Sdílený zdroj historických informací

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Sdílený zdroj historických informací

Příspěvek od Jerson »

Už nějaký čas si pohrávám s myšlenkou, že bych své zdroje o historii reálného světa nahrál do složek na netu a zpřístupnil je veřejnosti, aby (zejména, ale nikoliv výhradně) hráči a hlavně Vypravěči RPG měli v případě potřeby po ruce zdroj srozumitelných a "předžvýkaných" historických informací, které můžou použít pro své herní světy. Jasně, je tu wikipedie a potažmo plný internet, ale to vyžaduje hledání, a hlavně také vědět, co mám vlastně hledat - což není úplně samozřejmá vědomost. Navíc si myslím, že mít na jednom místě stručné přehledy, obrázky, mapy, plány a články rozdělené podle historických období a dalších kategorií je lepší i jako odrazový můstek pro vlastní hledání.

S tím se pojí tři otázky:

1) Neexistuje už něco takového? Primárně v češtině, protože angličtina stále není tak dobře přístupná. A pokud ne, jaká by byla nejlepší forma, aby byla snadno přístupná všemi zájemci, dost velká a snadno udržovatelná?
2) Měli byste zájem takové zdroje využívat? A pokud ano, jaké období, případně jaký typ informací?
3) (Nejdůležitější) Přispívali byste do takové databáze také?

Můj zájem totiž pokrývá poměrně malou část historie, konkrétně od roku cca 1920 do 1945, tedy pro RPG využitelné hlavně v Call od Cthulhu.
Za ty roky jsem nasbíral i podklady z mnohem větší části historie, od starověku po 80. léta, a nemám problém zveřejnit všechno, nicméně jak v jiných obdobích nehraju, tak nemám potřebu a hlavně ani čas se o tyto části složek starat.
V principu by dávalo smysl mít na jednom místě třeba i zdroje laděné do fantasy, nicméně to už je zcela mimo můj záběr.

Napište svůj názor, a zejména o to, zda má takový projekt pro vás smysl, a pokud ano, které období by vás zajímalo.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti