[Překlad][CZ, 70%] AD&D Dungeon Master's Guide

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Allathay píše:Mozem sa spytat v akom stadiu sa teraz nachadza preklad DMG a MM? dik
Jak s DMG, to nevím, ale na MM více či méně, ale za to neustále, pracuji. Markus mi předal hotové překlady v mnoha souborech. Nějakou dobu jsem prováděl takovou základní editaci, aby to alespoň mělo stejný vzhled. Teď provádím korektury. Bohužel musím některé pasáže znovu překladát, protože původní překlad občas neodpovídá originálu až do té míry, že úplně převrací a mění smysl původní věty...... To to celé trochu prodlužuje. Zatím mám hotovo asi 10%.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Allathay píše:Mozem sa spytat v akom stadiu sa teraz nachadza preklad DMG a MM? dik
DMG je z cca 90%, možná víc pct, přeložený. Zhruba čtvrtina prošla korekturou...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak, trochu opožděně, ale přece - jak je to s DMG.

K přeložení chybí následující:

cca 50 stránek Appendixu 3, což je seznam magických předmětů
část kapitoly 15 - asi 3 stránky (:wink:) týkající se tajných dveří a magických nemocí
kapitola 12 - NPC a povolání (tedy ve skutečném slova smyslu povolání) - z ní má už nějakou skoro poloviční pasáž přeloženou yenn - klidně by to dopřeložil, ale v průběhu léta

S korekturami to je nepřehledné - velkou část z té nově překládané půky, co ještě nebyla nikdy zveřejněná, projížděl Eleshar, ale to bylo ještě v odbě před finálními klíči. Ta první polovina, co už chvílemi zveřejněná ke stažení byla, ta je ještě o to starší. Takže tady to asi chtě, nechtě bude chtít asi projet znova - ty nové pasáže by neměly být tak problematické.

Viděl bych to tady tak, že lze rozhodit opět po kouscích ala modulech (třeba po pěti a4) ten Appendix 3. Část jsem si z něj už vzal pro sebe a asi dolíznu tu kapitolu 15.

Nuže, hlásí se někdo o várku magických předmětů? :wink: Překlad je to celkem vděčný, jde dělat v krátkých volných chvílích, jsou to zkrátka krátké popisy magických předmětů.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
PinHead
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 4. 2007, 22:17

Příspěvek od PinHead »

já se hlásím vcelku dobrovolně... :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

PinHead: Tvoji pomoc rozhodně uvítáme! Počkej prosím, než se tady objeví Vlasák, ten ti pošle všechno potřebné.

Mimochodem, aktualizoval jsem Home. už to chtělo.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak, PinHead už svoje dostal :wink: Za update home díky 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Opět bych rád upozornil na to, že by bylo dobré zrevidovat překladový klíč a případně udělat změny a doplnění. Ale píšu to už jen tak ze zvyku.... :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vannax: Jo, to by bylo dobré. Zatím jsme skončili u toho, že klíč změníme... a pak jsme se pohádali na prvním termínu a nějak to vyšumělo do prázdna. :roll:

Hele, v tuhle chvíli by asi bylo nejlepší, kdyby ses podíval na ten překladový klíč, a sespal bys, co všechno chceš změnit. Pošli to do téhle diskuze. A prosím neřeš detaily, spíš jen závažnosti. Jo a zatím se vykašli na příšery, ty můžem dořešit až potom. Díky.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Teď bych snad měl mít trochu času a mám i chuť se zapojit do dokončování DMG. Nevím kdo přesně to organizuje (Vlasák?), ale kdyžtak dejte vědět, jestli je potřeba něco dopřeložit, korigovat apod.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vannax: ano, dopřekládání potřeba je :wink: Přes večer na to mrknu a něco pošlu :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Nemusíš posílat. Předlohu mám - stačí napsat co přesně všechno chybí a nikdo se tomu ještě nevěnuje.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vlasáku, smím tě nakopnout? Nemohl bys všechno, co je hotovo, zkompletovat do jednoho souboru a dát to ke stažení jako nehotový překlad?
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Markus: fíha :P jo, během víkendu to dám do kupy. Od posledka to navíc díky Vannaxovi zase o něco pokročilo a ten dodatek 3 už pomalu ubývá 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jestli na to nemáš čas, tak to hoď všechno do jednoho ZIPu a pošli mi to na email, já už to nějak přeberu a naházím do jednoho dokumentu. Udělal bych to rovnou, ale většinu souborů máš ty :wink:
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Vlasák: Pokud máš ještě něco, co bys potřeboval přeložit, tak mi to prosím tě všechno pošli nejlépe hned. Budu teď snad mít asi 14 dní trochu času, tak bych se pokusil přeložit co nejvíc. Zdar
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů