Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od kin »

Já bych to možná taky zkusil, pokud by nevadilo že to mám přečtěné skr naskrz :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Hm. No nechám to na tobě, ale musím říct, že já bych to po přečtení už hrát nemohl. Přeci jen, je to o průzkumu prostředí, nalezení tajných věcí, odhalení, co se děje a improvizaci - nevím, co ti tam zbývá, když už všechno víš dopředu, a nevím, jak to zapasovat k ostatním hráčům.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

Já bych to určitě zkusil, kromě anotace od Markuse toho víc o samotném modulu nevím :).

EDIT: Pokud Gerhard přežije Výpravu do Zmraženého Tesáku (nebo Ztesaného Mrazáku :think: ?), půjde taky nějak konvertovat ?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Určitě, mechanická konverze bude velmi jednoduchá.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od kin »

Vitus: já vím že všechno o osr zní automaticky jako by to napsal Markus, ale proboha, vždyť jsme spolu hrávali....a úplně můj nick přehlédne! :D

Selhan:
mě by to hlavně zajímalo z designového hlediska, jak to funguje. Neustále hledám nějaký styl psaní dungů, co by mi sedl a tak by mě zajímalo, jak něco co je imho fakt dobře napsaný, převede jiný GM do hry. Ale vzhledem k tomu, že to stejně přijde na řadu až za pár měsíců a nevím jak bych stíhal tři hry, tak mi to třeba ani nevyjde :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

kin píše: 23. 4. 2021, 14:12 Vitus: já vím že všechno o osr zní automaticky jako by to napsal Markus, ale proboha, vždyť jsme spolu hrávali....a úplně můj nick přehlédne! :D
Aj, tak to je moje chyba, omlouvám se, když jsem to psal, tak jsem skutečně při tom myslel OSR = Markus a tím pádem ho tam napsal. Kine, moc se ti omlouvám, měl jsem samozřejmě na mysli Tvoji anotaci a recenzi. :oops:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Hráli jste včera ten Uranium Chef? Jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Markus píše: 29. 4. 2021, 13:15 Hráli jste včera ten Uranium Chef? Jak to dopadlo?
Dva hráči bohužel odpadli, tak jsme to posunuli o týden
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Lidičky pojďte mi někdo pomoci s Hrobkou děsů (play by post). Je to tam takové osamělé jak to prolézám sám a navíc rozhodně nejsem dost chytrý na všechny ty hádanky :'(. Ale nebojte, není to tak těžké, trvalo mi celých pět příspěvků než jsem spadl do první pasti.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Pozvi ma Karle do Discordu, možno budem vedieť pomôcť... (pripojiť sa veľmi nedúfam)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

Bifi: https://discord.gg/GspM5CRjmk

Klidně čapni nějakou postavu a přidej se. Tempo je fakt volné, s pravidly/doděláním postavy pomůžu.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Hele není to sice modul osiřelý, ježto ještě není ani na světě, ale Sparkle nabízí vedle úvodní jako otevřený oneshot Fata Morganu, úvodní dobrodužství v Kalusu, což je za mně hodně zajímavý take toho, jak může vypadat dungeon. Nechci to spoilovat, ale doporučuju, nemít to už přečtené, tak si to zahraju velmi rád. Shoutoutuju to tady, protože formou i obsahem by to vlastně klidně mohla být další epizoda, a navíc je to pro dobrou věc, protože to je potřeba oplaytestovat - takže kdybyste měli zájem: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 36#p619536
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

V pondělí od sedmi nás čeká další díl Sirotčince - The Witch is Dead a máme jedno míst volné.
Hráči se ujmou role zvířecích společníků mrtvé čarodejnice, kteří se vydali na cestu krvavé pomsty za lovcem, který zabil jejich paní.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

The witch is Dead odehráno za necelé dvě hodinky, děkuji moc Karlovi za hru a vlastně pro mne nalezení této hry (určitě jizkusím někdy na naší rodince, jsem zvědav, jak to bude fungovat).

A samozřejmě stračák Boška děkuje svým spoluminionům koťátkovi Čmoudíkovi a sýčce Anténě za úspěšný vyřešení celého dobrodružství a poznání síly diverzifikace. :)
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

The Witch is Dead byla dvouhodinová jednohubka. Jsem rád, že jsme si to v rámci sirotčince vyzkoušeli. Určitě se to dá natáhnout na 3-4 hodiny, ale s menším počtem hráčů je hra rychlejí a pro zvířátka nebezpečnější a mně to přišlo tak akorát. Nemusí být každé herní sezení minimálně na 4 hodiny. Myslím si, že to funguje docela dobře jaok hra, kterou si zničehonic řeknete, že si zahrajte, vytisknete tu jednu A4 a sednete si k tomu. Taky to ukazuje, že zábava se dá vyrobit v trpg z čehokoliv a tato zvířátka byla skutečně skvělými charaktery.
EDIT: Snažil jsem se také co nejvíc hrát "fail forward" což hru taky zrychluje. Sorry Selhanovi, že jeho první hod bylo rozbití se o dveře.
Naposledy upravil(a) KDolecek dne 4. 5. 2021, 11:49, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů