[Příběhy Impéria] Obecná diskuze

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Dukolm »

Úžasné, už se těším a doufám že hned na poprvé budou v pevné vazbě :-)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Moc vám všem děkujeme za podporu a nadšení. Moc si toho vážíme. :clap:
Pokusíme se sem dát další informace co nejdřív. :wink:
KDolecek píše: 5. 7. 2022, 16:18Mám zároveň radost, že Příběhy mají novou edici a zároveń jsem salty, že jsem si nedávno koupil krabici s příručkou.
Moc děkujeme za radost a moc se omlouváme, že to tak blbě vyšlo. My jsme na Příbězích už nějakou dobu pracovali, ale vážně jsme nevěděli, kdy se to podaří dát dohromady, proto jsme nevarovali dříve. Zveřejnili jsme, hned jak jsme se domluvili se Skavenem. I tak to ale snad pro tebe nebyly ztracené peníze - v krabici jsou hromady materiálů, které v nové příručce nebudou, současné dobrodružství už se také nikde neobjeví, stejně jako drtivá většina ilustrací ze staré knihy. Snad nás za to neprokleješ. :oops:
Dukolm píše: 6. 7. 2022, 22:36Úžasné, už se těším a doufám že hned na poprvé budou v pevné vazbě :-)
Pokusíme se. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Odkaz na aktuální Skavenův občasník o tom co kutí Mytago. Obsahuje drobnou novinku i o Příbězích Impéria (kromě Jednoho prstenu a OSE).
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion tito uživatelé (celkem 2):
Jarilo, Wolfus
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Jarilo »

Za mě subjektivně asi obálka č. 2 - ti havrani a tak, působí to na mě v něčem lépe. Byť zase ta varianta 1 podle mě více křičí Příběhy Impéria. Ale chybí mi tam Sidhe :).

Každopádně se těším!
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo, tak to určo kupuju!

Obálka 1 je taková víc "corebook". Ta druhá je víc "sourcebook". $:)

Jak to bude s pravidly uvnitř Rukověti mága? Bude to kompatibilní? Nebo jak budou vůbec ta nová pravidla vypadat? Jsem fakt zvědav!
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Jarilo, eerieBaatezu: Moc díky! Jsme rádi, že se vám líbí! :clap:
eerieBaatezu píše: 3. 9. 2022, 22:24Jak to bude s pravidly uvnitř Rukověti mága? Bude to kompatibilní? Nebo jak budou vůbec ta nová pravidla vypadat? Jsem fakt zvědav!
V hlavní knize jsme teď použili část pravidel pro magii z Rukověti a trochu jsme tam trochu používání magie poladili, ale i tak zůstávají pravidla z Rukověti kompatabilní a všechny kouzelné dovednosti a aspekty z Rukověti půjdou použít i pro hraní jen podle hlavní knihy.
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion:
eerieBaatezu
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Beowulf »

Super, už to můžu předobjednat? :D

K titulní stránce: Oba obrázky jsou dobré. Ale podle me to neni to pravé ořechové. Viděl bych tam Sidhe, to tak nějak PI definuje. Ona ta žena na obrázku 1 asi Sidhe je, ale neni to vidět. Kdyby tam byl skřítek tak ještě lepší. Obě postavy mě přijdou vlastně dost normální (na PI). Druhý obrázek není podle me na titulní stránku. Je atmosférický, ale titulní stránka je specifikum.
Když se řekne titulní stránka Příběhů impéria tak se mi vybaví: Sídhe, revolver, kouř (mlha), stroj (automaton), maska.
Ja jsem nikdy nic neilustroval a žádnou knihu jsem taky nevydal (asi ani nevydam), tak to berte s rezervou jen jako zpětnou vazbu.
U všech Iluminátů, jak ja se tesim.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Vážené dámy a pánové,

včera uplynulo 13 let od vydání Příběhů Impéria! :dance:

Obrázek

Na prvním místě bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň a podporu po celou tu dlouhou dobu. Strašně si jí vážíme a opravdu nás motivuje pracovat na Příbězích dál.

Jak už jsme vás informovali, pracujeme na přepracovaném vydání Příběhů Impéria, které jsme chtěli stihnout do Vánoc. Bohužel se ale kvůli různým vlivům (mezi jinými čekací lhůty v tiskárnách) nepodařilo zaručit vydání na Štědrý den a musí se posunout na rok 2023. Ve chvíli, kdy budeme vědět přesné datum vydání, dáme vám zase vědět. :wink:

S díky za všechno a přáním pěkného dne,
Kryštof a Jonáš
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion tito uživatelé (celkem 11):
Selhan, Wolfus, Jarilo, MarkyParky, boubaque, Quentin, mrakomrak, smrq, Beowulf, Nordoslav, eerieBaatezu
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Wolfus »

My dakujeme za u nas doma dlhodobo najoblubenejsiu hru. Aj vcera vecer sme hrali a tesime sa na novu verziu pravidiel (pockame si na nu - stale sme spokojni s originalom) :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Wolfus:
Ecthelion
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Beowulf »

Taky děkuju, že na mojí nejoblíbenější hře pracujete a rozvíjíte ji. Co je par měsíců proti věčnosti... Aspon je na co se těšit v novém roce! Držím palce mládenci!
Za tento příspěvek děkují uživateli Beowulf:
Ecthelion
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od mrakomrak »

Máte prosím nějaké info k vydání? Děkuji a držím palce
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od mrakomrak »

mrakomrak píše: 18. 2. 2023, 15:07 Máte prosím nějaké info k vydání? Děkuji a držím palce
Asi ni?

Jinak mě zaujal lore téhle PbtA hry > https://dfortman.itch.io/wolf-hounds
Osobně přemyšlím si to zkusit zahrat v SotE.
Nějaké nápady? např. na vlkodlaka?
Děkuji za rady
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

mrakomrak píše: 6. 3. 2023, 16:24Asi ni?
Moc se omlouvám, že jsme zapomněli odpovědět. Přečetl jsem to, uložil si, že chci večer odpovědět... a úplně mi to vypadlo. :doh:

V současnosti probíhají intenzivně korektury textů a dokončuje se kniha. Pak se musí dodělat finální sazba. Tyhle závěrečné fáze přípravy vždycky trvají déle, než se čekalo, takže Skaven odhaduje, že kniha vyjde ve druhé polovině roku (Q2).
mrakomrak píše: 6. 3. 2023, 16:24Jinak mě zaujal lore téhle PbtA hry > https://dfortman.itch.io/wolf-hounds
Osobně přemyšlím si to zkusit zahrat v SotE.
Vypadá to zajímavě, obálka obrázek od Rozalského hned navodí atmosféru. Koukám, že šli do Thiesse z Kaletenbrunu (tady). Podle mě by to šlo v Příbězích hrát víc než dobře.
mrakomrak píše: 6. 3. 2023, 16:24Nějaké nápady? např. na vlkodlaka?
Děkuji za rady
To je otázka, v jakém prostředí to chceš hrát. V 19. století? Nebo v té středověké Litvě z knihy a být vilkacis?
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion:
mrakomrak
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od mrakomrak »

Ecthelion píše: 7. 3. 2023, 11:44
mrakomrak píše: 6. 3. 2023, 16:24Asi ni?
Moc se omlouvám, že jsme zapomněli odpovědět. Přečetl jsem to, uložil si, že chci večer odpovědět... a úplně mi to vypadlo. :doh:

V současnosti probíhají intenzivně korektury textů a dokončuje se kniha. Pak se musí dodělat finální sazba. Tyhle závěrečné fáze přípravy vždycky trvají déle, než se čekalo, takže Skaven odhaduje, že kniha vyjde ve druhé polovině roku (Q2).
mrakomrak píše: 6. 3. 2023, 16:24Jinak mě zaujal lore téhle PbtA hry > https://dfortman.itch.io/wolf-hounds
Osobně přemyšlím si to zkusit zahrat v SotE.
Vypadá to zajímavě, obálka obrázek od Rozalského hned navodí atmosféru. Koukám, že šli do Thiesse z Kaletenbrunu (tady). Podle mě by to šlo v Příbězích hrát víc než dobře.

Super děkuji za odpověď!
mrakomrak píše: 6. 3. 2023, 16:24Nějaké nápady? např. na vlkodlaka?
Děkuji za rady
To je otázka, v jakém prostředí to chceš hrát. V 19. století? Nebo v té středověké Litvě z knihy a být vilkacis?
V tuhle chvíli spíš ta středověká Litva.
Co se týče SotE a FATE stále jsem ještě poměrně začátečník, tak si rád nechám poradit.
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

mrakomrak píše: 7. 3. 2023, 12:19V tuhle chvíli spíš ta středověká Litva.
Co se týče SotE a FATE stále jsem ještě poměrně začátečník, tak si rád nechám poradit.
Těžká otázka, ale středověká Litva (litevské velkoknížectví) je lákavé prostředí. Hluboké lesy, bažiny, roviny vhodné na jízdu na koni, hrady z pálených cihel, sníh vířící ve vzduchu...

Obrázek

Za sebe bych se asi inspiroval prostě tím historickým prostředím a něco by mi z toho vyskočilo. Litevské velkoknížectví byl v té době mnohonárodnostní a mnohověrný tolerantní stát. Velká část šlechty a obyvatelé západní části země (kolem Baltu) mluvili starou litevštinou a vyznávali dlouho a tvrdohlavě (až do 1387) baltský polyteismus (jehož prvky, jako odlévání mléka pro žaltyse, domácího skřítka, nebo nošení jídla na hroby předků, přetrvávaly až do devatenáctého století), východní Slované (tvořící většinu obyvatel v pozdější době) mluvili rutenštinou (v některých zdrojích také jako "prosta(ja) mova", čili „prostý/lidový jazyk“) a vyznávali většinou ortodoxní křesťanství, v zemí sídlili také Lipkové (litevští Tataři) vyznávající otevřeně islám, a ve městech sídlili katolíci mluvící mixem litevštiny a rutenštiny, případně polštiny.

Možná mi to spíná ten úvodní obrázek od Rozalského, ale asi bych to udělal na pozadí toho zápasu litevského velkoknížectví proti křižáckým vojenský řádům (Řád mečových bratří a Řád německých rytířů), který se táhl 200 let a ve kterém Litva s pomocí Polska nakonec zvítězila. Někdo v komentářích k té hře dával příklad vlkodlaků a čarodějnic bojujících proti upírům v řadách řádu německých rytířů, to mi zní vážně dobře na vyzkoušení.

Obrázek

Obrázek
Ilustrace od Jakuba Rozalskeho.
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion tito uživatelé (celkem 3):
crowen, mrakomrak, smrq
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů