Dune – RPG hry ze světa Herbertovy Duny

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dune – RPG hry ze světa Herbertovy Duny

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

Diskuze věnovaná hrám ze světa Herbertovy Duny. Je jich několik:
:arrow? Dune: Chronicles of the Imperium (2000)
:arrow? Dune: A Dream of Rain (2004)
:arrow? Dune: Adventures in the Imperium Core (2021) (Anotace v databázi)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: DUNE RPG

Příspěvek od Markus »

BasilisK píše: 30. 3. 2010, 11:18 Zdravim. Chtel bych se zeptat - nevite nekdo kde se da tohle RPG sehnat (nevim jestli je to cely nazev, ale je to podle romanu Franka Herberta)? Nebo alespon napsat o co jde (zhruba) a kolik toho je (player´s book, storyteller´s book...).
http://www.scribd.com/doc/9663350/Dune-RPG-d20 :roll:

EDIT: A nebo myslíš tohle? Ta je prý prakticky nesehnatelná:
Obrázek
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: DUNE RPG

Příspěvek od BasilisK »

nanestesti myslim tu nesehnatelnou...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: DUNE RPG

Příspěvek od BasilisK »

tak se mi podarilo sehnat Dune: Chronicles of Imperium ( v PDF) - zatim jen zbezne procitam a cim dal vice me stve, ze se to neda sehnat $cry$ .
obrazky jsou proste nadherny oldschool - a pritom kdyz jsem procital sagu Duna tak jsem si vse predstavoval jinak. a taky mam konspiracni teorii proc se to stahlo z prodeje (krome toho ze to bylo limited).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: DUNE RPG

Příspěvek od Bifi »

Prečo teda?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: DUNE RPG

Příspěvek od BasilisK »

Bifi píše:Prečo teda?
je to ciste jen teorie:
[theory] V Chronicles of Imperium je popsana celkem jina historie (buttlerian jihad) nez ji pozdeji sepsali ti dva "umelci". cili pokud by si fanda duny precetl zaroven tohle rpg kde je historie blize poznamkam F.H. tak by velice zahy pochopil, ze ti dva "umelci" s tim ze postupovali podle poznamek F.H. evidente lhali (a nahrabali si dost penez). pocitam ze dalsi kniha bude Trapni pokracovatele Duny.
[/theory]
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: DUNE RPG

Příspěvek od Bifi »

Ja som toho Andersona našťastie ani nečítal, stačili mi recenzie - tfuj.
Z akých zdrojov autori tohto RPG vychádzali?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: DUNE RPG

Příspěvek od BasilisK »

to jsem zatim nezkoumal. vim jen, ze o tomhle rpg jsem videl info kdysi jeste na foru o dune a tehdy se jeste resil klasicky Herbert... minimalne to dava smysl - Buttlerian Jihad - vice mene renesance lidskeho mysleni - zadny vrazdici pocitac co chtel ovladnout vesmir.
EDIT: tak koukam, ze mam limited verzi z r1999 - edited by B.Herbert a K.J. Anderson. $D (ze by se sami nedrzeli svych konceptu?) jinak se tam dale uvadi ze se jedna o limited verzi pouzivajici ICON System (tm) a ze dalsi verze budou D20... skoda.
Naposledy upravil(a) BasilisK dne 11. 6. 2010, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: DUNE RPG

Příspěvek od Bifi »

Inak ten trend, že sourcebooky neskorších verzií franchise-RPG sú omnoho primitívnejšie postihol aj LotRa - keď si človek porovná produkty od Iron Crown s poslednou filmovou inkarnáciou LotR RPG, tak mu príde zle...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: DUNE RPG

Příspěvek od BasilisK »

novy LotR jsem nevidel, od stareho jsem kdysi od nekoho dostal nejake dve dobrodruzstvi. pravidla jsem sehnal snad o 10 let pozdeji (mozna i vice) prave tady (na foru).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DUNE RPG

Příspěvek od Peekay »

(derie sa mi na jazyk poznamka o SW Saga Edition v porovnani so SW od WEG $D )

Kevin J. Anderson vseobecne pise relativne desne zalezitosti. Zaujimavou pripadovou studiou je Jedi Academy Trilogy - tie knihy maju fakt divny plot, su plne dier a celkovo moc nedavaju zmysel. Obzvlast kvalitny zazitok v kombinacii s I, Jedi - knizkou od Michaela Stackpolea, ktory dej trilogie prerozprava a trochu retconnuje, a zrazu to zmysel dava a je to aj normalne dobre citanie...
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dune – RPG hry ze světa Herbertovy Duny

Příspěvek od Markus »

Oživuju tuhle prastarou diskuzi o Duně, protože tenhle román se dočkal nové RPG adaptace v podobě...

Obrázek

Dune: Adventures in the Imperium

:arrow? Anotace v Databázi
Dune: Adventures in the Imperium je RPG hra odehrávající se v prostředí známém z románu Duna, v daleké budoucnosti, kde vesmíru vládne rozsáhlé Impérium, prolezlé feudální politikou, smrtícími pletichami a záhadnými schopnostmi. Šlechtické rody neustále zápolí o moc, vliv a pomstu. Všechny hráčské postavy jsou součástí stejného rodu a hlavním hybatelem hry jsou intriky.

Hra je postavená na systému 2d20. Postavy jsou definované především svými dovednostmi a hodnotami („drives“) a vyhodnocování stojí na sečtení jedné dovednosti, jedné hodnoty a podhazování dvěma k20. Tenhle základ dál doplňují různé talenty (speciální schopnosti), charakteristiky (které připomínají aspekty z jiných her), zdroje a další drobnosti. Specializovanější pravidla jsou věnovaný například duelům, špionážním misím nebo rozsáhlým bitvám.

Víc jak čtvrtinu 330stránkové základní příručky tvoří faktografické informace o herním světě.
Aneb Modiphius se svým 2d20 pokračuje v adaptování známých prostředí do formy stolních RPG.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti