PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od ShadoWWW »

Do zítřka jsou na Steamu všechny díly XCOM s 90% slevou. Tomu nešlo odolat.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW tito uživatelé (celkem 3):
Jezus, Antharon, Nikanuur
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zkoušeli jste někdo Hobo: Tough Life?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vito »

kdo se těší na Last Train Home? :wink:
Za tento příspěvek děkují uživateli Vito tito uživatelé (celkem 4):
Ecthelion, MarkyParky, Cor, Hike
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Nikanuur
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 6. 2023, 17:23
Bydliště: K tamtomutadyma 42/10, Jinotajville 111 11, Celephais

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Nikanuur »

Někdo mi bez upozornění a uvedení důvodu smazal celé téma, nevím proč :( Tak aspoň zkouším sem. Hrál jste někdo Cultic? Vřele doporučuju. Tady taková minirecenze:

Skvělý level design, sem tam příjemné ozvláštnění architektonickým puzzlem nebo tajnou skrýší s poklady. Při střílení jde o specifický mix přípravy, předvídání a akce, resp. někdy o opatrném snajpování, ale dá se i, s dostatečným počtem skill pointů v hráčově reflexích a přesnosti, rambovat. Navigace světem je možná několika přístupy (zmíněný level design prostě fakt dobře funguje). Nepřátelé jsou nechutně přesní, ale nechá se naučit jejich vzorce chování a přebít je ve vlastní hře. Hudba, zvuky, balada. Skvěle doplňuje devadesátkovou atmosféru. Celkově gameplay působí čerstvě, dynamicky a obtížnost vychází jako dost vysoká, ale férová.

Cultic je hra, která si dovoluje plácnout gamingový závod o nejrealističtější prostředí s nejdražšími kartami přes ksicht doslovně i opisně rezavě zpátečnickou grafikou, duchaplně nápaditým prostředím bez jediného bugu - a tím spojenou plynulostí - v podobě ryzí FPS zábavy.
And Saint Attila raised the hand grenade up on high, saying, "O Lord, bless this Thy hand grenade that, with it, Thou mayest blow Thine enemies to tiny bits in Thy mercy."
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Faskal »

Moderátory zjevně nepřesvědčilo, že to nebyl příspěvek bota.
Dokázal bys říct, čím by to mohlo zaujmout konkrétně uživatele fóra o RPG?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Nikanuur
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 6. 2023, 17:23
Bydliště: K tamtomutadyma 42/10, Jinotajville 111 11, Celephais

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Nikanuur »

Faskal píše: 13. 6. 2023, 20:30 Moderátory zjevně nepřesvědčilo, že to nebyl příspěvek bota.
Dokázal bys říct, čím by to mohlo zaujmout konkrétně uživatele fóra o RPG?
Inu psal jsem zprávu sem do ostatních, protože se lidi v ostatních zajímají i o jiné hry.
Ale v odpověď na tvoji otázku zkusím: Má to sakra dobrý level design, upgrady, nápady, příběh tj. věci které RPG hráči na svém oblíbeném žánru mají také rádi.
And Saint Attila raised the hand grenade up on high, saying, "O Lord, bless this Thy hand grenade that, with it, Thou mayest blow Thine enemies to tiny bits in Thy mercy."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jerson »

Po letech jsem si řekl, že bych konečně mohl dohrát Half Life (1), a i kvůli synovi, který o něm pořád básní jsem koupil Black Messu. Grafika mě příjemně překvapila, a syna velmi zklamala, protože čekal nebo jako HL:Alyx. Tak jsem mu na YT pustil, jak vypadal původní HL před dvaceti lety, aby měl srovnání (a sám jsem koukal, jak to bylo hnusné).

Nicméně, na dlouhý úvod neměl trpělivost, tak jsem si to zahrál sám... A nevím. Tedy vím, že HL vždycky byl railroad, a pobíhání po základně, kde musím nahodit generátor, abych přečerpal palivo, abych mohl spálit velkou nestvůru a dostal se dál, a u toho střílím emzáky a lidi... Ale je to fakt nuda. Pokaždé nevím, která že dvou cest vede dál až do místa, ze kterého se už nemůžu vrátit, a která je odbočka k nějakému ukrytému lootu nebo zkratka okolo nepřátel. A které dveře jsou zablokované schválně a kterými se dá projít. Ale hlavně mě... sere (bez po pardonu), že mám v ruce páčidlo, ale přitom nemůžu vůbec nic vypáčit. Chápu, že level design se v té době takhle dělal, ale možná po dvaceti letech hraní RPG bych už konečně chtěl opravdu otevřený svět (byť ve formě podzemních chodeb), ve kterém bych se mohl pohybovat tak jak uznám za vhodné, a ne tak, jak si to nakreslili tvůrci hry. A aby i velké nestvůry měly HP a reagovaly na zranění, a ne že na ně vyhážu granáty a ono jim to neudělá vůbec nic. Ne že by se tak musely dát zabít, ale třeba zpomalit - nebo aby alespoň reagovaly, když na ně útočím.

Ve výsledku se obávám, že k tomu skoku z manty, u kterého jsem skončil před dvaceti lety, se teď ani nedostanu, protože mě to přestane bavit ještě dřív.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2665
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vitus »

Jerson píše: 14. 6. 2023, 09:28 Ale hlavně mě... sere (bez po pardonu), že mám v ruce páčidlo, ale přitom nemůžu vůbec nic vypáčit. Chápu, že level design se v té době takhle dělal, ale možná po dvaceti letech hraní RPG bych už konečně chtěl opravdu otevřený svět (byť ve formě podzemních chodeb), ve kterém bych se mohl pohybovat tak jak uznám za vhodné, a ne tak, jak si to nakreslili tvůrci hry.
Zkoušel jsi hrát Legend of Grimrock ?

Je to sice old-school PC RPG (tedy pohled z první osoby a pohby po kostičkách), ale tam mi přijde, že ty puzzle, pohyb po patrech a podobné věci jsou v prvním díle udělané inteligentně a v druhám pak i ten pohyb venku má logiku. :think:
Za tento příspěvek děkují uživateli Vitus:
Wolfus
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Antharon »

Vitus píše: 14. 6. 2023, 09:41
Jerson píše: 14. 6. 2023, 09:28 Ale hlavně mě... sere (bez po pardonu), že mám v ruce páčidlo, ale přitom nemůžu vůbec nic vypáčit. Chápu, že level design se v té době takhle dělal, ale možná po dvaceti letech hraní RPG bych už konečně chtěl opravdu otevřený svět (byť ve formě podzemních chodeb), ve kterém bych se mohl pohybovat tak jak uznám za vhodné, a ne tak, jak si to nakreslili tvůrci hry.
Zkoušel jsi hrát Legend of Grimrock ?

Je to sice old-school PC RPG (tedy pohled z první osoby a pohby po kostičkách), ale tam mi přijde, že ty puzzle, pohyb po patrech a podobné věci jsou v prvním díle udělané inteligentně a v druhám pak i ten pohyb venku má logiku. :think:
Oldschool, ono je to skor take osr. Zahraj si dungeon master 2 :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jerson »

Vitus píše: 14. 6. 2023, 09:41Zkoušel jsi hrát Legend of Grimrock
PC RPG moc nehraju (mám v plánu někdy dohrát jen první dva Fallouty) a fantasy už vůbec. Mě jde spíše o střílečky na odreagování, ale přemýšlím, která se mi v posledních letech líbila. Čím víc je hraju, tím víc mě štve, že i dvaceti letech pořád nefunguje to, že když mám v ruce zbraň nebo výbušninu, tak by pro mě běžné vnitřní dveře prostě neměly být problém vůbec. Možná tak stěny.

Přitom si vzpomínám, jak jsem ještě na škole četl o nějaké střílečce se zničitelným prostředím. Prostě když mám v ruce raketomet, tak je průchod v baráku tam, kde ho chci mít. Ale to bych chtěl asi moc.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16383
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Tak třeba FarCry/Crysis série si začátku zakládala na (do jisté míry, umožněné technologiemi) otevřeném/zničitelném prostředí.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Jerson píše: 14. 6. 2023, 11:06 (mám v plánu někdy dohrát jen první dva Fallouty)
To sis na to, že RPG moc nehraješ, vybral hodně tvrdé oříšky na rozlousknutí. Já to třeba zkoušel opakovaně, a hrozně brzo jsem došel k, možná kacířskému mezi stařičkými fajnšmekry (byť já bych řekl, že to jsou spíš růžové brýle mladičké nostalgie), názoru, že to možná po stránce příběhu jsou fajn hry, ale po stránce gameplaye naopak už tak špatné, že to prostě nesnesu. New Vegas je dle mého všeobecně dost lepší hra. Mimochodem by ti dost možná i víc sedla, pokud máš raději střílečky.

Jinak Battlefieldy taky docela řeší destruktivní prostředí.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1598
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Passingby »

Jerson píše: 14. 6. 2023, 11:06 PC RPG moc nehraju (mám v plánu někdy dohrát jen první dva Fallouty) a fantasy už vůbec. Mě jde spíše o střílečky na odreagování, ale přemýšlím, která se mi v posledních letech líbila.
Heh, souhlas s Cornym. Přestřelky ve starým Falloutu se víceméně hrajou podle pravidel české fackované – stojíte proti sobě a fackujete se (na dálku). A ovládání i flow jsou docela příšerný a dnešní optikou to prostředí působí hrozně prázdně. Ale jednička má tak někam po Hub svoje kouzlo a když už člověk umí anglicky a trochu si to pamatuje, dá se tím začátkem prokousat relativně rychle.

Chtěl jsem připomenout System Shock, který měl snad teď někdy taky remaster/remake/cosi, ale pak jsem si uvědomil, že je to na vesmírné stanici, kde je myslím normální gravitace, takže to asi neprojde. Rozbitelný prostředí by mohly mít nějaký voxelovky, ale těch budou mraky.

Btw: Voxel Tycoon (a v traileru mají nějaký exotický názvy měst a dědin, nebude to z Čech?)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Passingby píše: 14. 6. 2023, 12:06Chtěl jsem připomenout System Shock, který měl snad teď někdy taky remaster/remake/cosi, ale pak jsem si uvědomil, že je to na vesmírné stanici, kde je myslím normální gravitace, takže to asi neprojde.
Někde je tam normální gravitace, než se do toho Shodan pořádně pustila.
Navíc teda System Shock nikdy nebyla hra, kde by se nějak moc hrálo na rozbíjení prostředí.

(Situace je taková, že k System Shocku existuje Enhanced Edition, už skoro deset let stará, což je remaster původní hry s přidělaným wasd+mouselook ovládáním. Dohrál jsem nedávno, je to o dost hratelnější než původní verze, ale pořád je na tom ten věk hodně vidět.
A potom asi před dvěma týdny vyšla úplná předělávka, což je vlastně nová hra postavená podle té staré. Nové levely podle původních map, noví nepřátelé podle původních nepřátel, a tak.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Velmi dobrý shrnutí průběhu vývoje Diabla 3: Diablo III: A Cautionary Tale | 12 Years of Development Hell
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host