Too old to RPG, too young to die.

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Too old to RPG, too young to die.

Příspěvek od Corvus »

mam 27 rokov (hoci na to nevyzeram), pracujem, byvam s priatelkou a hram RPG.
moja priatelka je tolerantna ale v poslednej dobe som uz par krat od nej pocul ze preco sa nevenujem niecomu z coho je uzitok (a hned ma naporudzi aj par prikladov). ono to bude tym ze jej praca je pre nu zaroven aj (prakticky jediny) konicek. to nie je moj pripad a RPG povazujem za velmi fajn hobby, tak som ju razantne upozornil ze si do neho nenecham kecat.

a to radsej nespominam moju mamu ktora si uz pomaly tuka na celo ze stary somar sa hra na pocitaci a s figurkami $D

ake s tymto mate skusenosti vy, miestni elderi?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Tak sa pýtam....

NIE SI TY MôJ BRAT?!?!?!?!?!?!?!?!?
$D

EDIT: Teda dvojča? 27....
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

31 RPG mi vycitali spise rodice (nejsi na pohadky moc velky) s manzelkou jsme se domluvily, ze je to muj konicek na ktery mam pravo - i kdyz ted uz jsem RPG nehral snad dva roky (vsimnete si jak taktne hledam skupinu :-D ) takze cas venuji spise PC
Bobby
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

(Něco pod třicet, nechce se mi to teď počítat)
Rodiče už si zvykli. Přítelkyně aktuálně žádná, ale z téhle strany jsem nikdy žádné problémy neměl, hlavně proto, že většina byly nějakým způsobem ulítlé fantazačky nebo taky hráčky, takže jsme si neměli co vyčítat (: . Do budoucna očekávám, že díky svým sociálním dovednostem se stejně dám dohromady leda se slečnou, kterou potkám někde při hře, takže i tam doufám bude pohoda.
A stejně si teď nedovedu představit, jak by mi někdo někdy dokázal RPG sebrat...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

27 let. Rodiče už dávno vzdali pokusy ukázat mi, že bych měl trávit čas "něčím užitečným".

S přítelkyní plánujeme stavbu domu, kde budu mít místnost pro modelaření a hraní RPGček 8) Co dodat.
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

"Too old to RPG" je nesmysl - nikdo není dost starý na hraní )

No nevím, je mi pětatřicet, hraju DnD s podobně starými kamarády. Moje manželka se nezlobí, protože hraje taky a manželky kamarádů se taky nezlobí, protože jim manželé hlídají děti, když mají ony společnou akci. Rodiče mám tolerantní a tahle zábava jim nepřijde hloupá (pravda, moc o tom nevědí. Tchyně se nevyjadřuje a děti jsou moc malé, aby hrály s námi po nocích (ale jednou přijde den...). Můj šéf mě trochu obdivuje, protože kdysi hrával dračák, ale teď dává přednost pití piva. :wink:
Jedině že na hraní RPG a přípravu není moc času :( Hraje se nepravidelně podle domluvy většinou od večera dlouho do noci a příprava, zvlášť písemná, za moc nestojí.
A od doby, kdy jsem se vrátil k hraní RPG, tak nemám skoro žádný čas na počítačové hry a jinak mi to nechybí.

A že bych mohl dělat něco užitečnějšího? To určitě, ale stejně bych to musel dělat jindy.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ale jednou přijde den...
Es kommt der Tag? Na tuhle frázi bacha... $D

Mňo... naši mi kdysi tvrdili, že z toho vyrostu. Přešlo je to před lety... a když si vezmu Vaška Pravdu, který každý rok organizuje FF, a na návštěvu za nim jezdí manželka a malé dítě... :wink:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:a když si vezmu Vaška Pravdu, který každý rok organizuje FF, a na návštěvu za nim jezdí manželka a malé dítě... :wink:
To by se ale nejdřv musel nechat rozvést.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

(Nejsem elder, ale přesto si zareaguji ,))

Já jsem nějak nikdy neměl problém - přítelkyně byly vždy trochu ulítlé ,) a rodičům to ze začátku nevadilo a pak to neřešili, neb jsem pak zároveň s tím začali provozovat doupě a vzhledem k návštěvnosti usoudili, že na tom něco je...

Krom toho jsem se včas odstěhoval, takže nevím co by na to říkali teď, ale už mě to ani nezajímá :)

IMHO je dobrý argument na případné výtky právě výčet alternativ času stráveného nad rpg, od pití piva přes fetování (u mladších) až po sezení před televizí (u starších), většinou se tím lidem dá vysvětlit, že zas tak ztracený čas to není :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ale tak pozor, máš i prospěšné alternativy - sport, četba klasické literatury, věšení vlajek a praporů...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Zrádče! :wink:
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Sirien píše:Ale tak pozor, máš i prospěšné alternativy - sport, četba klasické literatury, věšení vlajek a praporů...
Ishidu na tebe :) Pochopitelně máš, jen se tím vždy snažím naznačit, že chlastání v hodpodách by se nikdo nepodivoval, tak proč se podivují nad RPG?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Almad píše:Ishidu na tebe :)
Vysivani je taky dobra cinnost,

Nebo si muzes poridit dredy, a zacit mluvit o CZTK, uvidis ze budou vsichni radi za rpg.

I kdyz, tady se stejne mlyvi o lidech, kteri jsou na tohle moc stari, co?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

No na dredy mam hlavne dost kratke vlasy :-D
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

25, hraju pořád, jsem ještě mlád. Přítelkyně si buď zvykne, nebo to bude furt a furt jen její problém. Je fakt, že hraju míň často (protože se chci věnovat i jí :wink:).
S partou sme se domluvili, že se na starý kolena sejdem v domově důchodců a tam pak na to naše RPG budem mít konečně klid. Možná tam i rozšíříme partu :lol:
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 10 hostů