Jak se dostáváte do herní nálady?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Fingalen ju zabil teoriou! burn him!
Už néééé! Nebo nám to tu někdo zavře $x.
(:wink:)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Děláme to tak, že si chvíli povídáme - plánuji před hru zkusit vložit jednu nebo dvě hry mexican standoff (něco na rozehřátí). Chvíli jsme hráli i bangy. Když už chci začít hru, vrátím se k tomu, co se dělo minule.

Jakmile zrekapituujeme děj, mám tkaovou vychytávku - každý hráč dostane cca dvě minuty na mluvení o své postavě - může o ní říct cokoliv, to nechávám na něm. Oni se rozpovídají a lépe se vžijí do postavy. Jediné, co je povinné je zopakovat jméno a rasu pro ostatní. Potom už to nechávám na nich. Sem tam položím doplňující otázku.

Když sem i to hodí, připravím si přímo na jejich postavy otázky a sleduji odpovědi - potom je nějak zužitkuji v hraní.

Nvýhodou může být to, že se zdá, že hrajeme s otevřenými kartami co se postav týče. To není tak úplně pravda. V podstatě to celkem funguje. Ne vždy, ale osvědčilo se mi to.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Cheche... Že bych to s těmi dvěma minutami také zkusil? Někteří hráči by mě zabili... :s_grin:
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

ha ha, tak naše dostávání do herní nálady sem ani nemůžu napsat, protože některé věci jsou nelegální.. $D

Prostě sejdeme se v hospodě, všichni si objednají pivko, rozeberou si deníky, chvíli se špičkujou za své postavy (něco jako, co ten tvůj zoufalec? minule se skoro pořád válel po zemi atd.), DM vyzve nějakého dobrovolníka, aby to umotal, další špičkování, jdeme ven, veselý návrat, DM se začne prohrabovat svými věcmi a společně dochází k rekapitulaci posledních scén, DM si postaví zástěnu, kuřáci si ve stejnou chvíli jako jeden muž zapálí cíga a DM se zeptá, tak co budete dělat? 8)
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

2 Ebon Hand: To je skoro rovnako ritualizovany uvod ako pri Polarise.. :lol:
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

No rituál to rozhodně je, páč to probíhá stejně už několik let.. $D
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Ebon Hand píše:No rituál to rozhodně je, páč to probíhá stejně už několik let.. $D
Ještě by to chtělo dodat, že váš DM je místní hospodskej... $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hmm... tak to jsem čekal pestřejší odpovědi než "sedneme a hrajem" :roll:. Nu což.

Tak mě napadá, když jen tak sednete a hrajete, nemáte pocit, že první dejme tomu půlhodina hry je taková vleklejší a že trvá, než se rozjedete? Mě třeba osobně přijde, že k tomu, abych se dostal do pořádných obrátek, vžil se do postavy a k tomu, aby hra dostala pěkné grády, je třeba čas - a snad nikdy se mi to nepovede hned na začátku.

Chápu, že "časem to jde samo", ale máte třeba nějaké fígle, kterak začátek hry urychlit? Udělat ho dramatičtější? Cokoliv?

Původně jsem se chtěl ptát jen na to, co děláte před hrou, ale teď mě zajímá i to, co děláte v prvních minutách hry.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

V prvních minutách hry je nejobtížnější získat si naprostou pozornost hráčů. Každý je ještě nastavený na jiný režim, takže někdo popíjí kafe, jiný si hraje s mojí inteligentní palstelínou (to mě dokáže nadzvednout nejvíc).

GM nesmí dát hráčům žádný podnět k tomu, aby se zabývali něčím jiným.
Vtáhnout je co nejrychleji do děje, přidat nějakou zajímavou událost hned na začátek.
Když už nic, tam by si měl GM ještě před hrou připravit úvod a hned na začátku hry se snažit navázat tam, kde hra minule skončila.
Dobré je taky končit v nějakém zajímavém místě, kde ještě nic není rozhodnuto a vše může být ještě úplně jinak - hráči se pak na dlaší hru více těší a GM to má příště o něco jednodušší.
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Gamecon
Sobota 14. července 11:00 - 13:00
Dílna: Nechte se vtáhnout aneb jak začínat?


Jak připravit skupinu na hru (nejen larp či rpg, ale na jakoukoli rolovou hru)? Jak navodit atmosféru? Proč hráči nehrají od začátku, proč se nedá spoléhat na to, že se hra sama od sebe rozběhne? Jaké kroky jsou potřebné pro to, aby se hráči dokázali do hry ponořit? Hledáš odpovědi na tyto otázky, tak se přijď inspirovat, vyzkoušet si různé postupy a podělit se s ostatními o své zkušenosti.
Dílna vyžaduje aktivní zapojení všech účastníků, doporučuji pohodlné oblečení, ve kterém se budeš moci hýbat.

Jestli máte zájem a hledáte odpovědi, tak přijďte na Gameconu na Loreleinu dílnu. Třebas vás to inspiruje a pomůže ;o)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostáváte do herní nálady?

Příspěvek od Quentin »

markus píše:Chápu, že "časem to jde samo", ale máte třeba nějaké fígle, kterak začátek hry urychlit? Udělat ho dramatičtější? Cokoliv?
Tohle mi strasne nefunguje. Kdyz dam napriklad combat encounter nebo nejakej pruhlednej adventure hook hned na zacatku, tak to vsechny spis uspi a uz se ani hrat nezacne. Uznavam, ze to muze byt systemem, pac pri 4e combatu se clovek do postavy opravdu nevzije.
Původně jsem se chtěl ptát jen na to, co děláte před hrou, ale teď mě zajímá i to, co děláte v prvních minutách hry.
Zatim se mi nejvic osvedcilo hrat epizodne, pokud mozno tak aby kazda session mela nejaky konec.
Nejlepsi zacatek hry je potom popis prostredi, nejlepe domova postav, a klidne pul hodiny hrani Sims. Clovek by nerekl, jak se dokazou postavy hezky pohadat pri spolecne veceri; jak moc hracovi pomaha dostat se do postavy i treba pri kartacovani kone, brouseni zbrane, uceni se novym ritualum, treninku.
A az uz jsou vsichni pekne naladeni, tak hook a jedem.

Obecne mi nijak nefunguje nejake rajtovani s gradaci. Nejlepsi sessiony co si pamatuju maji kolem sesti hodin a graduje se pekne pomalicku od zacatku a nepolevuje se; nejlepe, kdyz se 4 hodiny roleplayuje a posledni 2 skoro porad bojuje. Hraci jsou pekne rozjeti, ale po tolika hodinach uz to herectvi/vypraveni zacina byt trochu unavne a kazdy kostky a grid vrele uvita.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antharon, Gimli a 7 hostů