[mazání témat] Čištění Rozličného

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od midewiwin »

Jak dokazuje přehled rozložení IQ mezi zeměmi a národy, zatímco ČR má průměr 98 bodů IQ, pak Kamerun má například jen 64. Zběžným pohledem zjistíme, že žluté a bílé národy mají IQ plus mínus 100 bodů, semitské národy plus mínus 80 a negroidi mezi 60 – 75 body. Připomínám, že 69 bodů IQ je hranice demence, takže ten, kdo má IQ 69 nebo nižší, je považován za mentálně retardovaného. Pokud nám chcete tvrdit, že mentálně retardovaní negroidi z Gambie jsou rovnocenní nám, tvůrcům nejúžasnější civilizace v historii lidstva, pak byste si měl co nejrychleji nechat vystavit papíry na hlavu, nebo se za nimi odstěhovat.
Tohle píše nick Runner v úplně jiné diskusi. Jestli vám to připadá povědomé, i když méně učesané, pak jste na tom stejně jako já. Možná na to mají Ecthelioni nos.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od crowen »

York - kazdy takyto drasticky zasah prebehne az po diskusii medzi moderatormi / adminmi, neslo o one man show.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Vallun »

Crowen - o to, zda rozhodl jeden člověk nebo ne mi nejde, spíš pricipielně zabránit diskusi jen proto, že někdo odcituje špatný zdroj, třeba proto, že sám hledá argumenty jak jej vyvratit mi uplně nesedí ke svobodě slova a smýšlení...

Kdyby tam někdo napsal to, co citovala midewiwin, tak jsem pro ho zabanovat a téma smazat bez jakekoliv debaty...ale takhle...vážím si ale toho, že základní informaci tam dali.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od PetrH »

Osobne bych radej vubec tohle na rpgf necetl, mi reknete jak je mozny, ze tohle na kostku neleze? Nejo tam je prisna cenzura? To asi ne...
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše: 27. 3. 2017, 13:30 Crowen - o to, zda rozhodl jeden člověk nebo ne mi nejde, spíš pricipielně zabránit diskusi jen proto, že někdo odcituje špatný zdroj, třeba proto, že sám hledá argumenty jak jej vyvratit mi uplně nesedí ke svobodě slova a smýšlení...

Kdyby tam někdo napsal to, co citovala midewiwin, tak jsem pro ho zabanovat a téma smazat bez jakekoliv debaty...ale takhle...vážím si ale toho, že základní informaci tam dali.
Vtip je v tom, že zdroj je určitě ten samý a podle mne je to i ten samý diskutér.
Možná si nás chtěl otestovat, co já vím.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od York »

Vallun píše: 27. 3. 2017, 13:30pricipielně zabránit diskusi jen proto, že někdo odcituje špatný zdroj, třeba proto, že sám hledá argumenty jak jej vyvratit mi uplně nesedí ke svobodě slova a smýšlení...
Svoboda slova a smýšlení jsou hezké myšlenky, ale dost plané, pokud k nim nepřidáš ochotu poslouchat a respektovat lidi, kteří mají jiné názory než ty. Což je málokdo ochotný dělat, protože je to nepříjemné. Tohle je teď hodně silný a nebezpečný trend na sociálních médiích, protože ta vznik "bublin" lidí s podobnými náhledy a názory přímo algoritmicky podporují. To je teda ale spíš na debatu někde jinde.

Sem patří to, že takovou "bublinou" je celá naše společnost. Když bys chtěl být s tou svobodou slova a smýšlení opravdu důsledný, tak rasistické názory jsou taky názory - až takovou svobodu slova ale zjevně nechceme a potlačování podobných názorů (třeba tím, že ztížíš jejich šíření) je pro nás žádoucí.

Ty to ostatně nejspíš vidíš stejně, protože sám píšeš, že je to pro tebe jen otázka míry a přijde ti, že bavit se o kontroverzních tématech v mezích slušnosti (tedy té naší celospolečenské bubliny) je naopak žádoucí. Já to taky vidím stejně, ale na druhou stranu celkem chápu, že se Ecthellionům (případně i dalším moderátorům) nechce riskovat, že se ta debata v mezích slušnosti neudrží.

Problém vidím v provedení: Vlepit tam svůj názor a "opodstatnit" ho svou moderátorskou pravomocí (locknutím tématu) pro mě nespadá do toho, co by měl modetátor dělat. Na druhou stranu ale pokud nechci popírat sám sebe, tak nutně musím respektovat, že má někdo na moderování jiný názor.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Vallun »

York - dobře shrnuto, +1. Doplnil bych ale, že žadna svoboda není bezbřehá...

Já taky moderátory chápu, jen s nimi úplně nesouhlasím. Stane se...

Ta bublinofikace společnost, kolega to výstizně nazývá emancipací primitivů, je otazka hlavně do volebních temat, tam má nejhorší dopady...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Bajo »

Nechcete na to založit téma? Do toho bych se možná i zapojil :)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Sosacek »

Zas aby si vás modtým nevzal na faškál.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Invictus »

Iron Within
Iron Without
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od bram »

Ja si tedy take dovolim zareagovat.

Nejdriv bych chtel podotknout, ze to, ze jsem ocitoval nejake zdroje, neznamena, ze s nimi souhlasim, ani ze s nimi nesouhlasim. Ja zkratka nevim, co si o nich mam myslet, tak me zajimal nazor ostatnich. A to napriklad Faskala, ktery by vzhledem k tomu, ze na jeden z tech clanku sam odkazoval, o tom mohl vedet vic.

Jinak odkazovat se na clanky, ktere tvrdi, ze ruzne rasy maji ruzne velke mozky (na coz odkazoval Faskal) se mi zda stejne kontroverzni, jako odkazovat se na clanky, ktere tvrdi, ze ruzne rasy maji ruzne IQ.

A tema nebylo rasistickou propagandou, i kdyz chapu, ze to tak na nekoho muze pusobit.

Sadako: Ne, odnikud me s timto nevyhodili.

Midewiwin: Zdroj pravdepodobne je stejny, ale diskuter nikoliv.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Faskal »

Mňo, abych se k tomu v rychlosti vyjádřil, je to přinejmenším "složité". Problémy měření IQ do jisté míry shrnul Ecthelion, pokud tě zajímá vztah velikosti mozku a inteligence, dá se říct, že samotná velikost mozku má s inteligencí poměrně málo společného, důležitější je celkový způsob "zadrátovaní" a to zvenku nevyčteš.

Pokud tě to zajímá víc, odkážu ti k samostudiu volně dostupný článek na tohle téma:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5319308/
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od York »

Pánové moderátoři, mohli byste se vážně domluvit, jestli o tom chcete veřejně diskutovat nebo ne. Zamknout téma jen proto, aby na něj jiný moderátor odpověděl v jiném, není zrovna konzistentní...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Ecthelion »

bram píše: 27. 3. 2017, 18:53A tema nebylo rasistickou propagandou, i kdyz chapu, ze to tak na nekoho muze pusobit.
Problém byl v tom, že v příspěvku bylo příliš mnoho red flags. Tvůj první odkaz chybně interpretoval IQ testy, autorem textu druhého odkazu je pak jistý J. Philippe Rushton:
wiki píše:Rushton's controversial work was heavily criticized by the scientific community for the questionable quality of its research,[1] with many alleging that it was conducted under a racist agenda.[2] Since 2002, he was head of the Pioneer Fund, a research foundation that has been widely accused of being racist.[3]
Jeho hlavní práce je Race, Evolution, and Behavior: A Life History Perspective z roku 1995:
wiki píše:The book was generally received negatively, its methodology and conclusions being criticized by many experts. The aggressive marketing strategy also received a lot of criticism. The book received positive reviews by some researchers, many of whom were personally associated with Rushton and with the Pioneer Fund which funded much of Rushton's research.[2] The book has been examined as an example of Pioneer's funding of "scientific racist" research,[2][3] while psychologist Michael Howe has identified the book as part of a movement, begun in the 1990s, to promote a racial agenda in social policy.[4]
Další studie jeho závěry většinou nepotvrdily nebo přímo vyvrátily. Následoval odkaz na wiki, ze které jsi citoval dvě věty, které zdánilvě podporovaly argument... ale celý odstavec, ve kterém se nachází, vyznívá přesně obráceně (tedy, že je blbost řešit velikosti mozků dle rasy).

Když to shrnu, tak máš na hromadě dost odpudivý názor "ostatní rasy jsou hloupější než bílí", odkazuješ se na text známého rasisty, máš v příspěvku selektivní práci se zdroji... a navíc jsem z toho příspěvku vůbec necítil odstup (tedy, jak píšeš nyní, že ten názor nezastáváš, ale nevíš co si o něm myslet).

Povolit tohle jako samostatné téma znamená legitimizovat tu myšlenku jako validní. Nerad bych na RPG F dával prostor obhajobě podobných pošahaných ideologií (tím, že toho Rushtona nadhodíš jako základ debaty, vlastně mu dáváš prostor, který si nezaslouží), protože tady už balancujeme na dost na hraně. Jasně, na Fóru už proběhly kontroverzní debaty, ale tohle už pro nás prostě bylo moc daleko.

York: Pane Yorku, Faskal tím tu diskuzi právě uzavřel. Za nás to tak chápu.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: [mazání témat] Čištění Rozličného

Příspěvek od Argonantus »

Já se těším, až se bude něco mazat.
Fórum se tím zjednoduší a zpřístupní cizím.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů