[HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Přikývnu.

Rozvážným krokem dokráčím až k mrtvému vůdci této skupiny žoldnéřů a vytrhnu mu ze zad Cadiganinu dýku, abych schoval do dlaně její rukojeť pro případ, že by ji mohl někdo poznat. Jejím zakrváceným ostřím udělám vrub do svého železného náramku v podobě mořského hada.

Půjde to vůbec dohromady? Oheň a voda?

"Při železe kovaným ohněm a kaleném vodou - přísahám, že splatím dluh novým bohům, kteří zachránili můj život."

🔀 Swear an Iron Vow (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 1 + 0 = 5 Challenge Dice 3, 8
✍️ You are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1 📈, and envision what you do to find a path forward.


"A ty mi ukážeš cestu, Myricku Lysbæře, proroku nových bohů!" pohlédnu pevně do očí muže, kterého neznám, a sundám si masku. Ať už mi v hlavě zněly jakékoli síly, není radno je dráždit, a tenhle muž by mi mohl pomoci zjisti, co u vší soli z paláce hlubinného boha po mně vlastně chtějí!

"Neboť to byla jejich vůle, kdo vedl tvoji sekeru, tesaři," pokračuji a nasadím si místo masky úsměv, když oslovuji muže, jemuž z pod ní vyčuhují šedivé vousy, "Protože oba moc dobře víme, že na dálku nepoznáš knarr od drakkaru, no nemám pravdu?"

Přejdu k němu a poplácám ho po rameni. Vrásky kolem očí se mu prohloubí a já poznám, že se usmívá též.

"Znáte mě, jsem Beltran. Narodil jsem se stranou, v Kalné vodě, ale jsem jedním z mužů Šedé vody. A právě tato sounáležitost s Šedou vodou mne přivedla k vám. Kdo mne zná trochu líp, tak ví, že se plavím pro Cadigan - já to nezastírám. Že pro ni někdy pomáhám hlídat nějaká obchodní tajemství? Viděli jste, že se rychlá ruka hodí a okolní svět je nebezpečné místo - ostatně z něj přišli tihle cizáčtí nájezdníci!"

Ve shromážděných lidech to trochu zabručí.

"Ale řeknu vám jedno - i kdybych dnes nesložil přísahu novým bohům, i kdyby mě tato přísaha nezavazovala podobně, jako zavázala našeho proroka... má cesta za vámi nezačala u dveří Cadigan. Ne! Přišel jsem přinést odplatu těm, kteří vztáhli ruku na naše statečné Strážce - na ty, co přísahali chránit naše domovy. A vidím, že noví bozi mne vedli, i když jsem to zatím netušil.

A proto vás prosím o jediné... věřte mi stejně, jako mi důvěřovali oni."

🔀 Compel Získám jejich důvěru vzdor své pověsti? (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 5, 3
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.

Co si žádají na oplátku nechám na jejich vůdcích - Myrickovi, Basíře a Kunovi.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... ve vyprahlé rokli...

Nevím přesně, jak dlouho tu ležím, ztěžka dýchám a hledím na nebe. Myslím na salamandra a oheň, vzpomínám na medvěda a měsíc a jde na mě úzkost. Kam dál ještě můžu utéct, když už i Šedá řeka propadá chaosu?

Když ke mně rokle donese ozvěnu dvou hlasů, uvědomím si, že jsem se tu zdržel příliš dlouho. Rychle se posadím a rozhlédnu. Krom zbytků ochranného obrazce, vyhořelého ohniště a zválené trávy nevidím nic, co by mi mohlo pomoct. Nemám se ani kam schovat a hlasy přitom sílí a už i v křoví zahlédnu pohyb. Vyskočím na nohy.

🔮 Jsou dva nebo tři? Rolled 47 vs. 50: Yes
🔮 Spíš námořníci nebo bojovníci? Rolled 34 vs. 50: Yes


Z křoví vylezou dvě postavy. Podle jednoduché výbavy, slepených vlasů a širokých ramen poznám, že jde o námořníky. Nedávají pozor na cestu, nesnaží se mluvit potichu. Prostě se vrací na místo, kde před několika hodinami odpočívali a nečekají mě tu stejně, jako nečekám já je. Z útržků rozhovoru pochopím, že nenašli zbytek své posádky a s neúspěchem se vrací ke kapitánce.

🔮 Oracle Result Descriptor [99] Careless + Oracle Result Descriptor [23] Talented
🔮 Budou se prvně bít a až potom ptát? Rolled 36 vs. 75: Yes
Jsou to dva námořníci, běžní nepřátelé, takže Troublesome - 3 postupy za zranění, dávají 1 zranění 🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Jakmile si mě všimnou, zmlknou, zastaví se a vytáhnou z pouzder nože. Jeden se lehce řízne do předloktí a rozmázne si krev přes tvář. Ten tady předtím určitě prováděl ten nepovedený rituál. Druhý se odvážně postaví před něj a vycení na mě zčernalé zuby.

🔀 Enter the Fray Kdo získá iniciativu?(Srdce) Miss
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 6, 5
✍️ Pay the price. Your foe has initiative.


Namířím na něj kopí, rozkročím se a... oči mi zalije rudá šmouha a ucítím v nich ostrou bolest. Zatočí se mi lehce hlava. Tuhle krvavou magii znám, nesmím se nechat moc rozhodit.

Ztrácím 1🩸
🔀 Endure Harm Odolám krvavé magii? (Zdraví) Miss
🎲 Action Score 3 + 4 + 0 = 7 Challenge Dice 7, 10
✍️ You also suffer -1📉

🔮Combat Action [73] Create an opportunity.


Zatřesu hlavou, odplivnu si a zavrčím. Mlha z očí lehce ustoupí. Přede mnou stojí už jenom jeden námořník, druhý se mě snaží obejít a obklíčit mě. Ať se otočím kamkoliv, budu mít nekrytá záda. Nechám je ještě se trochu přiblížit a pak udělám rychlou otočku s napřaženým kopím a ještě ho dvakrát nechám obletět kolem svého těla.

🔀 Face Danger Udržím se je od těla? (Železo) Miss
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 9, 6
Pálím hybnost => Weak hit
✍️ You succeed, but lose advantage: -1📉
Kopiník: Můžu provést Strike nebo Clash a k hodu máš +1🎲


Vzduchem se míhá kopí, výpady noži a první nadávky. Vidím rudě, doslova, a mám problém se zorientovat v prostoru. Cítím, že tohle dlouho nevydržím. Nedokážu dost rychle vymyslet dobrý plán. Podlehnu instinktům, pokusím svoje štěstí a vrhnu se do útoku.

Turn the Tide: Přebírám iniciativu, mám +1🎲 a při trefě +1📈.
🔀 Clash Zvrátím průběh konfliktu? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 2 = 8 Challenge Dice 2, 1
✍️ You find an opening. Inflict +1⚔️. You have initiative.
2 ⚔️ kopí +1⚔️ volba = 3⚔️ = 🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑


Skočím k jednomu z nich a než stihne uhnout, kroužící kopí narazí na jeho trup. Uslyším křupnutí, ale dřevo to není. Ohlédnu se za sebe a druhou stranou kopí provedu rychlý výpad za záda, překvapenému námořníkovi přímo na bradu. Vyplivne krev a pár zubů a zavrávorá dozadu. Otočím se zpátky k prvnímu, přehmátnu po dřevě a širokým úchopem vedu tvrdý bod do břicha. Košilí a koženou vestou projede jako zblízka vystřelený šíp.

🔀 End the Fight Jak dopadne konflikt? (Progress) Strong Hit
🎲 Action Score 9 Challenge Dice 6, 2
✍️ This foe is no longer in the fight. They are out of action.


Váha bezvládného těla mě málem strhne k zemi. Padnu na kolena a zase těžce dýchám. Přes rudý závoj vidím obrovské množství krve valící se z břicha jednoho námořníka a druhého omráčeného za sebou. Je konec bitvy, začíná výslech.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... u trojklanného kamene ....

Pohlédnu na Kuna i Basiru.

🔮 Action and Theme
🎲 Oracle Result: Action [66] Finish

🔮 Action and Theme
🎲 Oracle Result: Action [57] Await


"Zkoncujme s ním. Slouží Cadigan a tedy starým bohům," pronese Kuno nemilosrdně.
"Počkej, nebuť tak hrrrr. Deset vetřelců, které bylo třeba zabit jsi neodhalil a tady člověka, který nám pomohl sám a dobrovolně bys hned zabil?"
"Beztak to udělal jen kvůli tomu, aby se nám vetřel do důvěry. Nevěř mu, Basiro. Ani ty, Myricku."
"Však já neříkám, že mu máme hned věřit," odpoví Basira. "S tím klidně vyčkám. Ale je škoda zabíjet ruku, kterou vedou naší noví bohové, nemyslíš?"

Zatím poslouchám a přemýšlím...

Musím AFK, tak si to tu odložím a budu pokračovat později.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... ve vyprahlé rokli ...

Vytrhnu z umírajícího kopí a převalím se na čtyři. Odplivnu si a dolezu k druhému námořníkovi. Odhodím stranou jeho dýku a otočím mu hlavu, aby se nezadusil vlastní krví a zuby. Jsme na špatném místě. Oči mě pálí, cítím doznívající sílu rituálů i žár salamandra, teď k tomu ta krev, spousta čerstvé krve. Neměl bych se tu už moc dlouho zdržovat.

Zatřesu s mužem a poleju mu tvář trochou vody z lahve. Zakašle a pokusí se otevřít oči. Heká a zorničky má roztáhnuté, asi můj úder poškodil víc, než jen zuby.

"Co jste zač a proč jste sem přišli, mluv!" zavrčím na něj zlostně. "Co jste včera dělali ve vsi? No tak!"
"Aba... Abačchu! Kde je? čo ši š ním udělal?"
"Už mu nepomůžeš, vypustil duši. Tady, na pevnině. Řekni mi hned, co chci vědět. Nebo to s tebou taky hned skoncuju, na ostrově, daleko od nejbližší vody. Vím moc dobře, že takoví jako ty chtějí zemřít ve vlnách, odevzdat svoje tělo do náruče hlubinného boha. A jestli hned nevyklopíš, na co se ptám, přivážu tě tady a nechám shnít v suchu a vedru. A tvoje duše tu bude trpět a navěky bloudit a marně hledat cestu k pobřeží!"

🔀 Compel Dostanu z námořníka informace? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 3, 4
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲.

🔀 Gather Information Co mi poví námořník? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 1 = 5 Challenge Dice 5, 7
✍️ Your investigation unearths a dire threat or reveals an unwelcome truth that undermines your quest. Pay the Price.

🌕🌕 Vyslechl jsem námořníka z Opuštěné

Milí spoluhráči, pokud byste měli nápad, co by námořník mohl Tristanovi říct, tak sem s tím.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... u trojklanného kamene ...

Z přemýšlení mě vytrhne Leno, který se vrátí s mordou od krve.

🌕🌕🌕 Dovedl jsem Lena ke Kunovi.

"Ty, Kuno, poslouchej. Než se rozmyslím, co přesně uděláme s Beltramem. Poslední Sadiino přání bylo, aby Leno našel dobrého pána. A zmínila tebe, že si prý rozumíte. Co si o tom myslíš?"

🔀 Fulfill Your Vow Najde Leno nový domov u Kuna? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 Challenge Dice 1, 3
✍️ Your quest is complete. Mark experience (1).


Kuno podřepne a natáhne ruce ke zkrvavenému hafanovi. Ten se k němu rozeběhne, zvedne přední tlapy a opře se jimi o mužova ramena, srazí čenichem masku a začne mu olizovat vousatou tvář. Zdá se, že Kunovi tohle krvavé vyjádření přátelství nevadí. Podrbe pesana za uchem, stoupne si a souhlasně přikývne.

🔮 Ask the Oracle: Small chance Zastavil se lávový proud úplně?
🎲 Rolled 24 vs. 10: No
... ale zjevně dost zpomalil.


Já se mezitím otočím zpět k Beltranovi. "Před chvílí jsme byli svědky tvé přísahy novým bohům. Nebudeme po tobě žádat další. Čas ukáže, na které straně opravdu stojíš. Ale když jsi tak nabídl své služby, přeci jen tě o něco požádám. Slunce vyšlo a většina zdejších shromážděných má v osadě nějakou práci ... i kdyby to bylo jen balení toho nejnutnějšího, co potřebují zachránit. Jenže tihle mrtví bojovníci tu nemohou zůstat ležet. Ne na místě, které má takovou sílu. Pomůžeš mi je pohřbít."

Během tohoto proslovu, který říkám nahlas, aby jej slyšeli všichni, kráčím volným krokem k němu. Když už jsem dost blízko, ztlumím hlas a přidám pár dalších slov: "Všiml jsem si, že skládáš sliby podobně neuvážené, jako já. Slibuješ že splatíš, i když není úplně jasné, jakou splátku si noví bohové budou žádat. No ... vlastně mám pocit, že máme dost společného a dostali jsme se oba spíš nedopatřením do téhle šlamastyky. Kývni ... a až odejdou, promluvíme si my dva spolu v klidu a poněkud otevřeněji."

Otočím se.

Osadníci i Kuno se svým novým čtyřnohým přítelem opravdu odchází.

🔮 Ask the Oracle: Unlikely Odejde i Basira?
🎲 Rolled 55 vs. 25: HELL NO!
You rolled a match! Envision an extreme result or twist.


