Volba prezidenta

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od midewiwin »

Právě jsem viděla hodinu trvající záznam debaty Volodymyra Zelenského s ukrajinskými univerzitními studenty. Byl bezprostřední, vtipný, velmi upřímný.
To fakt nemáme šanci posadit na Hrad někoho, kdo by se aspoň vzdáleně blížil tomu bývalému komikovi? Bylo to jenom štěstí, že si Ukrajinci zvolili právě jeho, anebo co, do prdele?
Promítám si ty naše kandidáty, jak by vysvětlovali inteligentním vysokoškolákům, kdo jsou Češi. A co by měli dělat, aby svým dětem předali zemi v takovém stavu, aby se v ní dalo žít. Je mi z té představy mdlo.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od ShadoWWW »

V těžkých časech se rodí velké osobnosti. Máme se zatraceně dobře. Ukrajinci vycítili poprvé v dějinách šanci, že se ze zaprděného Východu mohou přiblížit na svobodný Západ a skočili po té šanci.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Argonantus »

Zelensky je za mne největší politik 21.
stoleti a ano, nemáme nejmenší šanci se
mu přiblížit, protože nikdo takový neexistuje.


8
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od jjelen »

ShadoWWW píše: 3. 12. 2022, 19:42
Jinak teď to začíná vypadat na výhru Nerudové, vzhledem k dynamice.
Vzpomeňme na průzkumy k minulé volbě prezidenta. Nebo té předminulé. Všechny byly mimo. (Zeman měl jen 20 %.)

Máme rozdělenou společnost. Jednu stranu tvoří voliči současné vládní pětikoalice, druhou pak voliči současné opozice plus voliči stran, co se nedostaly do Parlamentu (žádná z nich nebyla myslitelným partnerem současné 5K, právě naopak).
Pozor, ne všichni nevoliči pětikolky jsou fanoušci Babiše, ten má jisté akorát svoje jádro (které není malé, ale půlka voličů to není ani zdaleka... a zrovna tak má jisté nějaké, byť menší, jádro odpůrců, co budou volit kdykoliv kohokoliv jiného...)
Ovšem pokud se povede Andrejovi (s pomocí šikovných markeťáků a vlivu na média) postavit volby jakože on je jediný zastánce utlačovaného lidu proti vládě, šampion vobyčejnejch nespokojenejch, a Nerudová s Pavlem jsou vlastně vládní kandidáti, pak bych viděl jeho výhru jako téměř jistou - vývoj pravděpodobný, ale snad ne úplně jistý. Pavel, nerudová a lidé kolem nich nepochybně přišli na tohle taky, teď je otázka, co s tím dovedou udělat...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

Argonantus píše: 4. 12. 2022, 08:05Zelensky je za mne největší politik 21.
stoleti a ano, nemáme nejmenší šanci se
mu přiblížit, protože nikdo takový neexistuje.
Pozor, Havle byl ve funkci do roku 2003 a zemřel 2011. Vždycky je lepší katastrofě předejít, než jí zvládnout, byť to druhé se lépe prodává v médiích...
Jakkoliv mám vůči VH řadu výhrad, tak nás dostal do NATO a evropských struktur včas...jinak se současná skřetí koloniální válka mohla odehrávat ve střední Evropě, ne na Ukrajině.

Navíc u Zelenského je dobře sledovatelný syndrom Churchill - nastala situace, kterou ani on nedokázal více zdramatizovat, a tím vynikly jeho přednosti... není ale úplně dobré kohokoliv nekriticky přijímat, zejména, když je ještě živý, natož ve funkci.... byť Oskara za nejlepší herecký výkon roku 2022 si nepochybně zaslouží:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od midewiwin »

...Oskara za nejlepší herecký výkon roku 2022 si nepochybně zaslouží:)
Ti, co ho znají, tvrdí, že úderem 24.2. přestal cokoli hrát.
Jinak co se týče jeho předchozích hereckých výkonů, hlasuju pro tohle:
https://m.youtube.com/watch?v=iiPH3ebXl6k
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

midewiwin píše: 4. 12. 2022, 10:44Ti, co ho znají, tvrdí, že úderem 24.2. přestal cokoli hrát.
To je nesmysl. Politik je i ve zcela normálních dobách vždycky z velké části hercem...

Jo a taky by měl dostat cenu pro hráče na klavír...:D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše: 4. 12. 2022, 11:34 Jo a taky by měl dostat cenu pro hráče na klavír...:D
To si myslí i jeden z jeho nejlepších přátel:

https://m.youtube.com/watch?v=C9JR3ZT-oVs

Blues a rock? To naši kandidáti nedají ani v kalhotách. Natož v sukni.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Argonantus »

jjelen píše: 4. 12. 2022, 09:23
Pozor, ne všichni nevoliči pětikolky jsou fanoušci Babiše, ten má jisté akorát svoje jádro (které není malé, ale půlka voličů to není ani zdaleka... a zrovna tak má jisté nějaké, byť menší, jádro odpůrců, co budou volit kdykoliv kohokoliv jiného...)
Tady si s těmi počty nejsem jist. Bude plno lidí, odpůrců vlády, protože jim to připadne tak nějak jako nejmenší zlo. Tady kolem mne na severu jich nakonec klidně může být většina, polovina skoro jistě. On si málokdo uvědomuje, jak moc je vláda ODS neoblíbená mimo střed země.

Kdyby situace stála tak, že Babiš bere kandidáty opozice a provládní se dělí mezi Pavla a Narudovou, tak to má Babiš prakticky se zárukou vyhrané.
Naštěstí je to ale asi složitější i na té provládní straně; Pavel bere prokazatelně některé hlasy Babišovi (staří, spíše doprava, pro které je voják a úředník víc, než podnikatel), a Nerudová možná taky ( mladí, spíše doleva a myslí si, že by měla být ženská). Není pro ně žádná výhra být nějak moc provládní; oba se také tváří velmi nezávisle. A není pro ně také výhra jet Antibabiše; to je recept na prohru ve všech volbách vždy.
Ovšem pokud se povede Andrejovi (s pomocí šikovných markeťáků a vlivu na média) postavit volby jakože on je jediný zastánce utlačovaného lidu proti vládě,

To se stane skoro jistě a vlastně se to už děje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

Aktualne.cz má docela dobrý testík k volbám:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prezi ... 47ab5f122/

Vychází mi
Hilšer 26
Nerudová 25
Pavel, Fišer a Středula 24...

Samozřejmě by některé otázky zasloužily lepší formulaci...

A je tragické, že žadny z kandidátů nemá ani 30 otázek správně...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Antharon »

ShadoWWW píše: 4. 12. 2022, 00:07 V těžkých časech se rodí velké osobnosti. Máme se zatraceně dobře. Ukrajinci vycítili poprvé v dějinách šanci, že se ze zaprděného Východu mohou přiblížit na svobodný Západ a skočili po té šanci.
Akurát, že tie vaše veľké osobnosti na hrade sa narodili práve v tých ťažkých časoch.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od MarkyParky »

On je to celé survival bias.

Bez těžkých času nejsou podmínky na test velkých osobností a i lidi s potenciálem zapadnou nebo je zasypou maličkosti.
No a v těžkých časech se velkými osobnostmi stanou jen někteří, zatímco jiní uvedou své země a komunity do záhuby. Ale my si samozřejmě připomínáme jen ty úspěšné.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše: 8. 12. 2022, 08:11 Aktualne.cz má docela dobrý testík k volbám:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prezi ... 47ab5f122/

Vychází mi
Hilšer 26
Nerudová 25
Pavel, Fišer a Středula 24...
Zábavné, Pavel 26, Nerudová 23, Hilšer+Středula 22. Čekal jsem větší shodu s Hilšerem, menší s Pavlem.

Musím teda říci, že mě tam v podrobném rozkladu vždycky znepokojilo Shodujete se s: Jaroslav Bašta

Trošku mě mrzí, že tam nedali toho Babiše jako spešl kategorii "odpovědi neposkytl" :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3811
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Selhan »

Rozhovor s Nerudovou: https://www.irozhlas.cz/volby/danuse-ne ... goofoDiYps

Já jsem ekonomka, řídila jsem univerzitu s rozpočtem dvě miliardy a 1500 zaměstnanci. Paní prezidentka je právničkou, která zabránila skládce.
No, mé symapite už nějakou dobu spíše ztrácí, ale po tomhle vyloženě doufám, že ji nebudu muset volit proti Burešovi.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Antharon »

Selhan píše: 8. 12. 2022, 14:53 Rozhovor s Nerudovou: https://www.irozhlas.cz/volby/danuse-ne ... goofoDiYps

Já jsem ekonomka, řídila jsem univerzitu s rozpočtem dvě miliardy a 1500 zaměstnanci. Paní prezidentka je právničkou, která zabránila skládce.
No, mé symapite už nějakou dobu spíše ztrácí, ale po tomhle vyloženě doufám, že ji nebudu muset volit proti Burešovi.
Pani nerudová sa fakt ide porovnávať s druhou najpopulárnejšou hlavou štátu v európe? Ambície má, len či ich má skutočne čím podložiť...

Inak nie som si istý, ale dobrí manažéri sú treba skôr na ministerstvách, prezident má reprezentovať a ochraňovať hodnoty humanizmu, nie?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti