným) je ještě jedna, přes Langellu (a tady z něj teda jako z prachatýho páprdy šel větší respekt než coby z upíra, mám dojem)
Postřeh s balancováním na hranici nadpřirozena super, podepisuju (akorát spoiler?? za mě zbytečně zjevně levitující ďáblice to trošku kazí)
Ja len ze na spoilery tu je:

Kód: Vybrat vše

[spoiler]
tag

Inak v deviatej bráne sú skvelé postavy, či už v hlavných rolách alebo rôzne vedlajšie charaktery (majitelia kníh, dvojčatá a podobne), ktoré dotvárajú strašne bizarné vyznenie celého univerza, kde sa film odohráva.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
jjelen
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Včera jsem viděl Díru.
Už nevím, kdo mi ten film doporučil, ale po půl hodině jsem ho chtěl vypnout, nicméně manželka nedokáže vypnout sebepitomější film, protože chce vědět, o co tam jde a jak to dopadne - takže o hodinu později jsem dostal strašnou sodu, co jsem to vybral za pitomost bez konce a bez smyslu.
A souhlasím. I když si uvědomuju, že má jít o nějakou alegorii na současnou společnost, tak zpracování je pořád pitomé a nedává smysl. A nejhorší je, že se 73% a velmi stručným popisem jsem prakticky neměl jak zjistit, že je to fakt tak strašný film.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Jezus
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Faskal píše: 8. 5. 2023, 20:15 Sisu bylo brilantní.
Podle wikipedie je to akční historický film a já plně souhlasím. Velmi akční, velmi historické.
To si nejsem jistý, ale bavil jsem se náramně (a dle bezprostředních reakcí mnozí další v publiku též), koho neodradil už trailer, tomu vřele doporučuji.
Za tento příspěvek děkují uživateli jjelen:
Faskal
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Across the Spider-Verse už není tak dobrý jako první díl. Ne že bych litoval, že jsem na to šel do kina, pořád tam byly fajn scény a asi půjdu i na sequel (tenhle díl končí vyloženě cliffhangerem), ale ve všech ohledech je to o stupínek slabší. I v té animaci je podle mého vidět, že jim docházel čas nebo prostředky a museli to občas střihnout trochu přes roh, jak říkají anglosasové.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Včera mě manželka vzala na Spider-Man: Napříč paralelními světy

Jednu věc napíšu rovnou, protože jsem na ní nikde nenarazil - je to první díl ze dvou (doufám že ne z více) dílů. Tuhle módu točit dvouhodinové filmy jako seriály moc nepobírám, ale zjevně je to stále častější. Nicméně to že to nenapíšou dopředu je dost blbé.

K samotnému filmu. Autoři tentokrát víc popustili uzdu komixovýmému zpracování, takže místy je ten film až psychedelický, ale hlavně přesvícené ostré stroboskopické záběry působí, že jsou schopné vyvolat epileptický záchvat. Žena na první minutu filmu nemohla koukat, jak to bylo ostré, barevné a blikající. Osobně bych byl víc spokojený, kdyby provedení zůstalo stejné jako v prvním filmu.

Zápletka - nechci moc spoilovat, ale ... slabší. Sice naplno rozvíjí nápad s multiversem, ale retrospektivně přidává další vrstvu do původního filmu, přičemž to ani trochu nepůsobí, jako že by s tím počítali už od začátku. A výsledné paradigma spidermaního multivesmíru je už poněkud přepálené. Na jersonskóre se mě neptejte.

Na druhou stranu bylo lepší, že hlavní postavy jsou svým stylem více sladěné, a zcela chybí otravné spiderprase - i když v pár scénách se ukážou ještě větší šílenosti, naštěstí opravdu krátce. A noví hlavní paralelní Spidermani jsou zajímaví.

Celkově - zatím dávám čtyři hvězdy, protože záleží na tom, zda v dalším filmu nastavené paradigma multivesmíru potvrdí nebo rozbijou. Pokud ho potvrdí, tak jedna hvězda půjde dolů, protože některé věci fakt nežeru. Zbytek se ukáže.

Nejsem žádný fanoušek supehrdinských komixů a Spidermana obzvlášť (navíc mě irituje, že se jednou píše Spiderman, a jindy Spider-man), ale syn se u toho docela bavil, a na mě to celkově působilo relativně dobře. Jen doporučím spíše zadní řady v kině.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4592
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak jsem viděl teaser na Scottova Napoleona... a jako film to bude asi dobrý, ale zklamalo mě, že se autoři pyšnili historickou autenticitou a zase dali na některých místech přednost filmovosti.
  • Napoleon ostřeluje pyramidy? Jako chápu, proč to tam autoři dali (nová říše přebíjí starou), ale z historického hlediska nemáme žádné prameny, že by se něco takového stalo.
  • Napoleon vede na koni cvalem armádu a máchá u toho šavlí? Zas chápu, proč to tam autoři dali (kamera na velitele uprostřed vypjaté akce), ale z historického hlediska je to blbost. Napoleon byl kanonýr. Držel se v bitvě na místě, kde mohl spolehlivě vydávat taktické rozkazy. Díky své zkušenosti kanonýra uměl skvěle využívat kanónů. Ale nejezdil na koni do bitev ala Théoden. Vlastně na koni moc dobře jezdit neuměl.
  • Bitva u Vyškova (Austerlitz). Nepřátelé jsou nalákáni na led a utopí se pod palbou Napoleonovy kanonády. Ach jo. Ta legenda vznikla až později. Ale opět. Historicky je to nepodložené. Spíš je prostě rozstřílel na zledovatělých polích na Austerlitz, tedy tady kósek na Brnem.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

ShadoWWW píše: 14. 7. 2023, 20:55[*] Napoleon ostřeluje pyramidy? Jako chápu, proč to tam autoři dali (nová říše přebíjí starou), ale z historického hlediska nemáme žádné prameny, že by se něco takového stalo.
Tohle je imho doložené dobře...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

To že přímo střílí na vrcholky pyramidy (které sice v dané historické bitvě byly na dohled, Napoleon o nich mluvil, a proto se to jmenuje "Bitva u Pyramid") nijak doložené skutečně není. Jediná legenda, pokud vím, je, že ustřelil Sfinze nos, což je ale taky pravděpodobně jen fáma.
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
ShadoWWW
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4592
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ShadoWWW »

Přesně. Nikdy pyramidy přímo neostřeloval. To už je filmová licence, fikce.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti