Runecairn

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Runecairn

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi
Runecairn je hra na hrdiny inspirovaná severskou mytologií. Hráči v ní prozkoumávají mohyly prastarých válečníků, obývané nemrtvými draugry, a zažívají jiná dobrodružství v prostředí severu.

Vychází z her Into the Odd, Knave a Cairn, které kombinuje s mechanikami z Dark Souls, například táborovými ohni nebo respawnováním nepřátel. Je relativně svižná a smrtící, klade důraz na práci se zdroji. Postavy jsou definované nejen jedním ze čtyř povolání, ale z velké části taky vybavením.

Je určena pro dva hráče - jednoho dobrodruha a jednoho vypravěče.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Markus »

Díky Muzzugovi za zadání anotace nové hry. Trochu jsem ti ji rozšířil. :)
Proč zrovna tahle hra, co tě k ní přitáhlo?
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Muzzug »

Díky za rozšíření. Anotace byla klasicky rychlovka, třeba ji ještě rozšířím až si to celé víc přečtu.

No a přitáhlo mě k ní to, že jsem ji zahlídl na Instagramu, vygooglil, v rychlosti pročetl... No, a založil, ať nám v databázi nechybí. :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Muzzug:
Markus
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Vandalicus »

Uz jsi to cetl? Nejak jsem z recenzi a z preview nepochopil, cim presne podporuje to hrani dvou hracu (vypravece a hrace). Je to nejak realne mechanicky nebo pravidlove podporeno?
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Muzzug »

Zatím jsem to jenom zběžně prolítl, nějak hlouběji jsem to ještě nezkoumal.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Bifi »

Ja som do toho nazrel, lebo ma téma a koncept zaujali, ale negatívne ma prekvapila úplná absencia akýchkoľvek generátorov na strane GMa alebo nejakých rád na štrukturovanie dobrodružstva či poznámok ku konvertovaniu existujúcich modulov - je tam len krátky beštiár.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Vandalicus »

Well, nasel jsem SRD a prosel jsem si to... a stale nevim, v cem ma byt to "Play designed for two players, one Warden and one Adventurer." Bud knizka oproti SRD obsahuje jeste neco navic, nebo to neumim vycist z mechanik, ale nic tam nevidim, co by to odlisovalo od pravidel podobneho rozsahu. Jedinej moment je tam combat example, psanej mezi dvema lidma. Nic neni ani v sekci how to play, kde to neni ani slovem zmineno. To popravde i 5e Essential Kit toho nabizi vic se svyma companions a textem o tom, jak je pouzivat ve hre dvou lidi.
Mozna tomu krivdim a v knizce je napsano vic, ale zatim me to prijde, jako by nekdo vydal hackly Knave nebo Black Hack a na to nalepil stitek "Vhodne i pro dva hrace." Klidne me opravte, jestli to nekdo prectete a odhalite neco, co me zustalo skryto.

(nehodnotim koncept a zbytek knizky, zajimalo me primarne tohle, protoze rpg ktere o sobe rikaji "pro 2 hrace" az tak moc neni)
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Runecairn

Příspěvek od Muzzug »

Minimálně to podle mně určuje ta mechanika vzkříšení. Resp. při použití s více hráči mi přijde nadbytečná a hůř uchopitelná.
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host