J.R.R.Tolkien

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od jjelen »

eerieBaatezu píše: 18. 10. 2021, 14:06 Kdokoliv toužebně očekává ten Amazoní seriál,
nope
Jednu dokonalou adaptaci Tolkiena máme, je to víc než si zasloužíme a já jsem s ní spokojen, ádná další mě příliš nezajímá, neb LotRa nepřekoná
A jestli tam budou pobíhat běloši, asiati, eskymáci nebo transgender invalidní lesby je poměrně irelevantní
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Koukal jsem na nějaké novinářské komentáře k traileru na Rings of Power a je to furt samé "uvidíme mladou Galadriel" (věk 2200 let v klíčové době) a "mladého Elronda" (přibližně 1600 let) :lol:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Vallun »

Jo, tohle je vtipné...ale víc mne derou bezvousé trpaslice...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Resurrection »

Vallun píše: 14. 2. 2022, 17:47 Jo, tohle je vtipné...ale víc mne derou bezvousé trpaslice...
Me dere ten trailer:
Before the king
??? Mate pribeh o poslednim krali v prime linii, takze WTF? A jeste navic jen v linii Gondoru. Arnor pokracuje dalsich pomalu 1000 let potom s kralema v primy linii.
Before the fellowship
Ok...?
Before the ring
Tyvole jmenuje se to "Rings of Power" coz _je_ presne pribeh o vzniku toho prstenu. To je jak mit pribeh o druhy svetovy a uvadet to slovy "Before the war".

Ale jinak casting dobry trololo. Elrond co vypada na 15 je fakt ulet. A to jsme imho zatim nic nevideli. :-)
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Corny »

Díky bohu za bezvousé trpaslice.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od ShadoWWW »

film Společenstvo prstenu píše:Viggo Mortensen (Aragorn) jenom o vlas unikl smrti, když po něm vůdce skurutů v poslední scéně vrhne dýku. Aragorn tuto vykryl mečem, celý okamžik byl však improvizovaný. Oproti původnímu plánu, kdy dýka měla Mortensena minout, se totiž kaskadér příliš vžil do své role a Mortensen se musel skutečně bránit.
To jsem vůbec netušil! Každopádně to vykrytí bylo parádní!

Každopádně chudák herec Boromira. Ten ty šípy nevykryl.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW tito uživatelé (celkem 2):
Antharon, Jezus
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Antharon »

ShadoWWW: tento moment treba niekde dobre uchovat az sa v nejakom threade o historickom serme bude hovorit, ze vrhnuty noz mecom vykryje iba majster bojovych umeni...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Vallun »

Antharon píše: 20. 6. 2022, 20:48 ShadoWWW: tento moment treba niekde dobre uchovat az sa v nejakom threade o historickom serme bude hovorit, ze vrhnuty noz mecom vykryje iba majster bojovych umeni...
Tak Vigo s tím mečem cvičil už před LotRem docela dost;) ale jako ano...hodit to můžeš vždycky;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Jerson »

Ono je vůbec vtipné, jak někteří antifanoušci filmu "viděli", jak se Aragornovi ohýbá ten gumový meč, a pak se člověk z dodatků dozví, že všichni bojovali nejhůře hliníkovou zbraní, ale zrovna Aragorn měl vždy jen ocelový meč.
(A runy na vnitřní straně zbroje, kde je nikdy kamera nemohla zabrat, ale protože to tak bylo "správně".)
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson tito uživatelé (celkem 2):
Vallun, Jezus
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Jarilo »

https://youtu.be/ewgCqJDI_Nk

Já se teda těším moc. Třeba budu zklamaný, ale trailer mě nadchnul.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Corny »

Psst, to nevíš, že těšit se na ten seriál je internetový zločin?! A navíc ani neremcáš na tak klíčové věci jako například obří nárameníky nebo nerealistické a nehistorické provedení kol u voukoláků, jak troufalé!
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od ShadoWWW »

Zesměšňovat ty, kterým se to nelíbí, je trapné.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Selhan »

Mně přijde trapný ten hysterický záchvat, kteří lidi na internetu chytají.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan:
Vallun
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak to je takový běžný jev i v internetových RPG diskuzích, ne? :-)=

Já nejsem žádný tolkienolog. Hobita a Pána prstenů jsem četl v češtině na začátku 90. let a v angličtině až na svém prvním Kindle DX. A teď ho čtu Pána prstenů s dětmi a jen zírám, co jsem všechno zapomněl a jak to dílo je fakt dobrý, ještě lepší než jsem si pamatoval. Pro mě od filmového zpracování Pána prstenů byl Pán prstenů hlavně ty filmy, ale teď koukám, že ty knihy jsou fakt o několik levelů jinde, což jsem si už nepamatoval. I když... některé ve filmech doplněné momenty jsou vážně skělé, například jak Bilbo upustí prsten na zem a Gandalf pak nechá prsten zvednout Froda a hned ho zapečetí... Paráda!

Ale zpět k tématu. Díval jsem se na argumenty těch odpůrců, protože IMHO z pár ukázek jsem za sebe nedokázal vyčíst víc než "Působí to na mě hodně CGI a víc jako Narnie (kterou jsem taky viděl i četl) než jako Pán prstenů," a musím říct, že ty argumenty jsou fakt pádné.

Vypíchnu pár z nich, i když jich je mnohem víc:
  • Seriál je zasazen do Druhého věku, i když Amazon si koupil jen práva na Hobita a Pána prstenů a už ne na Silmarilion, kde je informací o Druhém věku zdaleka nejvíc, a právě věci ze Silmarilionu vesele ignoruje. Moje pozn.: Já bych rozhodně čekal, že když chci dělat seriál o Druhém věku, tak bych koupil práva na Silmarilion než na Pán prstenů, kde jsou o Druhém věku... kolik... dvě stránky? A když už bych si to teda nekoupil, tak bych se jím aspoň skrytě řídil.
  • Po vlně nesouhlasu Amazon začal cenzurovat nesouhlasné projevy a skryl počet dislikeů u videí (to je docela trapné, když i tak jdou z kódu stránky vyčíst). A nejenže začal nesouhlasné projevy cenzurovat, ale i natočil "dokument se skutečnými fanoušky Tolkiena", kteří tvrdili, jak se jim nové ukázky líbí, aby se pak ukázalo, že šlo jen o komparz a komparzisté nikdy Pána prstenů nečetli.
Přijde mi to celé jako money-grab, který navíc, na rozdíl od Petera Jacksona, vůbec nerespektuje Tolkienovo dílo. A to říkám jako vlažný fanoušek Tolkiena, kterého ale i tak považuji za nejlepšího fantasy autora, který zasvětil svému dílu celý život a přijde mi od Amazonu fakt hnusný jeho dílo takto pošlapávat. Proč si nenatočili vlastní seriál založený na svém vlastním fiktivním světě? Chudáci ti opravdu velcí fanoušci Tolkiena... Tohle si fakt nezaslouží.

BTW poměr 5,7 tisíc likes vs. 38 tis. dislikes nebo 55 tis. likes vs. 152 tis. dislikes u toho lepšího teaseru ukazuje na to, že se to nelíbí nejen hardcore fanouškům Tolkiena, ale i těm vlažnějším.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: J.R.R.Tolkien

Příspěvek od Selhan »

Mezi argumenty "těch odpůrců" nějak nevidím, že černí elfové jsou SWJ propaganda. Proč?
Když si to co Corny psal přečteš ještě jednou, přijde ti, že zesměšňuje všechny lidi, kterým se to nelíbí, nebo lidi, kteří to dávají přehnaně hlasitě najevo?
Protože mně se to taky nelíbí. Bude to režírovat týpek, co režíroval Jurrasic World: Fallen Kingdom - má očekávání se limitně blíží nule. Ale rozdýchal jsem Jacksonova Hobbita, myslím, že přežiju i tohle - například tak, že to budu ignorovat.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů