Boris a zvířátka (Chuubo's Marvelous Wish-Granting Engine)

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Boris a zvířátka (Chuubo's Marvelous Wish-Granting Engine)

Příspěvek od Sosacek »

Novej pokus, protoze nikdo na rpgf neumi pouzivat "odpovedet vsem" a neda se tudiz bavit ve skupine.

Hra: Chuubo's Marvelous Wish-Granting Engine
GM: Kelton
Pointa: spis showcase toho, co je ta hra zac (je dost specificka, a vetsine lidi na rpgf se nebude libit, ale par lidi presto projevilo zajem)
Rozsah: 2 az 4 session
Cas: asi nejake nedele?

Hrac 1: Sosacek
Hrac 2: ?
Hrac 3: ?
Hrac 4: ?

Predem se hlasila Sparkle a mozna jeste nekdo, nevzpominam si, takze by meli mit predkupni pravo, kdyby se nahodou stalo ze moc lidi ma zajem.

Vic napise kelton.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 24. 1. 2015, 14:01, celkem upraveno 6 x.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Pepa »

Jestli jde o 2 až 4 session, tak bych zájem měl. (Na dlouhodobé pravidelné hraní bych čas hledal asi poměrně těžko.)
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Sosacek »

Jeste jednoho.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Nekra »

Uvažuji o tom, ale chybí mi tu to "Kelton napíše víc". - Jako třeba co se od hráčů očekává, styl hry, místo hraní atd (už to, že to vypadá, že se počítá s právě čtyřmi rháči, mi je divné).

Gůglené výsledky mi zatím dávají jen dost hrubou představu. (A nevypadá to zatím vůbec úchylně a ani odpuzovačně.)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Sosacek »

Pocita se s max ctyrmi hraci. Nejake sloty muzou zustat prazdne.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Nekra »

No,počítal jsem, že s Pepou a Sparkle jste tři, tak jsem si to vyložil chybně.

Mimochodem, ví o tomhle tématu Kelton? Jako mně by nevadilo, kdyby ty bližší informace poskytnul někdo jiný :p.
Takhle mám málo dat na rozhodování.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Sparkle »

Já uvidím podle toho, kde se to bude hrát.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Kelton »

Další informace:

O tom co je CHuubo za hru jsem psal něco v tomhle vlákně. Stručně řečeno, je to hra která se snaží ukazovat neobyčejné životy obyčejných lidí (a krys, a kouzelníků, a všelikého božstva). Odehrává se v Městě, což je sympatické místo, velice domácké, trochu pohádkové, trochu mýtické.

Hra pokrývá docela široký záběr, takže je vhodné vybrat kousky které nás budou zajímat.
Předně, hra může být hrána v různých žánrech. Myslím že bude vhodné vybrat některý z těch které vám budou povědomé, takže buď Dobrodružný (Adventure fantafy), nebo Tajemný (Immersive fantasy).
Žánr hodně ovlivňuje, co v té hře budete hlavně dělat. V dobrodružném potkáte a musíte překonat různá nebezpečenství, zatímco v tajemném půjde spíš o rozkrývání a odhalování různých tajemství (kdo by to čekal?)

Dále, Město má různé části s různou náladou. Za tím odkazem výše jsou lehce popsány. Sosi projevil zájem o Walking fields, místo plné polí, mezí, remízků a tajemných zákoutí, kde člověk může jít několik hodin, než narazí na dům, a po cestě stejně tak dobře potká dryádu nebo mluvícího vlka, jako jiného člověka. A kde se v noci vyplatí dobře zavírat dveře, zejména když slyšíte troubení divokého honu.

Můj nástřel by byl udělat hru o zvláštních událostech jednoho podzimu, o dospívání v tomto koutě světa, o odchodech a nových začátcích.
Což je vágní jako texty na zadní straně knížky, ale bez toho abyste něco řekli to o moc líp neumím :P


Od hráčů čekám, že budou trochu aktivní, nebudou se bát lehce improvizovat a vymýšlet, a že se nebudou štítit pravidel.
Neplánuju nic z toho nějak moc hrotit, a nebude nutné se nic učit dopředu, ale taky to není freeform.
Pár systémových věcí, co by vás mohly zarazit:
- nejsou kostky, nehází se
- hráči nejsou pořád v postavě, pomáhají např. vymýšlet scény a dávat ostatním expy
- občas je důležité co si postava myslí, víc než to co dělá. Proto je potřeba se občas postavě podívat do hlavy. Ne často.

Stylem je tahle hra trochu rozostřená, připomíná spíš několik příběhů co se odehrávají zároveň na jednom místě. Pokud to nepokazíme, tak by každý měl mít vlastní příběh, do kterého se budou (prakticky pořád) plést ostatní postavy.

Hra je plánována jako krátká kampaň. Protože tyhle pravidla jsou stavěná na dlouhodobou hru, bylo by obtížné předvést to čím jsou zajímavá během one-shotu. Ty 3-4 sessiony už by mohly stačit na něco co bude mít začátek, střed i konec.

Místo záleží na dohodě. Nemám nic proti Mephitu, nebo můžeme hrát u mě. Další návrhy samozřejmě možné.

Co vás zajímá dál? Až nějak vykrystalizují základy, napsal bych trochu víc o settingu a jak si udělat postavu.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Pepa »

Ještě jsem nečetl to vedlejší vlákno, ale zatím se mi to hodně líbí. (I ty Walking fields :))
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Sparkle »

Jestli chtějí hrát Pepa + Nekra + Sos, tak čtvrtému přenechám místo, přece jen mám nespolehlivé hlídání. Pokud byste čtvrtého nenašli, tak bych se přidala, ale ráda bych Smíchov kvůli hlídání, dojezdu (nemám tramvajenku) a tak. Spíš se na mě ale neohlížejte.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Pepa »

Klidně asi pojď. Myslím, že hrát bychom mohli v Mephitu. (Pokud to do něj někdo nemá extrémně daleko.)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Sparkle »

Tak já mám obecně zabitý středy, čtvrtky a pátky. Ale kdybyste to kvůli mě dali na jiný den, a pak bych vám sdělila, že stejně nemůžu dorazit kvůli hlídání whatever, tak budu za čuráka. Prostě mě berte jako náhradníka, to bude nejjistější.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Nekra »

Díky, vypadá to zajímavě.
Sice moc nerozumím tomu, co si představuješ pod "hráči se neštítí pravidel", ale na neházení a popis scén se v pohodě psychicky připravím, obávám se trochu akorát toho expování ostatních (rozpoznání míry - málo/moc).

Hraní v Mephitu by mi vyhovovalo (hlavně když to nebude hospoda/restaurace - a že taková místa bývají na srazy často oblíbená).

Ohledně nabízených témat se mi líbí více Tajemné (než Dobrodružné), což mi připadá, že by mohlo být v souladu s tím, co jsi psal, že chtěl Sosáček. Jj, odhalování záhad - kchůl!

Co mne zajímá dál:
Jak dlouhá bude zhruba jedna sešna?
Co si máme přinést ke hraní? (Když ne kostky, tak např. papíry, tužky, žetony...)
Postavy - budeme je tvořit společně na místě? Budou předpřipravené a nějak si je rozebereme?
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Sosacek »

Sosáček navrhl Walking Fields (proč pořád píšu Waking?) proto, že jsou napsané jako příklad Adventure Fantasy žánru.

A kvůli obrázku na straně 25 8)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: Chuubo v praze

Příspěvek od Kelton »

Sosacek píše:Sosáček navrhl Walking Fields (proč pořád píšu Waking?) proto, že jsou napsané jako příklad Adventure Fantasy žánru.
Nevěděl jsem jestli je to tohle, nebo divoký hon. 8)
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti