Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Za celý tým RPG Fóra vám přejeme pěkný rok 2022 a doufáme, že si ho náležitě užijete!

Při té příležitosti tu máme každoroční anketu, která zjišťuje, jaké hry hrajeme:

:arrow? Anketa RPG Fóra: Jaké RPG hry jste hráli v roce 2021?
  1. Zaškrtněte každou hru, kterou jste v roce 2021 hráli.
  2. Pokud hra chybí, můžete ji přidat dole pomocí pole Jiná...
  3. Ke svým hlasům se později můžete vrátit a upravit je, kdybyste na něco zapomněli.
Bližší informace o jednotlivých hrách najdete v Databázi RPG. Budeme rádi, když si najdete čas je v databázi ohodnotit.

Anketa poběží celý leden, na začátku února ji stopneme a shrneme výsledky.

Neváhejte anketu šířit dál, i mimo RPG Fórum. Budeme rádi za co nejširší skupinu respondentů. Akorát se snažte to rozesílání odkazů trochu rozvrstvit do delší doby, ať nenaštveme lidi baráží odkazů ve všech komunitách synchronizovaně 1. ledna.

Nepovinně dejte sem do diskuze vědět, co jste hráli. Třeba vás samotné překvapí, kolik toho bylo!

A s tím vám přejeme hodně zdaru a nejen herních úspěchů v roce 2022!

VÝSLEDKY

:arrow? Přehled výsledků v Databázi (jen publikované hry)
:arrow? Textový přehled tady na fóru (včetně nepublikovaných her)
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 100
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Wulfric »

Pete píše: 30. 6. 2022, 01:53 Nemá náhodou Mytago informace o prodejnosti? To sice rovněž nebude znamenat "nejhranější", ale zase by to mohlo poskytnout jiný pohled.
Plus plná e-verze pravidel Dračí doupě II je na webu Altaru ke stažení zdarma (resp. za dobrovolnou cenu; https://obchod.altar.cz/index.php?main_ ... ts_id=1001), takže závěry založené na prodejích mohou DrDII podhodnocovat. Just sayin...

I když z toho statisticky podložené závěry kvůli malé velikosti vzorku, způsobu sběru dat atd. dělat nelze, pořád je to to nejlepší, co máme k dispozici. Překvapuje mě (na základě toho, jak jí čtu a nepříliš lichotivých recenzí), že je Dračí hlídka tak úspěšná, že překonává DrDII. Určitě mám svůj osobní bias, ale DrDII mi připadá nesrovnatelně lepší. Tak si říkám, jestli to je tím, že má Hlídka nesrovnatelně lepší PR a propagaci. DrDII v tom je a vždyky bylo tragédie (web, kde se zdá se 5 let nic nehnulo, žádný YT kanál, FB sice reaguje, ale vlastní iniciativa moc není, nejlepší je aktivita autorů tady na fóru, ta je pro hráče peckovní, ale nováčky to nenaláká... - asi má Altar priority jinde). Nebo že by DrD1-nostalgie byla v české kotlině zakořeněna tak hluboko? Já ji mám taky, pořád je to systém, který i mě otevřel bránu do netušeného světa fantazie, ale že bych kvůli tomu volil ne úplně oslnivou (alespoň v kontextu moderní doby a bohatosti současné nabídky) hru, to ne. :think:
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Jerson »

DrD2 ma pořád na hrbu zklamání hráčů, kteří se po špatných Pluskách řešili na návrat ke starému Dračáku v moderních mechanikách, a místo toho dostali experimentální systém. I když noví hráči často rozdíl nepoznají, protože nemají srovnání, tak často ani neví, že hrajou Dvojky. Ale ty mechaniky pořád nejsou úplně přívětivé.

Hlídka má mnohem lepší PR, stáhla aktivní část komunity že starého Dračáku, navíc vyhovuje PJjům, kteří používají ilusionistický styl vedení hry, takže to že má špatná pravidla se zatím projevuje málo. Ale taky jsou venku jen Začátečníci.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 3. 1. 2023, 07:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 100
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Wulfric »

Tak Pluska byla pro mě osobně sice graficky a stylisticky líbivou, ale jinak naprosto tragickou simulací reality.

Je pravda, že i ta větší otevřenost hry v DrDII může leckoho odradit (i když to v reálu ani tajemné hře moc neubírá, kde je to vyloženě záhodno, tam lze po dohodě s hráči hrát polo-, nebo i zcela uzavřeně).

S těmi mechanikami u DrDII mi to přijde spíš jako nedorozumění. Podle mého jsou supr (všechno vychází z pár jednoduchých základních principů, se kterými lze smysluplně řešit jakékoliv situace od máchnutí mečem po obléhání hradu), jen se blbě vysvětlují a je třeba dbát na některé dle mého názoru v pravidlech nedostatečně zdůrazněné detaily, jejichž opomenutí může vést k příběhovým nesmyslům (spousta věcí, co jste vytýkali v recenzích, myslím opravila revize v r. 2017).

Škoda toho PR, kdyby základní pravidla pořádně vysvětlili v pár krátkých profi videích na YT, řekl bych že by DrDII prosperovalo lépe. Hodně toho ale vyžere díky zahraničním streamům módní DnD5e a teď teda asi JaD.
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Je načase chystat se na pokračování ankety.

Tohle je aktuální formulář:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

V zásadě není moc co řešit, prostě to 1. ledna spustím. Ale pokud mi chcete pomoct, zkuste zkontrolovat, jestli tam jsou hry, pro které hodláte hlasovat. A pokud ne, přidejte je pomocí pole "Jiné..." úplně dole. Budu je moct ještě před startem ankety přidat jako regulérní hlas místo jako "Jiné", což mi pak usnadní čištění a zpracování výsledků. Není to nutné, ale jestli se nudíte.... :)

Případně pokud máte kdokoli jakékoli postřehy, než to spustíme, teď je čas.

1. ledna vymažu všechny cvičné hlasy, co se tam mezitím objeví, a spustím to.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 2):
Stařec, Vitus
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Díky, už se tam objevilo pár her, co nebyly v možnostech, tak jsem to zpracoval.

A tomu, kdo přidal možnost Mouseritter, chci říct, že ta hra se jmenuje Mausritter a v možnostech už je. :>;o)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Antharon »

Markus píše: 26. 12. 2022, 08:50 Díky, už se tam objevilo pár her, co nebyly v možnostech, tak jsem to zpracoval.

A tomu, kdo přidal možnost Mouseritter, chci říct, že ta hra se jmenuje Mausritter a v možnostech už je. :>;o)
A ja som ju tam nevidel! :D

mozno keby som hladal pod ma- a nie mo- slo by mi to lepsie :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Sosacek »

Snímek obrazovky 2022-12-26 v 12.08.03.png
Asi to nejde nastavit, aby to fungovalo bez prihlaseni do Googlu, co?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Nastavit to jde, ale pak lidi nebudou moct editovat svoje hlasy, což způsobí víc škody než užitku - duplicitní hlasy nebo žádosti o doplnění. To přihlášení je nutné, aby se spojil hlas s uživatelem.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Sosacek »

Skoda.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Je to nemilé, ale nejmenší ze všech zel. Ať už by ta anketa byla kdekoli (a teď pomíjím, že vhodné nástroje jsem sehnal jen na Googlu), tak by se člověk musel kvůli možnosti úprav přihlašovat. A účet Google má asi nejvíc lidí. V čem máš problém? Že Google bojkotuješ?

Ještě můžu udělat nějakou neoficiální možnost hlasovat v příspěvcích na fóru - s tím, že to k tomu nakonec přičtu. Tomu v zásadě nebrání nic kromě toho, že to budu mít pracnější.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Selhan »

Tam muzu pridat jen jedno "jine"? Chybi mi Under Hollow Hills a Electric Bastionland
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Ano, jen jedno - je to omezení toho pluginu pro Google Formuláře. Takže bys prostě obě chybějící hry napsal na jeden řádek. Já bych to pak při závěrečném sčítání hlasů ručně přičetl konkrétním hrám.

Proto teď dělám tuhle přípravnou fázi, abych tam co nejvíc her dostal mezi regulérní možnosti a vyhnuli jsme se tomu poli Jiné. Obě přidány, díky.

(EDIT: Já to teda většinou přidávám průběžně, když je anketa aktivní, takže jakmile někdo vyplní pole Jiné, hned to přidávám mezi možnosti a ostatní to tam už uvidí. Jen ten jeho hlas pak musím přičíst ručně.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21019
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Markus »

Začínají mi chodit hlasy, které vypadají jako regulérní (např. neobsahují vyplněné pole Jiné). Postřehli jste poznámku, že to 1. ledna všechno vymažu a že teď mi jde vyloženě jen o doplnění chybějících her, že jo?
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Co jste hráli v roce 2021? (+PF 2022!)

Příspěvek od Jiron »

Markus píše: 29. 12. 2022, 08:42 Začínají mi chodit hlasy, které vypadají jako regulérní (např. neobsahují vyplněné pole Jiné). Postřehli jste poznámku, že to 1. ledna všechno vymažu a že teď mi jde vyloženě jen o doplnění chybějících her, že jo?
Já ne, takže si to v Lednu zopakuju :-D
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů