Upíři

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

Budou z aféry Nagygate předčasné volby?

Ano.
7
35%
Ne.
13
65%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32331
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upíři

Příspěvek od Vallun »

Ano, ale čím dál tím víc se jeví, že don Pablo je úhelným kamenem...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Upíři

Příspěvek od Corny »

Zcela popravdě, ať už u riga podváděl jakkoliv, tak pokud by na charakteru jinou šmouhu neměl, pořád by to byla značně ubohá šmouha. Pořád jde o něco značně formálního, a nikdo z trochou víc praktického rozumu si z takovýchhle formalismů nedělá větší hlavu. Vytahovat na lidi diplomky a podobné věci je možná takový současný trend, ale ve větším měřítku je to něco vpravdě irelevantního. Daleko více mě zajímají jeho činy a názory tam, kde se to opravdu dotkne něčeho, na čem reálně záleží. Pro jakou legislativu zvedl v průběhu let ruku například je daleko zásadnější.

Takhle je to jedna drobná a v praxi zanedbatelná šmouha někde na cípu jeho pomyslného kabátu, na kterém má spoustu jiných obřích smradlavých a dehtových stop, které by měly každého zajímat daleko víc než jeho rigo.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Upíři

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já nevím, jestli jsi ten detail chytil, ale on s tím rígem podváděl, když mu bylo 40. Upřímně, myslím, že už i v 25 letech ti podvádění na vysoké dá celkem důležitou informaci o charakteru (proto asi ten "trend" "vytahovat diplomky"), ale ve 40 už je člověk hotový a moc se dál nemění. Pro mě je toto naprosto diskvalifikační pro jakékoliv zaměstnání v oblasti práva (a samozřejmě i pro výkon veřejných funkcí). Podvodník nemůže být ústavním soudcem. Obecně bych takového člověka nikdy nezaměstnal.

Vedle toho pochopitelně ten aspekt, že Benda je prostě nedouk. Vallunova poznámka o tom, že je to jeden z nejlepších znalců legislativních procedur ve státě, mě teda taky nedojala - ten člověk sedí ve sněmovně přes 30 let, v životě nesáhl na nic jiného, tak jasně že pokud není úplný retard, tak za tu enormně dlouhou dobu pochytil procedurální pravidla politikaření. Argovy analogie považuji za přiléhavé, fakt je to, jako kdybych si myslel, že 12 let základní školy mi dává kvalifikaci dělat ministra školství.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32331
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upíři

Příspěvek od Vallun »

Corny píše: 27. 3. 2023, 22:54 Zcela popravdě, ať už u riga podváděl jakkoliv, tak pokud by na charakteru jinou šmouhu neměl, pořád by to byla značně ubohá šmouha. ....

Takhle je to jedna drobná a v praxi zanedbatelná šmouha někde na cípu jeho pomyslného kabátu, na kterém má spoustu jiných obřích smradlavých a dehtových stop, které by měly každého zajímat daleko víc než jeho rigo.
No, ne.

Ono se ukazuje, že to velmi úzce souvisí - rigo mu pomáhal získat Kindl...ten Kindl...patron justiční mafie... nejde tedy tak ani o samotné rigo jako o ty vyjevené vazby...a ty jsou obrovský průšvih...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Upíři

Příspěvek od Corny »

Ok, pokud to má až takhle hluboký specifický podhoubí, tak jsme pak někde jinde samozřejmě.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Upíři

Příspěvek od Argonantus »

Ještě se vrátím k tomuhle
obecně je považován za nejzběhlejšího odborníka na legislativní procedury a jednací řád PSP.
Tyvole. Obecně se považuje za odborníka on sám, zejména - už jsem slyšel vícekrát, že to prohlašoval. Jinak jsem neslyšel jedinou odbornou autoritu, jedinou anketu, jediné ocenění, které by ho kdy bralo vážně.

Když se řekne "legislativa", tahle ctihodná činnost má samozřejmě taky svoje velikány, kteří se poznají tím, že něco napsali, s určitou komplexností, tedy tak - paragrafů, nebo daleko víc, parlament jim to schválil, a země to delší čas s prospěchem užívá, nebylo to třeba okamžitě zrušit nebo podstatně novelizovat.

Takový týpek, to je jako architekt ve stavebnictví; nakreslí barák, a ten se proslaví a lidé ho užívají. V právu třeba Franz von Zeiller, Pavel Kristián z Koldína, Karel Eliáš, abych vybalil ty místní úplně nejslavnější.

Pokud by Marek Benda něco podobného dokázal, alespoň v rozsahu 50-100 paragrafů koherentního systému, je to "odborník na legislativu" a lze ho brát vážněji. Potíž je, že nikdo z lidí, co dokázali opravdu něco podstatnějšího v legislativě, neslétli k práci z Olympu, ale po letech - nebo spíš desítkách let - praxe, kdy v té disciplíně působili, užívali stávající modely zákonů, studovali i zahraniční konkurenci a mohli tak zjistit, co přesně nefunguje a proč, jak se to celé užívá. A k tomu byli nadáni jistou kreativitou a jazykovou potencí v míře značně převyšující obecné právnické poměry, protože správný právník nenapíše nic delšího pěti stran, co by průměrný laik byl ochoten dobrovolně číst.

Jednací řád PSP, tuhle velmi specifickou vychytávku, Benda rozhodně nenapsal, není to Steve Jobs, ale majitel telefonu Apple, zmýlil jsem se, promiňte, hledám jiného pána.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32331
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upíři

Příspěvek od Vallun »

Znovu opakuji, že je pro mne Benda zcela nepřijatelný, důvody již zazněly, ale buďme fair a přesní...

Za odborníka na parlamentní procedury ho s klidem prohlásím sám - procesu fakt rozumí výtečně... jiná věc je, že toho zneužívá ve prospěch kšeftaření....:/
Pokud by Marek Benda něco podobného dokázal, alespoň v rozsahu 50-100 paragrafů koherentního systému, je to "odborník na legislativu" a lze ho brát vážněji.
Potom jsem i já odborníkem na legislativu...a Urfus ml. Je legislativním Bohem :) Což tedy vlastně je, nebo spíš byl a před 10 lety měl být na ÚS povolán... mimochodem, Bendova rigodiplomka jsou z poloviny Urfusova slova...:/

A jednací řád PSP sestavovala parlamentní komise, jejímž byl Benda členem a bývá označován za jednoho z významnějších spoluautorů... nicméně ten argument je mimo...naznačuje, že kovář, který vykoval kladivo je větším umělcem, než Michelangello, jenž jím stvořil Davida...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Upíři

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallune, neumím nic říci o tvé právnické kvalifikaci a kvalitě, ale upřímně, že bys byl kvalitnější kandidát na ústavního soudce než Benda, by mě tak úplně nešokovalo. Jako kompliment to ale zase neber, laťku jsme si vysoko fakt neposadili.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Upíři

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Corny píše: 27. 3. 2023, 23:44Ok, pokud to má až takhle hluboký specifický podhoubí, tak jsme pak někde jinde samozřejmě.
Kausa plzeňských práv, ano. Velmi doporučuji nastudovat.

Už asi vím, v čem je problém - nejsi na tomhle foru ani 2 roky, takže ti nutně musí unikat některé ze zásadních částí pointy tohoto tématu; možná by to chtělo dát do disclaimeru k tématu. Metafora s upíry zde je případná z řady důvodů. Vzniklo to myslím asi tak, že korupční struktury vysávají peníze ze státu podobně jako upíři krev z těla, a podobně jako upíři jsou citlivé na světlo/transparentnost (tady teda možná spíš lépe sedí nějaké rybenky nebo švábi :think: ).

Jako další klíčovou podobnost ale spatřuji dlouhověkost. Jedna z motivací za tímto tématem (které už má asi dvě své verse schované v archivu) jest úžas. Úžas nad tím, že v kausách a skandálech se točí stále tatáž jména. Úžas nad tím, že byl rok 2010, ale když poodhrneš slupku soudobých talking heads, místo dužiny najdeš pořád tu samou devadesátkovou hnilobu; ne procesově, neboť metody jsou sofistikovanější, ale personálně. Marek Benda je, mimochodem, jedním z těchto nesmrtelných.

Čili asi hlavní pointou tohoto tématu byla jakási historická paměť, cosi, co třeba ani ta relativně schopná z našich médií prostě neumějí, jakkoliv k tomu nepochybně mají prostředky. Ano, Marek Benda ve svých 40 letech podváděl s rígem. Ano, očekávám od tebe, že i na takto letmý pohled to budeš považovat za naprosto diskvalifikační pro post ústavního soudce.
Ale ještě důležitější je "detail", že podváděl v Plzni a s děkanem Kindlem; jestli podvod sám o sobě je diskvalifikační, slova "Plzeň" a "Kindl" by měla znamenat plný požární poplach.
Výroky, že "na ÚS je příliš málo právníků např. z Plzně", jsou pak siréna při přímém napadení nepřátelskou silou.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Upíři

Příspěvek od Selhan »

Já za sebe jen podotknu, že nevím jak je to teda u právníků, ale podvádění u rigorózní zkoušky mi rozhodně nepřijde jako nějaká malá šmouha co nestojí vytahovat a ukazuje na nějakou vyprázdněnost kritiky – pro mne je to zcela diskvalifikační. Srovnání s maturitou mi přijde jako úplný úlet.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Upíři

Příspěvek od Corny »

Docela by mě zajímal nějaký průzkum o tom, kolik procent vysokoškoláků bere diplomky víc než jen jako nutné formalistické zlo na závěr studia, věnuje jim větší pozornost než tu úplně minimální nezbytnou na prolezení, s čistým svědomím může říct, že je ta práce nějak plodná a hodnotná víc, než jen palivo na podpal a kolik procent z těch prací někdo někdy později (případně i dokonce přímo v rámci státnic) čte a něco z nich má. A kolik z nich pak nějak vypovídá o kvalitách toho absolventa v jeho profesní dráze. Za sebe si docela troufám hádat, že ta čísla příliš vysoká nebudou, ba naopak. Tj. za mě hodnotit někoho především na základě jeho diplomové či rigorózní práce je dle mého skutečně podobně krátkozraké, jako jej hodnotit na základě podvádění u maturit, protože vypovídací hodnota je podobně mizivá. Ano, není to dobrá vizitka, to rozhodně ne, zejména u právníka. Ale pokud bude jinak kvalitní osobností s řadou předností a pro mě hodnotných činů, tak to poslední, co mě bude zajímat, jsou pochybnosti kolem jeho riga (což samozřejmě je něco jiného, než kdyby byly důvodné pochybnosti o tom, že složil korektně státnice a neměl by mít ani ten magisterský titul, který minimálně potřebuje). Pokud to někdo naopak vnímá jako zásadní měřítko osobnosti či profesionality, samozřejmě je to jeho věc, jaké si nastaví priority.

Tady v tomhle případě jsou podle všeho pochybnosti kolem riga jen špičkou nějakého daleko většího ledovce, který mě popravdě zajímá víc, než ta prakticky zanedbatelná špička samotná.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Upíři

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

I u vysokoškoláků mi to připadá jako dost zásadní, a že z toho pak mohou plynout problémy později v životě, mi připadá zcela zasloužené. Ale ano, chápu, o čem mluvíš. Řada vysokoškoláků není třeba úplně vyspělých/dospělých, prostě proto, že třeba žijou u rodičů a jsou na nich finančně závislí, nevydělávají si (můj případ), z čehož u leckoho asi může plynout určitý telecí/školácký přístup s kavalírským přístupem k podvádění, včetně diplomky (rigorosní práce je ale přeci jen už další level). Do určité míry to pak je i fail školy a společnosti.

Márovi Bendovi ale bylo při podvádění 40 let a už tou dobou seděl 15 let v Poslanecké sněmovně jako představitel konservativního křídla několikanásobné vládní strany ohánějící se idejeme osobní zodpovědnosti. I bez toho hlubšího podhoubí, jak říkáš, mi to přijde jako jasná věc.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Upíři

Příspěvek od Argonantus »

Tak si čtu začátek této debaty a je to docela trhák, začali jsme těsně před causou Nagyová, komentovanou takřka v přímém přenosu (často někdo pravil, co se stane a teprve pak se to stalo). No, a je tam i Marek Benda, samozřejmě na straně, kterou byste čekali
viewtopic.php?p=387390#p387390
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32331
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upíři

Příspěvek od Vallun »

Jelikož na začátku jsou zmíněny platy na Hradě, tak to hodím sem...

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-poli ... la=2780782
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Upíři

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Další nesmrtelný... tentokrát Mára Šnajdr:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ods-229317
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů