Každodenní podivnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Naoki »

Eleshar_Vermillion píše: 22. 7. 2021, 23:47 Dnes jsem narazil na pojem NFT / non-fungible tokens. Začínám být na některé věci už moc starý, nebo je to fakt taková mrdka, na jakou to vypadá? Pokud to tak je, proč se v tom točí stovky milionů dolarů?
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 52#p619652
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od MarkyParky »

Sosacek píše: 22. 7. 2021, 23:07 Youtube se zblaznil a nabizi mi katany.

A to jsem rikal ze na Slezinu nejedu.
Jestli ty nejsi 5054C3K, jeden z J35U5ových soupeřů...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Vallun »

Nebojte, Sosáček na slezinu nejede:)

Dneska přišel legislativní materiál - dotaz Slovinska na to, jaké máme zkušenosti s "regulatory sandboxes" :D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Předpokládám, že většina lidí se s tím termínem setkala poprvé, že?:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Vallun »

Ano, musel jsem poskytnout výklad:)

Nicméně jediná naše zkušenost, zato velkolepá, je z počatku 19.století...(ABGB v Haliči)..

Existuje i sektorová verze - že se nějakej princip (např. Zpoplatnění) zavede u odpadůa když se osvědčí, má se aplikovat i na další složky životního prostředí...u nás se to úplně nedaří a častěji se zruší to fungující, třeba proto, že se to prohlásí za nadměrnou byrokracii
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Vitus »

Vallun píše: 23. 7. 2021, 16:07 Dneska přišel legislativní materiál - dotaz Slovinska na to, jaké máme zkušenosti s "regulatory sandboxes" :D
Ty brďo, "ragulatory sandbox" zní spíše jako nějaká hustá old-school RPG kampaň. $lol$
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Management a HR české pobočky naší společnosti si víceméně svorně myslí, že zaměstnanci by si u nás měli zřídit odborovou organisaci :think:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Vallun »

No a?:) To by mohlo vypadat i jako osvícený přístup...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jiron »

Eleshar_Vermillion píše: 5. 8. 2021, 15:16 Management a HR české pobočky naší společnosti si víceméně svorně myslí, že zaměstnanci by si u nás měli zřídit odborovou organisaci :think:
Odbory nemusí být vždy zlo. Jsem slyšel.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No já jsem jeden z nich. Spíš mi přijde bizarní, jakou podporu ten názor má mezi lidmi placenými za zastupování zájmů společnosti vůči zaměstnancům, a jakou mezi těmi zaměstnanci samotnými. Domnívám se, že standardně to bývá spíše naopak.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Naoki »

Ze strany zaměstnavatele je občas žádoucí mít reprezentativní lidé se kterými mohou jednat. Takhle například byla situace v JAR kde odbory byly zakázany, tak korporáty lobovaly u vlády aby je povolily.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pieta »

Eleshar_Vermillion píše: 5. 8. 2021, 20:48No já jsem jeden z nich. Spíš mi přijde bizarní, jakou podporu ten názor má mezi lidmi placenými za zastupování zájmů společnosti vůči zaměstnancům, a jakou mezi těmi zaměstnanci samotnými. Domnívám se, že standardně to bývá spíše naopak.
Taky můžou mít obě strany úplně jiné zkušenosti, že. Pro mě když se řeknou odbory, tak si vybavím akorát komunisticky působící funkcionáře, co jdou občas zahlídnout v televizi, pozitivnější zkušenost s nimi prostě nemám.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jiron »

Pieta plusíček.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od ilgir »

Přišel mi ručně psaný dopis od jehovistů. Vám taky?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Ecthelion »

iNácek píše:Zeman obvinil BIS, že ho sledovala.
Kdo mu vysvětlí, že sledování zahraničních agentů je doslova hlavní náplní práce kontrarozvědky? :think:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů