Každodenní podivnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

Vitus píše: 1. 12. 2022, 17:22vypozoroval jsem, že často lidé, co se z Japonska dostanou do zahraničí jako šéfové místních part nebo místní odborní přidělenci, jsou pro svojí práci vybírání díky znalosti angličtiny, což už z nich nedělá dobrý vzorek pro generalizaci :wink: .
Ten náš sem prý byl uklizen, protože není moc schopný. Anglicky umí částečně, dost často mi prostě musí ukázat, co chce, protože mu nerozumím.

No nic, za rok a kousek se vrací do Japonska, tak uvidíme, kdo přijde místo něj.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

MarkyParky píše: 1. 12. 2022, 16:23My jsme zase museli nechat přepisovat Francouze terminologii napříč celým systémem, protože u nich vertikální opuštění sektoru znamenalo že let drží hladinu (v naší terminologii letí po horizontu = horizontálně) a vyletí ze sektoru tak, že protne jeho vertikální hranici a naopak horizontální opuštění sektoru znamenalo protnout jeho strop i podlahu (horizmonty), což v našem prostředí označujeme jako vertikální pohyb.
To by mě zajímalo, jak to měli v originále, ale umím si představit, že francouzský výraz je v tomto explicitní a jen šlo o falešnou analogii.
Antharon píše: 1. 12. 2022, 16:30 Inak tie terminy su spravne ale pocitam, ze ked som ich nepocul za skoro 20 rokov, co som stravil skolskou dochadzkou, asi nebudu uplne bezne
No... nejsou. Resp. počítám, že nejde o pojmy, ale o názvy proměnných. "mouseX" říká 1) že jde o tu abscissu a 2) že řešíš polohu myši, zatímco "abscissa" ti říká jen to první, a případná "mouseAbscissa" nebo něco takového je zbytečně dlouhé.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od MarkyParky »

Eleshar_Vermillion píše: To by mě zajímalo, jak to měli v originále, ale umím si představit, že francouzský výraz je v tomto explicitní a jen šlo o falešnou analogii.
Ono těžko hovořit o francouzském originále u projektu, který objednávají Češi, dodávají Francouzi a specifikace se vyměňují v angličtině, stejně jako v ní běží schůzky, kde se to diskutuje a vyjasňuje. Ale jo, že se to ztratilo v překladu fr>en je celkem pravděpodobné.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

Sýrovo-brokolicové kostky do polévky

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson tito uživatelé (celkem 3):
MarkyParky, Antharon, Bifi
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

Když jsem si tu stěžoval na Japonce a jejich mentalitu, které se musíme přizpůsobit - dostávají oni nějaké školení a zásady, jak jednat s Evropany, zejména když v dané evropské zemi mají několik let pracovat?

Tedy je vůbec možné, aby se dva lidé přizpůsobili dvaceti dalším, a nikoliv naopak

Protože to že mi na jedné straně zadávají lehké úkoly nepřímo, aby neuráželi mou inteligenci, a na druhé straně dostanu za úkol zpracovat sériovou zakázku v systému, který se učím teprve půl roku, když mám jakýs takýs návod jen na prototypy (které se vyrábí jinou technologií a s jiným pořadím operací), a přitom mám na to týden, zatímco bych se svými znalostmi potřeboval tak tři týdny, to mě docela... mate. Tedy ono je to i silně irituje, protože jsem sice chytrý, ale abych za půl roku zvládl program, který ovládá jen 20 lidí na světě, a i v japonštině trvá výuka a pochopení rok a víc - to prostě nedám.

A ne že by šéf měl problémy zeptat se mě přímo, proč mi to trvá tak dlouho, nebo jeho japonský podřízený a můj školitel napsat šéfovi, že stále nemám v hlavě propojené všechny souvislosti, to tedy rozhodně nemají. Nebo mi klást otázky jak při zkoušení ve škole, místo aby mi řekl, jak to má být správně.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Quentin »

Je hezké, že to pořád posíláš sem a ne do depresária. Přejeme mnoho trpělivosti :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

Depresi se snažím odolávat, i když inženýr ve mě, který má rád jednoduchost a efektivitu strašně trpí. A to jsem si myslel, že horší systém než německý není.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Argonantus »

Prozkoumej ruský systém a ocitnes se v radosti až na kost
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Vitus »

Jerson píše: 8. 12. 2022, 09:15 Když jsem si tu stěžoval na Japonce a jejich mentalitu, které se musíme přizpůsobit - dostávají oni nějaké školení a zásady, jak jednat s Evropany, zejména když v dané evropské zemi mají několik let pracovat?

Tedy je vůbec možné, aby se dva lidé přizpůsobili dvaceti dalším, a nikoliv naopak
Obávám se, že něco takového se často neděje (nechci generalizovat a vím, že jsou firmy, co dělají školení na rozdíly mentalit, ale netuším v jakém poměru jsou ty, co jsou proškolení proti těm, co nejsou).

Stejným způsobem ale nikdo většinou neproškoluje Evropany na práci s Američany (a z vlastní zkušenosti mohu říct, že v některých oblastech to bylo pro mne jednodušší s japonskými kolegy, než s americkými). :wink:
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jiron »

Moje školení na práci s Pákistánci (před měsíční služební cestou do Pákistánu) spočívalo v tom, že mi řekli: "Nebav se s nima o náboženství. Jo a koncept ateismu vůbec nechápou."

Což byla skvělá rada, ačkoli nepříliš účinná protože zvědavější Pákistánci (tedy ti co se chtěli bavit s Evropany) se ptali na náboženství nejpozději třetí otázkou v konverzaci.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od MarkyParky »

Za ateistu jsem dostal sodu i na západě.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Wolfus
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pieta »

A co mají na západě proti našemu pánu, velkému Ateovi?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od MarkyParky »

Taky ten koncept nechápou. Samí nadpřirozenabojní agnostici tam jsou...
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od komi »

Slováci musí být velcí fanoušci old schoolu nebo wargamingu!
Jinak si nedovedu představit, že by potřebovali mít v každé situaci u sebe hexovou mapu.

Nová občanka:
Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli komi tito uživatelé (celkem 3):
Pieta, Jerson, Jiron
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Antharon »

komi píše: 8. 12. 2022, 12:16 Slováci musí být velcí fanoušci old schoolu nebo wargamingu!
Jinak si nedovedu představit, že by potřebovali mít v každé situaci u sebe hexovou mapu.

Nová občanka:
Obrázek
Pocita sa, ze si do tej hexovej mapy mas zaznacit fixkou svoju polohu a polohu svojich henchmanov v defaultnej formacii.

Celkovo mi to pride ovela menej uzitocne ako to tlacenie OSE postav na termotlaciarni na pokladnicne bloky. Oh, a vsimnite si ze sa tam nepouziva slovo rasa, lebo ideme s dobou...
MarkyParky píše: 8. 12. 2022, 12:02 Za ateistu jsem dostal sodu i na západě.
Ateizmus je casto hejtovany vyraz, musis pouzivat agnostik
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Bifi
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti