Mausritter

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mausritter

Příspěvek od Markus »

mausritter cz krabice_0.jpg
:arrow? Anotace a další informace v databázi
Ve hře Mausritter se hráči stávají myšími hrdiny, kteří opustí bezpečí myší kolonie a vydají se na nebezpečná dobrodružství.
Hra vychází ze hry Into the Odd, ale čerpá inspiraci i z dalších zdrojů (např. hra Knave nebo blog Goblin Punch). Jednoduchá pravidla jsou rozepsaná na 43 stranách. Prvních 12 stran je věnováno hráčům - tvorba vlastní myši, vybavení, jak hrát, magie, najímání pomocníků a krátké příklady hraní. Zbytek pravidel je určen Pánovi hry a rychle a jednoduše jej seznámí s vedením hry, základním bestiářem, vedením sandboxové kampaně i tvorbou dobrodružných míst. Součástí jsou i tabulky a k dispozici je i jedno ukázkové dobrodružné místo. Zajímavý je mimo jiné slotový inventář a způsob užívání magie.
Užitečné materiály
:arrow? České deníky, kartičky atd. na stránkách Mytaga
:arrow? Online nástroj na výrobu kartiček... a pomocí něj vytvořená stránka prázdných kartiček
:arrow? Generátor myší

Doplňky:
:arrow? Mausritter - Bestiář: Drobný sborník nových tvorů od fanouškovské komunity

Scénáře a dobrodružství
:arrow? Zámeček - oficiální sandboxová kampaň / sborník 11 dobrodružství (k mání na Imagu)
---- Hexová mapa Zámečku k vytisknutí: :arrow? Doubrava - malý hexcrawl se žabomyší válkou
:arrow? Hrobka Spiacej kráľovnej – slovenský překlad mindungeonu s vampýří královnou
:arrow? Vyschnutý chrám z Brakického jazera - minidungeon na dně vyschlého jezera

Errata:
- v připomenutí pravidel je prohozený zesílený a zeslabený útok
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Muzzug »

Bude k dispozici i pay what you want PDF verze, nebo si budeme muset vystačit s anglickým originálem?
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od skaven »

Muzzug píše: 20. 6. 2022, 11:21 Bude k dispozici i pay what you want PDF verze, nebo si budeme muset vystačit s anglickým originálem?
Bude!
Za tento příspěvek děkují uživateli skaven tito uživatelé (celkem 3):
Muzzug, Quentin, radunamlejn
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Muzzug »

Paráda, díky. :)
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 270
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od mrkew »

Ahojte se Skoro Hrdiny startujeme novou sérii v novém systému Mausritter, který je plně v češtině. Na naše dobrodružství se můžete dívat každý úterý živě na Twitchi nebo později v týdnu na Youtube

Doubrava je poklidný kraj, pouze do té doby než se ztratí několik malých myší a povolaná skupina se je vydá hledat. Bohužel zjistí, že se v kraji začíná dít něco zlého!

Navíc se můžete zúčastnit soutěže o Mausritter viz úvod videa nebo popisek 🙂

Pro další díly sledujte naše sítě nebo naše vlákno na RPG fóru.

https://www.youtube.com/watch?v=vGvOwvx ... zP&index=3

Obrázek
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6945
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Antharon »

Mám tu peknú recenziu boxed setov:
https://www.youtube.com/watch?v=K_GvPP5jy_I
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
kin
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Muzzug »

A ještě jedna ukázka obou boxed setů od Questing Beast. https://youtu.be/ID1tezq6kNw
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Markus »

Tak je to venku. Chci slyšet první reakce, unboxingy a tak. :)
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Muzzug »

PDFko je moc pěkné. :clap:
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Vitus »

Přišlo mi to už do Zásilkovny, takže si pro to snad stihnu dneska skočit...
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od aradraug »

Rozbaleno, přečteno. Nemůžu hodnotit pravidla/systém, protože to nemám odehrané (a na zhodnocení systému čtením mám odehraných málo různých RPG), ale na přečtení je to super. Má to užasnou atmosféru a strašně moc se mi líbí ilustrace.
Co mě trošku zklamalo, je balení. Pořídil jsem si rovnou krabici a po rozbalení mi vytanuly ve vzpomínkách německé deskovky - taky člověk kupuje spoustu vzduchu. Na druhou stranu, alespoň se do krabice vejdou i kostky a případně další herní propriety.
A dovolím si dotaz: k čemu je mazací fixka v krabici? Když jsem zkusil udělat tečku na list s vybavením (věren staré zásadě "čistící prostředek vyzkoušejte nejprve na skrytém místě koberce"), takto teda moc smazat nešlo. Asi jsem rozmlsaný z deskovek, ale smazání bych si přestavoval tak, že po fixce nezůstane stopa...
Nicméně výše uvedené jsou jen drobnosti, fakt nelituju koupě (a snad nebudu litovat ani po zahrání).
Hups...
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4591
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od ShadoWWW »

No aspoň se do krabice vejdou i případné budoucí moduly. Lepší než krabice k ZZ, kam se stěží vejdou dvě základní knihy s mapou a kostkami, ale modul dobrodružství už ne.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Vitus »

ShadoWWW píše: 26. 7. 2022, 22:55 No aspoň se do krabice vejdou i případné budoucí moduly. Lepší než krabice k ZZ, kam se stěží vejdou dvě základní knihy s mapou a kostkami, ale modul dobrodružství už ne.
Přesně na to jsem myslel, když jsem to včera rozbaloval:
- že až si rozdělám ta vybavení a dám do pytlíčku, tak se pytlíček vejde vedle hromady knížeček
- že se hromada knížeček bude zvyšovat, až vyjdou i ty moduly

EDIT:
Tak mám jeden postřeh poté, co jsem si to prošel - na volném listu Připomenutí pravidel jsou prohozeny pojmy zeslabený a zesílený útok (na zástěně je to správně). Plus je škoda, že není nijak využitá i ta druhá strana Připomenutí pravidel (že zůstala prázdná).

Jinak si nejsem jist, že byla dobrá volba autora dát do příklad hexcrawlu (hrabství Ek) tvory, co nejsou v příkladech tvorů (brouky, mravence, ale hlavně vlka a lidi).

A jenom za sebe - pokud se mi podaří přemluvit synovce a spol. z rodiny si to zahrát, tak plánuji lidi zcela ze hry dát pryč (mně na ta dobrodružství a celý ten setting nejvíce sedí, že je to vlastně takové post-apo - lidé jsou pryč a kolem po nich zůstalo spoustu podivných a nebezpečných věcí, včetně magie, myslících tvorů samotnými myšmi počínaje ...).
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od kin »

Já jsem taky za vzduch v krabici rád. Už teď se mi to zaplňuje...

Vitus: s těmi lidmi to mám podobně, mám problém uvěřit že by mohli lidé žit ve světě, kde myší staví hrady a nevšimnout si toho. To mi hrozně ničí imerzi a nevím jak to vysvětlit...takže asi nechám lidi vymřít a třeba tam sem tam někde zůstane nějaký žijící titán. :)

Jinak na discordu padlo, že v pravidlech chybí strana 44, ale v pdf je. Tak si ji kdyžtak vytiskněte (Skaven to vysvětloval, že kvůli způsobu tisku jí tam nemohli dostat a bohužel jí zapomněli vyndat z Obsahu).
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Markus »

Vitus píše: 27. 7. 2022, 08:58 Tak mám jeden postřeh poté, co jsem si to prošel - na volném listu Připomenutí pravidel jsou prohozeny pojmy zeslabený a zesílený útok (na zástěně je to správně).
:doh:
Jinak si nejsem jist, že byla dobrá volba autora dát do příklad hexcrawlu (hrabství Ek) tvory, co nejsou v příkladech tvorů (brouky, mravence, ale hlavně vlka a lidi).
Já to naopak považuju za velmi chytrou volbu. Dává ti najevo, že je v pořádku vymýšlet si i tvory a další obsah, co není v pravidlech. Pokud to má být ukázka tvorby vlastního hexcrawlu, tak ti chce ukázat, že k tomu patří i vymýšlet si vlastní věci.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [OSR] Mausritter

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 28. 7. 2022, 10:27
Jinak si nejsem jist, že byla dobrá volba autora dát do příklad hexcrawlu (hrabství Ek) tvory, co nejsou v příkladech tvorů (brouky, mravence, ale hlavně vlka a lidi).
Já to naopak považuju za velmi chytrou volbu. Dává ti najevo, že je v pořádku vymýšlet si i tvory a další obsah, co není v pravidlech. Pokud to má být ukázka tvorby vlastního hexcrawlu, tak ti chce ukázat, že k tomu patří i vymýšlet si vlastní věci.
Trochu si lámu hlavu nad tím, jak těm dalším tvorům přiřadit vlastnosti - nikde tam na to není nápověda nebo jsem to někde přehlédl ? :think:
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti