[Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Soukromá sekce pro organizaci místní kampaně v Divném Uhorsku.

Moderátor: Antharon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Takze aky je zaver po poslednom sedeni:
-downtime nebude pretoze ste ostali v podzemi.
-Nadasdyovski zoldnieri su vam v patach
-Poznate uz styroch nadasdyovcov Andras Orban je vas pobocnik, potom tam je Karoly, Peter a Layos. Karoly vam ukazal vchod do podzemia a Peter s vami vyjednaval.

Poklady:
-nasli ste turecku sablu vykladanu drahymi kamenmi. prilis ste si ju nestihli pozriet ale vas priblizny odhad je 450 grosov.
-mate turecku helmu, je obita, hrdzava a pierka z chochola odhnili. Zatial poskytuje ochranu, ale inak je bezcenna.

Expy: (u bubaka zadelim expy este aj z andrasa k zsofii a potom sa rozhodne co s nou dalej, ci chce novu alebo si prevezme andrasa)
-Kostlivec: Spolu 5xp a to sa este deli... cize 1xp na postavu ale...
-Prve stretnutie s magickym tvorom: 50xp
-Failnuty save roll: Vsetci 25xp (raz za sedenie)
-Zostup do noveho dungeonu 100xp
-Svedok smrti: Hyacint, Boris - 100xp
-Hrdinska smrt: 100xp? (Ako sme to pocitali v ASE? Kolko expov pretecie do novej postavy? 90%?)
-Roleplay: Ovidiu a Zsofia - 50xp, Boris, Hyacint a Marko - 25xp

A teda:
Ovidiu 100+50+25+50+1 = 226XP
Marko 100+25+25+50+1 = 201XP
Zsofia 100+50+100+25+50+1 = 326XP
Hyacint 100+25+100+25+50+1 = 301XP
Boris 100+25+100+25+50+1 = 301XP

Dalsie sedenie Utorok: 19:00
Naposledy upravil(a) Antharon dne 25. 4. 2021, 01:19, celkem upraveno 1 x.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od KDolecek »

Antharon píše: 21. 4. 2021, 08:02 Nadasdyovski zoldnieri su vam v patach
Kdo jsou prosím Nadasdyovski? Já se vůbec neorientuji v těch frakcích zdejších.
Antharon píše: 21. 4. 2021, 08:02 -mate turecku helmu, je obita, hrdzava a pierka z chochola odhnili. Zatial poskytuje ochranu, ale inak je bezcenna.
Tureckou helmu nemáme. Marko ji sundal, když mu Ovidiu řekl ať se v ní neukazuje před těmi chlapíky a pak si ji znovu nebral, když se vydali tajnou chodbou.
Antharon píše: 21. 4. 2021, 08:02 Marko 100+25+25+50+1 = 200XP
V tomhle systému se fakt nevyplácí bojovat ani trochu :D
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od boubaque »

Nějakou dobu panství vládl rod Nádasdyovců (maď. s se čte jako š, takže [nádašdy]), ale rebelovali, tak je císařští porazili, sťali a vypálili jim kaštel. Zbylí vojáci Nádašdyovců se schovávají v podzemí a po lesích. Volně k nim patří náš pobočník András [andráš], EDIT: protože dělal na nádasdyovském panství drába.

Vypálený kaštel obsadili a opravili císařští vojáci, kteří to tady teď spravují. Volně k nim patří Ovidiu, zejména se k nim hlásí tím svý praporem.

To jsou snad všechny nadzemní frakce krom případných Turků :D
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Skusim pre vas zlahka zhrnut nejake fakty.

Cachtice hrad, ktory spolu s hradmi beckov, branc a trencin strazil obchodnu cestu do ceskeho kralovstva. Poslednymi vlastnikmi tohoto hradu bol rod Nádasdy (s sa v madarcine cita ako š ako spravne poznamenal bubák).

Do tohoto rodu sa svojho casu vydala za Ferenca II.
Nadasdyho aj nechvalne znama grofka Alzbeta Bathory, ktora patrila k vyznamnemu transylvanskemu rodu.

Jej vnucata si upevnili poziciu v cachticiach viacerymi sobasmi s vyznamnym chorvatskym rodom draskovicovcov. Posledny majitel hradu a kastiela bol ferenc III. Nadasdy. Ten konvertoval na krestanstvo a zacal nasilne pokrestancovanie v dedine.

Po tom ako Leopold I., cisar rise, odovzdal turkom pri podpise obrovsku cast uhorska (tzv. Vassvarsky mier) sa spolu stretli styria mocni ludia, Ferenc Wesselenyi, Peter Zirnyi, Ferenc Rakoczi a prave nas Ferenc III. Nadasdy. Spolu vytvorili plan ako zosadit cisara a prebrat kontrolu.

Tento plan sa prevalil a neskoncilo to pre zucastnenych dobre. Nadasdy napriklad skoncil na popravisti a jeho majetok (teda hrad, kastiel a okolie cachtic) prepadol korune.

Diky premyslenej sobasnej politike v rodine ostal aspon druhy, Draskovicovsky kastiel dolu v meste, kde byva Ferencova sestra Barbora Drugetova manzelka Mikulasa Draskovica.

Odhalenie sprisahania bola velka vec a stalo sa to tusim iba dva roky pred udalostami nasej kampane. Mesto je od tej doby pod velmi krehkou kontrolou cisarskych vojsk z viedne. Su to draguni, spolu ich je asi 120 a ziveni su dobre. Zhruba polovica z nich patroluje po okoli (draguni su jazdecka pechoda, sublahko ozbrojeni a maju ryvhle kone, preto sa vyuzivaju prave na patrolovanie vo velkom radiu).

Este co sa teda tyka mesta cachtice a dolezitych landmarkov:
-Asi kilometer od mesta je cachticky hrad, momentalne je to vypalena ruina bez majitela
-Nadasdyovsky/cisarsky kastiel (tak 100 metrov juho-zapadne od krcmy), vypaleny, sidlia tu draguni a postupne ho rekonstruuju
-Draskovicovsky palac (cez ulicu oproti kostolu), sidlo Draskovica a Nadasdyovej sestry
-Rimskokatolicky kostol - pomerne cerstvo prestavany (konverzia z evanielickeho kostola) kostol obohnany hradbami.
-Jablonka - potok ktory tecie cez visnove, obteka zo severu hradny kopec a tecie do vahu. Oddeluje cachticky haj od cesty (prekracovali ste ho cestou do jaskyne
-Cachticky haj - pomerne velky lesik severne od cachtic. Ziju v nom vlci a je tam jaskyna
-Teplica - cast mestecka dolu pod kostolom. Ludia tu trpia nejakou pliagou
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Markus »

Drazí spoluhráči, mrzí mě, že jsem se k vám dneska nemohl připojit. Vstupuju do nepředvídatelné fáze, protože zkoušíme s divadlem staronovou inscenaci a chceme to v červnu premiérovat, takže se nám ad hoc organizují zkoušky na různé dny - a musím tomu dát přednost. Snad mi to vyjde příští týden.

Budete někdo prosím psát nějaký stručný zápis? Docela by mě zajímalo, co se vám přihodilo. Slyšel jsem o dvou nových postavách, bičování a o tom, jak na Marka spadl strom. Ten kluk jeden ušatá! Sotva ho Ovidiu spustí z očí, hned se dostane do maléru! :>:o/
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od KDolecek »

Alespoň ve stručnosti. Hráli jsme flashback k 8. září kdy většina skupiny byla podruhé v jeskyni a Marko s nimi nešel.
Vtipné bylo to, že Deži a Lora pořád označovali Marka za šéfa a chtěli, aby věci rozhodoval, což mubylo krajně nepříjemné. Rozhodně po něm chtěli, aby všechno řešil s císařskými. Kdyby ti dva chtěli, by z něj mohli mít docela dobrého bílého koně.

Co se stalo:
- Marko čekal na výpravu, když zjistil, že výprava dávno odešla bez něj. Takhle nějak se musel cítit Kevin.
- Hned se ho chytli dva chlapi (Deži a Lora), kteří slyšeli něco o jeskyni, a že by taky šli.
- A vydali se tedy do jeskyně, když najednou na okraji lesa potkali zářícího, bílého jelena.
- Marko ze svých studií ví, že takové zvíře je magické - možná samotný Král jelenů a pokusil se s ním promluvit.
- Od jelena zjistil, že pánem zdejšího lesa je velký, černý vlk a pokud ho zabijí, Král jelenů se jim odmění.
- Skupina změnila svůj cíl na nalezení vlka.
- Tak se toulali po lese, našli stádo jelenu (nechali být) potkali medvědici s mláďaty (vyplížili se pryč), banditu (zastřelili, usekli hlavu a nakonec obojí pohodili do křoví), ztratili se a po pěti hodinách došli k názoru, že už je to nebaví.
- Cestou zpět se strhla vichřice a na Marka a Dežiho spadl strom. Prvního skoro zabil, druhého škrábl.
- Narazili na (asi) myslivce, který pozoroval medvědy a oni na oplátku pozorovali jeho (doufali, že ho medvědi sežerou a oni vezmou co zbyde).
- Už na cestě do Čachtic potkali stařečka, který jim celou cestu vyprávěl jak se blíží konec světa.
- Skupina pojedla a popila za to, co sebrali banditovi.
- Ráno se Deži vydal do kostela zjistit víc o konci světa a vypovídat se (když je ten konec světa). Lora a Marko šli za císařskými zjistit jak je to s těmi odměnami za bandity.
- Císařští jim oznámili, že když zabijete někoho, na koho je vypsaná odměna, tak dostanete odměnu. Ale když zabijete někoho, kdo vás přepadne, ale odměna na něj vypsaná není, tak je to vražda. Marko se pokusil neobratně lhát a představil se jim jako Ovidiu Hyacint a že bydlí v té hospodě a že viděli banditu v lese (ale řekl, že tam kde byli medvědi). Pak se chtěl podívat na vypsané zatykače, které v kaštelu visí, ale to Lora začal blábolit něco o lovu vlku, takže ho najednou císařští zatkli, uvázali do kola a začali vyšetřovat jeho pytlačení. Marko využil nestřežené chvíle a zdrhl.
- Deži se vyzpovídal, zjistil že konec světa se dle kněze opravdu blíží a dostal nabídku práce. V části města se šíří (údajně nenakažlivá) nemoc a kněz potřebuje pomoc s péčí o ně (roznos jídla a podobně).
(Pak se něco stalo, kvůli čemu Deži vyrazil sprintem do Višnového, ale já nepostřehl co. A nevím jestli mi Deži stihl říct o té nabídce práce od kněze nebo ne).
- Lora dotal 35 ran bičem na náměstí a nechali ho jít (plazit). Marko mu v hospodě aspoň koupil večeři a zaplatil nocleh.
- Marko prodal polorozbitou arkebuzu za 50 grošů.

Co Marko řekne zbytku skupiny:
- O jelenovi a vlkovi (ale varuje, že je potřeba se u císařských zaregistrovat jako lovci)
- O zatykačích a možném přivýdělku (ale nebude tam chtít jít)
- O knězi a nemocných (pokud mu to Deži řekl)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Antharon »

Ja len doplním vysvetlenie toho pytliactva a lovu vlkov. Lov vlkov nie je ilegálny a je de facto prospešný. Vstup do lesov za účelom lovu treba však nahlásiť príslušným orgánom dopredu, tým jednak budete mať jasný dôvod prečo chodiť ozbrojení po lese a ak by vás niekto prichytil alebo udal, viete sa dovolať spravodlivosti. Toto nariadenie je v platnosti hlavne preto aby ľudia nechodili na lov a ak ich náhodne chytia tak by sa vyhovorili "my sme sem prišli loviť vlky" alebo "tá srna nám skočila do strely, tak ju nesieme kastelánovi" a podobne.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Antharon »

Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od MarkyParky »

Jen jsem šel kolem a chtěl vám pochválit tu vertikální mapku. :clap:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Markus »

Pokud se nepletu, tak je to reálná Čachtická jeskyně. Ale neověřoval jsem si to, nechci si ji vyspoilovat :)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Antharon »

Jo, jaskyna je realna cachticka jaskyna a toto je mapa z jej prieskumu, dakujem! A katakomby pod mestom su tiez vyrobene na zaklade originalu. Vlastne vsetko preskumane je zatial skutocne.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Markus »

Downtime: Ovidiu se v downtimu sebere a vyrazí hledat někoho, kdo by mu dokázal odborně (ne jako Boris) ošetřit rozbitou hubu. Ovidiu je totiž mistr slova, a nemožnost pronášet lascivní vtípky a peskovat Marka mu výrazně ubrala na náladě. Ono když se pokusíte říct třeba "Však já z tebe ještě udělám chlapa" a vyjde z vás jenom "hak há hehe heše huheá haka", nějak to není ono. Ovidiu má asi 160 grošů (momentálně, před prodejem věcí), tak to snad bude stačit. Klidně půjde do Nového Města, tam snad někdo bude.

Jo a taky si vypere a sešije zneuctěnou orlici a znovu ji nasadí na tyč! :>;o)

Organizačně: Tohle úterý bohužel opět hrát nemůžu, takže Ovidiu se asi bude prostě léčit a na audience k vašnosti s vámi nepůjde.

Obecně uvažuju o tom, že bych za sebe přepnul na účast jen jednou za 14 dní. Potřebuju teď trochu zvolnit, rozjely se mi jiné aktivity a popravdě bych si chtěl občas zahrát i něco jiného než Uhorsko,* ale hrát víc než jednou týdně je pro mě nereálné.

(Zase se stalo totéž, co se stalo s ASE: chtěl jsem se zapojovat do Sirotčince, ale najednou jsem v kampani a na Sirotčinec nemám čas. :) Ach, ty problémy prvního světa.)
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od KDolecek »

Teď jsem si vzpomněl na scénu z posledního sezení, kde se Hyacint probudí z bezvědomí, zrovna když někdo vystřelil, ucítí ten spálený střelný prach, který mu někdo sebral a zvolá "Víte, co to stojí?", a zase mne to rozesmálo. Cena střelného prachu v Hornouhorsku už se mnou asi zůstane.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od Antharon »

Organizacne:
Na zaciatku sme sa dohodli ze minikampan bude mat 4-8 sedeni a po siestom nam ostavaju uz len dve sedenia je urcite na mieste opytat sa kam dalej smerujeme. Mozeme samozrejme kampan dotlacit k nejakemu klimaxu, ale mam pocit, ze tu je toho este vela co skumat. Preto si myslim, ze by sme mali hru bud predlzit, alebo ukoncit zmysluplne kapitolu a zamrazit na neskor.

Ja sa k tomu staviam nestranne. Mam v hlave urcitu moznost kam nasmerovat pribeh ak by ste chceli aby sa kampan zmysluplne prerusila, alebo ju mozeme posunut do roviny "odteraz budeme hrat obcasne hrania vazne v style west marches podla zaujmu", bol by som rad keby ste si to premysleli a skusili sa k tomu co najskor vyjadrit alebo o tom podiskutovat.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Příspěvek od KDolecek »

Já mám pocit, že po těch 5 sezeních, kterých jsem se účastnil se konečně trochu začínám dostávat do potřebného mindsetu, žánru a stylu :D Hra mne baví, skupina vyhovuje, takže bych neměl problém to protáhnout za těch 8 sezení. Ale zároveň z toho nechci mít nekonečný sandbox, tolik mne ten systém/setting nedrží, takže bych pak spíš potřeboval trochu jasněji omezit zaměření a rozsah, abychom věděli, kde hledat konec kampaně.
Odpovědět

Zpět na „[Divné Hornouhorsko] Západné mokrade“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti