Rozličné novinky

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Rozličné novinky

Příspěvek od Markus »

Dvě novinky pro chod Rozličného pokecu.

(1) Zavedl jsem v Archivu oddělení Legendární rozličné diskuze. Na požádání tam já a kterýkoliv moderátor budeme přesouvat zdejší legendární diskuze, které podle vás musí být zachovány pro budoucí generace. Všechny ostatní zůstanou tady a podlehnou mazacímu robotu.

(2) Rozličný pokec potřebuje moderátora. Měl by to být někdo, kdo v rozličném pokecu už tak tráví dost času. Moderátorství nebude žrát skoro žádný čas navíc - je ale zapotřebí člověk ochotný oddělovat diskuze, na požádání je přejmenovávat a přesouvat do archivu, atd. Narozdíl od předchozí vize od něj nebudu očekávat, aby usměrňoval diskuze. Pro lepší představu mu můžete říkat "technický správce", nikoliv "moderátor".

Komentáře? Dobrovolníci?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Koukám, že se nikdo nehrnete :-?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

A tak já bych to dělal, mi to je vcelku jedno, tu stejně trávim minimálně hodinu denně a moderování fakt neni moc problém, ale řikl sem si že mě bys nejspíš poslal kamsi do Lancre, na místo kam slunce nesvítí... :wink:

EDIT: stejně mám dojem že v Rozličnym to je jen nějaký to dělení a občas přesouvání, nevzpomínám si že bysme tady za dobu mýho MOD museli něco moc řešit...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Siriena bych klidně bral. Pokud by mi nemazal argumenty. $D
Ale být tebou, Markusi, tak bych to hodil na Argonanta a vůbec bych se ho neptal. Beztak tam je jak je den dlouhý. $D
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Není to tak dobrý nápad, jak to vypadá.
Co když zase na pár měsíců zmizím?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Sirien nieeeeeeeeeee....

Ako to tu budem spamovať?????? ČO?????
Toto ste chceli, Slováci????
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ilgir: kdybych Ti mazal argumenty, nemohl bych na ně záludně odpovídat $D

Joe: Tady už někdo zapomněl na mé moderování... v otázce SPAM/OT jsem zastánce alnagovsko-anarchistického proudu a vždy jsem argumentoval proti markusovo-regulačnímu proudu v zájmu uvolnění a neregulování off-topicu. I Invictovy občasné proti-OT zásahy mi byly sem tam proti srsti, a to je bylo vidět dost málo...
Sám spamer off-topicový jsem prostě jeho zastáncem, protože tvrdím že to oživuje diskusi... a když ožije dost, tak ho můžeme oddělit a máme tu novou krásnou a žijící diskusi $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hele, tohle mě poněkud dost leze krkem...

...pokud mě Markus nechce, tak se mi svět fakt nezboří, nenabízím se protože bych po tom toužil, ale protože tu jsem stejně furt a pochybuji že bych se technickými zásahy které tu jsou vcelku jako jediné zapotřebí dostal do nějakého konfliktu.

Pokud tu Markusi chceš někoho jiného, nebo prostě jen nechceš mě, tak se prostě vyjádři, ano?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Aha, pardon. Nějak jsem na to tady pozapomněl (rozličný pokec jsem si vyhodil z RSS čtečky).

Siriene, promiň, ale tebe jako moderátora nechci, i když má jít jen o technickou funkci. Chápu, že zním jako nevděčník, ale prostě je to tak. Za kohokoliv jiného, kdo by si to chtěl vzít na starost, budu velmi vděčný.

Nicméně teď, když máme tlačítko "Nahlásit příspěvek" už to tolik nehrozí - když něco budete potřebovat, prostě na něj klikněte a on přijde některý z globálních moderátorů.

Mimochodem, jednou z možností tlačítka je použít jej k prosbě: "Prosím, přesuňte toto téma legendární do archivu, aby nebylo automaticky smazáno." Nebojte se toho využít.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

Jak vlastně ten archiv funguje? Celé téma se tam přesune a není možné do něj nadále přispívat? Jestli by potom nebylo lepší prostě vypnout mazací automat.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Mám temnou obavu, že to všechno nějak souvisí s volnými kilobajty na serveru.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ne nutne. Tenhle novy server uz zadna omezeni v tomhle smeru nema (nebo lepe receno, nema zadna omezeni ktere by rpgf dokazalo svym provozem vycerpat drive nez za stovky let), takze jde spis o prehlednost a to, ze hrozne stara temata obvykle k nicemu nejsou.

(si myslim mazaci automat, a proto je maze ;) )
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Archiv funguje přesně tak, jak řekl Tafif, prostě se to šoupne pryč a dál nejde přispívat.

Mazání... důvodem je velikost databáze. Sice nemáme na novém serveru problém s nedostatkem místa, ale jsme tam zadarmo, tak mi zas přijde nevychované zabírat spoustu zbytečného prostoru kvůli "hovadinám". Jsme RPG Fórum a ne-RPg témata nejsou zas tak důležitá.

Nicméně v souvislosti s Argonantovýma opicema uvažuji o předělání tohodle systému. Počkejte si na opice a roboty, pak se uvidí.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

Potřebujete něco vymazat? Ne? Ale to je škoda, já jsem totiž mazací automat.
Mázání, to je zmysel mé existence...
A co tak máznou, nebo odstranit?
Na...
A co kdybych vás toho zbavil?
...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

ZPRÁVY

1. Zavedl jsem (konečně) novou sekci nazvanou Realita. Jsou tam "vážnější" diskuze, jestli to tak můžu říct. Snažil jsem se nějak intuitivně přerozdělit stará témata, ale určitě jsem na něco zapomněl, nebo něco přesunul neprávem. Proto se nebojte využít funkce "upozornit na příspěvek" a upozronit pomocí jí na celé téma, které byste ještě chtěli přesunout.

V hlavní sekci jsem ponechal veškeré vtípky, blbinky, ankety, odkazy, inzeráty, jednorázové dotazy a jiné "nevážné" diskuze. Je to zkrátka kolonka "ostatní".

2. Vypnul jsem mazání v Rozličném a jeho podeskcích, protože to stejně jenom vedlo k bumpování starých témat. Od teďka stará témata třídím osobně - "pamětihodné" diskuze přijdou do Archivu, všechno ostatní smažu. Neptejte se, jak budu soudit, co je co, já to nějak zvládnu. :wink:
Zamčeno

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů