[Blog] The Birch and Wolf

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

V septembri som stihol aj druhý článok. Trochu k náhode, PJovaní a tabuľkám náhody. Po tomto článku sa chcem pozrieť na dizajnovú metódu na ktorej pracujem a s ňou spojené dobrodružstvá.

Ten kto sa bojí zatriasť kockami, nikdy nehodí šestku. – Čínske príslovie.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... dy-ty.html
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Do sviatkov sa mi podarilo už iba dokončiť preklad môjho anglického textu o Kockovom dizajne. Je to prístup ktorý používam v mojom aktuálnom projekte sérii krátkych dobrdružstiev, na to aby boli zaujímavejšie, variabilenjšie a znovuhrateľné.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... izajn.html

V novom roku verím vo viac obsahu z mojej strany, vrátane prvých dobrodružstiev zo spomínanej série
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Pustovník, ktorý písal o živote proroka a narušil tým celú vierouku cirkvy. Nikto však nevie, kde sa nachdáza... A družina ho musí nájsť.

Pripravil som tri náhodné tabuľky ktoré ti pomôžu vygenerovať nápady na dobrodružstvá o v ktorých družina bude na stopách dejín a tých čo ich píšu.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... dejin.html
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Či už Dungeons and Dragons alebo Dračí Doupě v oboch prípadoch práve Draci často absentujú. Preto mi prišlo vhodné, aby sa prvé dobrodružstvo kockového dizajnu venovalo práve tejto tajomnej a mýtickej bytosti – Drakovi.

V článku (samozrejme zadarmo) nájdeš všetko čo potrebuješ aby si zostrojil*a a odohral*a dobrodružstvo o love na draka - náhodné tabuľky, motivácie pre družiny, mapu ako aj celú jaskyňu.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... arkan.html
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Bifi »

Dík, zo záujmu tvoj blog čítam. Nemám žiadne obsahové komentáre (ak máš záujem, daj vedieť), ale príde mi, že používaš veľa bohemizmov alebo nepresných výrazov (napr. hádka a hádanka nie sú to isté, doupě má aj slovenské ekvivalenty).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

jasné mám záujem aj o obsahové komentáre :)

ku gramatike, ja som fakt zlý a niekedy mi aj po troch kontrolách prejdu chyby. Čo sa týky Doupě v tomto prípade používam zámerne ako odkaz na názov hry. ale vo všeobecnosti si skúsim dávať väčší pozor na gramatiku. Čisto slovensky nebudem nikdy písať, proste to nedokážem a slovenčina je veľmi ošemetný jazyk, ale minimálne hlúpe preklepy by som nemusel robiť. Ďakujem za upozornenie a spätnú väzbu. Vážim si to.
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Po pauze od článkov, ktoré spôsobili niektoré veci v mojom osobnom živote, sa do toho zase chcem pustiť. Plánujem toho viac - veci k pravidlám, reviews a podobne. Prvá vec ktorú spúšťam je denník z prípravy kampane.

Pracujem na urban crawl kampani, ktorá sa bude hrať otovrene v Prahe. Prvý krát robím niečo také, je to veľká zábava tak so sa rozhodol to zdokumentovať. Tu je úvodný článok.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... intro.html

ak sami máte skúsenosti s urban crawlmi, budem rád ak sa o ne podelíte.
Za tento příspěvek děkují uživateli Iwar the Homeless:
Bifi
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Markus »

Na citycrawl jsem docela zvědavý. To je režim hry, se kterým jednak nemám pořánou zkušenost, jednak mám dojem, že je vlastně v nějakém tom kolektivním know-how nejmíň zakořeněný a propracovaný. Nejvíc propracovaný je dungeon crawl, dobrodružství v divočině už jsou trochu vágnější a dobrodružství ve městě jsou skoro nepopsaná tabule. Takže budu se zájmem sledovat, jak to tvoříš a jak se ti to hraje.

Kombinace otevřeného hraní a města zní trochu zrádně. Budou ti tam vznikat sociální linky a vztahy s frakcemi a nejspíš budeš narážet na to, že se v nich hráči nevyznají, protože u toho nebyli. Ale tomu se asi u otevřenému hraní nejde vyhnout, takže budu jen pozorovat, jak to zvládáš. :)
Kampaň bude mať formu otvoreného hrania, v pravidelných termínoch na konkrétnom mieste v Prahe.

Tohle jsem chtěl jen vypíchnout pro ty, co to tu možná čtou a mohlo by je to zaujmout. (Já jsem z Brna.)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Selhan »

To zní hodně zajímavě, k tomu bych se asi rád přidal, jestli je místo!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Na urban crawl som aj ja zvedavý. Dlhšie som chcel viesť kampaň ktorá by sa točila okolo tohto mesta, ale pre samotný urbancrawl som sa rozhodol pred pár mesiacmi. Čital som nejaké články o dizajne a na The Alexandrian, samozrejme, som narazil na sériu ktorú robil o teórii urban crawls. Tá v kombinácii s Old School Rebellion, ktoré ma presvedčili že to fakt bude urban crawl. Zdroje na urban crawls sú, ale rozhádzané medzi viacero príručkami. Nie je veľa kníh ktoré to majú ucelené. Asi spravím ďalší článok o tom, čo je urban crawl.

S otvoreným hraním mám skúsenosti v menšom - v práci. Rátam že sa vytvorí nejaké jadro ktoré bude chodiť pravidelne a potom skupina ľudí ktorá bude variabilná. Uvidíme :)

Selhan, miesto určite je. Ešte som nespúšťal verejne prihlasovanie. Mám dohodnutých pár ľudí, ale určite keď to spustím dam sem link, alebo ti ho môžem poslať priamo.
A Markus, ak budeš z Brna v Prahe niekedy na jeseň, tiež si príd zahrať.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Bifi »

To antiautoritarske preformatovanie D&D core loop mi pride super, to musim vyskusat... dik!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MaMaHaJ
Příspěvky: 294
Registrován: 6. 6. 2010, 22:14

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od MaMaHaJ »

Ja bych se na revolucni urbancrawl taky moc rad nekdy prisel podivat - vypada to skvele. Budu ted v Praze do konce srpna, i kdyz bych asi nemel cas vylozene na pravidelne hrani.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


"Listen here's the thing – I don't know what you kids are up to, but I do know one thing: laws are threats made by the dominant socio-economic, ethnic group in a given nation. It's just a promise of violence that's enacted and police are basically an occupying army, you know what I mean? You guys want to make some bacon?" - Bud Cubby
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Sparkle »

Taky mám zájem si to v Praze zahrát.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Veľmi sa teším záujmu o revolučné hry :) Vidím že sem určite dám registračku keď to budem chystať. Minulý týždeň som to riešil s organizátormi miesta a kampaň začneme až v Septembri - ja som polku leta aj tak mimo Prahu, takže by nemalo zmysel niečo začínať.
MaMaHaJ - ak budeš v Prahe aj na jeseň, určite sa stav, pozrieť alebo zahrať jednu session.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... diska.html

Druhý článok ktorý som napísal je o základoch teórie urbancrawlov, k čomu ma inšpiroval Markusov komentár. Nejde ešte o súbor pravidiel, ale o základné princípy ktoré budem aplikovať, čím chcem neskôr vytvoriť pravidlá (môjho) urbancrawlu. Zaujímajú ma vaše názory, prípadne odkazy na ďalšie články ktoré sú hodné prečítania.
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: [Blog] The Birch and Wolf

Příspěvek od Iwar the Homeless »

Starý okultista počas štúdia démonológie, zostrojil výpočtový stroj, ktorý predpovedá správanie jednotlivcov? Družina má tento stroj nájsť a buď ukradnúť alebo zničiť

Zaspal som pri dokumentárnom filme o matematike a vzišli z toho náhodné tabuľky pre tvorbu dobrodružstiev práve okolo matematiky. Možno je to dosť špecifické zameranie, ale myslím si, že aj nezvyčané motivácie pre družiny vedú k zábavným dobrodružstvám.

https://thebirchandwolf.blogspot.com/20 ... tazie.html
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů