Cestovatelská poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
boubaque neprihl.

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od boubaque neprihl. »

Já mám docela dobrou zkušenost s Canisem (který ale v Budějkách máte, tak to asi bude jeden z těch obchodů, co se ti nezamlouvají), ale je fakt, že když jsem chtěl nepromokavé boty, tak jsem si vzal gumáky, protože je mám na konkrétní účely, ne (taky) na nošení po městě. Lepší je vybírat z jejich řad pro volný čas, ale i tak budeš vypadat trochu jak elektrikář. A taky teda moje zkušenost je, že v čemkoli nepromokavém se v létě a za slunečných dní zpotíš jak prase.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Jerson »

Canis jsem asi minul - ono v poslední době byla návštěva obchodů náročnější :-)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Vallun »

Jerson píše: 12. 5. 2021, 09:12Jde o to, že napřed jdu normálně po městě a MHD, pak přes louku - během jara a léta občas hodně mokrou - pak sedím v kanclu, pak jdu zpět na bus a do města.
A zpracovat zaměstnavatele, aby tam udělal chodník?
Vím, žes už to někdy popisoval, ale asi nejsi sám, kdo jezdí do práce MHD, ne?

Marky - to ujde:) Jak vydržej?
Mám podobné trekingové a v zimě je nosím i k obleku na soud - nevypadá to ideálně, ale alespoň bezepčně dojdu a mám nohy v suchu a teple:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Jerson »

Ty jsi vtipný - nemáme ani příjezdovou cestu, protože ta je v katastru jedné obce, ale těch několik firem stojí v katastru druhé obce (která leží právě přes tu louku). Navíc ty to neřešilo můj problém, protože tam není kudy jinudy jít.
A jo, jsem sám, kdo od nás jezdí MHD do práce. Ostatní jezdí auty. Taky si ze mě pokaždé při mrazu a dešti někteří dělají legraci, jak cestou do práce ani nemoknou, ani nemrznou a jaká je to pohoda.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Faskal »

Já to řeším tak, že se přezouvám, podle mě s tímto zadáním asi není možné nebýt za burana aspoň trochu.

Po horách chodím v tomhle:

https://eshop.prabos.cz/cs/vyhledavani? ... h&s=tundra
Přiznám se, že mám trochu problém je rozšlápnout, protože jsem jednak neměl moc čas, jednak jsem si ještě pořídil lehčí model, ale předchozí model jsem nosil skoro deset let.
Nějaké lehčí boty pod kotníky od těch samých mi vydržely rok, ale ve dne jsem s nimi běhal po rašeliništi a v noci byly v sušárně, takže si užily své. To mi připomíná, že příští týden budu na Valašsku, kde se vyrábí, tak si pro nějaké skočím, možná zvážím i nějaký model do města; nevím, nakolik jsou dostupné jinde.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Vallun »

Omlouvám se Jersonovi za odbočení z tématu, ale tohle je fakt hezká vizitka ze Slovenska:

https://www.youtube.com/embed/zNqroPJ0MaQ

EDIT: Jerson - aby to nevypadalo, já s Tebou soucítím - když spěchám, ať už do práce dříve, nebo z práce kdykoliv, tak chodím na bus (z busu) na státovku, ke které musím dojít půl kiláku podél trati taky skoro po louce...a nějak doufám, že tam nikdy chodník nebude - je to reálně docela vzácný lesostepní biotop...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od York »

Jerson: Nenech se šikanovat a choď v čem chceš.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Selhan »

Sosacek píše: 12. 5. 2021, 09:18
MarkyParky píše: 12. 5. 2021, 09:17 pritom nevypadají blbě v práci/městě.
Mno. Jako. Hm.
Nosit boty, které nedělají, co po nich člověk potřebuje, jen aby vypadal dostatečně high class, je za mně teda pěkně weak praxis! :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Ecthelion »

Jerson: ECCO dělá boty co vypadají společensky (otázka vkusu), jsou pohodlné, josu dostatečně outdoor a hlavně jsou z gore-texu takže jsou vodotěsné.
+/- tyhle jsem koupil tak před rokem. K nošení kamkoliv od kanclu po les. Díky té vodotěsnosti se daly normálně nosit celou zimu i ve sněhu. Jestli hledáš univerzální boty, za mě jsou to tyhle. Nevýhoda je, že tím jak pevně (a pohodlně) sedí na noze tak je celkem otrava si je nazouvat. Ale to se dá snést $D .

Kdybys takhle zeptal na jakémkoliv maker fóru tak nejspíš dostneš tip na Blundstone Boots 587. Pracovní bota s ocelovou špičkou, vodotěsností a Chalsea lookem. Nemám s nimi žádnou zkušenost, ale na internetu se pohybuje spousta lidí co na ně nedá dopustit a přísahá že nenosí nic jiného.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Jerson »

Na ty Ecco jsem už dostal doporučení od dalších lidí, tak je asi zkusím jako první, přijdou mi docela vhodné pro můj účel.

Boty s ocelovou špičkou si nechám až na použití na jedince, kteří mi prodávají trekkové boty, u kterých je uvedeno "vycházková obuv" a tedy na použití v mokru a mimo cesty se nevztahuje záruka na voděodolnost.

Každopádně děkuji všem.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od crowen »

Ja nosim dlhodobo tieto - https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07 ... UTF8&psc=1 Vzdy, ked sa mi rozpadnu (cca po dvoch rokoch denno-denneho nosenia) tak len zopakujem objednavku na Amazone. Mam uz asi stvrty par. K rifliam uplne vpohode, vyzeraju ako cierne tenisky. Nepremokavy goretex, na ucely, ake popisujes, uplne vpohode.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Jerson »

Nakonec jsem koupil Mammuty, protože byli jediné dostupné, v mé velikosti a vhodném vzhledu, a testu náročnosti III (500 metrů louky, tráva po kotníky, déšť, běžná chůze) uspěly na 100%.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od York »

Jerson píše: 18. 5. 2021, 16:21v testu náročnosti III (500 metrů louky, tráva po kotníky, déšť, běžná chůze) uspěly na 100%.
Vyjmenoval jsi 4 okolnosti, takže náročnost je 4, ne? :D

edit: I když "běžná chůze" asi nezvyšuje náročnost, takže beru zpět.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Jerson »

500 metrů louky je základ, a tráva po kotníky taky. Boty, které nevydrží ani když jdu v dešti po chodníku nemá smysl testovat Jersonovým testem bot :-)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelská poradna

Příspěvek od Vallun »

Dotaz - něco podle Vás zajímavého na Krétě, co je vhodné neminout? Díky předem...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti