Jak lidi opět neuměli najít zdravou míru

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Jezus
Příspěvky: 2647
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [Nebrat vážně] Kontroverzní diskuze o RPG

Příspěvek od Jezus »

Které byly nekonzistentní s tím, co psal dříve o jiných věcech. Místy prokazatelně lhal... Ale Quentin má pravdu, ohledně toho už diskuse proběhla a...
Quentin píše: 23. 11. 2022, 15:36Vyhráls.
Už podcast o dnd modulech nemáme.
Není třeba do toho kopat nadále.
Neměli jsme ho ani před tím btw - odkazovaný díl si takové označení rozhodně nezasloužil :>;o)

A taky si chci svoji výhru občas užít - dalo mi to tehdy docela dost práce :-)

Nicméně už mlčím, chtěl jsem jen poukázat na to, že si Sirien a Markus (zrovna tihle dva) nemají co vyčítat. Možná tak míru (Sirien je o řád větší... hulvát? :think: ) nicméně v jádru se chovají podobně, jen na to Markus už zapomněl (což vždycky rád připomenu, takový jsem kamarád :-) )
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Nebrat vážně] Kontroverzní diskuze o RPG

Příspěvek od Antharon »

Jezus píše: 23. 11. 2022, 15:43 Které byly nekonzistentní s tím, co psal dříve o jiných věcech. Místy prokazatelně lhal... Ale Quentin má pravdu, ohledně toho už diskuse proběhla a...
Quentin píše: 23. 11. 2022, 15:36Vyhráls.
Už podcast o dnd modulech nemáme.
Není třeba do toho kopat nadále.
Neměli jsme ho ani před tím btw - odkazovaný díl si takové označení rozhodně nezasloužil :>;o)

A taky si chci svoji výhru občas užít - dalo mi to tehdy docela dost práce :-)

Nicméně už mlčím, chtěl jsem jen poukázat na to, že si Sirien a Markus (zrovna tihle dva) nemají co vyčítat. Možná tak míru (Sirien je o řád větší... hulvát? :think: ) nicméně v jádru se chovají podobně, jen na to Markus už zapomněl (což vždycky rád připomenu, takový jsem kamarád :-) )
Mali sme podcast, ktory bol mozno flawed ale zasa bol zabavny. Teraz mame hovno. Kvoli toxickym trollom ako ty. :clap:

EDIT Markus: Já prostě budu rozdávat 24hodinové bany vlevo vpravo a oni se lidi třeba časem naučej, jak se k sobě chovat.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [Nebrat vážně] Kontroverzní diskuze o RPG

Příspěvek od sirien »

Markus píše: 23. 11. 2022, 15:22Teď zcela vážně a nekontroverzně.
Ty máš někdy fakt strašně blbý nápady.
Ale čtou to tady po nás i ostatní, kteří třeba takovou hroší kůži nemají, a nechci tu mít toxickou atmosféru.
Snadná pomoc:
- přestaň banovat jen za to že někdo chce aby ostatní účastníci věděli o čem diskuse které se účastní vůbec je
- přestaň ostatní šikanovat tím že budeš výsměšně pojmenovávat legitimní a obsahově naprosto patřičné diskuse (a pak je přejmenovávat míň osobním ale pořád výsměšným způsobem)

Nic nedělá toxickou atmosféru jako moderátor co se nezvládne účastnit diskuse aniž by nezneužíval svoje pravomoce ;)
štve mě, že se opět dostáváme do fáze, kdy tady lidi po sobě pořvávají, že někdo někomu něco tlačí, vnucuje atd., když se přitom neděje nic jiného, než...
...že kdykoliv se objeví kritika OSR tak se začne shazovat nálepkováním kritiků jako OSR haterů a v klidu se trpí kopání v tomhle stylu? Jo no, to pak hodně roztáčí spirálu toho že maj lidi dojem že se jim něco tlačí - a pak na to adekvátně reagujou.

Ono taková typická case study, třeba u takovýho Mouseritteru kdyby fanoušci uznali že to má chyby popř. kdyby se zajímali o to proč to ostatní kritizují místo toho aby tu kritiku hned bashovali po hlavě... tak by ta diskuse byla hned v jiné náladě, že? (A než se začneš čertit žes tam nic takovýho nedělal tak se možná v rámci odtoxičtění zamysli proč má část protistrany dojem, že se jí to tam dělo.)
Fakt to (můj blog, např.) číst nemusíš. A nadávat na to, že je to „vnucování“, rozhodně ničemu neprospívá, určitě ne náladě v diskuzích.
Ta odpověď co sem ti už neodeslal byla v tom duchu že tvůj blog neni o tom že bys něco vnucoval, ale o tom jak tam OSR nekriticky glorifikuješ... ale ono to je beztak pointles, protože ta původní narážka nebyla na tvůj blog, ale na dění tady na fóru, a týkala se třeba toho jak si Mouseritter "uzurpoval" jako OSR hru, dals to do názvu tématu k MR atd. a v tom duchu se pak i rozjela diskuse, i když já osobně třeba MR jako OSR nutně nevnímám, resp. přijde mi že ta hra to moc nekomunikuje a její propagace a veřejnej obraz jdou hodně mimo... ale neměl sem chuť to řešit nějak vážně protože to vlastně neni big deal, ale ty sis pak řekl o "pic or didnt happen", což sorry ale prostě je odlehčená challenge, tak mě napadlo hodit ti printscreen tvýho blogu, čistě v rámci téhle nevážné diskuse a toho že se mi zdálo že máš dneska náladu bejt fair sport - tys tu diskusi ale začal naprosto proti její podstatě a navzdory předchozímu tónu s picem brát absurdně vážně, což celou věc poslalo někam kam vůbec neměla mířit (k téhle dementní výměně, o kterou sis měl v první řadě říct soukromě v klidu na discordu a ne tady).

Protože vaše výkřiky typu „Oni nám něco vnucují!“ ve skutečnosti znamenají „Oni hrajou něco, co se mi nelíbí, a dovolují si vyjadřovat se o tom na internetu!“
chápu že to tak vidíš - ale já třeba vidim nechuť nad prezentací OSR skrze naprosto strawman srovnání s "modenrími hrami" a jejich pokračující prezentaci ve stylu "Na OSR je tohle úplně boží protože to je lepší než jak se to hraje normálně" s implikovaným "klasické hry to dělaj blbě".

(A jako chápu, že když přijdete na RPG Fórum zrovna ve dnech, kdy živé diskuze běží jenom v sekci OSR, a vy prostě máte potřebu bavit se o RPG – o čemkoli, hlavně aby to bylo RPG –, tak vám nezbývá nic jiného než jít se bavit o OSR, protože prostě máte potřebu... Ale to fakt není vina sekce OSR.)
Ano... "VY" a přeneseně "ONI" mentalita která dělá z nehomogenní množiny nějakou usměrněnou anti-skupinu je taky něco, co toxicitě rozhodně neubírá - zvlášť, když to dělá člověk co do diskusí vstupuje aktivním a (minimálně z pohledu části lidí, z nichž mnoho to i poznamenalo výslovně) ne zrovna nestranným moderováním.


Já vim že by bylo hrozně cool vidět chyby jen na druhé straně a je mi líto, že tě v tomto směru svým alternativním pohledem zklamu.

A rád bych poznamenal, že tahle výměna je shit od začátku a já se z ní pokusil vycouvat včas - nebo aspoň hned co sem viděl kam to míří.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [Nebrat vážně] Kontroverzní diskuze o RPG

Příspěvek od sirien »

Jezus píše: 23. 11. 2022, 15:29Nicméně Sirien dělal ve vlákně o OSR imho to samé, takže tady nemá komu moc co vyčítat. Ostatně proto jsem chtěl to separátní vlákno o té kritice (stejně jako je o kritice DnD), protože tam to patří. Díky za něj.
Já sem si napsal SVŮJ blog na vedlejšim webu a měl sem naprosto upřímnou vůli řešit reakce v diskusi přímo pod tím blogem (protože když nic jinýho tak je fakt otravný řešit tutéž věc separátně na dvou místech naráz, je to lehce schizofrenní) - až když ho tu někdo odkázal a začali ste ho diskutovat tady, místo toho abyste ho řešili v místě původu (to his credit, Markus právě to udělal), tak sem se zapojil. A to ani ne hnedka. Sorryjako.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Jezus
Příspěvky: 2647
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [Nebrat vážně] Kontroverzní diskuze o RPG

Příspěvek od Jezus »

Antharon píše: 23. 11. 2022, 15:54 Mali sme podcast, ktory bol mozno flawed ale zasa bol zabavny. Teraz mame hovno. Kvoli toxickym trollom ako ty. :clap:
Tak určitě :>;o)

Realita, kdy jsem svojí oprávněnou kritikou (bylo dokázáno, tak to prosím neshazuj ze stolu jako toxicitu, to je dost lazy diskusní faul, byť očekávatelný od někoho, kdo má tenhle pojem zažitý jako první reakci) podanou se sžíravostí a vypnutými filtry (přesně dle stylu toho "zábavného" podcastu btw) zbičoval Markusovo ego takovým způsobem, že raději na natáčení dalších dílů (o jiných věcech a modulech, což bylo 90 % prředchozí tvorby btw again) zanevřel kvůli způsobenému traumatu, je asi stejně pravděpodobná, jako ta v níž mě s pistolí u hlavy nutil ten podcast poslouchat.

Když někdo něco postí do éteru a zvolí formu, jakou zvolil, nemůže čekat, že reakce budou jen pozitivní (a že jejich forma bude v rukavičkách). Jinými slovy - Markus zasel, já mu jen pomohl sklidit.

Jestli to ze mě dělá trolla (včetně toho, že já netrollil, ale dokazoval, přečti si to vlákno), pak ty jsi sněhová vločka (a jestli kvůli tomu Markus opravdu přestal, tak taky :>;o) ).
sirien píše: 23. 11. 2022, 16:16 Já sem si napsal SVŮJ blog na vedlejšim webu a měl sem naprosto upřímnou vůli řešit reakce v diskusi přímo pod tím blogem
Jasně. To ostatně Markus se svým blogem de facto dělá stejně. Já narážel spíš na to, že jsi schopen se dost zostra navést do diskuse o MR v sekci OSR her, což je jádrově stejné jako to, co Markus předváděl v diskusích o DnD (případně Spelljameru). Nicméně pokud to byla kritika ohledně MR a ke kritice OSR to sklouzlo až po sléze tím, že že MR byla do OSR rovnou vřazena a jako taková hned bráněna, pak uznávám tvoji námitku.

Že je tvůj diskusní styl poněkud náročný na to, aby ve čtenářích vzbuzoval spíš zamyšlení, než emoce, ale rozporovat nebudeš, ne? :-)
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Nebrat vážně] Kontroverzní diskuze o RPG

Příspěvek od Corny »

Lepší je nemít žádný podcast o RPG, než podcast který šíří bludy nebo učí hráče zlozvykům.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti