Jak začít hrát od nuly

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Jerson »

To záleží na tom, co chceš zjistit - zda to, jak moc je DrD2 vhodné pro začátečníky odkázané jen na text pravidel, nebo jak se jim bude hrát, když je třeba povedeš nebo jim budeš radit.
Chtějí, aby jim to někdo zkušený vedl, nebo aby hrál postavu a občas radil PJjovi a ostaním?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Sosacek »

Zavrit urcite, ale spis doporucuju Truman Show model, at to ze jsou zavreni neovlivnuje jejich hrani.

EDIT: jinak jestli novackum s Drd3 pujde radi kovany cislickovy railroadovy dracakysta, tak spis snad aby jim neradil.
But nobody came.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Lyncz »

Mno chtějí nakonec někoho, kdo už v tom systému hrál, aby jim ukázal, jak hrát. Nebo obecně hrát. Oba chápou, že si povídají a hážou kostkou, ale nejsou si moc jistí jak to uchopit :)

Jeden z nich má řezané osmičky, tak moc mluvit nemůže, ale až bude ready, udělám nějaký oneshot. To s tím zavřením jsem myslel spíš jako vtip, teď je ale otázka, jestli by nějaký takový "výzkum" na dvou lidech byl vůbec co k čemu (rozhodně by to nebyl vzorek do článku) a jestli by výsledky vůbec něčemu pomohly =D
Sosacek píše: 24. 10. 2020, 15:21 EDIT: jinak jestli novackum s Drd3 pujde radi kovany cislickovy railroadovy dracakysta, tak spis snad aby jim neradil.
to by mě zajímalo, koho tím myslíš =o)
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Sosacek »

Nikoho konkretniho v tomhle pripade, ale uz jsem ten scenar zazil.
But nobody came.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Lyncz »

Sosacek píše: 24. 10. 2020, 16:03 Nikoho konkretniho v tomhle pripade, ale uz jsem ten scenar zazil.
já třeba takovým člověkem byl přiveden k Dračáku (1.6) a díky téhle zkušenosti jsem nabyl dojmu, že to jde udělat lépe, přešel jsem z hráče na vypravěče a z 1.6 na DrD2 (+ další jiné systémy v kterých dělám oneshoty)...

...takže chápu, že to může být průser, ale může to taky být posun k lepšímu
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Jerson »

Teď mi jedna paní psala, že si z nabídky vybrala DrD2, protože to je název, který zná z minulosti.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od MarkyParky »

Já bych třeba hrozně rád viděl někoho hrát DrDII jen na základě přečtení knížky... A pak třeba ochotně dal autorský výklad a pomoc, kde to bylo pochopeno blbě.

Ale teď to časově těžce nedávám.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Jerson »

Však jsem jí napsal, ať to zkusí a napíše mi své postřehy. Tedy napsal jsem to všem, jen nevím kolik lidí se mi ozve, abych mohl udělat nějaké zhodnocení nabízených systémů.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Lyncz »

MarkyParky píše: 24. 10. 2020, 19:32 Já bych třeba hrozně rád viděl někoho hrát DrDII jen na základě přečtení knížky... A pak třeba ochotně dal autorský výklad a pomoc, kde to bylo pochopeno blbě.

Ale teď to časově těžce nedávám.
Já třeba začal hrát DrD2 po přečtení knížky, ale pak jsem měl jseště docela dost dotazů zde na forku...kvůli DrD2 a těm dotazům jsem sem vlastně přišel =) Nikdo jiný z nás nehrál nic jiného, jen někteří z nás 1.6
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Jerson »

Takže pár nových poznatků - fyzická kniha by nejspíše byla lepší než e-verze, protože ta se na mobilu špatně čte a čtečku každý nemá.
A hlavním limitem mnou oslovených lidí je (zřejmě) čas, tedy jeho nedostatek. Kvůli dětem.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od sirien »

...takže ve skutečnosti nezájem a jsme tam kde sem už z kraje říkal, že sme.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Jerson »

Jako rodič můžu říct, že ten postoj plně chápu - když vezmu, jak dlouho mi trvalo ze běžného provozu přečíst DH nebo ZZ a to jsem věděl do čeho jdu a měl motivaci to říct, tak celkem chápu, že pokud se mi přihlásí 50 žen s 1 - 4 dětmi ve věku 0 - 8 let, zejména v době zavřených školek a škol, tak je opravdu nutné počkat, až budou mít čas, a každá překážka se počítá.

Bezdětných zájemců v té skupině asi moc nebude.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od ShadoWWW »

Já to chápu. Ta asymetrie, kdy dítě má hafo času, ale rodič zoufale málo, a přitom je to on, kdo chce být Vypravěčem a hru kočírovat, inklinuje k tomuto výsledku. Pokud si rodič nemůže/nechce udělat čas a děti nejsou ochotny číst, tak to nakonec stejně dopadne tak, že děti skončí na mobilu nebo u nějaké onlinovky.

Já bych ale děti nepodceňoval. Podle mě jsou to ale právě ony, odkud musí ta iniciativa vzejít. Vzít si pravidla, zapnout fantasii, nadchnout sebe a své kamarády. Na rodiče se nevázat, ti stejně nikdy nebudou mít dost času, aby s dětmi drželi krok.

Proto taky tvá aktivita Jersone byla od začátku "lost cause" - ztracený případ, přesně jak psal Sirien.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Jerson »

To jsi to odpískal docela rychle, na to že to reálně zkouším teprve třetí týden a navíc při Covidu, tedy pro rodiče v nejhorší možnou chvíli.
Že by na RPG nějak hromadně začínaly mladší děti (tak do 8 let) zatím moc nehrozí, na to žádná pravidla opravdu nejsou stavěná.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od ShadoWWW »

12+má svůj smysl.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], KDolecek, Mag, Markus a 8 hostů