Hogwarts Legacy

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

ss_df93b5e8a183f7232d68be94ae78920a90de1443.1920x1080.jpg
Datum vydání: 10. února 2023
(V předprodeji dostanete k deluxe edici i mounta v podobě hypogryfa. Potom už ne.)

Trailer
gameplay
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 5. 2. 2023, 16:28, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

Vypadá to, že Hogwarts Legacy bude pro současnou generaci stejně ikonické PC RPG jako pro nás kdysi Baldur's Gate.

Za skvělé výsledky ve škole chci dcery překvapit, že jim tuto hru pořídím. Jsou velké fanynky Harryho Pottera. V předprodeji má hra v deluxe edici navíc bonus v podobě hypogryfa (zbývá už jen pár dní).

Máme doma docela silný počítač, ale grafickou kartu už hodně starou. Chci se zeptat místních PC pařmenů (určitě tu nějací jsou :-)), co doporučují za herní grafickou kartu. Nepotřebuji nejmodernější výstřelek, ale a) nejlepší poměr cena/výkon a b) aby na tom šla hrát hra Hogwart Legacy (tzn. NVIDIA GeForce 1080 Ti nebo AMD Radeon RX 5700 XT nebo lepší).

Poradíte?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Wolfus »

Pokial ti nevadia bazarovky, siel by som do RTX 3070 alebo RX 6700 (ale tu len ak ma tvoj pocitac PCIe 4.0). Pokial nechces pouzitu... nuz, vsetko zavisi od rozpoctu...
Naposledy upravil(a) Wolfus dne 7. 2. 2023, 20:30, celkem upraveno 1 x.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Fritzs »

Viděl jsme video z úvodu do hry a je to takříkajíc přepíčené. Střídají tam lokace jak na běžícím pásu aby z potterfversa ukázali co de bez ohledu na to, že to nedává smysl.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

Já se nakonec rozhoduji mezi těmito dvěma grafikami:
  • ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X
  • GIGABYTE AORUS Radeon RX 6750 XT ELITE 12G
Fritz píše:je to takříkajíc přepíčené
To se bude děckám líbit! 8)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Wolfus »

Pokial mas na doske PCIe 4.0 slot, je zaujimavejsia ta Radeonka. Pokial ho nemas, urcite zober nVidiu.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od strucky »

ShadoWWW píše: 7. 2. 2023, 21:15 Já se nakonec rozhoduji mezi těmito dvěma grafikami:
  • ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X
  • GIGABYTE AORUS Radeon RX 6750 XT ELITE 12G
Čísla hovoří jasně! :D Navíc kdybys měl Ryzen CPU, tak tam můžou být různý doodads and dooblydoos, který si ve výkonu můžou pomáhat navzájem (ale taky nemusí, záleží na generacích, základovce a tak). Ale nevím o tom zase tolik, abych ti to dokázal nějak rozvést, to už je trochu hlubší knowledge, než o kterou se obvykle u PC zajímám a je to moc alchymie. :-) Ale pokud bych já osobně měl AMD CPU a rozhodoval bych se mezi takhle srovnatelnýma kartama, tak bych zůstal i u AMD GPU.
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky:
Corny
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

No já mám CPU Intel.
Strucky píše:Čísla hovoří jasně! :D
To video jsem viděl, ale přišlo mi, že většinou je FPS plus mínus stejný (jakože jestli hra jede v 65 FPS nebo 68 FPS mi žíly netrhá), až na tu závodní hru, kde byl rozdíl snad 10 FPS. Cena je rozdíl 13t vs. 16t, tj. skoro o čtvrtinu větší. Ten rozdíl ve výkonu ale nebyl o čtvrtinu lepší, co jsem viděl. Pro ten Asus hovoří lepší spotřeba a tišší chlazení (plus teda lepší cena). Nebo vidím něco špatně, že to AMD je fakt o tolik lepší?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od strucky »

No vidíš, takže jsi nakloněn spíš té nVidii, tak nemáš co řešit. Tady to je fakt hodně natěsno a každá výchylka na vahách osobních preferencí jedince to může bez problému převážit k jedný nebo druhý. :)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

EDIT: Tak nakonec jsem objednal tu ATI kartu ve verzi SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6750 XT GAMING OC 12G. Přišlo mi to nakonec jako nejlepší:
  • Dobrá celková cena
  • Nově vydaná karta (tj. bude dlouhá podpora)
  • Za mě nejlepší poměr cena/výkon
  • V příštím upgradu CPU přejdu na Ryzen, čímž získám další nárůst výkonu na této kartě
Zítra mám firemní akci, ale v pátek kartu nainstaluju a o víkendu můžou dcery hrát.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
strucky
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak holky jsou z toho unešený. Splněný sen všech fanoušků Harryho Pottera.

Naprosto grandiózní grafika plná krásných detailů. S tí se ale dalo počítat. Co mě ale překvapilo, jak skvěle je hra ozvučená. Ruchaři a zvukaři tu mají za mě jedničku s hvězdičkou. Taky mě překvapil svou kvalitou příběh. Doteď byl za mě nejlepší herní scénárista Dan Vávra. Scénárista této hry je ale ještě o level výš. Nebudu spoilovat ani ň, ale ta příběhová linka je úžasná od začátku až tam, kde teď holky jsou, a nemám strach o to, že by taková nebyla až do konce.

Líbí se mi, jak jsou zpracované Bradavice jako školní instituce. Musím taky pochválit, že školní prostory jsou plné studentů, že to tam zkrátka žije. Neprolézáte opuštěným hradem.

Kapitolou samou o sobě jsou questy. Mimo hlavní dějové linky máte možnost plnit spoustu různých drobných nepovinných questů. Ať už zadaných, nebo těch vzniklých interakcí s prostředím. To prostředí... to je zkrátka bomba.

Zajímavostí je, že otáčivé schodiště tu funguje na principu toho z knížek, ne na principu toho z filmů.

Že zním fakt nadšeně? To rozhodně jsem. A nejen já. Dcery ještě víc, protože to prostředí je jako z filmů, a ještě o počítačové vychytávky lepší.

Ale jednu chybku na kráse jsem tam stejně objevil. Otvírání dveří. Dveře jsou po grafické i zvukové stránce topovka, ale fyzikálně to vypadá, jako by byly z polystyrenu. Otvírají se příliš snadno a rychle. Ne pomalu a těžce jako dubové dveře (studenti ČVUT, co zažili ještě ruční otvírání dveří na Karláku, vědí, o čem mluvím). Autoři hry říkají, že to tak udělali v rámci plynulosti hry, aby hráčům nevadilo, že je otvírání dveří zdržuje. To jako fakt jsou dnešní hráči počítačových her tak zmlsaní, že sekundové otvírání dveří by pro ně bylo otravné zdržování?

A ještě jedna zajímavost. Pro mě je přirozené ovládat počítač myší a klávesnicí. Klasický pohyb A-S-D-W mi nedělá problém. Jinak je tomu ale u holek. Dnešní děcka zvyklé na dotykové ovládání... jim dělalo ovládání klávesnicí hrozné problémy. Půjčil jsem od kamoša xboxový gamepad, a byl pro ně překvapivě podobně přirozený jako dotykové ovládání, i když na něm nikdy nehrály. Microsoft asi ví, co dělá. Tak jsem ještě dokoupil Gamepad Xbox Wireless Controller, ukázal se jako nutnost.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

Update na Windows 11 byla chuťovka.

Po updatu hra nešla spustit. Hlásilo to:
error.jpg
error.jpg (12.36 KiB) Zobrazeno 594 x
Trocha googlení... Jo, chce to přeinstalovat DirectX. Ale proč, když nejnovější DirectX 12 je součástí systému? No nic, přeinstaluju... Nepomohlo!

Tak zas googlení... Aha, chce to utilitou DDU odinstalovat grafický ovladač a nainstalovat zbrusu nový ze stránek AMD (mám Radeon). No sice jsem ten ovladač instaloval ze stránek AMD, ale co... zkusím to. Nepoimohlo!

Dva dny googlení, reinstalování všeho možného... už jsem byl zoufalý. A pak jsem na to přišel'

Instaloval jsem verzi Windows 11 N, tedy evropskou verzi Windows, kde si Evropská komise vymohla, že tam nebudou různé interní skenovací procesy a já nevím co všechno... a taky že tam nebude předinstalovaný Media Feature Pack. Bez něj ale Hogwards Legacy (a další hry) nejede a hlásí, že není nainstalovaný Direct X. Zkusil jsem ho doinstalovat (je součástí Volitelných součástí systému) a hurá! Jede to jak z praku.

No kdybyste narazili na podobný problém, tak ať víte, o co de.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Drimel72

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Drimel72 »

Souhlasim, ta hra je naprosta pecka! Hrajeme teda na ps4 a hadame se s pritelkyni vecne o ovladac :D Jsme sileni Potterheadi a o hre vime uz nejaky dva roky zpet, ale az ted jsme si vsimli diky tomu neskutecnymu hypu co je vsude kolem. Urcite doporucujeme pro kazdeho nadsence HP! Kdybyste nekdo zvazovali, tak nam pomohli recenze napr. zde https://www.ign.com/articles/hogwarts-l ... s5-xbox-pc nebo v cestine https://www.svetkouzel.com/novinky-z-de ... vni-dojmy/ (mimochodem skvela stranka o novinkach o HP)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od ShadoWWW »

Já jsem úplně paf z ray tracingu. To je podle mě podobná revoluce v grafice jako svého času byly první přídavné 3D karty (Voodoo 3DFX). Jako... wow! Jako kdybyste viděli DOOMa II a pak najednou Half Life.

Nejzajímavější je, že ve videích na youtube to nevypadá až tak revolučně, ale když jsem ve hře ten ray tracing zapnul (druhý den hraní), tak ta hra najednou vypadala zásadně lépe. Ten rozdíl byl větší než low vs high detail grafika.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti