Magic the Gathering

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Antharon »

Iwas Passingby píše: 25. 11. 2022, 19:17 Mají nejspíš strach z toho udělat samostatný hry (ať nekonkurujou sami sobě a nedrolí si trh) a tak to prostě na sílu nacpou pod MtG. W40k i Transformers jsou určitě dost nosný témata, aby se kolem nich daly udělat zajímavý hry s charakteristickýma mechanikama, který by jim vystačily na pár let. Ale proč, radši z toho uděláme generickej shovelware, to je jistota.
to si nemyslím, neexistuje dôvod, prečo z toho robiť samostatné hry. Respektíve ony tie univerzá už svoje kľúčové hry majú. Toto je vyslovene iba o tom nalopatovať do magicu hromadu contentu a prípadne prilákať rôzne niche skupiny
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od York »

Iwas Passingby píše: 25. 11. 2022, 19:17 Mají nejspíš strach z toho udělat samostatný hry (ať nekonkurujou sami sobě a nedrolí si trh) a tak to prostě na sílu nacpou pod MtG.
Zjevně se z toho snažej dělat metaverse. Poslední dobou je to docela buzzword.

TLDR pointa je, že když namícháš různý franchisy do jednoho hrnce, vytvoříš obrovskej pool zákazníků, kterejm budeš moct vecpat svůj produkt nehledě na to, kterej konkrétní franchise maj rádi.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jarilo »

Tak třeba W40k měl hned několik (minimálně dvě) karetní hry a WFB jakbysmet. Krom jednoho případu to tuším vše byly LCG, nikoli CCG/TCG.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Antharon »

Jarilo píše: 25. 11. 2022, 19:57 Tak třeba W40k měl hned několik (minimálně dvě) karetní hry a WFB jakbysmet. Krom jednoho případu to tuším vše byly LCG, nikoli CCG/TCG.
Ony boli od fantasyflightu a ti dostali celkom silnu rano ked prisli o licencie na prakticky vsetky svoje LCG.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Naoki »

kamaradka chce koupit brachovi k vanocum magicky, ale vubec se v tom nevyzna (a ani ja moc ne) - ma budget do 40 eru: co byste doporucili?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Skříťa
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 1. 2022, 15:08

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Skříťa »

Mám bohužel pocit, že je příliš mnoho možností jak MtG hrát aby nějaký produkt potěšil libovolného hráče. Může vzít nějaké boostery, ty mají dle mého asi nejširší záběr, ale také bych čekal nejmenší nadšení díky jejich obeccnosti. Ve chvíli kdy vůbec neví bych osobně zkusil spíš nějaký MtG merch / příslušenství než přímo karetní produkt. Třeba nějaký playmat, super cool obaly, krabicky na karty...
Možná pokud by tušila co/jaký formát nejčastěji hraje zkusím doporučit (ale nepřipadám si nějak zvlášť povolaný) :
Jen tak s kamaradz - nejaky duel deck
Standart - The Brothers' War Fat Pack Bundle: Gift Edition
Commander - Reap the tides
Modern - Nejake Modern Masters / Modern Horizonts boostery

Otazka je jestli stihnou dojit do vanoc. Mozna by bylo lepsi zajit do prodejny a zkusit si nechat poradit tam - alespon to urcite bbudou mit.
Za tento příspěvek děkují uživateli Skříťa:
Naoki
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Markus »

První otázka by asi měla znít, jestli brácha už Magicy hraje.

Případně jak - jednou za čas někde s kámoši? Jestli jezdí po turnajích, tak se obávám, že mu nic moc uspokojivého nekoupí, to by si sám musel vybrat jednu kartu za těch 40 éček :) (přeháním - ale ne moc)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 2):
Naoki, Skříťa
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Antharon »

Ak magicy nehra, alebo vlastne aj ked ich hra... Nech mu kupi nejaky starter (blitz deck) do hry flash and blood. idealne dva nech si s niekym moze zahrat. Je to dobra hra, ktora ma svetlu buducnost.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 2):
Muzzug, Bifi
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Bifi »

Flesh and Blood zaujal. (Ja hrávam skôr Star Realms - prípadne s Commander deckmi - a nepredpokladám, že by som šiel do FaB, ale možno s priateľkou? Hm.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Muzzug »

FaB je hodně super.
Hrál jsem to naživo jenom jednou v Brně, kde mi pak kluci poskládali dva balíčky z nepotřebných karet, a od té doby to zkouším akorát online. Ale je to fakt super hra, hodně mně zaujala. :)
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od mrakomrak »

Muzzug píše: 22. 12. 2022, 13:21 FaB je hodně super.
Hrál jsem to naživo jenom jednou v Brně, kde mi pak kluci poskládali dva balíčky z nepotřebných karet, a od té doby to zkouším akorát online. Ale je to fakt super hra, hodně mně zaujala. :)
Myslíš Talishar?
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Muzzug »

Za tento příspěvek děkují uživateli Muzzug:
mrakomrak
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jiron »

Z mojí zkušenosti obvykle TCG rychle umřou nebo ztratí zábavnost a já se zase vrátím k Magicu. Ale já jsem casual gamer. Hrál jsem Star Wars CCG, Star Wars Destiny, Waste Lands, jeden ten W40K, Warcraft TCG... stejně jsem skončil zpátky u MtG.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Naoki »

Taky jsem zkusil několik (online) TCG, ale pro změnu jsem zůstal u Legends of Runeterra (TCG ze světa League of Legends)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jiron »

Já zas nehraju onlinové, no.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti