[podcast] Dinosaurium obskurních světů

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

[podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Titulní stránka Dinosauria 5.jpg
Ahoj všichni!

Rozjeli jsme s Markusem nový podcast, kde si budeme povídat o inspirativních světech, dobrodružstvích a jiných RPG herních produktech. Nejsou to recenze, jako spíš diskuze o věcech, které podle nás stojí za to poznat, prozkoumat a nechat se jimi inspirovat.

Odebírejte nás na:
:arrow? Anchor.fm
:arrow? Spotify
:arrow? iTunes / Apple Podcasts
:arrow? Google Podcasts
...a prakticky jakékoli další podcastové platformě.

Kontaktujte nás:
:arrow? V téhle diskuzi!
:arrow? Na Instagramu
:arrow? Na Facebooku
Naposledy upravil(a) Vandalicus dne 11. 1. 2021, 12:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Markus »

Zcela upřímně - nemyslím, že jsme skončili, ale určitě jsme v hibernaci na blíže nespecifikovanou dobu. Je v tom směs různých důvodů, ten hlavní je čas – a v tomhle je na tom Vandal s dvěma dětmi hůř než já s jedním. Nicméně i mě vyblokuje většinu čas, který si dokážu na RPG vyhradit, vlastní hraní a nemám už moc kapacitu dělat jiné věci (jak je ostatně vidět třeba i z nízké frekvence nezápisových článků na blogu – přitom bez časové investice Dinosauria bych měl být schopný chrlit je jeden za druhým).

A ano, je v tom i efekt „když už si na něco najdu čas, chci, aby mi to dělalo radost, a ne aby mě za to seřvali lidi na internetu a pak mi ještě vysvětlovali, že to se mnou myslí dobře“.

(Slyším, jak se nadechuješ, Jezusi, ale nech to prosím bejt.)

Plus Vandal mi nedávno psal, že se vrátil k wargamingu!!!! O-) :-)= O-)
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Sosacek »

Wargaming podcast when?
Za tento příspěvek děkují uživateli Sosacek:
Jarilo
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Mizy »

Čichám čichám Warhammer. :D
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od strucky »

Néé od toho je Rohatá kostka.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Selhan »

Mrzí mě, že jsem vám to svou kritikou znechutil, příště si to nechám od cesty.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Nordoslav »

Držím palce, že to otrávení snad přejde a další díly se znova objeví
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
TheLacrot
Příspěvky: 94
Registrován: 27. 12. 2020, 02:25

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od TheLacrot »

Doufám, že budete pokračovat. Na každý díl Dinosauria jsem se těšil jako malý kluk :D
Za tento příspěvek děkují uživateli TheLacrot tito uživatelé (celkem 4):
kin, strucky, smrq, tochalius
Uživatelský avatar
tochalius
Příspěvky: 180
Registrován: 29. 11. 2022, 15:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od tochalius »

Achich. Dinosaurium jsem začal poslouchat na podzim, pár chvil po mém dlouho odkládaném návratu k DMování, a nadchlo mě jako málokterý podcast předtím, a teď tu čtu, že jsem se zakoukal do přinejlepším hibernujícího tvora. Nemám chuť topit se zpětně v diskusi, proto jen pro záznam: Dinosaurium mi přišlo skvělé, inspirovalo mě k tomu co číst i co vynechat, nabídlo mit sto a jeden nápad, z nichž některé jsem i zakomponoval do naší hry a mnohé další ještě zakomponuju. Proto jestli to bude jen trochu možné, moc se přimlouvám za pokračování. Pár dílů mám ještě před sebou, absťák se ale blíží :(
Za tento příspěvek děkují uživateli tochalius tito uživatelé (celkem 5):
Antharon, kin, strucky, radunamlejn, ShadoWWW
Hraju OSE na Erillionu a snažím se o tom psát.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Volund (mág, 3. ú) / Mourek Myšilov (grimalkin – enchanter, 2. ú)
Steve
Příspěvky: 22
Registrován: 19. 1. 2021, 15:26

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Steve »

Přidávám se k prosebníkům za pokračování. Jediný co mě na naší scéně bavilo poslouchat a těšil sem se na každej novej díl.
Za tento příspěvek děkují uživateli Steve:
TheLacrot
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od smrq »

tochalius píše: 19. 12. 2022, 12:50 ...Nemám chuť topit se zpětně v diskusi, proto jen pro záznam: Dinosaurium mi přišlo skvělé...
Tak já si po čase a opakujících se narážkách dnes ráno dovolil proklikat zpět k tomu, co se zde napsalo. Překvapilo mě, jak MOC stránek dozadu jsem musel jít a pochopil, proč jsem si to prvé nepřečetl. Když se někde během pár dnů objeví tolik stránek nových příspěvků, smrdí to hádkou a hejtováním.
No, nedivím se, že to Markus a Vandal zabalili. Když děláte nezištně nějakou činnost a vydáte to, jste vždy plni očekávání, jaké reakce to vyvolá. Pozitivních většinou přijde hrozně málo, pár palců a zhruba dva pochvalné příspěvky. Když někdo napíše něco negativního, zamrzí to a logicky máte tendenci se obhájit. Pokud přijde chvíle, kdy je kritických příspěvků polovina těch pozitivních, vždy mi to vezme chuť do práce. Pokud je těch negativních tolik, co pozitivních, většinou končím.
Po tom, co jste tady někteří autorům naložili, bych skončil navždy a definitivně. A že jste si polívčičku přihřáli ve velkém množství lidí. :/

Jestli ve vás, M+V ještě doutná chuť pokračovat, i já se přimlouvám, abyste to zkusili. (I když tuším, že elán, s kterým jste do toho šli, je pryč a asi se více než pár dílů splácaných na sílu již nedočkáme.)
Naposledy upravil(a) smrq dne 20. 12. 2022, 12:05, celkem upraveno 1 x.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq:
efram
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od ShadoWWW »

Co vím, tak M+V to nezabalili kvůli hejtu, ale protože Vandal přesedlal na wargaming a Markus z osobních důvodů už nemá tolik času jako dřív. Navíc by se museli sejít oba. Ten formát diskuze tam fungoval a v jednom by to nebylo ono.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Antharon »

ShadoWWW píše: 20. 12. 2022, 08:06 Co vím, tak M+V to nezabalili kvůli hejtu, ale protože Vandal přesedlal na wargaming a Markus z osobních důvodů už nemá tolik času jako dřív. Navíc by se museli sejít oba. Ten formát diskuze tam fungoval a v jednom by to nebylo ono.
Akoze ja by som mozno trochu vytusil, ze ten wargaming bude iba nasledok burnoutu...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Markus »

Dík za milá slova podpory. Půjdeme s Vandalem do hospody a budeme si to nahlas předčítat, abysme se vyhecovali. :) Uvidíme, co bude po Vánocích, nic neslibuju ani nepopírám. Ve hře je spousta faktorů a čas patří k těm hlavním. Dinosaurium jsme začínali v covidovém lockdownu, kdy jsme oba měli (dnešní počet dětí –1). Ono se to možná nezdá, ale připravit si epizodu sežere dost času – už jenom to svědomitě přečíst. Na krátkých věcech třeba o 20 stránkách je málokdy o čem mluvit („Je to fajn, ale to o tom říct?“), pokud nejsou historicky zajímavé. Zajímavější věci na rozebírání mají ale 100+ stran. Teď to přečíst, nějak si to zanalyzovat, udělat poznámky, atd...

Pokud jste lační po nějakých herních doporučeních, začal jsem v nepřítomnosti Dinosauria psát recenze OSR modulů na svém blogu. Ale taky se mi je nedaří vydávat tak často, jak bych si přál.

No každopádně díky a hecujte dál. :D

EDIT: Jo a Vandal momentálně hraje kampaň v Maze Rats, které si předělal na „Dračí doupě“, a vytvořil si pro to celou kampaň, o které mi posledně u piva náruživě vykládal. :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 5):
Antharon, ShadoWWW, kin, tochalius, smrq
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Quentin »

Markus píše: 20. 12. 2022, 10:16 EDIT: Jo a Vandal momentálně hraje kampaň v Maze Rats, které si předělal na „Dračí doupě“, a vytvořil si pro to celou kampaň, o které mi posledně u piva náruživě vykládal. :)
Tohle me zajima vic nez stare moduly!
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Stařec »

Přidávám se k všeobecné zvědavosti, co všechno s Maze Rats provedl a jakou to hraje kampaň!

A k hecování, že Dinosaurium bylo krásné a byly to opravdu zajímavé diskuse o skvělých tématech a minimálně v českém prostředí (o zahraničním nic nevím) to byl unikátní, nadstandardní projekt.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů