[dobrodružství] Poslední uctívač pro ZZ

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

[dobrodružství] Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Po zpětných vazbách umisťuji místy doplněnou, místy jen očištěnou a opravenou verzi 1.1.
Za zpětné vazby děkuji.

Poslední-uctívač-1_1.pdf
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Konečně hotovo. Níže přikládám prozatím finální PDF soubor.
Za nějaký čas si to znovu přečtu novýma očima a pokusím se odstranit překlepy a případné nesmysly.
Pokud někdo něco podobného odhalí, budu jenom rád.
Díky moc.

Poslední-uctívač-1_0.pdf
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Snažím se převést jednostránkový dungeon Poslední uctívač (viewtopic.php?t=16382) na menší dobrodružné místo pro ZZ (víc detailů, odstranění nedostatků, nějaké obrázky a fanoušci policejních portrétů si také přijdou na své :)).

Každopádně jsem momentálně zablokovaný faktem, že v původním dungeonu došlo k vyrabování banditů 30 let před návštěvou postav, kdežto v případě ZZ by věštírna po dobu Krvavé mlhy fungovat nemohla a žádná klasická tlupa banditů by se po divočině taky prohánět nemohla.

Ano, můžu ono vyrabování posunout o 300 let zpátky, před začátek Krvavé mlhy, ale tím bych přišel o interaktivní prvky, které by ve vlhkém prostředí tak dlouhou dobu nejspíš nepřežily (pláště, provazy, ořechové větve, bílá pasta atd.).
Anebo vymyslet obezličku, která zdůvodní to, jak věštírna během Krvavé mlhy fungovala a jak k rabování došlo.

Pročítám si materiály a Krvavou mlhu dokázali snášet elfové, děti, Rezaví bratři a v lese Vlkeni. To mi přijde jako jakž takž únosné alibi pro tlupu rabovačů, ale jako movité zákazníky věštírny si představuju jinou sortu tvorů :).

Za jakýkoli inspirativní nápad předem děkuji.

P.S.: Původně jsem chtěl toto téma umístit do sekce Designu, ale tady je větší šance na to, že si můj dotaz přečte znalec ZZ "lore".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Ota dne 8. 1. 2023, 17:58, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od smrq »

Já to dobrodružství nečetl, ale nemohlo by to být dobrodružství ve vlkenské komunitě? Věštírna bude nějaká chatrč v lese, kde jsou vlkenští šamani.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Věštírna má podobu studny, ze které tryská gejzír. Na vlkeny asi příliš "civilizované".
Ale vlkeni by mohli být oni rabovači, to je pravda.
A pokud hodně přimhouřím oko, k věštírně se mohli sjíždět jako zákazníci elfové a udržovat ji tak v chodu.

Věštci i pomocníci mohli být klidně lidi. Pokud považovali věštírnu a okolní stavby za svůj domov, měli by být v bezpečí.
Tohle se mi zatím jeví jako nejpoužitelnější. Uvidím, jestli mi do toho další adaptační aktivity nehodí vidle.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Asi tři týdny jsem ohledně tohoto projektu nepřidal ani čárku, protože jsem zase zápasil s tím, v jakém pořadí uvádět na scénu informace o jednotlivých lokacích, postavách, zvycích atd.

A pak se mi dostal do ruky modul The Black Wyrm of Brandonsford, kterému se podle mě daří být příjemně přehledný. Na 18 stranách popisuje pár lokací v lese a k tomu dva menší dungeony. Tedy o něco málo větší modul než hodlá být Poslední Uctívač. Takže díky panu Dudinackovi (autor modulu TBWoB) tenhle blok padl.

Chtěl jsem to dokončit do konce Q1/2022, což je zítra. Hmm, to sice nedám, ale karavana se zase rozjela :).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od smrq »

A dá se, Oto, někde do tvého vzoru nahlédnout? Protože já těším úplně to samé, co ty a rád se mrknu, jak to má poskládané nějaký profík, jehož způsob ti přijde dobrý.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Vůbec nevím, jestli je to profík, ale mně to prostě sedlo :).

Modul jsem koupil na drivethrurpg.com za pohodové 4 dolary.
Jinak se dá najít i na scribd.com.
Více v soukromé zprávě.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Světlopýři už mají ve studni svého predátora. Tolik řádků na jednu stonožku ... :).

Stohnáta obrovská – (2/3/x/x)
Boj zblízka 2, Mrštnost 2
Pohyblivost 1, Zbroj 1
Uhýbání: vždy 5

Schopnosti: Tichý lovec, Cílený útok, Vyrážka

stohnata.jpg
Půlmetrové černé článkovité tělo, ostrá kusadla a spousta nožiček. Ohýbá se do všemožných úhlů. Loví hmyz, malé savce, ale i světlopýra. Po prvním útoku na postavu zmizí Stohnáta na 1k3 hodin do úzké a hluboké skalní pukliny. Na postavy pak už neútočí.

Útok kusadly: 4 kostky, bodné zranění 1 (i pokud padne víc úspěchů) + Ochromující jed s účinností 5.

* Tichý lovec: Vždy se snaží soupeře přepadnout. Nejbližší postava hází test na Ostražitost a pokud nehodí alespoň 2 úspěchy, je přepadena (nemůže 1 kolo ani UHÝBAT ani ODRÁŽET).

* Cílený útok: Umí si vybrat nejméně chráněnou část těla oběti (obličej, lýtko apod.). Po úspěšném útoku je šance 4–z–6, že si oběť nepočítá žádnou zbroj.

* Vyrážka: Kousnuté místo strašně svědí. Při každém ODPOČINKU postava hází test na Výdrž.
Úspěch = ODPOČINEK proběhl a svědění přestalo.
Neúspěch = postava si neodpočinula a při příštím ODPOČINKU si hází znovu test na Výdrž.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Alelůja, konečně hotovo.
Do prvního příspěvku jsem doplnil prozatím finální PDF soubor.
Už se těším, až sem mí hráči natrefí :).

Prosím o odstranění závorky "(rozpracované dobrodružství)" s názvu tématu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: (rozpracované dobrodružství) Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Markus »

To můžeš i ty. Edituj si první příspěvek. Já jsem má mobilu a linej… navíc by to nemělo edukativni účinek :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Markus »

Neměl jsi v nějaké předchozí verzi zaznačené to světlo a tmu přímo stínováním? Přišlo mi to šikovné. Nebo se to naopak ukázalo byt nepraktické?
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

To si pro odehrání původního dvoustránkového dungeonu dotvořil tuším Marky Parky.
Nechtěl jsem do poměrně různorodé mapy zasahovat ještě odstíny na pozadí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Markus »

A nějaké sluníčko, půlměsíc nebo částečně vybarvené hodiny vedle čísla místnosti? Mohlo by to byt praktičtější než porovnávat číslo s tabulkou.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

To by asi nějak šlo, počkám na případné další připomínky a po pár dnech udělám verzi 1.1.
Díky za tip.
rozsah světla.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: [dobrodružství] Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Markus »

A pak to slunce na pozadí stránek vidím velice rozpixelované. Když už jsme u těch povrchních komentářů...
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 670
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: [dobrodružství] Poslední uctívač pro ZZ

Příspěvek od Ota »

Tož chlapi neblbnite, jesi to takle pude dál, tak budu za pár let grafičit jak profík ... :).

Každopádně díky, při konverzi z Wordu do PDF se to nějak rozprsklo.
Ve verzi 1.1 bude opraveno.

Zpět na „Zapovězené země“