Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jarilo »

Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Dívali jsme se na film Rakeťák. Celkem ucházející animák, ale s jednu věc nechápu. Je to film pro děti. Kámoška hlavního hrdiny se ožení s jinou ženou. Syn to nechápe, tak mu vysvětlím, že některé ženy si neberou muže, ale jiné ženy. No a pak ty dvě ženy mají syna, a můj syn se ptá, jak je to možné, když jsme říkali, že děti mají vždycky tátu a mámu.

Že jsou homosexuální vztahy snad v každém filmu, to jsem si zvykl. Ale zrovna ve filmu pro děti do takových vztahů přidávat ještě děti mi přijde zbytečné.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jarilo »

Jerson píše: 26. 11. 2022, 22:19 a můj syn se ptá, jak je to možné, když jsme říkali, že děti mají vždycky tátu a mámu.
Zvýrazněno mnou, tam vidím ten zdroj synova zmatku.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo tito uživatelé (celkem 3):
Ecthelion, crowen, Markus
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 26. 11. 2022, 22:19 Dívali jsme se na film Rakeťák. Celkem ucházející animák, ale s jednu věc nechápu. Je to film pro děti. Kámoška hlavního hrdiny se ožení s jinou ženou. Syn to nechápe, tak mu vysvětlím, že některé ženy si neberou muže, ale jiné ženy. No a pak ty dvě ženy mají syna, a můj syn se ptá, jak je to možné, když jsme říkali, že děti mají vždycky tátu a mámu.

Že jsou homosexuální vztahy snad v každém filmu, to jsem si zvykl. Ale zrovna ve filmu pro děti do takových vztahů přidávat ještě děti mi přijde zbytečné.
Je však skutočným problémom to, že tam je homosexuálmy pár alebo ten pocit studu, keď má človek vysvetľovať ako sa stane, že takíto ľudia môžu mať deti a ako sa to stane?

Lebo prišlo mi, že to začalo veľmi v pohode, prečo by dieťa nemalo vedieť, že u malého percenta ľudí proste príťažlivosť funguje ináč a páčia sa im ľudia rovnakého pohlavia. Ok všetko je cool, dieťaťu nie je nič prikrášľované a ani nie je navádzané k nejakej mylnej predstave.

A teraz je problém ak dieťaťu následne poviem, že takýto ľudia môžu mať tiež deti tak že:
a, si ich osvoja z detského domova
b, je otcom dieťaťa niekto iný
c, je dieťa v mame vytvorené za pomoci lekárov
?

V podstate sú to dostatočne vágne a jednoduché odpovede, ktoré sa nesnažia niečo tajiť, ale nejdú zbytočne do detailov ktoré by mohli byť pre dieťa znepokojivé.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
crowen
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Jarilo píše: 26. 11. 2022, 23:04Zvýrazněno mnou, tam vidím ten zdroj synova zmatku.
Před rokem a půl jsem od syna dostal pochybovačnou otázku, jak můžu být jeho rodič, když ho v břiše nosila mamka, a kde v tom vlastně figuruju já. Bylo dost náročné mu svou roli a potažmo roli mužů v tomto procesu vysvětlit, ale pochopil to.

Dalšímu zmatku jsem se právě snažil vyhnout, protože mu v jeho věku nechci vysvětlovat, že muž v celém procesu může figurovat jen jako genetická informace ve zkumavce. Není v tom žádný stud, ani nic proti homosexuálům.

Navíc je vše umocněno tím, že ve filmu jde o uzavřenou kolonii na cizí planetě, zmíněné těhotenství a dítě je jediné, které se v celém filmu mihne, a zbytek příběhu je o (už dospělé) dceři onoho dítěte, které je neustále porovnáváno s jeho babičkou, po které má jméno, genetické vlastnosti a určitý vztah s Buzzem. Zatímco ta druhá žena se tam mihla jen ve čtyřech záběrech a dál v ději nefiguruje vůbec, ani žádný její odkaz. Kdyby tam byl místo ní muž, nezměnilo by se vůbec nic, takže mám dojem, že ji tam přilepili dodatečně, jako by chtěli naplnit nějakou kvótu, ale přitom nechtěli mít žádný vliv na příběh.
Antharon píše: 27. 11. 2022, 02:15 A teraz je problém ak dieťaťu následne poviem, že takýto ľudia môžu mať tiež deti tak že:
...
c, je dieťa v mame vytvorené za pomoci lekárov
To už patří do jiného tématu, ale ... cože?? To bych asi hned dostal otázku, zda je tátou toho dítěte nějaký ten doktor.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Každé druhé dítě v pohádkách nežije se svými biologickými rodiči.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan:
Antharon
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Stařec »

Ony ale uz i klasicke pohadky obsahuji motivy "a pak se jim narodilo dite" s naprostym opomijenim sexuality, ke kteremu pristupuji stylem "zkratka se to stalo", nebo pomoci čápa, ne?
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Selhan píše: 27. 11. 2022, 17:47 Každé druhé dítě v pohádkách nežije se svými biologickými rodiči.
To je pravda, ale to že jeden či oba rodiče zemřeli nebo někam zmizeli nevyvolá tento typ otázek.

Ale to je jedno, nemám potřebu to řešit.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vito »

Hm. Tak jsem viděl Nope. A úpřímě jsem zklamán. Prý horror s prvkama všeho možného... ale mě ta stopáž přišla neuvěřitelně prázdná. Tam je příběh pouze načrtnut roztřesenou rukou a většinu filmu tvoří chabě podaný děj.

Je zde někdo, komu se to líbilo a viděl v tom něco co já jsem přehlédl? Protože já tomu dal pouze 2 hvězdy. Jednu za kameru a audio, druhou za nevyřčený příběh šimpanze.

Takové čarodějnici se to imho nemůže podívat do tváře ani vzdáleně. A je to škoda, dobrých horrorů je jako šafránu.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Mizy »

Já se vrátil z IMAXu včera ráno ve 3 a jsem unešen. Tohle umí jen pan Cameron. Nechápu to reptání ohledně příběhu. Je jasné, že tady se rozjíždí větší story a že je to o rodině a ekologii, mi ale absolutně nevadí. Spíš neopak. Jesli od toho nějaký cinefil čekal 20 minutový záběr na pářící se žaby, které budou vyjadřovat nesmyslnost bytí, tak sorry. Tohle je blockbuster jak prase a byla jízda od začátku do konce. A k tomu to má to takový vizuál, že Marvelovky vypadají, jakoby je někdo spatlal na Atari XT. Klobouček. Plavání s Navi v moři byl neuvěřitelný žážitek a půjdu na to podruhé. 🙂
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

Někomu se nelíbí aspekt filmu, který se líbí mě. Blasphemy!
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Mizy píše: 31. 12. 2022, 18:27Já se vrátil z IMAXu včera ráno ve 3 a jsem unešen.
A jaká verze?:)
2D/3D/3D 144?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Mizy »

3D v klasik rate formátu. Bohužel IMAX jede jen 2k.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Mizy »

Corny píše: 31. 12. 2022, 18:45 Někomu se nelíbí aspekt filmu, který se líbí mě. Blasphemy!
Nehodnotím co se komu líbí. Jen trochu nechápu, že jde někdo na pokračování blockbusteru, kdy jedničku přirovnává k Pocahontas a pak si vylévá srdéčko, jak to stálo za houby. Thats all. 🙂
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti