[INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

V letošním podzimním ročníku RPG Kuchyně tvoříme jednostránkové dungeony!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

[INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Antharon »

Čas nadišiel a tu vám odovzdávame do rúk ingrediencie a pokyny k RPG kuchyni. Svoje počiny zdieľajte do 18.10. buď tu na fóre alebo mi ich pošlite s predmetom kuchyňa.

Obrázek

FAQ:
Q: Ako to má teda vyzerať?
A: Dva listy formátu A4, vo voľnom štýle. Bez väzby na existujúci RPG systém. Vizuál je vo vašich rukách ale majte napamäti, že ho bude mať človek otvorený buď ako dvojstránku alebo obojstranný hárok.

Q: Aké mám teda použiť ingrediencie?
A: vygenerujte si šesť ingrediencií, z každej kategórie jednu. Použite ich v ľubovoľnej miere. Niekto spraví z materiálu celú stavbu, niekto materiál popužije iba obrazne.

Q: Čo je to licencia CC-BY?
A: Jednoducho povedané je to autorská licencia, ktorá umožňuje vaše dielo zdieľať a upravovať, autor nového remixu však musí priznať vaše autorstvo. Je dôležité, že ak plánujete použiť nejaké resourcy (typicky fonty) musia byť s touto licenciou kompatibilné alebo sa musia dať nahradiť.

Ďalšie otázky píšte kľudne sem.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
TheLacrot
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 12. 2020, 02:25

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od TheLacrot »

Lacrote, můžeš to pověsit i jinam než na Instagram?
Jasně, hodím to klidně jako spoilery do složky s dungeonem, až se vrátím v podvečer domů.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Quentin »

MarkyParky píše: 19. 10. 2021, 13:19"Příště nepoužívej redundantní pleonasmy, obzvlášť na tak malém rozsahu"
Pleonasmus. Tohle slovo jsem neznal, dík. Teď budu moct kritizovat sofistikovaněji $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Antharon »

Koncom mesiaca by som chcel vyzbierať finálne verzie, aby sme to prípadne mohli zbuchnúť do zborník pred vianocami. Vyzerá to, že s odohrávaním to pôjde ztuha, skúste si nájsť čas a pridať sa aj k hrám, ktoré vás nie nutne nejak špeciálne zaujali, pretože možno to isté budete potrebovať aj vy od ostatných autorov
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Quentin »

Rád bych uvedl do záznamu, že skoro všichni, co použili na nadpisy nějaké fancy písmo, udělali svůj text méně čitelný, méně přehledný a/nebo ošklivější.
(Mrtvé písky, Znovu zažehnout slunce... Allegřina knihovna má teoreticky okay písmo, ale tučné je dost display-unfriendly)

Ti, kdo sice použili normální písmo, ale neudělali nadpisy dost výrazné, na tom nejsou o mnoho lépe!
(Zahrada chaosu, Plamen pouště...)

PS: Kritika je taky feedback, pls don't hate me :oops:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

No, máš samozřejmě nárok na svůj pohled na věc (podle mě není úplně špatně snažit se písmem vykreslit atmosféru), ale teda vážně nechápu, co se ti nezdá na Zahradě chaosu. Co bys tam chtěl víc, tyjo? :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Quentin »

Selhan píše: 19. 11. 2021, 12:11No, máš samozřejmě nárok na svůj pohled na věc (podle mě není úplně špatně snažit se písmem vykreslit atmosféru)
Já to neberu jako nějak vážnou kritiku. Jen moje preference.

Selhan píše: 19. 11. 2021, 12:11ale teda vážně nechápu, co se ti nezdá na Zahradě chaosu. Co bys tam chtěl víc, tyjo? :D
Koukls jenom na první stranu :) Bral bych řádek před (nebo i za) a klidně o chlup větší písmo.

chaos.JPG

Jinak bych se ještě stavěl za anglosaské namísto kontinentálních odstavců. Přijdou mi přehlednější. (again, IMHO!)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

Hm. Takhle, podle mě určitě stojí za to pobavit se o typografii a co nám přijde, že nefunguje. Já si myslím, že fancy písma nejsou apriori zlo, ale zároveň je to prostě nebezpečná věc která se snadno udělá špatně. Určitě jsem to chtěl naspat do svých recenzí, a diskuze mi k tomu taky přijde super.

Ale zrovna u té Zahrady teda fakt nevím, to s tebou nesouhlasím, přijde mi, že když pracuješ s limitovaným prostorem, tak přidávat tam prázdné řádky už je spíš plýtvání :D

(Also: #teamcontinent :D )
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od crowen »

#teamAngloSaxon
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Vaarsuvis »

Quentin píše: 19. 11. 2021, 13:09
Koukls jenom na první stranu :) Bral bych řádek před (nebo i za) a klidně o chlup větší písmo.
Zahanbeně se přiznávám, že velikost textu jsem zmenšil, aby se mi to vešlo na 2 stránky (a zůstalo to zároveň trochu čitelné). :wink:
Za tento příspěvek děkují uživateli Vaarsuvis:
Quentin
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Markus »

V rámci úklidu hlavní stránky jsem sekci přesunul sem do Tvorby, když už není tak úplně aktivní. Tak jen ať o tom víte.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Antharon
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od radunamlejn »

Ahoj, není v plánu udělat další ročník Dungeonové kuyně?
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

Ahoj, je to v akutním plánu, už jsme to řešili na slezině; jen prvně chci vydat sborník té minulé, což je momentálně trošku zaseklé na úplně posledním krůčku - už je hotový, stačí ho jen publikovat. Jdu to zase zaurgovat.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 3):
radunamlejn, crowen, MarkyParky
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Markus »

Selhan píše: 9. 11. 2022, 14:57 Ahoj, je to v akutním plánu, už jsme to řešili na slezině; jen prvně chci vydat sborník té minulé, což je momentálně trošku zaseklé na úplně posledním krůčku - už je hotový, stačí ho jen publikovat. Jdu to zase zaurgovat.
Vím, že jste řešili subdoménu a vlastní stránky, ale jestli se to ukazuje být komplikované, tak ti můžu nabídnout jednoduchou HTML stránku tady, tj. něco s adresou jako rpgforum.cz/kuchyne-2022 a v interfacu databáze, kam si napíšeš, co chceš.

Bude to vypadat podobně jako třeba tohle: https://rpgforum.cz/vitejte-v-databazi-rpg
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od crowen »

Pripadne mozete mat kuchyna.rpg.sk :-)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

Přátelé kuchaři a gurmáni! Věřte mi, že mě velmi mrzí prodleva, která se už nastřádala, avšak konečně přicházím se sborníkem loňské, velmi úspěšné, dungeonové kuchyně!

Nakonec jsem musel trochu slevit ze své představy stránky vyhrazené pouze pro Kuchyni, použil jsem ale místní databázi a myslím, že účel to plní v rámci možností dobře. Na stránce kuchyne.rpgforum.cz nyní najdete ke stažení jak souhrnný sborník v pdf, tak jednotlivé příspěvky.

A s tímto vás chci zároveň pozvat do dalšího ročníku, který právě vyhlašuji ve vedlejším vlákně!
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 2):
crowen, kin
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů