IT Poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Quentin »

York: Cintiq 16, so far so good. Zatím nemám žádné připomínky.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT Poradna

Příspěvek od York »

Kreslicí software byl přímo k tomu tabletu, nebo používáš něco externího?

edit: Hmm, k tabletům by se možná hodilo samostatný téma...

edit2: Založil jsem ho. Přesunu tam i tenhle dotaz.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jaké máte zkušenosti s vyhledávačem Qwant? Lepší nebo horší než DuckDuckGo?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Ecthelion »

Eleshar_Vermillion píše: 10. 9. 2020, 19:51 Jaké máte zkušenosti s vyhledávačem Qwant? Lepší nebo horší než DuckDuckGo?
Nevím, používal jsem jenom kačenku, ale Qwant používá Gojira, když Qwantujou jak překročit rychlost světla. A tu odpověď tam najdou, tak to musí být dobré... $D

Ve skutečnosti nevím, pro mě byl Duckduck tak před třema rokama tak totálně nepoužitelný, že jsem přešel zpátky k evilcorpu. Ale co jsem se díval na ten Qwant, tak si říkám, že to bude podobné. Co vím, tak oba ty searchenginy jen kupujou výsledky od Bingu. Což prostě znamená, že to oproti googlu bude na nic.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše: 11. 9. 2020, 17:05 oba ty searchenginy jen kupujou výsledky od Bingu. Což prostě znamená, že to oproti googlu bude na nic.
+1
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Co vím, tak je tam ještě Yandex a nějaké další, minoritní. Lepší než Google to není zcela zjevně (už jen to načítání stránky s výsledky......), ale má to velké positivum, že to není Google:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Faskal »

Co byste mi poradili, kdybych si chtěl koupit počítač na hraní kyberpunku? Počkat si, až zveřejní systémové požadavky?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Pockat mesic. Nvidia vydala nove grafiky a intel se myslim chysta vydat nova cpucka. Takze se bude zlevnovat.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT Poradna

Příspěvek od York »

Faskal píše: 18. 9. 2020, 18:37Počkat si, až zveřejní systémové požadavky?
O tom, co bude napsaný na krabici coby systémový požadavky, rozhoduje marketingový oddělení, takže tím bych se spíš moc neřídil.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Krom toho je to punk, fuck the system(ove pozadavky)!
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od OnGe »

Faskal píše: 18. 9. 2020, 18:37 Co byste mi poradili, kdybych si chtěl koupit počítač na hraní kyberpunku? Počkat si, až zveřejní systémové požadavky?
Počkej až to vyjde, nebo týden před. Hardware dražší nejspíš nebude, tak není kam spěchat. Nebo jestli to nepotřebuješ hrát od prvního dne, počkej na povánoční slevy.

Nebo šlohni nějaký železo v práci a postav si počítač z toho - to je známka kyberpunku
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Faskal »

Dík za rady. Zkusím počkat ten měsíc+, mám teď trochu víc času hrát a docela velkou frontu věcí, a to spíš starších nebo indie, co nejsou tak náročné, takže nebudu mít problém se zabavit.

Mimochodem, ty požadavky vyvěsili asi před hodinou.

Minimum system requirements:
Processor:
Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310
Memory:
8 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon RX 470

Recommended system requirements:
Processor:
Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G
Memory:
12 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon R9 Fury

Pod tím nevím moc, co si mám představit.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT Poradna

Příspěvek od York »

Faskal píše: 18. 9. 2020, 19:52Pod tím nevím moc, co si mám představit.
Jak jsem říkal, píšou to tam markeťáci. Ty požadavky nedávaj smysl, na GTX 1060 od Nvidie nepotřebuješ procesor i7, bohatě stačí i5 (mam ji).

Jinak to znamená, že to není nijak extra náročná hra, GTX 1060 byla v době, kdy jsem ji pořizoval, střední třída.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Hele minimal requirements jsou casto pozadavky na "mensi rozliseni nez video z roku 2009 a frame rate stareho profesora prehazujiciho slajdy na takovem tom stolnim projektoru" a doporucene pozadavky na "vizualni a plynulostni kvalita herni konsole z roku 2015".

Neboj, budes mit duvod koupit si novej pocitac 8)

EDIT: dulezity je, jakou ty pozadujes kvalitu. Planujes s upgradem pocitace upgrade na 4k monitor / televizi pro maximalni filmovy zazitek a chces plynule hry v plnem rozliseni? Planujes si nosit bioinformatiku domu? Nebo si monitor nechas a pocitac slouzi jenom na spousteni her v 1920x1080 a nemusi byt v uplne nejvetsi kvalite?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: IT Poradna

Příspěvek od Fritzs »

Na pracovním notebooku se mi začalo sypat zobrazení. Tak jsme pustil diagnostiku od Lenova a prý má věc zvaná intel UHD graphics špatnou paměť. Tak jsme ji zakázal a problém zmizel a já se jal pokračovat v práci s tím, že večer kontaktuji nějakého servisáka. Po hodině i to nedalo a zkusmo jsem grafiku opět povolil a k mému překvapení se problém se zobrazením neopakoval. Když jsme ěl grafiku vypnutou, tak jsme provedl update biosu, ale to by vliv snad mít nemělo. Co se děje?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů