Ironsworn: Starforged - sólo / coop scifi RPG

PbtA a od něj odvozené FitD jsou asi nejpopulárnější skupiny současných „příběhových“ her.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Ironsworn: Starforged - sólo / coop scifi RPG

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Ironsworn: Starforged je samostatná varianta hry Ironsworn, adaptovaná na sci-fi prostředí. Hráči se stávají hrdiny, kteří se vypravují na nebezpečná poslání ve vesmíru. Prozkoumávají neprobádané končiny, odhalují tajemství záhadné galaxie, vytvářejí si vazby k lidem, které potkají cestou. Hra je laděná do drsného sci-fi točícího se kolem lidstva. Odehrává se na nehostinném pohraničí, kde lidé horko těžko přežívají na nehostinných planetách a odlehlých stanicích.

Stejně jako původní hra, i Starforged používá mechaniku ze systému Powered by the Apocalypse k tomu, aby hráči objevoval herní svět procesem hraní. Hlavním tématem a zároveň herní mechanikou, která utváří obsah, jsou „železné přísahy“, které na sebe postavy berou a potom je musejí vyplnit. Hra obsahuje spoustu generátorů (vesmírných lokací, planet, kolonií, kultur, lodí...) a příběhových mechanik, které slouží jako tvůrčí vstupy a vedou hráče k vyprávění jejich vlastního příběhu. Dá se hrát ve třech režimech: běžný režim hráčů postav a vypravěče, kooperativní režim bez vypravěče a sólový režim pro jednoho hráče.
Naposledy upravil(a) alladjex dne 1. 3. 2021, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Starforged - sólo / coop scifi RPG

Příspěvek od PardGalen »

Heh... No stane se. :)

Trochu jsme tam probírali, že ty implantáty měl deaktivované a musel si je nechat odemknout, ale část z nich pořád ještě není plně funkční. Zatím mi to přijde trochu málo, ale třeba z toho půjde něco postavit.

Ohledně Iron si pořád nejsem jistý. Možná bych ho vyměnil za Wits, ale on ten jeden bod většinou nebývá tak důležitý. Dají se totiž nabrat slušné bonusy k hodu když se nad tím trochu přemýšlí.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Starforged - sólo / coop scifi RPG

Příspěvek od PardGalen »

Nová aktualizace pravidel přinesla tabulku na tvorbu společností, tak jsem toho hned využil a zkusil vygenerovat pro koho to William vlastně pracoval. No a tohle z toho vypadlo.

Jedná se o gildu.
Jejich vliv je velmi omezený na nějakém zapadákově.
Protože mi padlo vysoké číslo tak jsem si házel dvakrát na to co jsou vlastně zač a vyšlo mi lovci odměn a výzkumníci.
Jejich projektem je rozšířit své možnosti.
Jméno organizace zní: Golden Circle
Jako zvláštnost mají, že každý člen který se k nim připojí získá nové jméno. (Takže William se možná nejmenuje William. Nebo se se vrátil ke starému jménu? Hezky to padlo.)

Je to zajímavé. Nejsem si jistý zda se mi to hodí, ale možná něco zajímavého z toho vydoluji. Nejspíš ten výzkum nebude tak docela v pořádku a etický a vůbec.
(Jsem si na to tedy nakonec taky hodil a vypadlo mi Reveal Defense, to se do války docela hodí)

Je to zábava. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Ironsworn: Starforged - sólo / coop scifi RPG

Příspěvek od Markus »

Doplnil jsem anotaci (viz záhlaví). Hra sice ještě nevyšla, ale už kolují "preview" verze (pokud se čtyři sta stránkám dá říkat preview) a lidi to hrajou.
Odpovědět

Zpět na „Powered by the Apocalypse (PbtA) a Forged in the Dark (FitD)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů