Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 9. 11. 2021, 11:02 Projdi si tenhle account: https://twitter.com/zack_know
A o čem mě má těch pár easter eggů a náhodných podobností přesvědčit?
Lidi by měli pochopit, že Reevův Superman je jen zlomek toho, čím Superman je.
Lidi to chápou velmi dobře. Ty a ostatní snyderfani byste měli pochopit, že prohazování lidí zdmi a následné pokrytecké pérování jiných za ošklivé chování není součástí tohoto celku. Ani to proklamované cizáctví.
Lex, Bruce,... jsou u Snydera velmi věrní komiksům, pokud Ti jde o tohle.
Maniak s ADHD? Nemyslím si.

Chlápek, který jezdí po městě s kulomety na autě a je poseldlý Supermanem? Vím, že ne.
A i kdyby byl mimo, věrnost komiksům o sobě ještě nikdy neudělala komiksovej film dobrej.
To jistě, ale my se nebavíme o tom, jestli jsou dobré volné adaptace. Ty tu totiž tlačíš výrazně odlišnou verzi jako "jedinou správnou" a pak to vyznívá, že předloha je vlastně na nic, a až tvůj milovaný supergénius ji udělal dobrou. A to je s prominutím nadpozemská kravina.
Jakou ublíženost?
Vypisuješ tu jména producentů, nadáváš jim, prorokuješ jim vyhazov. Vysloveně na konec jedné série filmů reaguješ jako na smrt blízkého (popírání, hledání viníka (a nadávání mu), vyjednávání). Až náboženské vzývání nových majitelů, u kterých předpokládáš s naprostou samostí, že budou sdílet tvé postoje (ano, že filmy s Batmanem a Supermanem vydělaly víc, než filmy s málo známými postavami, je pravda. Co z toho plyne? Že jsou ty jména silnější brand, toť vše).
Jestli chceš za tenhle šunt platit, bránit Ti v tom nebudu. Já to asi nebudu ani pirátit. $lol$
Srovnáváš fotky s filmu, který ještě není hotový, s hotovým filmem. Jo jasně, hotový film je lepší než nehotový. Proto se na tom nehotovém pořád pracuje.
Za tento příspěvek děkují uživateli Log 1=0 tito uživatelé (celkem 2):
Aegnor, Naoki
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 9. 11. 2021, 17:00 A kam řadíš v téhle partě Aquamana? (myslim že jeden z nejúspěšnějších, ne-li vůbec nejúspěšnější, DCEU film v poslední době?)*
*nemluvím o kvalitách, ale o výdělcích/oblibě u diváků (ok, ta se neměří jednoduše)
Jo, Wanův Aquaman udělal nejvíc peněz. A byl příšernej.
MarkyParky píše: 9. 11. 2021, 17:45 Jsem konečně včera dohnal The Suicide Squad.

První DC komixový film (vyjma Batmanů), který mi přišel dobrý od začátku do konce.
Já jsem fakt z jiný planety. Proč takovej shit přijde lidem dobrej nikdy nepochopím. Asi jako u toho MCU.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 9. 11. 2021, 22:28
eerieBaatezu píše: 9. 11. 2021, 11:02 Projdi si tenhle account: https://twitter.com/zack_know
A o čem mě má těch pár easter eggů a náhodných podobností přesvědčit?
Lidi by měli pochopit, že Reevův Superman je jen zlomek toho, čím Superman je.
Lidi to chápou velmi dobře. Ty a ostatní snyderfani byste měli pochopit, že prohazování lidí zdmi a následné pokrytecké pérování jiných za ošklivé chování není součástí tohoto celku. Ani to proklamované cizáctví.
Lex, Bruce,... jsou u Snydera velmi věrní komiksům, pokud Ti jde o tohle.
Maniak s ADHD? Nemyslím si.

Chlápek, který jezdí po městě s kulomety na autě a je poseldlý Supermanem? Vím, že ne.
Tys doteď ten film nepochopil, furt se točíš dokola. Fakt nevím.
Log 1=0 píše: 9. 11. 2021, 22:28
A i kdyby byl mimo, věrnost komiksům o sobě ještě nikdy neudělala komiksovej film dobrej.
To jistě, ale my se nebavíme o tom, jestli jsou dobré volné adaptace. Ty tu totiž tlačíš výrazně odlišnou verzi jako "jedinou správnou" a pak to vyznívá, že předloha je vlastně na nic, a až tvůj milovaný supergénius ji udělal dobrou. A to je s prominutím nadpozemská kravina.
To je nějakej strawman, nebo co? Já neřekl, že existuje jediná správná verze. Já mám rád Burtona, Schumachera, Nolana, Donnera i Snydera.
Jen nemám rád filmy, který mi nepřijdou dobrý, jako MCU, Gunnovy, Wanovy, Jenkiiny věci, a tak.
Log 1=0 píše: 9. 11. 2021, 22:28
Jakou ublíženost?
Vypisuješ tu jména producentů, nadáváš jim, prorokuješ jim vyhazov. Vysloveně na konec jedné série filmů reaguješ jako na smrt blízkého (popírání, hledání viníka (a nadávání mu), vyjednávání). Až náboženské vzývání nových majitelů, u kterých předpokládáš s naprostou samostí, že budou sdílet tvé postoje (ano, že filmy s Batmanem a Supermanem vydělaly víc, než filmy s málo známými postavami, je pravda. Co z toho plyne? Že jsou ty jména silnější brand, toť vše).
- Jaký popírání? Oficiálně SnyderVerse nepokračuje. Nic na tom nepopírám.
- Hledání viníka? To je potřeba? Geoff Johns přepsal skoro celej scénář JL, Snyderovi během natáčení zemřela dcera, jestli toho měl dost a odešel, nebo byl nějak odejit se neví, ale WB najali Whedona a oficiálně prohlásili, že Whedon jen dokončuje Snyderovu vizi. Což jak víme byla sprostá a naprostá lež.
Po totálním fiascu Whedonovy/Johnsovy verze se rozmohlo #ReleaseTheSnyderCut.
Toby Emmerich byl donucen (protože Snydera nesnáší a protože je vedoucí WB) vedením ATT (kteří se rozhodli SnyderCut dokončit a vydat) zavolat Snyderovi, aby teda dodělal tu jeho verzi. Snyder řekl, že po celou dobu dodělávání byly WB "extremely anti-Snyder", a že od chvíle, kdy jim svůj cut odevzdal, se mu ani jednou větou neozvali. $lol$ Co mám kde hledat?
ZSJL byl extrémní hit, který prolomil streamovácí rekordy Infinity War a Endgame (kterým předcházelo přes 20 MCU filmů, kdežto ZSJL předcházely jen Man of Steel a BvS "kTerÝ nIkdO nEmÁ rÁd" $lol$), kdežto WB verze JL, a následný filmy byly propadáky, a jen se prohloubilo to, že execs z WB vypadají jako šašci, co neví, co dělají, zakazují a předělávají filmy, který byly od začátku dobrý. Celá ta situace na ně hází dost špatný světlo.
Co mám kde hledat? :lol:
- (a nadávání mu). Jo lidem, co lžou, kryjou Whedonovy výhružky hercům při natáčení JL, a chovaj se jak šmejdi, budu nadávat.
- náboženské vzývání nových majitelů. To jo, a třeba se taky úplně mýlím a nikdo Snydera zpátky nezavolá. A co jako? $::lol:
- Ayerova SS vydělala velký prachy a nebyl to film o Supermanovi a Batmanovi. Gunnova SS vydělala kulový a byl to film od maníka z MCU, jehož komiksový filmy maj všichni rádi, a o charakterech, který už lidi znali... takže jako co?
Log 1=0 píše: 9. 11. 2021, 22:28
Jestli chceš za tenhle šunt platit, bránit Ti v tom nebudu. Já to asi nebudu ani pirátit. $lol$
Srovnáváš fotky s filmu, který ještě není hotový, s hotovým filmem. Jo jasně, hotový film je lepší než nehotový. Proto se na tom nehotovém pořád pracuje.
Fair point. Škoda, že věci z nehotových Snyderových filmů furt vypadají líp, než tyhle hotový braky.

Nejlepší teď bylo srovnání toho novýho Shang Chi filmu od MCU se ZSJL. Ten MCU film měl několikanásobně víc času a rozpočtu na udělaní, a ZSJL vypadá doslova 1000000000000000x líp.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Otázka za 500 korun.
Myslíte si, že Jordan@Jordanmanzelli je velkým fanouškem MCU?
Obrázek
Ano je správně. $lol$


(mám psát nějakej disclaimer? já už si vůbec nejsem jistej)
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Buď anebo je to fanda Snyderverse :-)=
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 14. 11. 2021, 12:37
Tys doteď ten film nepochopil, furt se točíš dokola. Fakt nevím.
1) Ty tu pořád točíš, jak jsem to nepochopil, ale nějaké vysvětlení těch věcí, které považuji za nesmyslné, jsi jaksi neuvedl, se zdůvodněním, že tě to akorát rozčiluje. S výjimkou Marta-momentu, u kterého mi tvé vysvětlení přišlo v rozporu s filmem (na což jsi opět nereagoval). Protmiň, ale to zní spíš jako že jsi se rozhodl chyby filmu ignorovat, a tímhle se snažíš lacině shodit ty, kterým dost vadily.

2) OK, dejme tomu, že to má něco, co jsem nepochopil. Jak to souvisí s tím, že se to absolutně nepodobá předloze?
To je nějakej strawman, nebo co? Já neřekl, že existuje jediná správná verze. Já mám rád Burtona, Schumachera, Nolana, Donnera i Snydera.
Jen nemám rád filmy, který mi nepřijdou dobrý, jako MCU, Gunnovy, Wanovy, Jenkiiny věci, a tak.
Zopakuj mi znovu, proč bojkotuješ nového Batmana a přeješ mu, aby propadl?
- Jaký popírání? Oficiálně SnyderVerse nepokračuje. Nic na tom nepopírám.
Ale vytrvale nám tu opakuješ, jak je to jenom dočasný stav, a ve skutečnosti se pokračovat bude.
- Hledání viníka? To je potřeba? ...Co mám kde hledat? :lol:
Já třeba byl zklamaný spoustou věcí, a rohodně jsem si nezijšťoval tolik informací o tom, kdo to teda posral.
- náboženské vzývání nových majitelů. To jo, a třeba se taky úplně mýlím a nikdo Snydera zpátky nezavolá. A co jako? $::lol:
Jestli to bereš takhle, tak super. Ale absolutně tak nepůsobíš.
- Ayerova SS vydělala velký prachy a nebyl to film o Supermanovi a Batmanovi. Gunnova SS vydělala kulový a byl to film od maníka z MCU, jehož komiksový filmy maj všichni rádi, a o charakterech, který už lidi znali... takže jako co?
-Ayerův film byl o málo známých postavách. Fair point. Taky měl masivní kampaň, a dobrou, a hrálo se na DC verse, konkurenci MCU.
-Gunnův film byl také o mlo známých postavách. S poškozenou značkou (ano, znám lidi, co mu dali šanci až poté, kdy sem je ujistil, že s Ayerovým filmem, na kterém byli v kině a zklamal je, nemá skoro nic společného, i tak si to pustili raději doma). Měl mizernou a slabou kampaň. A na DC verse se nehraje, spíš se čeká totální restart, který ten film přemaže.
Za tento příspěvek děkují uživateli Log 1=0:
Aegnor
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sorry, bude to zase dlouhý, jak tak na to koukám.
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 Protmiň, ale to zní spíš jako že jsi se rozhodl chyby filmu ignorovat, a tímhle se snažíš lacině shodit ty, kterým dost vadily.
Ty "chyby" ve filmu jsou tak na 99,5% věci, který píšou lidi, co ten film nepochopili.
(Je to ad hominem, ale taky je to tak.) (Jinak disclaimer; si nemyslím, že jsi hloupej. Dost možná můžeš bejt klidně o dost chytřejší, než já. :D) Ale...