Překvapí mě, že odchází i Basira, myslel jsem, že ji budu muset přesvědčit.

No, ona samozřejmě neodchází. Chce si Beltrama prověřit a tak to jen předstírá, aby se vzápětí schovala za nějakým šutrem a sledovala potají, co budeme dělat.

Spokojen s tím, že budeme klid na svůj rozhovor, začnu tahat mrtvé. Zároveň se Beltrama zeptám: "Chtěl by sis s některým z nich promluvit?" a ukážu na mrtvoly, "až budou všichni pryč? Já docela ano ..."

Beltram?
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Přikývnu, jak mne Myrick požádá. Ale hrkne ve mně. Zdá se, že nejsem jediný, kdo tu předstírá - nebo alespoň přehání svoji jistotu a odhodlání.

S nejistotou pozoruji též odcházející Basiru. Známe se, oba sloužíme Cadigan. Ona je známá tím, že čím dál více nerada - ostatně to ona mě zavedla za spiklenci. Ona o mne jistě na oplátku ví, že na mě Cadigan už jednou či dvakrát spoléhala s úkolem, který by Basira nikdy nevykonala. Skutečně jsem ji přesvědčil tím, že jsem složil přísahu novým bohům, nebo zkouší udělat stejný trik, jako před nedávnem já?

🔀 Gather Information Zpozoruji Basíru? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 6, 9
✍️ Your investigation unearths a dire threat or reveals an unwelcome truth that undermines your quest. Pay the Price.

To nechci :-P Takže pálím 9-ku hybnost a beru Weak hit: ✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈 Což samozřejmě znamená naslouchající Basíru a já musím dál hrát habaďůru...


Samozřejmě, že tu je! Kapustňačka jedna! Ale tuhle hru mohou hrát dva.

"Budit mrtvé?" vytřeštím oči na Myricka. Copak mne zkouší i on?

"Ty jsi tu prorok," řeknu pak pomalu a na hlas, "Je-li to vůle nových bohů, příjmu ji. Nevím však, co od nich zvíme, co Basíra, Kuno a ty, již nevíte. Nebo snad potřebuješ znát důvody jejich zrady? Ostatně před tím jsi naznačil, že jsem složil svoji přísahu lehkovážně - ale já musel, copak lze vzdorovat pánům, co rozhodují o tvém životě i štěstí? A tihle noví páni jsou tajemní a mocní - ani neznám jejich tvář, natož úmysly. Jsem prostý muž z Kalné vody... a jako takový přijímám jejich přání pánů s pokorou. Cožpak jim nejde o dobro Šedé řeky?

Na druhé straně ty máš na vybranou. Nemusíš budit mrtvé, abys zvěděl. Basíra jistě bude vědět, kolik jich ještě zbývá a kde mají tábor - je to chytrá žena a výjimečná lodivodka. Nikdy bych jí to nepřiznal - nevěřila by mi a myslela by si, že jí chci lízat patu - ale obdivuji se její rozhodnosti. Já vím, jak vést loď, ale nevím, jak vést lidi. Proto následuji ty, kteří to vědí - či alespoň tuší. Ona je jiná - vidí dál - a já jsem rád, že se mi rozhodla dát šanci...

Nechci ji zklamat hned tím, že místo toho, abychom upokojili mrtvé, přidáme Šedé řece další trápení - místní lidé jsou zkoušení až až. Raději bych je odtáhl k moři - ať si je vezme příboj a sežerou krabi. Jsou to námořníci. Nové bohové dostali jejich krev, proč nedat jejich duše starému bohu z hlubin - jak by si to ostatně přáli. Možná to byli zrádci, ale padli v docela čestném boji. Já... doufám, že ať přijde cokoli, budu mít odvahu alespoň k tomu."

🔀 Secure an Advantage Sežere mé divadlo Basíra? (Stín) Miss
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 9, 10
✍️ You fail or your assumptions betray you. Pay the Price - Myslím, že mi Basíra prostě nebude věřit, asi jsem to přehnal s chvalozpěvem na ni :-) Cenu zaplatím v podobě vůle - tahle hra se mi pomalu vymyká z rukou.

🔀 Endure Stress Vydrží mi nervy (Vůle) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 7, 5
✍️ You press on.

Myricku? Nezapomeň prosím případně odpovědět na naznačené otázky, budeš-li chtít. Co soudíš o nových bozích sídlících v kamenech? Co myslíš, že chtějí - je to dobro Šedé řeky?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Ne úplně budit," odpovím na otázku o mrtvých, "jen se jich zeptat na pár věcí, než jejich duše úplně opustí tento svět."

Když vidím, jak moc Beltram přehrává, probleskne mi hlavou, zda to podlézavé divadlo dělá jen pro mne nebo máme ještě nějakého jiného diváka - možná ho někdo doprovázel?

🔀 Face Danger Uvědomím si, že tam je Basira? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 5, 7
✍️ You succeed, but you are dispirited or afraid: Endure Stress (1🧠)


Zahlédnu povědomou bloňdatou kštici a ihned pochopím, proč si Basira tolik dávala záležet na zjevném odchodu. A pak ve mě hrkne - proč tu zůstala? Nevěří jen Beltramovi nebo ani mě? Už dvakrát jsem v posledních pár hodinách zkoušel, co vydrží naše přátelství. Objevila se snad nějaká trhlina?

🔀 Endure Stress Jak mě zasáhne vědomí, že ano? (Vůle) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 4 + 0 = 10 Challenge Dice 7, 2
✍️ Shake it off: If your spirit is greater than 0, suffer -1📉 in exchange for +1🧠.
[/i]

Pochybnosti dostanou navrch a chvíli přemýšlím, jestli také nehrát habaďuru. Pak mě ale napadne něco jiného - budu prostě upřímný a využiji příležitosti k tomu, abych nejen Beltramovi, ale i naslouchající Basiře vyjevil, jak se věci mají. A ještě jí přátelsky popíchnu.

"Prorok, pche ... to, že obyčejní lidé v bázni před magií dělají unáhlená rozhodnutí neznamená, že slyším, co si šeptají bohové," pronesu otevřeně. "Ještě včera jsem byl za vyvrhela, dneska mě mají za proroka, kdoví, co se jim bude honit hlavou zítra?" naznačím vratkost svého postavení. Kdyby tu Basira byla se mnou, jistě by ti to potvrdila - co ona si zažila kvůli tomu, že se mě zastávala."

🔀 Compel Přiměje přátelské popíchnutí Basiru vylézt? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 8, 9
✍️ They refuse or make a demand which costs you greatly. Pay the Price.
🔮Oracle Result Pay the Price
🎲[35] The current situation worsens. Asi teda další -1📉.


Basira se ani nehne. Co když si to popíchnutí vyložila špatně? Že jsem na ni upozornil Beltrama? Jestli doteďka neměla pochybnosti ve mě, možná jsem je právě zasel.

Nervózně popadnu další mrtvolu a pokusím se vyžehlit to naprostou upřímností.

"Opravdovým prorokem byla Sadia - a ano, chtěl bych slyšet, co bohové chtějí, abych mohl splnit svůj slib Basiře a Sadii nahradit. Ale zdá se, že místní bohové si libují v tom propůjčovat mi svou moc bez dlouhého vysvětlování. Vlastně bez jakéhokoliv vysvětlování. Proto jsem mluvil o lehkovážnosti - dal jsem slib, který je bez daru naslouchání velmi těžké splnit. A tak mi neybźvá než vystačit s vlastním rozumem - a plním slib po svém.

Čím víc o motivech bohů ale přemýšlím, tím větší mám pochybnosti o tom, že jim jde o dobro Šedé řeky. Myslím si, že jim jde především o dobro jejich vlastní.

Copak jsi to neviděl? Hora se sklidnila, když země vstřebala krev mrtvých. Člověk nemusí být prorok, aby si tohle znamení vyložil. Noví bohové chtějí uctít. Krví. A bude-li jim toto dopřáno, budou Šedou řeku tolerovat. To si myslím o jejich úmyslech." dodám s jistou mírou znechucení v hlase a pustím u toho nohu jednoho z vlečených mrtvých. "Jsem zvědav, jakou platbu si někdy vyžádají za dar, který dali mě," dodám k tomu.

Návrh odtáhnout mrtvé k moři odsouhlasím. Zdá se, že to už je pro Basiru nezajímavé, protože dál nás nesleduje.

Beltram měl předtím na ten Compel Weak hit a tedy úspěch. Basira se chtěla přesvědčit, že neprovede něco zrádného - a protože viděla jen podlézavé chování, ale nic, co by nasvědčovalo, že se Beltram otočí proti spiklencům, rozhodla se mu důvěřovat.
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

... vyschlá rokle....

🔮 Oracle Result: Pay the Price
🎲 [30] Something of value is lost or destroyed.


Námořník se podívá na Tristana a začne se smát. "Klidně ti to řeknu všechno co vím, protože ty už nezachráníš nic.

Koupila si nás nějaká místní lodivodka, naše kapitánka Katania říkala, že její touha po moci ji musela zatemnit rozum, jinak by nikdy nedovedla Opuštěnou i s celou její posádkou zrádnými vodami až na ostrov. Dostali jsme od ní úkol a kožené masky. Že máme čekat na signál a až ho dostaneme, máme v maskách strhnout dav, co se shromáždí ve vsi, ke vzpouře proti stávajícímu správci.

Jen co zmizela z paluby, Katania vydala nový rozkaz. Malá skupina si měla vzít dýky, rozpoutat krvavou řež a poštvat tím proti sobě osadníky a obchodníky, zatímco sami zmizíme v temnotě. Oslabit osadu před naším vlastním útokem.

Jenže večer se věci zvrtly, zasáhli strážci osady a zemřelo pár dobrých chlapů."

Rozkašle se.

Ještě budu pokračovat..
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

Když dochrchlá, rozhlédne se, jako by někoho čekal, a pokračuje.

"Ještě v noci Katania přišla s novým rozkazem. Když se nepodařilo poštvat místní proti sobě, pozabíjíme je jednoho po druhém. Od lodivodky věděla, kdy a kde se místní spiklenci schází. Poslala na místo skoro tucet ostrých chlapů a ti touhle dobou už čistí své čepele od krve a chystají se vrátit sem. Až se vrátí, naberou na lodi zbytek chlapů a půjdou vybít zbytek osady.

Rozumíš tomu? Všechno, co je ti drahé, všechno, co jsi tady znal, je už teď v podstatě mrtvé, zničené nebo bude otročit Katanii a posádce Opuštěné. Včetně té hloupé lodivodky. Šedá řeka bude novým kotvištěm Opuštěné. Skrytým, tajným, bezpečným před všemi strážci Železných zemí. Můžeš mě zabít nebo nechat jít, už na tom nic nezměníš."

My víme, že události se mezitím vydaly jiným směrem. Ale Tristan to zatím neví...

"A tebe to čeká taky, hned jak se zbytek chlapů vrátí."

Chlapík se znovu rozkašle a je vidět, že chrchlá krev.

Co udělá Tristan?
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Všechno, co mi bylo drahé, mi už vzala lavina. Měla tvář medvěda, drápy z ledových skal a zabila všechny, kdo jí stáli v cestě. Nedokázal jsem ji zastavit, nedokázal jsem je zachránit.

Možná máš pravdu a Šedá řeka je taky odsouzená k záhubě. Vlastně, přiznám se ti, sám si to myslím. Nevěřím, že bych tomu mohl zabránit a něco změnit. Ale zkusím to. Tentokrát neuteču. Protože co je vlastně Opuštěná? Jenom kus dřeva a železa. A vaše posádka jen banda nemytých vrahů. Dříve nebo později vás tu čeká osud horší než smrt - selhání a zatracení. Ať se tvá duše smaží v žáru sopky navěky."

Zarazím mu dýku do krku až po rukojeť. Čekám, dokud nepovolí chraptění a pak se postavím a rozhlídnu. Není tu moc co dělat. Odtáhnu obě těla k lávovému proudu a shodím je dolů. Nezaslouží si nic lepšího. Zůstala tu spousta krve, narušený ochranný znak a stopy salamandra. To na zahlazení událostí stačí. Teď se musím dostat co nejrychleji do osady.

Vyrazím poklusem do údolí. Cítím únavu v celém těle, oči mě bolí, ale zatnu zuby a pokračuju bez oddechu dál. Třeba to ještě stihnu. Třeba Yorath něco vymyslí. Ne, tentokrát neuteču. Nemám ani kam.

🔀 Face Danger Zvládnu cestu do osady? (Železo) Miss
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 6, 7
✍️ Your progress is undermined by a dramatic and costly turn of events, Pay the Price

🔮Pay the Price [12] You are separated from something or someone.


Když doběhnu na větrné návrší, sotva popadnu dech. Vědma Zora není z mojeho neohrabaného příchodu vůbec nadšená. Ale je to stejně jedno. Yorath tu už není. Nestihl jsem to.
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

... na pobřeží ...

"Pokud jde pánům skal a ohně v první řadě o své vlastní dobro," ušklíbnu se snad poprvé opravdu upřímě, když se dostaneme k moři - mimo doslech nových bohů, "pak se v ničem neliší od jiných pánů. A o službě pánům něco vím - vždy z ní lze získat i něco pro sebe."

Rozhlédnu se po skalnatém pobřeží. Pokud nás Basíra stále ještě sleduje, zde daleko skal, za nimiž může být schována a navíc v příboji, jistě neuslyší, co si povídáme. Díky tomu se o něco více uvolním. Potřebuji to - za poslední noc a ráno se toho stalo více než dost.

"A pokud je to skutečně krev, po čem prahnou, pak mají možná štěstí - a já vlastně taky... Ti muži byli z Opuštěné - žoldnéřského, nebo spíše pirátského drakkaru, jehož kapitánku znám... z jedné pobřežní putyky," neprozradím raději příliš, "Basíra... se musela nechat trochu unést, jestli ho sem dovedla, ale jiné vysvětlení není - tolik lidí by sem nepropašovala ani ona.

Snad by se dali nějak vylákat k Trojklanému kameni... případně jich nejdříve pár zajmout..."

Zarazím se. Nevím, jak cizinec příjme můj pragmatický přístup.

🌕🌕Potvrdil jsem si, že by to mohla být krev, čím splatím svůj dluh.

"Tedy... pokud byste je chtěli řešit sami," navážu po krátké odmlce, "Případně by se to dalo nechat na... strážcích. Mohl bych je k Opuštěné dovést, aby nepadlo podezření na někoho z vás. Ale to bych musel nejprve vědět, kde kotví..."

Pohled mi padne ne mrtvé, které sem postupně taháme. Zde, ve slaném vzduchu jsem sebevědomější a tolik se nebojím čar, které hodlá tento podivný cizinec splétat. Ostatně hlubinný bůh je teď blíže...

"Možná... možná by vážně nebylo od věci zeptat se jich na pár otázek."
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Uleví se mi. Celou cestu jsem přemýšlel jak to navléct, abych se mohl mrtvých na pár otázek zeptat. A kde kotví loď, která je přivezla, byla jedna z nich. Takže když to Beltram sám navrhl, jen přikývnu.

Zatímco aranžuji tělo a připravuji svíce, prohodím ještě pár slov. "Myslím, že něco podobného si myslela Sadia. Že Šedá řeka bude sloužit místním bohům a zároveň získat něco pro zdejší komunitu. No, když se propadla krustou na lávovém poli, ten kdo vládne zdejším ohňům pro ni nehnul ani prstem." Vlastně ani nevím, proč to říkám - Beltram je světem protřelý muž a jistě nepotřebuje podobná varování. Takže to ze mě vypadlo jen proto, aby řeč nestála.

"U mě je to trochu složitější. Kněží od Rudého vrchu mě učili, že když ti bohové dají dar, mají k tomu svůj důvod. A tvým úkolem není s nimi polemizovat, ale ten dar užívat. Protože když tak nebudeš činit, klidně se může stát, že ti ten dar zase seberou.

Řídím se tím celý život - a zatím mne můj dar nikdy opravdu nezradil. Jistě, zažil jsem spoustu nehod a nepříjemností, ale to protože jsem tu sílu dostatečné neovládal. Nikdy se mi nestalo, že by se síla neprojevila."

Svíčky už mám skoro srovnané a dodám tedy poslední větu, než začne obřad: "Má to jen jeden háček. Kněží od Rudého vrchu uctívali staré bohy. A jejich způsob užívání jsem se učil. Ale můj dar pochází odsud ..."

Pak zapálím svíčky.

🔀 Poselství Jak bude probíhat rozhovor s mrtvým? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 5, 10
✍️ Duch se zjeví a můžete pár minut vést rozhovor. Vyhodnocuj vhodné tahy (máš +1🎲). Duch také přinese znepokojující zprávy nesouvisející s tvým záměrem. Představ si, co ti poví (zeptej se Orákula) a utržíš -1🧠 (Endure Stress).
🔀 Endure Stress Jak unesu zlé zprávy? (Vůle) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 4 + 0 = 10 Challenge Dice 5, 1
✍️ Volbu udělám, až bude jasné, jaké zlé zprávy se dozvím.


Mrtvola s sebou cukne a vousy se jí rozvlní v prudkých poryvech, které najednou značnou zmítat tělem, ale navzdory své prudkosti neuhasí svíčky.

🔮 Ask the Oracle: Likely Slyší Beltram (nebo kdokoliv jiný poblíž mých rituálu) také odpovědi mrtvých, které dostávám?
🎲 Rolled 68 vs. 75: Yes


"Aaááh, moře je tak blízko..... Co ode mne chceš? Proč mne nenecháš odejít do hlubin?" ozve se dunivý hlas vycházející z prostoru kdesi nad tělem.

"Chci odpovědi na své otázky. Dej mi je a pustím tě."

"Dám ti klidně víc odpovědí, než by se ti líbilo. Jen mě nech jít..." skuhrá dunivý hlas.

Soustředím se, abych kladl ty správné otázky a hlavně rozpoznal odpovědi ve změti slov, která se na mne valí. Jako první se zeptám na to, co zajímalo Betrama - kde kotví jejich loď.

🔀 Gather Information Kde kotví Opuštěná? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 1 = 5 Challenge Dice 4, 7
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈.

Shrnutí:
- dozvím se, kde kotví Opuštěná, tahle informace mi ale zkomplikuje splnění slibů nebo představí nové nebezpečí
- a dozvím se nějakou nepříjemnou zprávu, která naopak s mými záměry vůbec nesouvisí.
Odpoví mi některý putovní GM?
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

Myricku,

zmítání mrtvého těla se ustálí na pravidelných vlnách, které přichází od moře a směřují do nitra ostrova.

"Opuštěná zakotvila daleko od vesnice, v proláklinách na skalnatém pobřeží, v úzké průrvě, skrytá před očima zvědavců. Byla pod nejvyšším srázem pobřeží. Ale kde kotví teď? Je ještě pořád tam? Nechtěj po mně odpověď, kterou ti nemohu dát, bolí to! Katania na nás nebude čekat věčně. Když se nevrátíme, vyšle stopaře... možná už je vyslala... a když nás nenajdou, odpluje. Už zná cestu, dostane se z ostrova i bez lodivodky, a nejspíš trefí i zpět. A vrátí se s větší silou, nikdy tu už nebudete v bezpečí, che che."

Hlas na chvíli přehluší burácení moře a tělo sebou začne zase silně škubat.

"Pusť mě už! Nech mě jít! Nechápeš, jak to bolí! Jak těžké bude dostat se odsud pryč! Čím díl mě tu budeš držet, tím těžší to bude! Pokud vůbec to půjde! Tohle si přece nikdo nezaslouží! Ááááá... nech mě jít!"
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Cloumá se mnou zlost. Chvíli si zahrávám s myšlenkou ho tu nechat, ale pak převáží kázeň získaná u Rudého vrchu. "Nezahrávej si s čarovnými silami víc, než je v danou chvíli nutné," říkával vždy mistr Hiršam.

Propustím ducha a on se zakvílením zmizí.

Slunce na obloze už je vysoko, taháním mrtvol a obřadem jsme strávili půl dne. Podívám se na Beltrama: "Kdoví kolik námořníků na té lodi ještě čeká. A hrozba pozdějšího návratu je sice vážná, ale sopka nespí a lávový proud se nezastavil, jen zpomalil. To mi přijde závažnější riziko - a hlavně udeří dřív."

"Jestli potřebuješ nutně mou pomoc, řekni - můžu s tebou k té lodi jít. Ale nejsem dobrý bojovník. A říkal jsi, že její kapitánku znáš. Přijde mi lepší, aby ses tam případně vypravil sám.

A já se vrátím k osadě. Musím si promluvit s Basirou," a chystám se k odchodu a čekám jestli mě Beltram nechá odejít nebo bude chtít doprovodit k lodi.

Máš ještě něco?
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Když Myrick nechá odejít ducha do hlubin, uleví se mi... a pustím rukojeť dýky. Smrt je poslední spravedlivý - pro pány i kmány - a nesu krajně nelibě, že by měl někdo smrtelný mít moc kohokoli věznit v tomto krutém světě dokonce i po smrti.

🌕🌕Přísaha Cadigan: Vím, kde najdu Opuštěnou a že je třeba spěchat.

"Pochybuji, že bych Kataniu - kapitánku Opuštěné - přesvědčil, aby na Šedou řeku zapomněla, když tu ztratila tolik mužů. Navíc Cadigan bude chtít hlavu vůdce spiklenců - a pokud nechceš Sadiu zastoupit i v tomhle, radím vám začít s Basirou přemýšlet, čí hlavu jí nabídnete. Nebo vás ještě nepřešla chuť stát se správci?"

Pozorně si při tom Myricka prohlédnu.

"Myslím, že se trochu podceňuješ," usměju se pak na něj, "Viděl jsem, co jsi dnes dokázal jen se svojí holí. Ale souhlasím, že přízeň bohů není dobré pokoušet dvakrát po sobě. Půjdu o Opuštěné říci Cadigan - ostatně pořád je ještě správkyní - a hlavně se pokusit získat proti Katanie nějaké strážce.

Ty běž za Basirou - snad si budete vědět rady - Šedá řeka vás potřebuje."

Vyrazíme s Myrickem část cesty zpět společně. Mezitím ho nechám odpovědět na moji otázku a pak se naše cesty rozdělí.
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů