Odděleno z: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od sirien »

MARKY: protože to je argument který není ani trochu rasistický, vůbec protistranu nenálepkuje degradujícím způsobem a neodrazuje jí od účasti v DIALOGU čímž z diskuse vůbec nedělá jednostranně zaslepené poplácávání po ramenou.

JEZUS: ne, ten Nordův post docela podsouvá, že názorová protistrana se skládá z podobných extremistů. Což je přesně to před čím Markus následně varuje s tou šikmou plochou.

Ono bohužel mnoho současných progresivistů funguje v logice kdo není s námi je proti nám a vyžadují explicitní podporu svojí agendy (virtue signaling, v podstatě) a každého kdo je proti hned nálepkují jako zastánce "protistrany". Toho jsem na RPG scéně viděl dost všude možně (DnD, Fate...). Reálného alt-rightová right jsem naopak viděl všude jen úplné minimum.

OSR scénu sleduju málo, ale podobně jako M by mě fakt zajímalo vidět nějaký reálný příklad skutečného alt-right, protože ze zkušeností z jiných částí RPG scény dost pochybuju že skutečně existuje - spíš čekám nějakou vágní reakční skupinu co se bude vymezovat proti tomu aby byl všude nějaký ten "pozitivní" přístup a politizace - a která se možná bude ostře vyhrazovat proti tomu že je někdo odmávává jako "ohrožené bílé muže". Ale jestli nějaká true alt right skupina v OSR existuje, tak prosím, dejte link.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Bifi »

Markusi, zaprvé je tvoj autoritatívny tón protivný.

Zadruhé, nikto tu doteraz ani neporiadal verejný lynč, ani nerobil masívne alebo generické odsudzovanie. Ak sa pokúšaš stavať do roly ochrancu objektivity a nestrannosti, tak tvoje výzvy a požiadavky majú presne opačný efekt. To fakt chceš, aby RPG Fórum skĺzlo do "kádrovania" a "robenia zoznamov politických oponentov"? To si taký krátkozraký? (A to teraz nekomentujem tvoju middle-ground pózu, p. Selhan vyššie.)

Bez ohľadu na formálnu a obsahovú smiešnosť Sirienovho výstupu, slúži ako príkladné varovanie (a možno dokonca zlomyseľný bait).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Markus »

Mně nejde o žádné kádrování. OSR scéna mě zajímá. Evidentně nejen tady panuje nějaké přesvědčení, že obsahuje nějaké alt-right křídlo. To mě mrzí, protože je to moje oblíbená herní komunita, a tak se mi tomu moc nechce věřit. Klidně mě mějte za zabedněnce, ale mám prostě tendenci hledat jiná vysvětlení (ono to nebude tak horké, protože...). Tohle je vaše příležitost mě poučit a ukázat mi, proč se mýlím. Vážně mě to zajímá.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Bifi »

Ďakujem za "príležitosť", nevyužijem.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od sirien »

...nebo příležitost absencí odkazů na reálné příklady ukázat, že to ve skutečnosti nemá žádný reálný podklad a jde jen o další instanci poplašné přecitlivělosti, samozřejmě.

EDIT: ah, ninja'd, here we go again :D

EDIT 2: musím říct, že to odmítnutí dodat Markusovi reálné příklady se krásně a typicky páruje s předchozím vymezením se k Markusově snaze přistoupit k tématu věcně a bez biasu předem přijatých závěrů a jeho faktickým odsouzením za tuto snahu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Markus »

Mně by ke štěstí stačilo třeba to, kdyby mi někdo shrnul, co je zač Pundit (když už tu byl několikrát zmíněn) a co sakra dělá na OSR scéně. Ignoruju ho záměrně od doby, co vedl válku proti „teoretickým sviním“, takže jestli se kolem něj sdružila nějaká extremistická partička, tak to je nejspíš to, co nevidím.

EDIT: Řeším to proto, že OSR sleduju aktivně už asi tři roky a vždycky mi to přišlo jako příjemná a velice tvůrčí komunita. Bylo v ní trochu dramatu, jak už to tak bývá, a několik toxických osobností, ale jinak je OSR blogosféra překvapivě inteligentní, kultivovaná a inspirativní. Tak teď chci vědět, jestli jsem celou dobu slepej a žiju v bublině.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Markus »

Ale pokud se o tom nechcete bavit, protože je to téma, co vám nedělá radost, tak to samozřejmě respektuju.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1733
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Corny »

Ono i některým z nás tak docela nestojí za to tu vést nějakou i poměrně nekonfliktní a faktickou debatu, aby pak někdo s prominutím přilítl jak střěla z kanónu a osočil nás všechny neprávem z toho, že nadáváme na bělošství, mužství, cis nebo že dehonestujeme stáří :D (čehož jsem si teda do toho okamžiku nevšiml, ale možná jsem slepý a nevidím tam ty "skryté nuance a narážky"). Ta atraktivita té diskuze pak docela klesá...
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od MarkyParky »

Sirien: To odemne nebyl argument, to bylo jen upřesnění té nálepky a pokus schovat před Markusem jedno ad hominem.

Bohužel se mi podařilo ho skrýt i před adresátem.

Banána akceptuji, jsem si vědom svého prohřešky, prosím moderátory, aby vzali přiznání jako polehčující okolnost a byl krátký.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Toxicita a gatekeeping na OSR scéně

Příspěvek od Markus »

A dost.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů