[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Mezisférický hostinec je místo, kde se OSEnauti potkávají, když zrovna nejsou na výpravě. Tohle je hlavní vlákno pro diskuze nevázané na konkrétní svět – můžete tu sdílet zážitky, navzájem si fandit, povídat si o postavách, bavit se o tom, co byste si rádi zahráli, nebo klidně zkusit vymyslet nějakou expedici mezi světy.

Pokud chcete probírat pravidla hry, přejděte prosím do Bastlírny.
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 537
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od johnjarik »

Začali kroužky dětem. Začal kroužek mně.
2 projekty, které jsem kvůli ose odložil, bych měl dodělat ;)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Evidentně potřebujeme další lockdown. O-)
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 537
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od johnjarik »

:>;o)
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 285
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od strucky »

Za mě jsem zatím aspoň stihl zjistit, že tenhle oldschool (OSE) je na mě možná až skoro moc oldschool, ale furt lepší než moderna (5e) - jó takový střed (DCC), to by byla jiná - škoda, že nevyšel ofi v češtině spíš ten, to bych se mohl strhat po každém termínu DCCnautů, kdy bych jen trochu mohl. :D Ale ne, je jasné, že stačí trochu vytrvat. Ten kouzelník je prostě jen na úplném začátku strašně na koko...s.

Teď vážně. Pokustusovi se nechtělo skákat do třetího světa ve třech sezeních, tak čeká, kdy se vyhlásí další KŠM nebo Volokarnos, a doufá, že se to bude termínově jeho páneškovi aspoň trochu hodit.
Jezus
Příspěvky: 2630
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Stucky: Tak co v jiných světech trénovat i jinou postavu? alespoň budeš mít zálohu, až... teda kdyby Pokustus skončil výbuchem :D

Jinak mě docela zajímá, jaké budeš mít z hraní kouzelníka dojmy. Já si pamatuju, že za moc nestál na začátku kariéry ani v druhé edici ADnD a házel na nepřátele šipky, aby alespoň něco dělal :-)

Markus: Jak bych ti to řekl diplomaticky, abychom se zbytečně neporafali :think: ... Hraju radši lepší hry $D

Ale ne, vážně - hrávám na živo (a lepší hry :-P ), což má samozřejmě přednost, plus nějaký real live... takže málokdy mám čas ještě na zkoušení, jak dlouho u OSE vydržím :-) Nicméně konečně někdo vypsal středu, kdy není svátek, takže jdu :-)
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 285
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od strucky »

Jezus píše: 7. 10. 2022, 12:57 Stucky: Tak co v jiných světech trénovat i jinou postavu? alespoň budeš mít zálohu, až... teda kdyby Pokustus skončil výbuchem :D

Jinak mě docela zajímá, jaké budeš mít z hraní kouzelníka dojmy. Já si pamatuju, že za moc nestál na začátku kariéry ani v druhé edici ADnD a házel na nepřátele šipky, aby alespoň něco dělal :-)
Já mu chtěl na začátku vzít aspoň prak, ale v pravidlech je vysloveně psáno, že může používat jen dýku, tak jsem cokoliv dalšího házecího/vrhacího zavrhnul/zahodil. :lol: A taky koukám, že šipky v OSE/BX snad ani nejsou. :think:
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 666
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Ota »

strucky píše: 7. 10. 2022, 13:57 ale v pravidlech je vysloveně psáno, že může používat jen dýku ...
Navajas.jpg
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Ota a jeho fotomontáže. :D
Jezus
Příspěvky: 2630
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Stucky: Jop, tak to je vážně na houby :-D A nejspíš přesně ten důvod, proč to pak v ADnD šlo - aby byl na houby méně a v 5e má cantripy - aby na houby už nebyl :-P Ale je fakt, že zrovna cantripy dělají z kouzlících povolání pak hrozně "high-fantasy/WoWko-like heroes", co pořád něco sesílají a dělají všemožné efekty - což se nelíbí Markusovi (a spoustě další lidí to kazí atmosféru).

Jediná útěcha je imho to, že on takový bojovník sice může máchat mečem, ale stejně toho moc neumáchá :-) Ergo jsou na houby úplně všichni a hra není o bojování = i kouzelník je podobně (málo) přínosný, jako ostatní :-D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

OSE obecně není moc o používání schopností postav. On toho ve skutečnosti nikdo moc nemá.

EDIT: Kouzelník teda má blbý, že se na začátku nemůže moc zapojovat do boje. A jelikož boje můžou být dlouhé, má hráč delší pasáže, kdy "nehraje". Od toho jsou dobrý henchmani.
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 285
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od strucky »

Měl jsem henchmanku, skončila takhle:
Obrázek
A dýkou jsem si teda taky jednou hodil, skončila už nevímkde, ale Markyho hod jeho dýkou skončil v mé róbě, tak jsem měl jednu extra, ale tu už jsem nevyužil a vrátil. :lol:

Ota: :clap: :lol:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

A ještě teda užitečnější odpověď (že mě to nenapadlo hned).

Nikdo neříká, že je nutné začínat hrát od 1. úrovni. Udělejte někdo svět, ve kterém se bude začínat od páté úrovně, a hned uvidíte, že (nejen) kouzelníci budou mít co dělat, hra taky nebude tak úplně haptický oldschool, hráči se budou míň bát, nebudou se tolik řešit družiníci, protože postavy víc vydrží (a družiníci ne), klerik bude léčit ostošest, mág metat kouzla... Bude to trochu jiná hra, kor s kombinaci s nějakým pořádným modulem.

Já sice chápu tu potřebu povýšit si postavu "zero to hero" od 1. úrovně (taky ji mám), ale ty první úrovně tu hru vážně vykreslují v trochu horším světle. Celá 1. úroveň je v zásadě něco jako síto v DCC a ideálně byste ji měli mít tak za 2–4 sezení za sebou.
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 65
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od RoVan »

Markus píše: 7. 10. 2022, 21:56 Nikdo neříká, že je nutné začínat hrát od 1. úrovni. Udělejte někdo svět, ve kterém se bude začínat od páté úrovně, a hned uvidíte, že (nejen) kouzelníci budou mít co dělat, hra taky nebude tak úplně haptický oldschool, hráči se budou míň bát, nebudou se tolik řešit družiníci, protože postavy víc vydrží (a družiníci ne), klerik bude léčit ostošest, mág metat kouzla... Bude to trochu jiná hra, kor s kombinaci s nějakým pořádným modulem.
Já jsem velkým obhájcem vysokoúrovňových her (včetně takové 5e) a mám jedno Švihlé místo které odhaduju pro OSE tak na 10+ úroveň. Musím si ale nejdřív trochu ošahat ten OSR design a vedení hry (a jo, účastníci první výpravy jsou pro mě pokusní králíci :) ).

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 65
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od RoVan »

Udělám si tady malý průzkum mezi OSEnauty pro nadcházející Švilhá místa.

Včera jsme odehráli mohylu předků (Viz zápis) a i když reakce byly veskrze pozitivní a myslím, že jsme se u hry pobavili, tak jak potom sami poznamenali zúčastnění (co si pamatuju, tak zejm. Jezus a Tynian), mají odlišné preference, a moc je takový bizár dlouhodobě netáhne (a to musím říct, že v neprozkoumané části mohly nastat daleko šílenější situace).

Má tedy cenu připravovat hry v podobném duchu, nebo byste si zahráli něco přízemnějšího? Hry asi nebudu vypisovat úplně často, ať už se rozhodnu zůstat u současného formátu, nebo zkusím přijít s něčím umírněnějším.

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16458
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Já bych třeba do těhle šíleností klidně šel, když to časově vyjde - a myslím, že je fajn, když OSEnauti budou rozmanití. Ale zároveň mám toho času minimum, tak můj hlas má prd váhu.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů