[Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Klidně můžeš hned, všichni tři hráči, co tam jdou, jsou mimo okruh čtenářů RPGF.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

Dobře, ale spoiler...

V obou případech to hráči vzali stylem "Nope, nope, nope!", takže se snažili maximálně se vyhnout jakémukoli nebezpečí a radši tu jeskyni vůbec nezkoumat, jen cestou nejmenšího odporu sebrat cysty a potom co nejpřímější cestou vypadnout. Jako... budiž, je to taky regulérní postup, ale já jsem hodně orientovaný na tu eplorační část hry, a když se hráči rozhodnout nic neexplorovat, vždycky mě to zamrzí. Vznikla z toho taky celá diskuze o tom, nakolik od hráčů očekávat dobrovolné riskování.

Každopádně jedno doporučení: je fakt důležité, aby hráči nejdřív museli najít odběrovou sadu a taky aby Felix hledal svoji kouzelnou knihu. To jsou dvě věci, které je nutí prozkoumávat hloubš a hloubš.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Aha, to je mé oblíbené mrmlací téma - moduly, které odměňují, když je člověk "nehraje" a trestají, když je "hraje".

Každopádně dík za upozornění.

S Felixem to bude trochu složitější, protože v mé hře to nebude Felix, ale ožralý Johan z barbarů Pavoučího klanu ten z Masek Lankhmaru. Potřebuje cysty, protože v opilosti dostal skvělý nápad, jak je využít při rituálech uctívání Chapadla toho z People of the Pit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

To je pěkný, ale doporučoval bych mít tu odběrovou sadu v jeskyni, aby ji hráči museli napřed najít, a ideálně aby hledali i tu kouzelnou knihu (nebo jiný McGuffin). Jestli tam hráči přijdou s odběrovou sadou v rukách, tak nemají důvod nic hledat a stane se ti to, co se nám stalo, když jsme hráli s Bifim – in and out, šup dovnitř, šup ven, ani jedna odbočka.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Furt nechápu.

Odběrovou sadu má Alžběta, ne?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

Jo, jen říkám, abys to nezměnil. :)

Ono je teda možné najít Alžbetu, a přesto vyhrát chirurgicky, aniž by potkali nebezpečí, ale vyžaduje to dost opatrný mindset – a v tom případě už jsem ochotný uznat to jako odměnu za opatrnost. Při hraní s Bifim se nám stalo, že Bifi nám odběrovou sadu dal přímo do rukou už na začátku, takže jsme ji nemuseli hledat – a vzali jsme to nejpřímější cestou tam a zpátky. Vzpomněl jsem si na to, když jsi napsal, že budeš měnit setup a bude je tam posílat ožralý Johan.

A pořád tam ještě je ten Felix, který chce McGuffin z úplně jiné části podzemí. Jestli ho vyhodíš, tak by to chtělo nahradit jiným McGuffinem.

EDIT: Jo a asi bych měl začít dávat věci do spoilerů, protože teď jsem mezi čtenáři zahlídl Muzzuga, který se mnou hraje v kampani, kde tenhle dungeon pořád je a pořád je nevyřešený. :) Naštěstí jsem zatím řekl jenom to, co mí hráči už viděli.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Aha, tys mi nerozuměl.

Felixe nahradním Johanem. Funkce bude stejná, chovat se bude stejně (jen ožralý). A McGuffin bude Johanova kniha s pavoučími kouzly.

Rozložení prvků neměním, jen fluf.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

S průzkumem zimoviště se přiblížilo 5 mořských hexů (4 pobřežní a 1 úplně mořský). Tak je potřeba nagenerovat obsah.

Padlo:
Incadescent Grottoes OSR - Bude na nějakém pobřeží a sousedí s Into the Dragons Maw. Takže tyhle dva přírodní dungeon s draky nějak propojím, až budou aktuální.
Familiárova věž DrDII/Fate - Přímo uprostřed oceánu. Udělám refluf na Familiárovu loď, která bloudí po moři :), začínat se bude na přídit (místo golemů tam bude taková ta panna na čumáku) a končit v kajutě na zádi.
Warlock DnD5E - temný pán připravuje armádu k útoku ... musím se na to později podívat blíže, ale dáválo by smysl, že je to království na druhém břehu, které se chystá k vylodění.
Královská rukavice DrDO - Dungeon v podobě prastaré kovárny. Vloudili se do ní skřepaslíci ... sousedí s tím Warlockem, uvidíme, jak to půjde propojit, každopádně opět určitě na pobřeží. Jinak zasahuje tam cíp pouštního poloostrova.
Keep on the shadowfell DnD4E - Opuštěná pevnost ... bude strážit pobřeží ....
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Tak zase jeden reflufový techno-downgrade. Tentokrát o 40 000 let.

Shattered Hope na zítra.
ShatteredHope.png
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Dogenerovávám jeden velehex na severovýchod od Sedkramu.

Válka neskončila

Vychází to vedle Dva týdny do vinobraní, mezi Keep on the Shadowfell a Keep on the Borderlans - zjevně je to údolí s cestou chráněné z obou stran tvrzemi.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Ve čtvrtek se jde do dungeonu a všiml jsem si, že sousední bažinatý velehex nemá nagenerovaný obsah - tak aby byla případná návaznost na mapě, tak dohazuji.

Padlo Avengers in Lankhmar Čerstvě zadané, koukám ...

Předběžně z toho dělám nějakou rozsáhlou osadu na blatech - takové ty domky na kůlech, hatě a pěšinky...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

Tvoje kampaň je silný motivátor zadávat do databáze náhodná dobrodružství a potom čekat, co o nich řekneš. :)

(A díky, že všechny svědomitě hodnotíš.)
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Passingby »

MarkyParky píše: 23. 11. 2021, 11:24 Padlo Avengers in Lankhmar Čerstvě zadané, koukám ...

Předběžně z toho dělám nějakou rozsáhlou osadu na blatech - takové ty domky na kůlech, hatě a pěšinky...
Tak to by mě zajímalo, čím na to hážeš :D Doporučuju se do toho co nejdřív podívat, protože je to městská sledovačka s pevným rozvrhem událostí na 7 dní (s nejmenšími rozsetupy mezi událostmi 10-15 min), několika sledovacíma týmama a náhodnýma nebo polonáhodnýma překážkama, které pronásledovaný klade do cesty. Myšlenka zajímavá - aspoň ve fantasy - ale nevim, jak dobře se jim podařilo to zrealizovat. A jestli z toho uděláš osadu na blatech, tak se připravíš o městské stoky, ale to třeba půjde taky nějak obejít.

Na druhou stranu je tam hezky pojmenovaná ilustrace... "The Pyrotechnics overreact to a few rats" :D

EDIT Avengers mají asi překlep v doporučených úrovních postav... 1. část (Slayers) je pro nespecifikovaný počet postav na 8-11 (příp. i vyšší) úrovni, ale 2. část (Avengers) je podle obálky pro 4-8 postav na 1-3 úrovni. Zdá se mi, že by to spíš mělo být pro 10-13 úroveň.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Botem na discordu. Prostě jsem házel 312ctistěnnou kostkou (nebo kolik jich tam v tu chvíli zrovna bylo těch modulů), pokud padne modul, co už mám, tak beru další v pořadí.

Na moduly se letmo dívám, když se blíží jejich odkrytí ve FogofWar, abych doladil mapu a detailně, když se hráči rozhodnou ho navštívit, takže určitě mrknu.

Reflufnout stoky na "level0-hladina bažiny" by nemusel být problém. Vonět tam bude podobně.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Ve čtvrtek se jde k Ohniprstu.

Což je fajn, protože to nevyžaduje žádný velký refluf ani příprvu. Akorád tam přidám háček na Mbalu, aby dávala přítomnost těch obyvatel smysl.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 7 hostů