DeGenesis

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

DeGenesis

Příspěvek od RPG Fórum »

ObrázekObrázek

:arrow? Původní Degenesis v databázi
:arrow? Degenesis: Rebirth v databázi
Svet človeka 500 rokov po katastrofe je ohrozený novým ľudským druhom, lepšie adaptovaným na nehostinné podmienky. DeGenesis je hra s jednoduchým a intuitívnym systémom, určená širokej skupine hráčov a poskytujúca námety siahajúce od holého prežitia cez horor či akčné prestrelky až po osobné témy a otázky o povahe ľudstva.

Systém je „gritty“, postavy nemajú žiadne špeciálne schopnosti, talenty ani mutácie, a boj je relatívne smrtiaci. Tvorba a zdokonaľovanie postavy sú založené na zručnostiach.

V roce 2014 vyšla nová edice Degenesis: Rebirth, která výrazně přepracovala celý systém (například nahradila hody 2k10 poolem šestistěnných kostek) a provedla i částečné změny v herním světě.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: DeGenesis

Příspěvek od Fritzs »

Někdo s nickem Erwan v sekci announcements na jejich Discordu píše:THE END OF THE LINE

@everyone please read this.

A PREMATURE END
Unfortunately, due to a consistent and severe drop in sales and donations over the past months, we’ve been forced to make the call to end the Roadmap experiment prematurely. As of today, we are canceling all development of the DEGENESIS IP and bringing the RPG line to its end.

F2P
The “Free To Play” experiment hasn’t worked out. While we have had a steady influx of new sign-ups, players, and downloads on our website, our DEGENESIS sales have been in freefall throughout 2021. Despite nearly 20k users registered to www.degenesis.com our sales numbers have remained in the hundreds and below, with Exalters barely selling 80 copies since its release several weeks ago. It’s safe to say that this publication model has become unsustainable for us. To put things into perspective, the Rebirth Edition is leading our download charts with 18,000 downloads, yet we’ve sold less than 60 copies of the book throughout 2021.

ROADMAP
The Roadmap was envisioned to invigorate the gameline and keep the community involved and active throughout our development cycle, yet we’ve been witnessing the same pattern throughout the past 4 months. A marginal group of approximately 40 people carry the weight of the entire production and finance each of the Roadmap milestones, artificially keeping the game line alive, while thousands download the new items for free month after month without any substantial contribution. We do not think it’s fair to bank on the goodwill of a few extremely generous fans in order to feed a large community which doesn’t participate in the creation of new material.

IMPORTANT NOTES
- All pending pre-orders will be delivered to the best of our ability
- All donations made towards MASS GRAVE, CATHEDRAL CITY, or ENEMOI will be refunded immediately, and monthly donations canceled
- Both DEGENESIS ART BOOKS will be released and shipped out as planned, with the expected shipping date set for December
- www.degenesis.com will REMAIN ACTIVE and all materials will remain FREE TO DOWNLOAD. However, no new materials or updates will be added

CLOSING STATEMENTS
DEGENESIS has been a labor of love for the better part of a decade now, but it’s now time to move on. We tried our best to make it work, but sometimes that’s just not enough. Thank you to everyone who came along for the ride, and we hope to see you again someday.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: DeGenesis

Příspěvek od Bifi »

Áno, to je mrzuté. Bol to pokus o jedinečný business model, ktorý nevyšiel.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: DeGenesis

Příspěvek od Selhan »

No, musím říct, že za mně byl problém spíš v tom, že to není zas tak úžasná hra, než v tom, že měli špatný business model. Aspoň můj dojem byl, že to má působivou vizuální stránku, ale pak je z toho strašně generické, bezobsažné post-apo uvízlé v devadesátkovém designu dlouhých seznamů. Určitě jsem nebyl jediný, kdo zvýšil poměr stažených příruček vůči platícím podporovatelům, když jsem si to stáhnul, abych se podíval, o co jde, a zase to zavřel s tím, že to není pro mě.

I když, možná, že kdyby to vydali jako vizuálně působivou knížku, co chce mít každý na poličce, tak to mohlo dopadnout o dost líp - viz Mork Borg.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: DeGenesis

Příspěvek od Bifi »

Opomínaš fluff. Je to úžasne vymyslené a ľudia s nadšením hltali metaplot.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: DeGenesis

Příspěvek od Selhan »

Je to možné, znám to jen velmi zběžně.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: DeGenesis

Příspěvek od Fritzs »

Bifi: Jestli stačí k tomu aby to lidi hltali fluff a metaplot na úrovni Degenesis (který mě až tak nenadchl), tak jdu psát RPGčka.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: DeGenesis

Příspěvek od Markus »

Fritzs píše: 26. 10. 2021, 13:28 Bifi: Jestli stačí k tomu aby to lidi hltali fluff a metaplot na úrovni Degenesis..
To je popis tak 90 % RPG trhu, ne? :>;o)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: DeGenesis

Příspěvek od Sosacek »

RPGF a bezduvodne urazeni veci. Name more iconic duo.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: DeGenesis

Příspěvek od Markus »

To není urážení. Jsem přesvědčený o tom, že velká část RPG trhu stojí na tom, že hráčům dává graficky pěkné knihy nabité zajímavým lorem a fluffem a ti hráči to kupují z velké části proto, že je to baví číst a „vstřebávat“ ten svět. Často to ani nehrajou. To není žádná jízlivost (dobře, jenom trochu), to je realita.

DeGenesis jsem zkoumal ještě v jeho první edici a přišlo mi to přesně jako takový případ: strašně cool lore a fluff, ale v zásadě obyčejný systém, což by ještě tak nevadilo... Ale co třeba brání mně osobně v hraní podobných her, je nedostupnost kvalitních dobrodružství a kampaní. Ten lore se sice pěkně čte, ale přetavit to ve skutečné hraní je pro mě dost náročné.

(EDIT: Respektive je náročná kombinace tradičního systému, který s ničím nepomáhá, a tradičního settingu podaného jako faktografické povídání.)

Ale myslím, že DeGenesis se zabila hlavně tím alternativním „free to play“ systémem. Samotný koncept chrlení a prodávání fluffových příruček funguje celkem dobře, stojí na tom nejedno dnešní vydavatelství.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti