[OPR] Maximum Madness

Figurky, žeton, mapy, battleplány... Pojďme si povídat o wargames veškerého ražení.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [OPR] Maximum Madness

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 18. 1. 2023, 08:10 Moc se mi nepozdává, že by se bugině při srážce s pěšákem nic nestalo.
Obrázek
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OPR] Maximum Madness

Příspěvek od Jerson »

Jo tyhle "buginy" ... :-)
Jako bych nic neřekl.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [OPR] Maximum Madness

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 18. 1. 2023, 09:39 Jo tyhle "buginy" ... :-)
Jako bych nic neřekl.
Potom tam je este kategoria motorka ale ta je jednak mensia a jednak prakticky nema armor, co znamena, ze by sa mohol zabit aj ten motorkar.

Ale premyslam, ze aj taka bugina by ho asi mohla mat nizsi, napriklad 4+ (to je v podstate to najtazsie co si vie pesi model obliect napriklad), potom by to vedelo poskodit aj ju.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OPR] Maximum Madness

Příspěvek od Jerson »

Já bral buginu dle definice "lehký terénní automobil s otevřenou (rámovou) karosérií a dobrými jízdními vlastnostmi, tedy lehčí než běžný osobák. To co jsi posílal by za mě bylo o dvě třídy výš než běžný osobák, určitě na úrovni menších náklaďáků.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [OPR] Maximum Madness

Příspěvek od Antharon »

Pripravil som zasahove zony, gorkamorka je tu skor inspiraciou ako dogmou.

Po poškodení auta si hoď d66 (nebudem vypisovať všetky možnosti:
  • Trup - Od otrasenia posádky až po vážne poškodenie geometrie vozidla a evakuáciu
  • Motor - zmeny prevodov, vypnutie motora alebo jeho výbuch
  • Kolesá - imobilizácia vozidla, šmyky a otočky až po pretočenie a evakuáciu
  • Posádka (alebo trup) - zásahy posádky od plného zásahu do náhodného člena až po rôzne výbuchy či stres medzi posádkou
  • Hlavná zbraň (alebo posádka) - poškodenie, či zničenie hlavnej zbrane, zásah munície, či strelca
  • Vylepšenia (alebo trup) - tu je to trochu inak, druhá kocka je zásah proti obrane vozidla a na úspech zničí niektoré vylepšenie
Okrem toho som zaviedol pojmy
Basic hit - co znamená jeden zásah bez special rulov a modifikátorov.
Ejected - to je keď niekto spadne z vozidla. Hoď si na kvalitu a ak neuspeješ dostaneš basic hi
Pilot test - je to hod na kvalitu ale môže byť špecificky modifikovaný

Vyzerá to, že by hra mohla byť konečne aj odohrateľná. Nabudúce skúsim dať dokopy pravidlá a potom armády gorkamorky.
Přílohy
Antharon_Portrait_of_a_Laughing_man_with_black_facepaint_shooti_d12ab7ea-87f3-471f-8fe0-5751ae664573.png
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [OPR] Maximum Madness

Příspěvek od Antharon »

Včera a dnes som trochu zamakal na listoch. Pridal som základný list pre gangy zo základnej knihy, všetky zbrane, pár nových special rulesov. Začal som to brať vážne a podporil som autorov na patreone, za čo som nafasoval pamflet na výpočet bodových hodnôt. Pre potreby našej granulatity sú všetky hodnoty prenásobené desiatkou a nejak zaokrúhlené. Pri designe zbraní sa často pocíta s kvalitou uživateľa, jediné správne tiešenie mi prišlo použiť pre výpočet kvalitu 4+

Neviem ako to sem rozumne vysharovať, počítam, že ďalším krokom by malo byť vytvorenie nejakého layoutu a učesanie celého textu. Tým by malo byť možné hrať základnú hru.

Ďalším krokom potom musí byť spracovanie ostaných armád, kampaňového systému a nových armád s alternatívnym settingom. Zatiaľ tu mám obrázok...
Přílohy
Antharon_Group_of_dirty_mercenaries_with_biker_helmets_riding_o_a77c6352-7106-4463-a1b2-008c22dedeeb.png
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Wargaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů