Čaje

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Raven píše:Před Ahmadem nedávno důrazně varovali kvůli pesticidům a nějakým karcinogenním hororům. Vybojoval druhou příčku v soutěži strašidelosti.
:roll:
Měla bys odkaz?
pár kolegů chová v pečlivém utajení mokré sny o tom, jak budou lítat helikoptérama a zavírat Marka a Lidly
Až přijde den, chci být u toho. Koukej mi zajistit protekční místo ve vrtulníku nebo alespoň u patřičného Lidlu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Čaje

Příspěvek od midewiwin »

Až přijde den, chci být u toho. Koukej mi zajistit protekční místo ve vrtulníku nebo alespoň u patřičného Lidlu.
Aspoň jeden Lidl mi nechte. Můj muž je mlékolik a jeho značka je Pilos. A já ujíždím na lososové pomazánce. Lososa sice neviděla, ale jinak je ze všech lososových pomazánek, které neviděly lososa, ta nejlososovitější.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

Touareg s domácí mátou je mnohem víc mňam než s mátou instantní. A vůbec nevadí, že není marocká (je doufám, že to tu žádný Touareg nečte)

Teď uvažuji o koupi "argentinského pokladu" http://www.vegetalismus.cz/dulce-de-leche-mardel-450-g
máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Teda našla jsem i návody na to, jak to uvařit, ale nežiju v argentinské chýši, takže by to tak jako tak nejspíš nebylo tak ohromující
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Čaje

Příspěvek od morech11 »

vraj je to podobné salku (akurát lepšie :)) take ak to aj nepoužiješ do čaju, určite to nakoniec vylížeš :)
a keď si vezmem, že sa to varí dve hodiny a všetky tie prísady do toho - ber to, vôbec to nie je zlá suma :)
a potom nás aspoň varuješ, keby niečo :)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Souhlas, vypadá to fakt jako hustší Salko (nevím jestli lepší), ale hlavně si myslím, že se to nechá doma vyrobit celkem snadno - nikoliv svářením mléka s cukrem, ale ředěním karamelu mlékem. A hlavně je to solidně předražené (jak jinak), primitivní průzkum vyhodil, že přesně totéž balení stojí ve Španělsku (tj. taky z dovozu) 3,8 éček, tedy nějakých 90 korun...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Čaje

Příspěvek od morech11 »

ja by som neriedil karamel, to je niečo úplne iné :)
ak chceš dostať správnu konzistenciu, musíš variť cukor v mlieku až kým neodparíš mlieko (a nejaké príchute navyše - to by som musel pozrieť - každopádne mätové by to napríklad tiež nemuselo byť zlé)
vo veľkom tá výroba samozrejme stojí iné peniaze, ale ak by si si to varil doma z litra mlieka, aspoň pol kila cukru aspoň dve-tri hodiny na plynovom plameni (alebo čomkoľvek drahšom :)) a zarátaš do toho ten čas čo tam prestojíš a fľašu do ktorej to zabalíš, tak ťa to menej aj tak nevýjde
a čo potom z toho, že to v španielsku stojí menej
ani ste si nikto nevšimli, že som si z raven spravil pokusného králika :-)=
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

Kdo říkal, že to budu zkoušet? Beztak o tom bude díl Akt X, když mě na to navádíš ty... :wink:
Ne, já bych to snad i zkusila, ale vzhledem k plynovému sporáku a velmi prehistorickým hrncům nevím, jestli by to mělo vůbec nějakou úspěšnost a nebyl by to spíš argentinský poklad s příchutí přírodní spáleniny
Je to na tobě, morechu, budu ti držet palce, abys nevyvolal nějakého démona
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

Kdyby se někomu zdálo, že je dobrý nápad si dát do sahlepu hrozinky, tak jsou i lepší nápady
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Čaje

Příspěvek od Lorwyn »

A co oříšky?
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

To je jeden z těch lepších nápadů. Ale vůbec nejlepší je hořká čokoláda. Kokosovou sahlepomutaci taky moc neuznáváma pak už zbývá jenom skořice...
Ještě by možná mohl být zajímavý kubánský sahlep
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kubánský? S bílým rumem a pokuřovat u něj doutník?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

Náhodou, já myslím, že by to s bílým rumem mohlo chutnat dost dobře, i když y to byl naprostý střet kultur
Ale doutník bych už nahoru nedrobila
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

Vietnamský čaj je úplný Vietnam stejně jako Letadélko Káně.
Ale někomu prý chutná. Říká se to. Ale možná je to městská legenda
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
hitomi
Příspěvky: 70
Registrován: 19. 7. 2009, 21:45
Bydliště: Svoboda nad Úpou, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čaje

Příspěvek od hitomi »

Vietnamský čaj je boží :) hlavně ten přeluhovanej kompostovitej věc, co si můžete nalévat z termosek v restauracích v SAPA :) Je to tak hnusný, až jsem si na to vypěstovala závislost :)
What I had thought morbid and shameful and ignominious is in reality awesome and mind-expanding and even glorious - my previous estimate being merely a phase of man’s eternal tendency to hate and fear and shrink from the utterly different
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 1. 2009, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Panda »

Obrázek

Nová ikonka pro Raven?
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vallun a 7 hostů