[INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

V letošním podzimním ročníku RPG Kuchyně tvoříme jednostránkové dungeony!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

[INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Antharon »

Čas nadišiel a tu vám odovzdávame do rúk ingrediencie a pokyny k RPG kuchyni. Svoje počiny zdieľajte do 18.10. buď tu na fóre alebo mi ich pošlite s predmetom kuchyňa.

Obrázek

FAQ:
Q: Ako to má teda vyzerať?
A: Dva listy formátu A4, vo voľnom štýle. Bez väzby na existujúci RPG systém. Vizuál je vo vašich rukách ale majte napamäti, že ho bude mať človek otvorený buď ako dvojstránku alebo obojstranný hárok.

Q: Aké mám teda použiť ingrediencie?
A: vygenerujte si šesť ingrediencií, z každej kategórie jednu. Použite ich v ľubovoľnej miere. Niekto spraví z materiálu celú stavbu, niekto materiál popužije iba obrazne.

Q: Čo je to licencia CC-BY?
A: Jednoducho povedané je to autorská licencia, ktorá umožňuje vaše dielo zdieľať a upravovať, autor nového remixu však musí priznať vaše autorstvo. Je dôležité, že ak plánujete použiť nejaké resourcy (typicky fonty) musia byť s touto licenciou kompatibilné alebo sa musia dať nahradiť.

Ďalšie otázky píšte kľudne sem.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od MarkyParky »

Boubaqueova otázka se dobře položená.

Za mě něco mezi 2-4 podle sil a preferencí toho kterého autora, s tím že bych dal pevný deadline, ať se to nerozplizne.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Antharon »

Clovek by cakal ze dam bude konstantna diatribucia, toto vyzera skor na linearnu :think:
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

Quentin píše: 19. 10. 2021, 15:26 Tvorby jsem se neúčastnil, ale rád bych se na podobný pokec vetřel!
A recenze napíšeš? $-D Ale jasně, bude to otevřené. Snad i nahrané.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od radunamlejn »

Selhan píše: 19. 10. 2021, 15:04 Což mě vede k myšlence, že bych možná i rád zkusil udělat krom odehrávání i nějaký volnější videopokec, docela rád bych si poslechl, jak na tu tvorbu šli ostatní, s čím nejvíc zápasili a co zjistili.
Taky bych se rád zapojil do pokecu, kdyby se mi trefil do volného času.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od boubaque »

Pokec je super nápad, ale zas jestli to bude rozumně proveditelné při tom počtu tvůrců. (Sakra, jsem dneska nějaký negativní, mám pocit.)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

No jo, je nás hodně, ale myslím, že to nebude neřešitelné. Napadá mě, že by bylo lepší udělat si pár kratších večerních setkání než jeden dlouhý maraton?

Každopádně bych teď navrhoval následující postup:
  • pročteme si navzájem všechno, vychytáme překlepy, malé chybky a podobně
  • beru za vyřešeno, že původní idea s "tinder" systémem filtrování padá, protože je všechno dobré
  • naplánujeme odehrávání. Myslím, že hráče posbírat dokážeme (i když je asi dobré si uvědomit, že vás hraní asi zdrží od přečtení), takže sháníme hlavně ochotné vypravěče. Prozatím se přihlásil Nord a chápu to dobře že Jerson? A "nezávazně" se ozvali Boubaque a Marky? Já určitě taky něco odvedu. Co náš superman Karel? :) Ale každopádně, na 15 dungeonů je to pořád trochu málo, takže apeluji na vás, kdo si dovedete v listopadu najít aspoň jeden volný večer, pojďte do toho. Hráči se, řekl bych, budou muset přizpůsobit nabídce.
  • domluvíme nějakou video afterparty, to ještě musíme doladit, viz výše. Dávalo by mi smysl si o tom pokecat rovnou teď, jako první dojmy, a potom ještě po tom co budou k mání všechny hodnocení jako reflexi.
  • a jako poslední bych navrhoval dát si deadline do konce listopadu na sepsání recenzí, aby byl čas na odehrání? Za mně není bezpodmínečně nutné, aby každý porotce zhodnotil úplně všechno, na druhou stranu je určitě lepší toho zkusit ohodnotit co nejvíce (tedy není blbé ohodnotit 14 věcí, je trochu blbé ohodnotit 4). Hodnocení by podle mě mělo být psané tak, aby co nejvíce pomohlo autorovi v další tvorbě - takže klidně se opravdu pustit do toho, co podle vás není dobré, ale zase ne tak, aby si řekl, že se na to může radši vybodnout :D Jestli jste na pochybách, můžete zkusit se s autorem spojit a probrat to v soukromých zprávách. Taky, jak jsem říkal, není na škodu, že to každý porotce pojme jinak, ale asi by bylo fajn zkusit držet osnovu standardního review, můj (nezávazný) nástřel je:
    • celkový nápad (o co se autor snaží, jak mu to jde, jak to půjde obecně použít ve hrách)
    • hratelnost (jak to reálně ve hře v rámci záměru a žánru bude fungovat)
    • použitelnost (jak to zvládá usnadnit GMovi práci, předat mu informace, jakou to vyžaduje přípravu)
    • dojem (jak to vypadá z čtenářského pohledu, e.g. jestli "je to krásné")
    • návrhy (co by se dalo dělat dál, ať už v rámci autorovy tvorby nebo ve smyslu tohohle konkrétního nápadu či provedení).
Samozřejmě, jestli někdo máte nějaké námitky, sem s tím, nechci si to autoritativně uzurpovat. Jen nechci, abychom skončili u nerozhodného postávání kolem :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

V odstupu si říkám, že ten požadavek, aby lidi hodnotili víc než čtyři věci, je asi blbý nápad - lepší, když bude aspoň něco, než nic protože je to moc velké sousto.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 642
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Ota »

Tak ono záleží na tom, jak podrobné ty hodnotící komentáře budou.
Já se pokusím komentáře uvést k nadpolovině příspěvků, ovšem nebudou tak hezky strukturované jako Selhanůn nástřel.
Spíš to bude metodou "přečtu - představím si hru - zamyslím se - napíšu to, co mě zaujalo + čemu nerozumím + co by šlo doplnit, vylepšit". Včera jsem to zkusil se Světlem na konci sklepa a vzalo mi to zhruba 30 minut, což beru za únosné.

Nikdo se asi na dvou stránkách nepokusil o své Opus Magnum, takže spíše neformální hodnocení je podle mě v pořádku.

Ten. kdo dokáže ohodnotit všechny díla, by měl obdržet virtuální cenu "Mirka Spacilova Award" :).
Za tento příspěvek děkují uživateli Ota tito uživatelé (celkem 2):
Selhan, Nordoslav
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Antharon »

Ja sa snazim okomentovat idealne vsetko, zatial mam tempo priblizne tri denne, ale docela ma to unavuje
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Markus »

Selhan mě poprosil, jestli bych nechtěl rozdat feedbacky. Omlouvám se, ale nepůjdu do toho. Jednak jsem tady na začátku brblal, že one-page dungeony jsou debilní nápad, takže se teď po podařené kuchyni nechci tvářit, jako že jsem vám od začátku moc fandil. :) Druhak mám rozdělané jiné RPG „projekty“, kterým se chci věnovat spíš. A třeťak stejně všichni víte, že bych jenom trousil zahořklé nářky, a k tomu mě nepotřebujete. Bude vám stačit tahle náhodná tabulka...

Markusovo hodnocení

Hoď si k6

1: Je to strašně ukecané, tak polovina textu se dá beze ztráty smazat.

2: Je to strašně strohé, ocenil bych nějaké evokativnější popisy.

3: Je to moc malé, hra skončí dřív, než se stihne zajímavě rozjet nějaká uspokojivá komplexita.

4: Na to, jak je to velké, je tam málo pestrého obsahu, aby vznikla uspokojivá komplexita.

5: Jako myšlenka je moc pěkná, ale pořád bych do toho musel dát spoustu vlastní přípravy.

6: Super nápad! Škoda, že to nedostalo víc prostoru než ubohé dvě stránky.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Quentin
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 642
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Ota »

Pozor, Markus zapomněl dodat, že komu padne 6, hází znovu :).
Za tento příspěvek děkují uživateli Ota:
Markus
Uživatelský avatar
TheLacrot
Příspěvky: 94
Registrován: 27. 12. 2020, 02:25

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od TheLacrot »

Určitě jsem proti, aby se díla ještě nějak výrazně překopávala, podle mě to jde proti myšlence téhle kuchyně. Kdybych chtěl být opravdu radikální, tak řeknu, že bych nepodpořil žádné další (i gramatické) úpravy. Měli jsme na to přece dva a kus týdne. To bych ale sborníku možná více uškodil, než pomohl :think: :D

Pokec je určitě fajn nápad. Přes co bychom ho řešili? Nějaký zoom, discord, nebo něco jiného?
Budu se snažit dát hodnocením nějakou strukturu, ale bude to více pocitové. Předpokládám správně, že materiály, které si nepročtu, můžu pak v nějaké družině odehrát? Nebo je to jedno a budu se jen snažit oddělit své znalosti a znalosti postavy?
Někdo tu chtěl předtím vědět, jakým způsobem vytvářeli ostatní autoři - mám shodou okolností sepsaný svůj postup s postřehy - aneb jak napsat (dle mě) ucházející minidung za 7 dní. Zájemci můžu text poslat, nebo se budou obden objevovat zveřejněné části (tzv. tvůrčí dny) zde: https://www.instagram.com/salamanderguild/ Už tam visí dva ze sedmi.

Hlásím se jako hráč na (předběžně) dvě sezení/hry. Je mi poměrně jedno s kým, kde a co.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Selhan »

TheLacrot píše: 21. 10. 2021, 11:36 Předpokládám správně, že materiály, které si nepročtu, můžu pak v nějaké družině odehrát? Nebo je to jedno a budu se jen snažit oddělit své znalosti a znalosti postavy?
Hele, asi věřím, ž si to každý dokáže vyhodnotit sám za sebe - ale je tam myslím pár dungeonů, které jsou postavené na nějaké hádance, a tam by to asi byl problém, a za mně je asi z pohledu čistě playtestu lepší, když na to jdou hráči tak, jak by bylo běžné v jiném prostředí, tedy bez přečtení dopředu.
TheLacrot píše: 21. 10. 2021, 11:36 Někdo tu chtěl předtím vědět, jakým způsobem vytvářeli ostatní autoři - mám shodou okolností sepsaný svůj postup s postřehy - aneb jak napsat (dle mě) ucházející minidung za 7 dní. Zájemci můžu text poslat, nebo se budou obden objevovat zveřejněné části (tzv. tvůrčí dny) zde: https://www.instagram.com/salamanderguild/ Už tam visí dva ze sedmi.
Paráda :)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Bifi »

Ja rád niektoré z dungeonov pozriem a skomentujem. Feedback dám priamo do témy autorovi.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] Dungeonová kuchyňa 2021

Příspěvek od Jerson »

Pouštím se do hodnocení, tak sem napíšu svá kritéria.

1) Ideální modul je pro mě takový, který můžu použít v nynější Fantasy-AW-Omeze. To znamená svět založený na low-magic fantasy, ve kterém můžou existovat různí tvorové a různé nadpřirozené efekty, i hodně silné, ale musí mít nějaké "světské" vysvětlení.

Beru i moduly použité v Projektu Omega, jen je neočekávám.

2) Čím méně je modul založený na specifické kosmologii a metafyzice, tím lépe. Zápletky postavené přímo na magických efektech budou pro mě těžko adaptovatelné.

3) Mám rád moduly obsahující nějaký příběh (ne pro postavy hráčů, ale mimo ně) nebo pointu. A také moduly, kde se něco děje. Naopak dobrodružství typu "návštěva safari" mě moc neoslovují.

4) podle cizích dungeonů jsem hrál jen třikrát, one-page dungeony neznám vůbec, takže vlastně ani nevím, co bych od nich měl čekat. Četl jsem jsem Quentinovy dungeony. Takže v hodnocení se budu snažit být spíše mírnější.

Lacrote, můžeš to pověsit i jinam než na Instagram?
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host