[Kolektivní článek] Svět Trives

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

[Kolektivní článek] Svět Trives

York sem nedávno dával odkaz na generátor fantasy světa. U toho jsme říkali, že výsledek je vážně dobrý natolik, že by se skoro až dal vzít a hrát v takovém nagenerovaném světě. A řekli jsme si, proč to nezkusit. Výsledek se objeví buď v následujícím Drakkaru pokud se bude stíhat, ale když ne, tak až v tom následujícím. :wink:

Vytvořili jsme náhodným kliknutím svět Trives, který se nachází poměrně daleko na severu. Říše na severu jsou velké, ale většina jich je prázdná, studená a tvoří je tajga, březové lesy a mokřady. Státy na jižní straně kontinentu jsou mnohem mocnější, přestože na rozlohu nejsou tak velké (zasahují totiž níž do mírného pásu). Je to fantasy svět a magie je v něm významně přítomná, stejně jako monstra jako draci, gryfové a jednorožci. Kultury a náboženství byly náhodně vygenerovány, rasy jsou na vás, ale držte se na rozumné míře. Pokud někdo přidá rasu do světa, pak existuje pro celý kontinent… a pokud každý z vás přidá tři, tak skončíme s desítkami ras, což není ideální. Nechceme to omezovat, tak to necháme na vašem odhadu.

:arrow? Pravidla tvorby:
- Každý z vás si můžete vybrat jeden stát a popsat ho v rámci světa nejvýše na 1 stranu A4 (písmem Arial velikosti 10). Klidně piště a zaberte si stát, který byste chtěli dělat.

- Používejte materiály a prvky z již vytvořených částí světa a nepopírejte, co již bylo vytvořeno. Pokud více států sdílí stejnou kulturu nebo náboženství, nebojte se spolupracovat a vytvořit je společně.
- Autoři budou určitě rádi za zpětnou vazbu a nápady. Zkuste být co možná nejvíc konstruktivní a pomoci autorům na základě vašich komentářů příspěvky vylepšit, pokud o to budou stát.
:arrow? Několik nejdůležitějších map (podle kterých si můžete vybrat a vytvořit vaše státy):

Politická mapa:
Obrázek

Geografie Trivesu:
Obrázek

Náboženství:
Obrázek
světle hnědá na západě: Rozzuřená božstva (organizované náboženství) // tmavší hnědá: náboženství Camridbir (organizované náboženství) // oranžová: henwichismus (organizované náboženství) // modrá: maltonský šamanismus (lidové náboženství) // fialová: uxridská božstva (lidové náboženství) // zelená: Slovo Hinkeho (organizované náboženství) // světle růžová: brashamský pantheon (lidové náboženství) // sytě růžová (Brastabianská říše): butcheleyská víra (lidové náboženství) // oranžová: perterský šamanismus (lidové náboženství) // žlutá: wigtonská víra (lidové náboženství) // fialorůžová (Darbyslandianská unie): leigridská víra (lidové náboženství) // světle zelená: stará gatnestedská víra (lidové náboženství)

Kultury světa:
Obrázek
světle zelená na západě: Gatnested // oranžová: Buclif // modrá: Malton // fialová: Uxrid // tmavě zelená na východě: Braster // růžová: Brasham // šedorůžová ve středu (Brastabianská říše): Buchetley // žlutá: Wigton // červená na severu: Perter // hnědošedá (Darbyslandianská unie): Leigrid

:arrow? Pokud chcete podrobnější pohled na svět (což není nutně potřeba), mapu jako takovou si můžete stáhnout tady. Pak už stačí přejít na zmíněný generátor fantasy světa, vlevo nahoře šipkou roztáhnout na menu a zvolit „load“. Vyberete si tento soubor a můžete si otevřít vaše království blíž s vygenerovanými městy, provinciemi a vojsky, kolečkem na myši zoomovat a odzoomovávat a v menu vlevo nahoře si zapínat různé vrstvy.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

Seznam států a autorů:

- Arinlie
- Blanlandská republika (Vaarsurvis)
- Birie
- Brastabianská říše
- Broroughijská heptarchie (Asheara)
- Cleolesia
- Darbyslandianská unie (Cor)
- Dudfordie
- Hathameská říše
- Harmingie
- Haytesbijské knížectví
- Hayomerijské království
- Haremerské velkovévodtsví
- Herleské království
- Hithamie
- Chickingie
- Chilmondijská diecéze (Ecthelion)
- Midburland
- Newburianská konfederace
- Oakwarland
- Pewenland
- Rockinmo
- Stotfordie
- Spojené království Mourylesia
- Tagelterijské království (ilgir)
- Tarleighijské knížetství (Antharon)
- Trerie
- Uxridgland
- Wiskurské království
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Jak to vidíte? Kdo se přidáte? Můžete si zabírat státy! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Asheara »

Zabírám si Broroughijskou heptarchii.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Vaarsuvis »

Prosil bych Blanlandskou republiku.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

Asheara, Vaarsuvis: Zamluveno. Máte už nějaký koncept pro svoje státy, nebo zatím jen přemýšlíte? :wink:

- Broroughijská heptarchie - Obyvatelé jsou všichni maltonské kultury (jako zbytek ostrova a státy přes úžinu na západě) a většina země vyznává maltonskou verzi šamanismu (neorganizované lidové náboženství). Jen z pevniny a z jihu se sem tlačí Slovo Hinkeho (které je na východní pevnině dominantní) a jeho kněží.

- Blanlandská republika - Je to směs různých kultur - na jihu maltonská, dál na sever buchtelejská, uxridská, brasterská a brashamská. Je otázka která je dominantní (hlavní město je v buchtelejské části) nebo jestli jde o tavicí kotlík různých kultur. Záleží na tobě. V zemi funguje církev Slova Hinkeho jako dominantní náboženství, jen na malých místech na severu a v zálivu se ještě drží brashamský pantheon a stará buchtelejská víra.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Vaarsuvis »

Ecthelion: Koncept už mám promyšlený, stačí hodit na papír. :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od ilgir »

- Tagelterijské království
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

Vaarsuvis píše: 21. 5. 2020, 21:58Ecthelion: Koncept už mám promyšlený, stačí hodit na papír. :)
Super! Těším se!
ilgir píše: 21. 5. 2020, 23:21- Tagelterijské království
Zarezervováno. Díky! :wink:

- Tagelterijské království - Dívám se, že stejně jako ostatní menší státy na západní straně západní pevniny, má jednotnou gatnestedskou kulturu a organizovanou víru v Rozzuřená božstva.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Asheara »

Pokud někdo bude mít taky maltonskou kulturu a pod., já Broroughijskou heptarchii plánuju založit na tom šamanizmu a vládne tam coven sedmi šamanů / čarodějek ve spíše kmenové a tradičně matriarchální společnosti
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

Asheara píše: 22. 5. 2020, 16:51Pokud někdo bude mít taky maltonskou kulturu a pod., já Broroughijskou heptarchii plánuju založit na tom šamanizmu a vládne tam coven sedmi šamanů / čarodějek ve spíše kmenové a tradičně matriarchální společnosti
Já si pro sebe chci vzít Chilmondijskou diecézi na stejném ostrově jako Asheara. Taky maltonská kultura, ale z větší části už obrácená na Slovo Hinkeho. Vzhledem k tomu, že je to "diecéze", tedy náboženské území, napadlo mě, že by to mohlo být území, které obsadili v náboženské válce proti "pohanům" (vyznavači původního maltonského šamanismu/pohanství) vyznavači Hinkeho z pevniny a jejich církev tam ustanovila svoje území, kde obrací pohany na Slovo. Něco jako Terra Mariana v Pobaltí.

V obavě před další náboženskou válkou vedenou přímo proti němu přijal velkovévoda z Haremeru raději Slovo Hinkeho a nechal jeho kněží působit v zemi (to vysvětluje tu dichotomii šamanismus/Slovo v obou státech a to, že není v heptarchii). Tím pádem Heptarchie je poslední bašta původního maltonského náboženství a matriarchální kultury.

:arrow? Ashearo, co říkáš? Mohlo by být?

:arrow? Vaarsuvisi, ty jsi vzal jako první stát s dominantním Slovem Hinkeovým. Je v pořádku, že nad ním přemýšlím jako o trochu agresivnějším, dost centralizovaným náboženstvím? Už to jméno ve mě evokuje nějakého proroka Hinkeho, který založil náboženství a měl nějakou sadu učení, kterou se jeho následovníci snaží šířit? Jak to vidíš ty?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Vaarsuvis »

Ecthelion: Naprosto v pořádku, taky mě podle názvu napadl koncept "prorok Hinke pronesl Slovo a my šíříme dál evangelium" a vzhledem k tomu, že na mapě v moři zelené jsou osamocené pohanské komunity, dá se dravost náboženství ve stylu katolické církve v 7. - 9. století naprosto očekávat.
Zatím mě k víře jako samotné napadlo, že její věřící přikládají konceptu slova obrovskou úctu a přikládají mu velkou moc. Něco jako trpaslíci na Zeměploše :). Pohrávám si s myšlenkou, že by jedná s kultur byla inspirovaná Slovany, takže by to byla zajímavá variace na Slovan = slovo (asi buchtelejská, je třeba se dohodnout s tím, kdo by dělal Brastabianskou říši).
Jinak Blanlandská republika bude inspirována Novgorodskou republikou, tedy šlechtici si volí svého knížete ze svých řad, který má značně omezené pravomoci.
Jagnar Morek

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Jagnar Morek »

Jen škoda těch názvů, nevím jestli to udělal ten generátor nebo vy, ale názvy se mi příčí... Né vše je knížectví nebo králoství... a né vše má být nesmyslně rozházená písmenka... Kamenný dvůr, východní vřesoviště, zelená jezera, stolové hory, hromové kopce... v názvech méně X, Q, W a další nesmyslné, sotva čtitelné názvy :)
- Newburianská konfederace
- Oakwarland
- Pewenland
- Rockinmo
- Stotfordie
... samé new, samé land... vše zní jak z blízkého východu nebo naopak z dalekého západu... Podle mě by názvy měli být podle místa.. Středozemní tradiční, přímořské orientální, barbarské strohé, trpasličí jasné a zvučné, elfí klidně i nesmyslné.. En-Adiel... tot pouze můj názor jako člověka, co hraje dračák 15 let, a od těchto až asijských nebo amerických názvů jsem upustil už před mnoha lety...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od Ecthelion »

Vaarsuvis píše: 22. 5. 2020, 19:53Naprosto v pořádku, taky mě podle názvu napadl koncept "prorok Hinke pronesl Slovo a my šíříme dál evangelium" a vzhledem k tomu, že na mapě v moři zelené jsou osamocené pohanské komunity, dá se dravost náboženství ve stylu katolické církve v 7. - 9. století naprosto očekávat.
Super, tak já to nějak zkusím dál promyslet.
Vaarsuvis píše: 22. 5. 2020, 19:53Jinak Blanlandská republika bude inspirována Novgorodskou republikou, tedy šlechtici si volí svého knížete ze svých řad, který má značně omezené pravomoci.
To zní dobře, budu se těšit!
Jagnar Morek píše: 22. 5. 2020, 22:33Jen škoda těch názvů, nevím jestli to udělal ten generátor nebo vy, ale názvy se mi příčí...
Generátor. $D

Mě se ty názvy taky nelíbí, jsou náhodně vygenerované, dlouhé a je tam moc velká hustota stejných písmenek (který mechanismus dal tolik divných H věcí najednou?). Kromě těchhle "velkých názvů" ale klidně můžete vytvořit nějaké víc smysluplné místní názvy. Je potřeba vymyslet ještě názvy pro západní a východní pevninu i ostrov na jihu.

Ale jak jsme psali, tenhle kolektivní projekt je pokus "vzít co vyplivne generátor a použít to". Není to pokus udělat nejlepší svět na světě, ale zkusit vzít ten výsledek jako balíček a udělat z toho něco zajímavého. Přiznám se, že mě samotného zajímá co z toho bude. $D

Není zajištěno, že to dobře dopadne... ale už to co co Asheara a Vaarsuvis nahodili vypadá dobře. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Kolektivní článek] Svět Trives

Příspěvek od ilgir »

Jsem první, kdo si zabral území v doméně Rozzuřených božstev? Takže mám vymyslet, co je to vůbec zač?
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 10 hostů