Typickej příklad:
BvS: Redemption story o mezní situaci, se závěrem, že Batman nemá zabíjet.
Log ještě po 6 letech: BATMAN MÁ NA AUTĚ ZBRANĚ!!!1!!!!11!!!!!!
$D

Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 2) OK, dejme tomu, že to má něco, co jsem nepochopil. Jak to souvisí s tím, že se to absolutně nepodobá předloze?
Ale podobá, jenom nebereš v potaz ty věci, kterým se to podobá.
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 ale nějaké vysvětlení těch věcí, které považuji za nesmyslné, jsi jaksi neuvedl
Mně se naopak zdá, že tu pár wall-of-text odpovědí ode mě je.
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 Zopakuj mi znovu, proč bojkotuješ nového Batmana a přeješ mu, aby propadl?
Jak se to vyvíjelo:
Ben Affleck dělá svůj The Batman film. Píše k němu scénář, má hrát Batmana, má to režírovat.
Ben Affleck posílá svůj scénář Jay Olivovi, tomu týpkovy, co dělá pro Snydera a nějaký Márvely storyboardy a co režíroval ten animovanej Batman: The Dark Knight Returns. Oliva říká, že je to nejlepší Batmaní scénář, co kdy viděl.
Předtím/mezitím se odehrávají všechny ty věci ohledně Snydera a Warner Bros, Justice League, Whedon a Johns přepisují celý film, lžou, že jen dodělávají Snyderovu vizi, když musel Snyder odejít, bla, bla, už jsem to tu psal.
WB se chtějí co nejvíc vzdálit od Snyderova DC. Chtějí mít nové DC plné "accelerated hope and optimism". (Asi ještě dodnes nepochopili, že BvS je milion víc optimistickej, než ty jejich pitomý kraviny, kde o nic nejde.)
Johns (ten tejpek, co silně přepsal ten první Green Lantern film, Snyderovu JL, Ayerovu Suicide Squad), se připojuje k Affleckovi, aby mu "pomohl s jeho scénářem". Tejpek, co extrémně dojebal každej film, co mu přišel pod ruku, jde pomáhat na nejlepším scénáři. $lol$
Po nějaký době Afflecka na místě režiséra střídá Reeves, kterej má ale furt točit Affleckův film.
Po nějaký další době Affleck úplně odchází.
WB teď už v DCEU nemají Snyderova Batmana. Mají z toho radost. The Batman (tedy název Affleckova filmu), je teď film o Pattinsonovi, novým Batmanovi.
Jenže Reeves nechce dělat film v universu se Shazamem a tak, takže si vydupe, že jeho The Batman bude něco jako Phillipsův Joker. DC film, kterej ale s DCEU nemá nic společnýho. WB na to kývnou, hlavně že už nemají Snyderovského Batmana a Batman jako brand je tak silnej, že ustojí takovej reboot.
WB přicházejí s "multiverse" konceptem, přestože pro DCEU nemají plán. Prostě jako výmluvu pro to, aby mohli začít plácat DCEU ze všeho, k čemu mají přístup. To se teď děje ve Flashovi. Je tam jako Batman pro DCEU z jinýho universa Burtonův Keaton. A multiverse má WB umožnit to, aby mohli namísto Afflecka v DCEU začít používat Reevsova Batmana, kterej je taky z jinýho universa, ale je mladej a je to dobrá náhrada za Batflecka, kterej má ve Flashovi skončit.

Proč tomu filmu nepřeju? Protože jenom kvůli WarnerBrosímu anti-Snyderovství pasivně/aktivně agresivně vyštípávají lidi z jejich rolí a ničí jejich skvělý scénáře a filmy. Který já chci vidět. Mě nezajímá další debilní akční mehfesty o ničem. Já chci kua vidět nějlepší Affleckův Batmaní film, Snyderovu JL2 a 3, Ayerovu SS.
Gunnova TSS je první zdatný průser pro WB, pokud to tak půjde dál, budou zase pořádný filmy. Snyderova JL je neustále v prvních příčkách sledovanosti, prodeje blu-rayů, apod. Takže jen doufám, že to Discovery pochopí.

Je jeden důvod, proč se na Reevesova Batmana můžu těšit. Může to bejt něco tak super, jako Phillipsův Joker. Hustej film, co si jede po svým. Jenže Phillipsův Joker se nesnažil přebírat otěže Jared Letova Jokera. Kdežto WB Affleckův film stornovali a chtějí reboovat. A proto ten film musí flopnout (což se nestane). Doufám, že bude hodně dobrej, proč by ne, ale pokud jde opravdu o to, že už nikdy ten Affleckův film nebude, tak těžký FCK OFF.
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 Ale vytrvale nám tu opakuješ, jak je to jenom dočasný stav, a ve skutečnosti se pokračovat bude.
Zbožný přání, kterýmu věřím (protože lidi prostě chtějí radši vidět pokračování hustoepický Snyderovy Justice League, než nějaký Flashe, co rebootojí DCEU. Mám radost, že Gunnova TSS ukázala, že lidi rebootovaný DCEU nezajímá (vlastně i Birds of Prey udělaly hodně málo peněz, stejně jako Shazam)). Vedoucí Discovery je prej velkej kámoš Tobyho Emmericha, největšího WB Snyder-hatera $lol$, takže třeba budu mít velkej útěr, co já vím.
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 Já třeba byl zklamaný spoustou věcí, a rohodně jsem si nezijšťoval tolik informací o tom, kdo to teda posral.
To může vypadat, že jsem nějakej fanatik, ale když si vezmeš, že jsem roky chodil kecat o těch filmech na největší americký fórum a teď na twitter, kde se to propírá dnes a denně, tak tyhle informace prostě dostaneš, i kdybys po nich aktivně nepátral.
Stejně jsou to jenom leaky nějakých insiderů a slepování obrázku, jak se věci mají z netových článků a toho, co kde jaká bába povídala.

Ale třeba když se stalo pravidlem, že kdykoliv vyjde něco o tom, jak WB kryli Whedonovo jednání, nebo jak ZSJL prodává nejvíc dvdýček, a hned za pár hodin vyjde fake news od WB k odvedení pozornosti (třeba jakože Jason Momoa byl castnutej jako lead novýho Frosty the Showmana, a Jason druhej řekne, že o tom nikdy nic neslyšel (a nikdo o tom nikdy nic neuslyší, protože je to prostě lež, kterou WB otiskli weby, který WB platí)), tak se některejm věcem věří snáze, než jiným. $lol$
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 Jestli to bereš takhle, tak super. Ale absolutně tak nepůsobíš.
Nepůsobím, no. $D

Ale WB mě prostě extrémně s*rou, a zároveň nechci nic jinýho, než vidět víc Snyderových DC filmů, což možná trochu osvětlí mé zapálené posty. $lol$
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 ano, znám lidi, co mu dali šanci až poté, kdy sem je ujistil, že s Ayerovým filmem, na kterém byli v kině a zklamal je, nemá skoro nic společného,
Vím, co tím chceš říct, ale fakticky to opravím. Suicide Squad z roku 2016 je přesně tolik Ayerův film, jako Justice League z roku 2017 je Snyderův film. Jinak řečeno, skoro VŮBEC jimi nejsou.
A oba mají stejný osud, oba přepsal a nechal přetočit Geoff Johns.
Proto doufám, že dostaneme Ayer Cut, jako jsme dostali Snyder Cut. Bude to totiž úplně jiný film.
Proto bych první SS v kinech označil třeba jako SS 2016, a ne jako Ayerův film, protože to jeho film není.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 22. 11. 2021, 18:33 Typickej příklad:
BvS: Redemption story o mezní situaci, se závěrem, že Batman nemá zabíjet.
Log ještě po 6 letech: BATMAN MÁ NA AUTĚ ZBRANĚ!!!1!!!!11!!!!!!
$D
Tak zaprvé, to není to, co říkám a kritizuji. A zadruhé, já bych rád vysvětlení toho filmu, ne něco, co je s ním v rozporu.
Ten film totiž žádnou takovou archu nemá.
Batman kydlí týpky, cejchuje vybrané vězně, chce zabít supermana a je pokrytec.
Že cejchuje vybrané vězněse řeší na začátku a na konci. Během samotného děje nepřejde toto chování vůbec na přetřes, Batman nevidí jediný špatný důsledek těchto činů, nepozná novou myšlenku, která byla v rozporu s tímto chováním. Na konci neocejchuje Luthora, ale nevíme proč. Může to znamenat, že s touto praktikou přestal, stejně jako že usoudil, že Luthor není vhodný cíl (třeba protože je evidentně blázen a tedy neodpovědný). Což by samo o sobě nevadilo, film může být nejednoznačný, ale pokud mi to chceš prodávat jako hlavní arch jedné z hlavních postav, tak je to dost na houby.
Kydlení chlápků rovněž nepřejde na přetřes a probíhá vesele i poté, co se smíří se supermanem. Proč by měl přestat dělat to, co evidentně funguje (zachránil mámu svého nového kamaráda, success)? Protože má teď nového kamaráda který taky kydlí týpky? Nonsens.
Že je pokrytec taky není nijak tematizováno, a mám pocit, že si jeho pokrytectví tvůrci ani neuvědomují.
Ano, Batman zjistí, že Superman je ten hodný a už ho nechce zabít. To je posun vztahu mezi hlavními postavami, a to je super. Sice mi to přijde špatně udělané, ale je to tam, a je dobře že to tam je. Ale to není redemption arch, to je prostě usmíření.

Ale trochu mi uniká, proč to tu vlastně vypisuju, protože naše diskuse probíhá už dlouho (cca rok) a je to porád dokola:
Log: Nelíbilo se mi to, protože *důvody*
Eerie: Tys to nepochopil, je tam *něco*.
Log: Myslím, že není, protože *důvody*
Eerie: Tys to nepochopil, je tam *něco*.
Ale podobá, jenom nebereš v potaz ty věci, kterým se to podobá.
Beru v potaz DC komiksy, jejich příběhy a postavy. Neberu v potaz vázu na Batmanově stole.
Mně se naopak zdá, že tu pár wall-of-text odpovědí ode mě je.
Je tu pár wot od tebe, ale žádné odpovědi. Nanejvýš jsi napsal, že jsem to nepochopil, pak občas nějaké ničím nepodložené prolášení a jinak samé velebení Snydera a nadávání na WB.

Reaguj na to, co píšu, nepřekrucuj to ani neignoruj. Argumentuj tím filmem, konkrétními oblouky a scénami, a ne tím, co si o něm myslíš, tedy vágními prohlášeními. Pak to bude odpověď.
Log 1=0 píše: 14. 11. 2021, 14:04 Zopakuj mi znovu, proč bojkotuješ nového Batmana a přeješ mu, aby propadl?
Jak se to vyvíjelo:
Tady jsme se nepochopili, to měla být řečnická otázka, která měla ukázat, že tvá ne/obliba filmů nesouvisí s filmy samotnými, ale s tvým hatem na WB. Což jsi vlastně potvrdil.
Za tento příspěvek děkují uživateli Log 1=0 tito uživatelé (celkem 2):
Aegnor, Naoki
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 22. 11. 2021, 20:26 Na konci neocejchuje Luthora, ale nevíme proč.
Obrázek

Nevíme proč???!!! Celej ten film je o tom, proč na konci neocejchuje Luthora. Jak nemůžeš vědět proč???!!!

Kristaboha, fakt na to nemám nervy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 30. 11. 2021, 11:26 Nevíme proč???!!! Celej ten film je o tom, proč na konci neocejchuje Luthora. Jak nemůžeš vědět proč???!!!
Protože v předešlém filmu vůbec nevidím to, co ty tvrdíš, že v něm je, a proto mi nedává smysl interpretace této scény vycházející 100% z premisy, kterou jsi uvedl. Tak trochu to je kruh, interpretuješ scénu na základě své interpretace děje a děj na základě své interpretace scény.

Kdybys mi místo rozčilování ukázal ten dějový oblouk, jak postupuje napříč filmem, možná bychom se někam posunuli. Napsal jsem spoustu bodů z průběhu celého filmu, které mi přijdou v rozporu s tvou interpretací. Jsou ignorovány, jako vždy. Místo toho jsi se chytil jedné scény, a ani tu jsi nějak nevysvětlil, jen jsi se začal rozčilovat, že ji neinterpretuji jako ty.

Neignoruj co říkám, a argumentuj tím filmem ne svými interpretacemi, které v něm nemají oporu.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Budoucnost filmového DC
https://www.youtube.com/watch?v=b2RhCa32Xds

https://www.youtube.com/watch?v=MiM27gTszME

Ano, mohl bych si najít to Gunnovo video a tvářit se, že to mám z něj, ale k čemu by to bylo?

Bude restart, to všichni věděli, ale asi ne 100%, pár třešniček se možná vyzobe. Nebo uklidí do těch elsewordů vedle Batmana a Jokera. No, to všichni čekali.

Creature Commandos - Na férovku, já DC komiksy čtu. Sice jen ty česky vydané, což je špička ledovce, ale i tam je plno odkazů do obskurnějších částí DC, a trochu si toho dohledávám a tak. Ale tyhle postavy ne že neznám, ale ani jsem o nich nikdy neslyšel. Takže to bude něco fakt obskurního. Ale možná to je záměr, pracovat s něčím, co dá více tvůrčí svobody. A je to animovaný seriál, takže na tom to asi stát nebude. Akorát že my bez HBO to neuvidíme.

Amanda Wallerová - vyzobávání třešniček z minulosti, v hlavní roli taková "áčková vedlejší" postava, no, to taky není něco, co strhne pozornost.

Superman - na tom to bude stát hodně, a působí to klasicky. Takže záleží hodně na tom, jak to bude udělané. Uvidíme.

Green Lanterns - zase seriál, ale tentokrát o áčkových postavách. A zdá se, že se nebojí do toho šlápnout, detektivka se dvěma lanterny. No, můžou to podělat, ale obrázek už se z toho asi udělat půjde.

Authority - he? Podivný elseword zakomponovaný do hlavního univerza? Tady se opravdu bojím, co to udělá s tou celistvostí a/nebo odkazem DC. Sice mě jen potěší, když pár SJWhunterům praskne žilka, ale bojím se, aby to pak nestrašilo v té kontinuitě.

Ztracený ráj - Amazonky? Proč ne rovnou Wonderka? A zase seriál. A prý Hra o trůny. Tohle smrdí New 52 Tehmyscirou, ale zas to má určitě větší potenciál, než idealizovaná utopie. Nechci soudit předem.

Batman: Brave and bolt - Damian Wayne? Příslib Batfamily? Jo, jo, jo, prosím, ať se to povede a všechno klapne. Jako že to ostaní mi přijde celkem podivné, ale Batfamily v kině prostě chci.

Buster Gold - eh? Proč ten? Ale stejně to nejspíš neuvidím, takže je mi to asi fuk.

Supergirl - Adaptace Supergirl podle Toma Kinga? Na tohle jsem zvědavý. Ne natěšený, ale zvědavý.

Bažináč - Filmový Bažináč? To tedy fakt čumím.

Celkový dojem:
- hodně seriálů, což mě štve, ale dovedu si představit, že je cílem vybudovat značku bez extríémních nákladů
- hodně málo známých postav
- hodně temných a drsných témat, ale spíše že se volí věci, kam se hodí, než že by bylo cílem rvát je tam, kam nepatří.

Popravdě, nevzbudilo to mé nadšení, i když jsem v to doufal. Ale mám pocit, že je za tím nějaká celková vize, pojetí, které je zájem budovat od základů. Tedy přesně to , co filmovému DC chybělo. Nejsem natěšený, ale jsem zvědavý. Hodně.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

O něčem úplně jiném - pustil jsem si ještě jeden MCU.
Venom.
Film, který nikoho moc nezaujal a zapadl, fandové ho celkem odmávli.

A první třetinu filmu jsem překvapen; je to překvapivě civilní, dává to smysl, a Hardy si nemůže pomoct, jeho přirozenost vítězí - hraje tam, jev v MCU světě naprosto výjimečný. Věřím, že se fanoušci Marvelu s děsem v oku a ječením rozprchli.

Pak se to změní v obvyklé potírání Saýců navzájem, Terminator 2 meets Spiderman and Dr. Octopus.
Ale navzdory mimozemskému hňoucu a některým Marvelím úletům to přesto dává velmi pozemský a všední smysl; sen obyčejného losera, jak by mohl být supermanem. A padouch je taky tak nějak pozemský a srozumitelný, žádné kosmické artefakty, ale laboratoře, prachy a kosmické rakety pro soukromou potřebu - těžko ho lze nepoznat.

Jako ujde to, Prométheovských 3,5 hvězdy, občas jsem se i bavil, i když samozřejmě celé to tak akorát drží pohromadě jen díky pružným mimozemským chapadlům a Hardyho herectví.
Kdo chce, může si zapsat "nejlepší Marvel film všech dob."
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 8. 5. 2023, 10:44 O něčem úplně jiném - pustil jsem si ještě jeden MCU.
...
Kdo chce, může si zapsat "nejlepší Marvel film všech dob."
A není to tak docela Marvel
(teda předloha je komiks od Marvelu, ale MCU nikoliv... nebo nanejvýš tak nějak napůl... natočilo to Sony, ne Disney. Ale ono je to asi vcelku jedno)
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů